DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> formula I

Manuel
post 24 May 2004, 13:19
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Daca taceam... Acum m-am dumirit. Multumesc!


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 24 May 2004, 13:20
Post #62


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE

Si tu Brutus...  

Da, si eu. Il admir, si-mi place cum conduce, dar cind a facut acele gesturi nesportive cu Montoya si cu Vileneuve am fost primul care i-am dat blam.
Asta nu inseamna ca acum nu este cel mai bun pilot. Si faptul ca maimutele de la centrul de presa jubilau la scoaterea lui din cursa nu face decit sa-mi intareasca simpatia pentrtu Shumi. :wink:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OCEBE
post 24 May 2004, 13:28
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.324
Joined: 30 January 04
From: galati




QUOTE

OCEBE mi-a luat cuvintele din tastatura.  

ciudat; eu la tastatura mea bat litera dupa litera pana imi iese un cuvant; recitind apoi, imi dau seama ca propozitia nu prea se leaga, dau o editare, ciocanesc iar litere si dau repede "Trimite" ca sa nu mi-o ia altcineva inainte.
Legat de topic:

Ferrari fara Schumacher n-ar fi ce este acum (adica "the best");

Williams a ramas fara "material" (masina mi se pare slaba si nici pilotii nu prea isi mai bat capul)

McLaren "no comment"

BAR nu-mi vine sa cred ce masina performanta au ( chiar, mai e vreo masina cu 7 viteze?) ; daca ar avea si niste piloti mai buni.....

Renault este din totdeauna echipa mea favorita; aproape toate ideiile novatoare in F1 de ei sunt aduse: in anii 80 au bagat pe rand turbo, fuste laterale, suspensii reactive si, tot pe rand, pe motiv ca spulberau concurenta, FIA le interzicea; chiar si asa la un moment dat monopolizasera F1 (de maniera lui Ferrari in ultimii ani) pana cand, simtindu-se singuri, s-au retras; Ei vor fi cei ce vor detrona Ferrari-ul!


--------------------
dacia 1300
Am avut o DACIA 1300
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OCEBE
post 24 May 2004, 13:34
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.324
Joined: 30 January 04
From: galati




Si ca sa accentuez faptul ca pilotul (in cazul de fata Schumacher) trage cel mai mult in sus echipa, amintiti-va de perioada Beneton cand odata cu el a iesit si echipa campioana; pana atunci insa, Beneton era o echipa mediocra, asa cum a ajuns si dupa plecarea lui la Ferrari.


--------------------
dacia 1300
Am avut o DACIA 1300
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 26 May 2004, 10:04
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




...ok...ma bag si io...din start va spun ca sunt fan Schumi/Ferrari.

1. Alonso mai are de invatat foarte mult...nu este prima abatere...daca va aduceti aminte primele curse, cine avea nevoie de un plug?

2. Montoya ar trebui sa se duca la el acasa, si sa se uite la televizor la F1...nu e prima oara cand face chestii d-astea...cred ca primeste vreun premiu de la FIA cand il loveste pe Schumi...nushtiu...

Despre masini...Ferrari, no comment, simply the best...cand alergi din placere si ai cunostinte de mecanica, plus intelegerea de la ferrari, totul merge ca acum...marpha
BMW, Mercedes...well...they suck!
Restul....umplutura...nu stiu cum ar fi o cursa de F1 in 10 masini!
Honda...japonezi cu idei si disciplina japoneze...anu' asta impresioneaza.
Renault...echipa favorita dupa Ferrari...sunt cei care au inventat automobilul, sunt cei care au inventat tot felul de gadgeturi in F1 si nu numai, precum si standardele de securitate...Oricum dupa cum a spus si OCEBE...vor fi cei care ii vor detrona pe cei de la Ferrari...si nu imi va parea chiar asa de rau..(Dacia = Renault)

Button, Trulli si Raikonnen vor fi viitorii dirijori ai F1 dupa retragerea lu' Schumi...

Desi stiu ca am mai repetat anumite lucruri care s-au mai spus, simteam nevoia sa le spun din nou....Oricum, cel mai suparat sunt pe Montoya, care ar trebui sa i se retraga superlicenta... :twisted:


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 10:37
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Despre cursa de la Monaco:
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=13700


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 May 2004, 12:28
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Cine se baga la pariuri pentru cursa de week-endul asta? Nurburgring are sectiuni foarte rapide, precedate de viraje cu schepsis, din care trebuie sa iesi foarte bine. Dincolo de sicana de dinainte de ultimul viraj, mai are inca una, in urcare pe nevazute, care in mod normal ar trebui luata flat (gen Eau Rouge de la Spa). Locuri de depasire sunt cam doua: capatul liniei drepte (care catre final de fapt nu e dreapta, ci are o curbura catre dreapta care apoi se transforma in primul viraj strans) si inainte de ultima sicana.

Hai, cine se baga la pronostic?


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 26 May 2004, 12:35
Post #68


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




1. Shumi (si as paria ca si la 1 tur fata de marea majoritate)
2. Button
3. Alonso, Trulli sau Barrichelo


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 12:38
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Sa incerc eu? Asadar, M. Schumacher, Barrichello, Ralf Schumacher, Button si Alonso. Dar ar trebui si o miza, cat de mica, ca sa fie mai palpitant smile.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 26 May 2004, 12:42
Post #70


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Cine da o sapca cu Ferrari miza? :twisted:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 12:52
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Iei tzeapa ca nu-i originala:) Originala am una Williams cu nr.5 a lui Ralfie 8)


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 May 2004, 12:53
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Sa nu fiu taran si sa nu zic si eu...

Ferrari va face dubla 99%. Ii cam avantajeaza circuitul si MS, conform propriilor declaratii, are o afinitate pt virajele de viteza medie si mare. Mai departe...

Mai departe e mai complicat. As considera BAR ca fiind principalul inamic, as zice ca motorul Honda are mai multa putere decat cel Renault. Dupa cat de imputita e situatia celor de la Williams, s-ar putea ca astia sa nu aiba multa tragere de inima sa faca mare branza. Eu i-as da o mica sansa lui Coulthard sa faca o figura frumoasa, insa aproape ca pot pune pariu ca si ei vor face dubla la abandonuri, dat fiind ca se trage destul de rau de motor. Toyota parca ar urma sa vina cu mai multa putere, insa ei se pare ca au copiat doar exteriorul masinilor Ferrari si nu dau de cap problemelor de sasiu. Minardi si Jordan sunt piua. Sauber face figuratie (cred ca le-au dat astia de la Ferrari piese uzate si fara manual de asamblare)Jaguar nu cred ca poate face nimic pe un astfel de circuit.

Ca m-am intins: Ferrari, BAR, Renault, cu piloti Williams care sa incurce nitel socotelile (la propriu "incurcat").


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 26 May 2004, 12:54
Post #73


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Am sapca Ferrari originala, cu serie si toate cele. Da' n-o pun la bataie . tongue.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 May 2004, 12:57
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Auzi, da-mi bani si-ti aduc ce sapca vrei tu de la Hungaroring, daca ma duc anul asta smile.gif ("daca", pentru ca incep sa fiu convins ca Budapesta este o alta "pierdere calculata" pentru Ferrari si nu mai suport sa-mi urle Renaultistii in urechi; anul trecut ne-am nimerit in tribuna de fani Alonso, toti la tricouri, cred ca fusese un concurs sau erau de la o firma, ceva)


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 May 2004, 12:59
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti






--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 26 May 2004, 13:17
Post #76


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




VREAU SAPCA CU FERRARI!
Unde gasesc de cumparat? Nu ma trimiteti la Hungaroring :mrgreen:
Poa sa nu fie chiar cu autografu lui Shumi, da macar sa scrie Ferrari, sa fie rosu Ferarri, si sa semene a sapca :roll:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 13:24
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI






--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 13:26
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Na ca le-au ieftinit. :shock: Cand intrasem ultima data erau 1.460.000.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 26 May 2004, 13:31
Post #79


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Paul, in tarile cu apa calda, in toate benzinariile Shell gasesti produse Ferrari. Vezi daca pleaca cineva, fa o rugaminte, poate te ajuta.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 26 May 2004, 13:33
Post #80


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




mda, cred ca o sa fac o vizita in bazar si cu restu o sa iau un cauciuc Sava :evil: :mrgreen:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 26 May 2004, 13:35
Post #81


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Marty, sa-ti de D-zeu sanatate, cumantu meu pleaca in Italia cam de 2 ori pe luna. Buuuna idee :inger:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 13:40
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Pregateste-te sa decartezi 2 bulioane. Ca atat costa acolo. Am avut si eu o tentativa dar... Asta daca nu ti-o face cumnatelul cadou... :wink:


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 26 May 2004, 13:46
Post #83


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Eu am dat pe sapca mea 15 sau 20 de Franci, echivalentul (la vremea respectiva) a 400-500 mii lei. Am luat si unele in genul celor care purta Schumacher inainte de accident, pentru 12 Franci (cca. 250 mii lei) bucata. Am luat 5 ca atitea aveau, eu vroiam 10 (de dat cadou). In ambele cazuri, vorbim de produse originale, cu serie si toate cele.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 13:46
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Acum am vazut ce a scris sstanescu pe pagina cealalta. Auzi, iti aduce el de la Hungaroring. Ia sa merg eu la bunicu' sa-i cer bani de sapca...


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 13:56
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




"2. Italian Vittorio Brambilla wins the 1975 Austrian Grand Prix. The ‘Monza Gorilla’ is so pleased he takes both hands off the streering wheel to celebrate victory as he crosses the line…and he crashes the car." Yap, this is stupid...
:lollol:
Astia il scot vinovat pe Schumi pentru prostia lui Montoya :vmad:


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 May 2004, 14:00
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Ala e doar un editorial, fiecare are dreptul la opinie smile.gif


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 26 May 2004, 14:08
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




De acord, dar opinia lor pute. Opinia mea... smile.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 31 May 2004, 08:35
Post #88


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Bai, am 2 probleme:
1. Cum dracu il mai lasa pe dobitocul asta de Montoya sa conduca? E pericol public. :vmad:
2. Cum dracu facem sa scapam de dobitocul de Dan Alexandrescu? Nu de alta, dar daca arunc televizorul pe geam din cauza cometariilor lui timpite, il calc eu cu masina sa nu mai poata comenta nici macar o cursa de furnici :vmad:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 31 May 2004, 09:00
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Paulp, de Dan Alexandrescu poti scapa foarte usor, doar prin apasarea butonului "Mute" de pe propria telecomanda. Eu adesea prefer sa comut pe RTL, unde inteleg din 14 in 15, insa tot mi se pare o experienta mai reusita decat pe TVR1. Ataat timp cat in Romania nu va fi un jurnalist foarte bun pentru sporturi cu motor, care sa-si ia acreditarea maxima de la FIA, tot cu Miki o sa traim! N-avem scapare din nefericire...

Dupa cum spuneam (bleah, macar sa fi avut aceeasi inspiratie la 6 din 49!), dubla celor de la Ferrari era de asteptat. Au si bafta multa, insa norocul si-l mai face omul cu mana lui. Iar Kimi parca a avut juma' de norma la Ferrari, ca prea i-a dat MS peste doua secunde pe tur! Cred ca primele 7 ture au fost singurele in care MS a tras de masina. Am vazut cursa cu un amic si ne-am zis: "Pt binele tuturor, MS sa fie singurul pe 3 opriri, tot cardul din spate sa fie pe 2." Cand a inceput si BAR-ul si Renault sa opreasca, s-a terminat cursa, singurul cu emotii putea fi Barrichelo.

Montoya e in idiot notoriu, dupa cum s-a vazut si de data asta. Apreciez ca s-a abtinut sa-l trozneasca pe Rubens, insa asta nu-l ridica din kkt. Virajul 1 e pacatos, pentru ca e in coborare iar interiorul lui are panta cea mai mare. Daca doresti neaparat sa derapezi in virajul ala, intri cat se poate pe interior si vei pierde sigur aderenta. JPM a venit tare si pe interior. Felicitari si alta data sa faca la fel!

Sato nu are experienta curselor din nefericire pentru el. Probabil a transpirat gandindu-se ca poate lua chiar pozitia a doua, si a fortat aiurea acolo. Din nou cursa lui Rubens se putea incheia din vina unui nesabuit. Conform celor declarate mai tarziu, Sato era rapid. Asa ca fie astepta un clear-shot in primul viraj, fie profita de o iesire buna urmata de o fortare la sicana din deal. Avea suficient de mult timp sa-l joace pe RB pe doate partile. Eu stiam ca cei de Honda aveau de gand sa mai traga nitel de motor pt circuitul asta. N-ar fi exclus sa fi fost mai agresivi cu motorul lui Sato si mai conservatori cu cel al lui Button, care se afla intr-o pozitie mai buna in clasament. Asa sa explici plusul de viteza dar si motorul fumegand!

Sa vedem ce mare masina fac astia de la McLaren, ca asta mai bine ar da-o direct la cos, e incredibil sa fi incapabil sa fiabilizezi un motor bagat intr-un sasiu! Si dupa cum il oftic eu pe un fan McLaren, macar sa bage vopsea rosie in ulei, ca atunci cand pocneste motorul, sa se bucure fanii Ferrari din tribune de fumigenele rosii!


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 31 May 2004, 09:30
Post #90


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




sstanescu, iti amintesc de perioada in care Ferrari a introdus cutia de viteze cu 7 trepte, spargeau cite 2 bucati la fiecare cursa. Dupa aia s-au apucat de motor.... nu spargeau in fiecare cursa cite o bucata, dar macar la vreo 2 bucati pe luna tot muceau. Nu e chiar usor sa schimbi un motor si o cutie, cam trebuie timp si injuraturi. Oricum, le trebuie un Schumi si un Jean Todt ca sa ajunga la performantele lu' Ferrari. :U

Oricum, Montoya ala e mai prost decit el insusi. N-ai ce sa-i ceri ca n-are ce sa-ti dea! Atita stie, atita face!

Miki... vorba lu' ala cu alarma: "si in rest numai...... !". Eu totusi am vaga impresie ca Miki plateste o parte babana din transmisiile astea. Aduceti-va aminte cind aia de la ProTv au fost nevoiti sa-l scoata de la comentarii ca li se suise lumea-n cap. Eh, ala a fost ultimul sezon transmis de ProTv! Dupa aia n-a mai transmis nimeni un an si cind s-a hotarit TVR sa transmita cursa, ghici cine facea pe comentatoru' ?
Totusi, eu ma gindesc sa dau un meil la Redactia Sport de la TVR si sa intreb "ce mai face Airvain?"....


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 14:36
Forum Renault