DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> formula I

costi
post 2 Apr 2004, 08:51
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




pentru prietenii lui Miki Alexandrescu: il puteti urmari pe preferatul vostru dupa cum urmeaza:


Attached thumbnail(s)
racelist.gif ( Size: 4.01k ) Number of downloads: 240


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 5 Apr 2004, 11:45
Post #2


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




valuri.gif traiascaaaaaaaaaaaaaaa, traiascaaaaaaaaaaaa, traiascaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ... stiti voi cine ... ala bun rau de tot :wink: a carui pisica faca mmiiiiAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaauuuuu 017.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Apr 2004, 12:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




treceam pe aici si am vazut lumina.....

DA NU M-AM PRINS..


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 5 Apr 2004, 12:16
Post #4


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




E unu care tot castiga curse una' dupa alta pt ca:
1. e el prea bun
2. are masina prea buna
3. e echipa prea buna

si aia ofticosii zic ca el e prost 017.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 5 Apr 2004, 14:50
Post #5


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




e prost ca nu-i lasa si pe ei sa cistige si ride de ei icon_twisted.gif
oare numai eu am impresia ca Ferarri alearga in campionatul de anul viitor tongue.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 5 Apr 2004, 15:17
Post #6


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




pai si ce vina au ei ca sunt buni, adica au o echipa care nu (prea) face greseli, au o masina a carui motor nu bubuie in fiecare cursa, si au un pilot care nu rupe masina in 2 si merge si aproape perfect. Mie mi se pare ca Ferrari este o "familie" cu bun simt, si ca CELELALTE echipe au de invatat de la ei. Daca ar pleca Schummi (asa cum urla toata lumea), care ar mai fi farmecul, in loc sa se ambitioneze celelalte echipe sa ajunga la un nivel ridicat, o sa stagneze si o sa fie niste curse in care o sa se alerge la "ghici".


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Apr 2004, 15:25
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Adevarul este ca din varii motive F 1 a devenit monoton. Se stie in general podiumul, se stie in general coada plutonului iar ierarhia la mijloc depinde de cui ii crapa motorul sau iese in decor. Sicer sa fiu nu prea vad solutii de crestere a spectaculozitatii.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 5 Apr 2004, 15:27
Post #8


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




hai ca podium-ul nu prea se stie, poate doar locul 1 icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 5 Apr 2004, 15:30
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




hai 1 si 2.... treaca de la mine....


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 5 Apr 2004, 15:51
Post #10


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




nooo, 1 si 3 ca si Buton s-a abonat la 3. Doar 2 ramine pentru restu.... icon_twisted.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 5 Apr 2004, 15:57
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Cine se risca sa spuna care va fi ierarhia finala la constructori in anul asta? Deocamdata McLaren e vai de steaua lui (regretele mele, ei sunt de departe deziluzia sezonului). Jordan cu Minardi pe la coada. Cine are curajul sa prezica ce se va intampla cu Renault, BAR si Williams? Echipele mari cred ca se vor trezi din pumni, insa s-ar putea sa fie prea tarziu.

Hai sa fim seriosi, dupa ce m-am linistit ca vom (sic!) castiga iar 1-2, cursa a fost interesanta in pluton. Pana acum nu prea am avut ocazia sa vedem batalii (ce-i drept, si circuitul le-a favorizat) cum am vazut cursa asta.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 5 Apr 2004, 16:19
Post #12


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




adevarul e ca aia de la BAR au facut niste curse fff bune, si Renault-ul m-a surprins fff placut, mai ales anul trecut cand au avut motorul ala ciudat cu deschidere mare la V-ul dintre cilindri, care desi dezvolta o putere mai mica decat celelalte motoare concurente, s-a scos prin aerodinamica caroseriei care a fost posibila datorita dimensiunii motorului.
Si Williams-ul ar putea sa faca ceva bun, dar ei au o politica de "echipa" sa zicem, cam ciudata, adica ii lasa pe Montoya si Ralf sa se omoare intre ei. Anul trecut cel putin, au omorat aia masinile in "n" curse pe tema asta, mai ales ca Ralf ala e cam dus cu pluta.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Apr 2004, 17:32
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Hai sa le luam pe rand...asadar Ferarri - no comment.
Williams-ul creca nu s-a dezmeticit inca iar rezultatele din primele etape au fost niste dusuri extrem de reci. Banuiesc ca in 2-3 etape isi vor reveni...
McLaren se confrunta cu cea mai mare criza din ultimul deceniu. Masina de anul trecut s-a nascut moarta, cea de anul asta e un fel de zombie; sa vedem ce vor scoate catre mijlocul sezonului. BTW, sistemul de punctare din regulamentul actual mi se pare cea mai mare idiotenie si numai asta a facut ca Raikkonen sa se afle in lupta pentru titlu pana aproape de final.
Toyota - cea mai mare deziluzie de anul asta (exceptand McLaren). Panis ar trebui sa se gandeasca serios la retragere...
Sauber - ca de obicei...nici in caruta, nici in teleguta. Ma asteptam la mai mult, avand in vedere ca e o copie fidela a Ferarri-ului.
Jaguar - un progres evident fata de sezoanele trecute, nota 10 pentru Klien, un pilot cu sange-n vene smile.gif De Webber se stie deja ca e un pilot talentat, sper sa aiba posibilitatea sa o confirme si pe viitor.
BAR - surpriza placuta a sezonului. Avand in vedere ca au mai facut declaratii incendiare si la lansare, nu m-au impresionat prea mult cele de la inceputul campionatului; se pare insa ca au gasit reteta. Aaa, dupa parerea mea, Sato ar trebui sa se apuce de alta meserie...
Renault - inca in perioada de cautari. Au schimbat motorul, se pare ca schimbarea nu a fost neaparat de bun augur...E drept ca si ghinionul a fost de partea lor. Alonso e talentat insa mai are muuult pana sa devina un campion; deocamdata sta cam prost cu psihicul. Declaratia conform careia regele l-ar fi intimidat mi se pare cel putin hazlie.
Jordan si Minardi...e nevoie si de ei :roll:
Sunt de acord ca in privinta spectaculozitatii curselor nu se poate face mai nimic insa cred ca prima masura care ar trebui luata e in privinta calificarilor. Chiar nu-mi explic de ce au renuntat la vechiul sistem care era de un milion de ori de spectaculos si oferea sanse egale tuturor participantilor.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 5 Apr 2004, 17:40
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




QUOTE
.... Daca ar pleca Schummi (asa cum urla toata lumea), care ar mai fi farmecul, in loc sa se ambitioneze celelalte echipe sa ajunga la un nivel ridicat, o sa stagneze si o sa fie niste curse in care o sa se alerge la \"ghici\".

Daca ar pleca la alta echipa s-ar putea sa vedem ceva similar cu ceea ce vedem la Valentino Rossi acum ca alearga pe Yamaha, si zic eu ca ar avea farmec.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Apr 2004, 17:40
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Pentru posesorii de carduri virtuale:
http://store.racing-live.com/en/index.asp
Daca faceti comanda de ceva, spuneti-mi si mie... Asta imi cam face cu ochiul: http://store.racing-live.com/en/products/p...roduit_num=4141


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Apr 2004, 10:08
Post #16


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE

Daca ar pleca la alta echipa s-ar putea sa vedem ceva similar cu ceea ce vedem la Valentino Rossi acum ca alearga pe Yamaha, si zic eu ca ar avea farmec.


Pai si ce, vrei sa se plimbe de la o echipa la alta, pana ridica nivelul in toata formula 1, da' ce e el? Al de sus? biggrin.gif

A facut asta de 2 ori (vezi Renault si Ferrari pe care le-a ridicat din mizerie si le-a dus pe culmi inalte :roll: )


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 6 Apr 2004, 11:48
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Sincer ..?!?.. chiar as vrea. Si asta nu ca sa "ridice nivelul in toata formula 1" ci sa vedem si ceva competitie. 10412898.gif


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 6 Apr 2004, 12:08
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Las' ca mai scosesera cica din mintea lu' Bernie sa se roteasca pilotii pe masini. Eu am luat-o ca pe o mare pacaleala. Din nefericire nici sistemul de penalzari de greutate nu ar merge tocmai bine.

Stiti poate la fel de bine ca mine ca foarte multi piloti acuza drept prima cauza pentru care nu mai vedem depasiri perioada scurta de franare. Pe 100 de metri de franare nu prea poti face mare lucru, daca cel din fata ta nu greseste. Atunci o solutie pentru lupte mai spectaculoase ar fi umblarea la regulamentul tehnic privind sistemul de franare, sau din nou umblarea la cauciucuri. S-au acuzat "santurile" de pe cauciucuri ca reduc stabilitatea laterala si de aceea e greu de luptat pe viraj. Daca ar fi sa aberez, eu i-as pune sa alerge toata cursa cu acelasi set de cauciucuri slick. Probabil s-ar menaja atunci si s-ar frana din timp. Practic ar fi o cursa cam ca in NASCAR, unde e foarte important cand tragi de cauciucuri si cand le conservi. (aaa, si dupa mine, i-as pune musai sa alerge la Indianapolis pe oval, sa vezi atunci probleme pe capul lor icon_twisted.gif )

Eu as mai impinge lucrurile nitel si as face curse de sprint pe modelul ETCC. Cursa a doua ar forta masinile bune sa plece mai din spate, cu implicatii directe asupra spectacolului.

La capitolul masuri bune de moment luate sezonul asta as zice cresterea vitezei la standuri. Chiar daca pare ca uniformizeaza strategiile (ce naiba strategie a fost cursa asta, cand toti au oprit de trei ori aproximativ la fel?!) insa pilotii parca nu-si mai fac atatea griji pentru pneuri (vezi flat-spot-ul lui Michael de exemplu, care i-a dat vibratii dar cu care a trebuit sa traiasca doar vreo 9 ture)

Si pentru si mai mult spectacol, Bernie ar trebui sa faca dansul ploii in pielea goala la fiecare cursa. Ma rog, el si nevasta-sa...


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Apr 2004, 14:36
Post #19


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Tot despre cauciucuri: sa nu uitam acu vreo 3-4 ani la nu shtu ce cursa cand unele portiuni de pista erau ude, si singurul care trecea prin balti ca sa-si raceasca (conserve) cauciucurile, era ... ati ghicit ... tot el, intarziind astfel schimbul de pneuri.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 6 Apr 2004, 14:38
Post #20


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Ca sa nu mai amintim momentul cind tot pe o pista uda a intrat in spatele lui Coulthard, in turul numarul 17, Coulthard aflindu-se pe locul 2 si avind.....1 tura in urma. :wink:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Apr 2004, 14:41
Post #21


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




ei si tu acuma


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 6 Apr 2004, 15:08
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




:oops: Cred ca daca Schumi nu ar fi trecut pe langa moarte cu ocazia accidentului in care si-a rupt piciorul, nu ar mai fi fost acum pilotul ,,perfect"..... 017.gif


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Apr 2004, 15:14
Post #23


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE
:oops: Cred ca daca Schumi nu ar fi trecut pe langa moarte cu ocazia accidentului in care si-a rupt piciorul, nu ar mai fi fost acum pilotul ,,perfect\"..... 017.gif


asa, si? ce vrea sa insemne asta. Io cred ca daca pe Schumi nu l-ar fi nascut ma-sa, sau daca il facea fata, "nu ar mai fi fost acum pilotul perfect"

trecutul e discutabil, si ca e "perfect" se datoreaza DOAR lui, pt ca ce a facut a facut prin munca.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 6 Apr 2004, 16:18
Post #24


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Ov, ghidioneanu a punctat exact ideea. Schumi (SINT FANUL LUI DECLARAT tongue.gif ), a facut inainte de accident destule "greseli". In sensul ca era mult mai agresiv cu ceilalti si mult mai putin "blind" cu masina. Dupa aia s-a schimbat si s-a vazut ca de fapt e singurul care poate face cursele asa cum doreste. Adica, daca el vrea poate oferi spectacol (ca anu trecut :wink: ), daca nu omoara tot campionatu si iese campion la jumatea sezonului (ca acu 2 ani) si probabil anu asta.
Cred ca Bernie ar trebui sa aiba o "discutie" serioasa cu el si sa stabileasca impreuna scenariul campionatului. Altfel o sa ne bucuram de un nou titlu la inceputul lui august icon_twisted.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 6 Apr 2004, 16:20
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Dupa accident si-a shimbat si stilul de a conduce si pe cel de a fi, e evident pentru cei care l-au urmarit , e in acelasi timp prudent si tenace, nu se mai arunca la vitejiile pe care le facea inainte pe pista, nu mai este asa de ,,suparacios ".


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Apr 2004, 16:24
Post #26


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




sa inteleg ca si ceilalti trebuie sa-si rupa cate un picior ca sa ajunga la nivelul lui?
repet, nu cred ca a tinut de imprejurari, ci de om! parerea mea alcoholic.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 25 Apr 2004, 18:16
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Oameni buni, Schumi iar a comis-o, Miki de asemenea laugh.gif Ce se mai mira mititelu' cand treceau pilotii din frunte pe langa cei intarziati... Asadar, inca un sezon decapitat; greu de crezut ca-l mai poate opri cineva. Desi sunt fan Schumacher, campionatul asta a inceput sa ma enerveze...


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 25 Apr 2004, 22:18
Post #28


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




de ce te enervezi? Ai vazut ce si-a propus Shumi: sa iasa campion la Hokenheim, deci dupa aia o sa avem si spectacol, pina atunci somn de voie icon_twisted.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 Apr 2004, 05:27
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Nu ma enervez...am zis si io asa. smile.gif Dupa Hockenheim vom vedea spectacol gen A1 Ring de acu' 2 ani? Ca pe altcineva in afara de Barrichello nu vad sa lase Schumi la slanina.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 26 Apr 2004, 14:27
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Barrichello sucks. Ai vazut ca ieri era la 1 min in urma lui Schumi ? Poate Button sau Reikkonen dupa ce-si repara Mclaren/Mecedes motorul.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 08:20
Forum Renault