DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce ma indrumati sa aleg ?

Acestea sunt variantele
 
Opel Astra Classic (Astra G) >2001 [ 15 ] ** [20.83%]
VW GOLF 4 (mk4) >2001 [ 17 ] ** [23.61%]
Ford Fusion >2002 [ 2 ] ** [2.78%]
Ford Fiesta >2006 [ 7 ] ** [9.72%]
Fiat Stilo >2002 [ 2 ] ** [2.78%]
Citroen C4 >2005 [ 7 ] ** [9.72%]
Seat Leon >2001 [ 4 ] ** [5.56%]
Skoda Fabia >2001 [ 4 ] ** [5.56%]
Alta varianta(replay argumentativ) [ 5 ] ** [6.94%]
Varianta criza, mai bine reinoieste abonamentul RATB [ 9 ] ** [12.50%]
Total Votes: 72
Guests cannot vote 
gygyscafes
post 2 Mar 2011, 09:57
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 16 December 09
From: Tg-Jiu




Atunci daca francezii nu au MASINI, de ce vor cei de la Mercedes motoare Renault?
http://www.a1.ro/men/cars/motoare-renault-...sse-137864.html


--------------------
Dacia, Renault SuperNova, Laguna II 2002 Clima, 120 CP
Ca sa iti dai seama ca esti prost, trebuie totusi, sa iti mearga mintea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 10:27
Post #92


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




"In contrapartida, francezii vor primi propulsoare de 2.0 litri, pe benzina, fiind o zona ceva mai sensibila pentru ei. De asemenea, vor fi puse la dispozitia Renault motoare V6 si V8, care vor fi utilizate in special pe automobilele Infiniti, dar si pe modelele de top ale Renault sau Nissan."

Atunci daca nemtii nu au MASINI, de ce vor cei de la Renault motoare Mercedes ? Hai totusi sa fim realisti nu are rost sa comparam ,nici macar nu avea rost sa asociem intr-o fraza aceste doua marci ,sunt total la polurile opuse

This post has been edited by vallyyy: 2 Mar 2011, 10:29


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
91_CTL
post 2 Mar 2011, 10:33
Post #93


am multe de invatat......


Group: Members
Posts: 195
Joined: 25 November 10
From: Facaeni, Ialomita




Nu mai vorbiti ma prosti despre Peugeot daca nu stiti, nu va luati dupa unu si altu care au auzit si ei la randul lor ca sunt masini proaste si ca se intretin greu, sunt masini foarte fiabile.Probleme apar la orice masina daca nu ti de ea si mergi ca tampitu prin toate gropile, bagi picioru in ea de cate ori te urci la volan, nu ii schimbi consumabilele la timp, bagi carburant prost si multe altele din cauza carora orice masina se strica.
Parerea mea ar fi sa cumperi Peugeot-ul.


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001
Nr. inmatriculare: Fara numar, fara numar......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 10:35
Post #94


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Cred ca nu mai are rost ca sa vorbim noi , sa lasam posesorii sa-si exprime parerile :


http://www.daciaclub.ro/forum/thr...-la-Peugeot-207


Din pacate nu merge sa atasez linkul , cel mai bine recomand initiatorului sa scrie pe google " probleme peugeot 207" si are pareri de la posesori

This post has been edited by vallyyy: 2 Mar 2011, 10:38


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
91_CTL
post 2 Mar 2011, 10:42
Post #95


am multe de invatat......


Group: Members
Posts: 195
Joined: 25 November 10
From: Facaeni, Ialomita




Eu sunt posesor de Peugeot 307, motor 2.0 16valve, si credema ca de 3 ani de zile de cand e masina in familie nu a avut nici o problema, a vazut service-ul doar pentru schimbat distributie, placute frana, si altele, care trebuiesc schimbate la orice masina.Si normal ca pe forum se scriu numai probleme, doar nu intra vreunu si scrie ca masina lui merge ceas, cum este si la noi pe forum de altfel.


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001
Nr. inmatriculare: Fara numar, fara numar......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 2 Mar 2011, 10:48
Post #96


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(91_CTL @ 2 Mar 2011, 11:33)
Nu mai vorbiti ma prosti despre Peugeot daca nu stiti, nu va luati dupa unu si altu care au auzit si ei la randul lor ca sunt masini proaste si ca se intretin greu, sunt masini foarte fiabile.P
*



Peugeot 407 diesel e un gunoi, pana in 100.000 pica chiulasele si turbinele pe capete, si dupa 100.000 restul, dar ast anu inseamna ca toate pejourile sunt rele.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 10:50
Post #97


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Sa fie clar ,eu nu te contrazic ,dupa cum ai vazut sunt ceva oameni pe forumul asta care zic ca peugeotul are intretinere scumpa ,spre exemplu pe un topic mai vechi colegul nostru alindrgn spune urmatoarele : sfat prietenesc. nu lua pejo cat traiesti. o sa te usture la buzunar! mai mult nu iti spun. faci ce vrei. la km aia deja o sa bagi bani in ea din a doua zi. nu prea merita nici de nou.

mare atentie!



Mai era cineva pe aici care se plangea de faptul ca la 206 puntea spate are un sistem la rulmenti sau la bucsi care de multe ori te face sa schimbi puntea cu totul , imi pare rau ca nu mai gasesc threadul .

Am gasit relatari despre ce ziceam mai sus pe alt forum dedicat marcii :

Vreau sa avertizez in privinta cu o problema mai generala la peugeot , dar din cate stiu eu mai accentuata la 206. Mare grija la puntea spate , si mai exact verificati la un mecanic care stie rulmentii din interiorul punti.

Masina mea are 125k km , si deja a trecut prin 2 service-uri referitoare la punte , in principiu asta nu trebuia sa se intample daca era verificata la timp , dar din pricina drumurilor proaste , si a proastei calitati din prima lucrare , a trebuit sa dau in service-ul asta ultimul undeva pe la 10 milioane.

Chestia este , ca puntea spate are 4 rulmenti in interiorul ei , 2 mici si 2 mari , dar deoarece inbinarile in punte se largesc din pricina drumurilor , apa patrunde in zona rulmentilor , si ii distruge ... acestia la randul lor incep sa roada din "fusul" pe care stau , de unde apar un milion de probleme , daca au inceput sa roada din fus , nu mai este cale intoarsa ... trebuie strungareala , pentru ca piesele originale care ar trebui sa remedieze chestiile astea costa in jur de 40milioane ( care daca nu ma insel inseamna toata puntea spate ). Eu in momentul de fata am facut rebuild la fusuri + sistem de ungere special acolo ca sa nu mai am probleme , dar si operatiunea asta este un fel de improvizatie , eu trebuie sa pompez in punte , aproximativ 2-3kg de vaselina odata la 4-5 luni ... ca sa nu mai patrunda apa acolo sa mai distruga.

This post has been edited by vallyyy: 2 Mar 2011, 10:53


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
91_CTL
post 2 Mar 2011, 10:58
Post #98


am multe de invatat......


Group: Members
Posts: 195
Joined: 25 November 10
From: Facaeni, Ialomita




Nici cu 407, nici cu 206 nu am avut "relatii" in schimb de 307 am fost si sunt multumit pentru ca nu m-a mancat de bani, si de ce ar fi el diferit de celelalte modele huh.gif ? Adica 307 sa fie mai bun decat celelalte modele? Chiar nu-mi explic...


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001
Nr. inmatriculare: Fara numar, fara numar......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 11:05
Post #99


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Lucrurile de genul pun marca intr-o postura proasta ,adica faza asta la 206.Daca as avea de ales intre 206 si sa zicem fabia sau corsa nu as alege peugeotul stiind lucrul asta cu puntea.In cazul 206 practic nu strica masina ,ci drumurile noastre ,dar si de aici rezulta ca e pretentioasa la drumurile noastre ,probabil la generatiile mai noi au rezolvat buba asta ,dar te face sa te gandesti oare nu va mai urma una de genul, ca la ce drumuri avem noi wacko.gif


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 2 Mar 2011, 15:58
Post #100


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




ma degeaba vorbim noi ca in orice masina bagi bani.mai mult sau mai putin.daca nu pica aia pica cealalta si tot asa.bine a zis mai sus cine a zis ca depinde cum mergi cu ea si cum o intretii.ati vazut ca si in SN-ele noastre bagam bani.daca sta cineva sa scrie,care si a notat, cate a cumparat pt masina sunt sigur ca depaseste o suma destul de frumusica.deci fiecare pana la urma sa si cumpere ce vrea si sa aibe grija de ea daca vrea sa l tina.

@eu cu 5000e mi as lua seat ibita sau BMW 320 diesel din 2000-2001 (inainte nu le suportam dar am inceput sa vad cu ochi mai buni marca bmw).asta a fost parerea mea.decizia finala apartine initiatorului

This post has been edited by ianys_andrey: 2 Mar 2011, 15:59


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupamuttley
post 2 Mar 2011, 19:12
Post #101


Imi place sa fac ciuning


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 June 10
From: Colentina Inima Strazii




Dragi colegi.
Am observat pe site-urile de masini ca au aparut multe: Megane 2 coupe / Clio 3 / Peugeot 207 toate albe motoare diesel. Nu stiu ce au facut ele in franta de au toate intre 60-90k km ... sigur le-au adus cu o platforma pe toate in tara. Ideea e ca: Piese voi gasi ca sunt multe.. smile.gif sau poate vor fi asa de proaste de altii le arunca si noi le cumparam. Parerea mea este ca la 4800 e. cat mi-a lasat-o socru, este buna mi-o recomanda( nu lovita,nu lipita in doua nu prob ambreiaj cutie viteze etc.) plus de asta are o pereche de jante pe 17 care le gasesc undeva la 300 euro mana a doua !Ce pot sa zic,eu cred ca este buna,iar din moment ce imi place si o iau,maine poate sa pice,pentru ca eu o voi repara sa o folosesc si imi voi adapta buzunarul pentru ea. Cu supernova mergeam de 3 ori pe sapt la mec... cu asta merg odata... si tot asa..renunt la cate ceva... dar am un 207 .ultimul model nu astra din 2000-2008(aceeasi masina) sau golf din 98'-05'. Unde mai pun ca ,acestea au ajuns la a 3 generatie . M-a pacalit mirajul tehnologiei... parerea mea una este sa ma sui intr-o masina gandita cu linii fluide si alta sa ma sui in astra.

@vally ..nu vreu sa te jignesc sau sa iti critic masina, chiar iti multumesc pentru sfaturile despre astra g,o consider si o voi considera o masina buna,dar nu m-a incantat bordul si fetele de usi de foarte mult timp...mi se pare respingatoare inauntru, la fel si golfu(asta e la fel de "bocciu" si afara). Plus ca o vreau "noua", iar pentru astra acea neagra nu ma lasa inima sa dau 5000... pe cand la asta da...


--------------------
Peugeot - 207 1.4 HDI - 2007 Coupe - B 224 LuP A
Dacia - DUSTER 1.6 16v - 2010 Laureate - B 206 LUK
Avatar unic. Imi voi inregistra drepturile pe el si user !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 21:44
Post #102


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Nu compara astra G cu ce cumperi tu acum , ca astra G gasesti si la 4000 de euro pe asta dai 6000 sunt totusi bani diferenta ,la 6000 uita-te la astra H si compara cu peugeotul, nu astra G. Nu am zis ca nu-mi plac peugeoturile ,recunosc sunt frumoase doar ca eu unul am considerat ca nu am bani de piesele lor .La astra G imi permit mai multe si apoi sh gasesc pe toate drumurile .Iti doresc multi km fara probleme cu noua ta masina indiferent care va fi aceea smile.gif

This post has been edited by vallyyy: 2 Mar 2011, 21:47


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quick
post 2 Mar 2011, 22:17
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 996
Joined: 13 April 07
From: bistrita




Lupamuttley sunt deacord cu tine in legatura cu astra, nici mie nu imi place bordu si chiar tot interioru, are un aer de vechi sa zic asa, dar despre bordul golfului 4 pot sa te contrazic mie mi se pare unu dintre cele mai frumoase borduri, dintre cele mai bine realizate si materiale de calitate, bineintele vorbesc de masini in jurul valori de 5000 euro nu ne bagam la mertane bmw.
bine inteles ca noi doi avem modele de masini total diferite de ce vrea fiecare sa isi ia.
sa iti fac o lista cu ce as vrea sa imi iau eu(sper da doamne anu asta daca nu cel tarziu la anu)
golf 4.. anu 2001, 2002, 2003, caroserie Hatchback sau breck totusi optez pt hatchback ,motorizare 1,4 benzina sau 1.9 tdi.... ie cam primul pe lista pt ca gasesc si sub 5000 euro
ford focus 2 doar anu 2005 sau mai nou forma caroserie Hatchback eventual Berlina, breck nici intr-un caz... motorizare un tdci, si sa nu aiba filtru de particule... daca nu ar fi mai scump cu mult ca golfu asta ar fi prima optiune dar asa ramane pe locul 2
ce a inceput sa imi placa in ultimul timp este un seat cordoba motorizare 1,4 benzina dar desta doar daca gasesc ceva de culoare neagra si anul 2006 in sus. asa ie o masina micuta sa zic nu prea mare nu prea mica si pe o culaore adecvata(negru), cu niste jante beton chiar arata bine
skoda octavia tour motorizare la fel un 1.4 sau un tdi forma caroserie doar berlina. mi e pare o masina fumusica totusi din ce preturi vad pe situri de vanzari maini mi se par cam scumpe.
skoda fabia doar breck an 2005 in sus motorizare 1,4 sau tdi.
incerc sa ma feresc de motoare de 1.6 pe benzina pt ca cred ca consuma cam mult si nu ma prea dore capu de viteza sprinturi si liniute la semafor, la fel incerc sa ma feresc de masini mici gen 206, polo, fiat nu vreau de nici o culoare, si de masini mari nu vreau bmw nu vreau mertan nu vreau audi, vreau o masina corecta in care sa pun 4 oameni si sa ma pot duce oriunde plus ceva bagaje.

Lupamuttley sper ca orice masina iei TU sa fi multumit. si bafta sa iei o masina buna din punct de vedere tehnic.


--------------------
dacia super nova 2002/ ford focus 2007 1.6tdci90cp /suzuki samurai 1.3 1985 numa buna de off road
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 22:33
Post #104


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Adevarul e ca astra are un interior specific pentru anii ei de fabricatie,dar si golf 4 il are .Ce nu-mi place la interiorul golfului e faptul ca linia airbagului pasager e vizibila ,butonul aerotermei este minuscul ceea ce e ciudat ,amplasarea butonului de geam electric la pasager si faptul ca nu are displayul pe mijloc de genul cum e la astra ,megane 2 etc , in rest numai de bine ,la calitate sunt constient ca e mai bun ,dar si la ele haionul troncane la fel ca la orice masina


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupamuttley
post 2 Mar 2011, 22:41
Post #105


Imi place sa fac ciuning


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 June 10
From: Colentina Inima Strazii




DA baieti, sincer daca as avea un buget de 4000 euro ...imi cumparam ... astra sau nu...nu...nu golf... sincer nici daca banii care ii aveam puteam sa imi cumpar mk4 sau g... tot nu stiam sa imi aleg una... DAr deja mi-am dat seama, ca o masina mai noua (ca model/aspect/ani/etc.) este mai avantajoasa.Dar v-am spus daca aveam mai putini bani imi luam altceva.

Am o mentalitate specifica romanului. Neamtu,daca avea 5000 euro, isi cumpara o astra g cu 3000 si cu 200 se distra,noi nu stoarcem si ultimu ban din buzunar numai ca sa isi ia masina,iar peurma la 2 sapt nu are bani sa bage benzina,respectiv motorina. Asta este mentalitatea de om prost,dar ca om prost ce sunt aleg tot pe cei din gama mea adica ,francezii.Neamteasca ca nemteasca,dar tot francofona ma atrage. Ca o ultima parere de idei, daca pana maine nu mai intevine cineva din familie mama/tata/fratimiu cu vreo idee inovatoare ,o voi cumpara pe aceasta.


--------------------
Peugeot - 207 1.4 HDI - 2007 Coupe - B 224 LuP A
Dacia - DUSTER 1.6 16v - 2010 Laureate - B 206 LUK
Avatar unic. Imi voi inregistra drepturile pe el si user !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 2 Mar 2011, 22:48
Post #106


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Neamtul daca avea 5000 isi lua logan la mana a doua, mergea cu el 2-3 ani, il vindea si o lua de la capat.

Pana la urma la ce ai ramas? Ca nu am timp si nervi sa citesc tot de pe aici...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupamuttley
post 2 Mar 2011, 22:52
Post #107


Imi place sa fac ciuning


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 June 10
From: Colentina Inima Strazii




La 207... ma incanta toata...


--------------------
Peugeot - 207 1.4 HDI - 2007 Coupe - B 224 LuP A
Dacia - DUSTER 1.6 16v - 2010 Laureate - B 206 LUK
Avatar unic. Imi voi inregistra drepturile pe el si user !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 2 Mar 2011, 22:54
Post #108


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Aham ok, sa fie intr-un ceas bun. Am incercat sa revizualizez anuntul de pe autovit insa da o eroare... cred ca a expirat. Daca ti-o lasa la 5000 de la 6000 este prea bine... spor!


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 23:05
Post #109


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Stii eu am o vorba ,cat dai atata face, e si normal ca la 6000 de euro iei o generatie mai noua decat cu ce incepusem noi discutiile (astra G ,golf 4 ,ford focus 1 etc)ti-am zis la 6000 gasesti si la opel penultima generatie adica Astra H sau ar mai fi si Vectra C , la ford gasesti focus 2 si tot asa .Oricum indiferent de alegere sper sa iasa totul ok asta e tot ce conteaza pana la urma ,avand in vedere ca e o masina de generatie mai noua iti recomand cu caldura sa te duci la tester undeva unde cunosti cat de cat pe cineva ,daca e samsar omul ai grija ca in general ei se cunosc cu oamenii din reprezentanta marcii care o vind

This post has been edited by vallyyy: 2 Mar 2011, 23:08


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 2 Mar 2011, 23:08
Post #110


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(Lupamuttley @ 1 Mar 2011, 20:06)
...unde m-au incantat decat un astra g 5000 euro si arata pe net ca cel de 4000 mii , si o Skoda fabia model nou ,2006 5250 euro 1,2l. Pe urma am vazut cu totul o alta masina fata de cele pe care le caut eu si adica aceasta !!!!!!!!! . Care este a unui prieten al socrului meu care o vinde la 6000, dar mie mi-a lasat-o undeva la 5000.
...
*




--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 2 Mar 2011, 23:17
Post #111


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Mai cunosc oameni tepuiti de neamuri ,sa nu te mire ,am un vecin si-a luat golf 5, initial vroia sa-l ia pe al unei rude si intentionau sa mearga pe incredere ,insa a zis ca daca tot cunoaste pe cineva la reprezentanta Vw sa-i dea un test ,supriza km erau cu mult peste ce-i din bord ,acum nu generalizez ,dar e bine totusi sa o testeze ca pana la urma nu are de pierdut nimic


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 5 Mar 2011, 01:23
Post #112


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




QUOTE(vallyyy @ 2 Mar 2011, 22:44)
Nu compara astra G cu ce cumperi tu acum , ca astra G gasesti si la 4000 de euro pe asta dai 6000 sunt totusi bani diferenta ,la 6000 uita-te la astra H si compara cu peugeotul, nu astra G. Nu am zis ca nu-mi plac peugeoturile ,recunosc sunt frumoase doar ca eu unul am considerat ca nu am bani de piesele lor .La astra G imi permit mai multe si apoi sh gasesc pe toate drumurile .Iti doresc multi km fara probleme cu noua ta masina indiferent care va fi aceea  smile.gif
*


O chestie ce mi-a placut mie la astra g 1.7tdi e ca trage foarte bine la coasta iar ca intretinere e precum la sn , am avut ocazia sa-mi iau dar m-am pricopsit cu 1.7cdti... si daca stiam ca o sa scada preturile nu o mai cumparam si luam un sh biggrin.gif
Mie un imi place o masina in care sa te simti bine sa nu te arda la buzunar sa faci cumparaturi cu ea si sa te duca peste tot la un pret acceptabil la carburant.
Cine il da bani afara din casa sa-si ia 2.0 in sus ... oricum nu ai unde sa alergi iar de fatada sa te lauzi nu are sens fiindca intra unu in tine si ti s-a taiat respiratia la cati bani ai dat pe ea.
Si totusi o tabla straina din franta , anglia , italia , germania , cehia nu se compara cu cea romaneasca probati si voi sa vedeti cum se deformeaza tabla la logan.
Eu mai demult eram inebunit dupa o lancea delta integral biggrin.gif fiindca era scula dar am lasat-o balta fiindca nu mai sunt inebunit dupa viteza ca la 20 de ani si senzati tari.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupamuttley
post 5 Mar 2011, 18:06
Post #113


Imi place sa fac ciuning


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 June 10
From: Colentina Inima Strazii




Dragi colegi a luat de 2 zile, peugeot 207... sunt super incantat de el... Pana sa imi iau masina prieteni/cunoscuti ...spuneau exact ca voi..a.cum dupa ce au vazut-o ,imi spun sa nu regret banii dati pe ea, pentru ca este o mini bijuterie. :)Ne vedem duminca seara !


--------------------
Peugeot - 207 1.4 HDI - 2007 Coupe - B 224 LuP A
Dacia - DUSTER 1.6 16v - 2010 Laureate - B 206 LUK
Avatar unic. Imi voi inregistra drepturile pe el si user !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 5 Mar 2011, 19:25
Post #114


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Sa o stapanesti sanatos!
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 5 Mar 2011, 19:35
Post #115


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Duminica test drive cu pejosu'. biggrin.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gygyscafes
post 5 Mar 2011, 20:17
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 16 December 09
From: Tg-Jiu




Sa o conduci sanatos si multi kilometri fara evenimente "not funny"!!!!!!!!


--------------------
Dacia, Renault SuperNova, Laguna II 2002 Clima, 120 CP
Ca sa iti dai seama ca esti prost, trebuie totusi, sa iti mearga mintea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quick
post 5 Mar 2011, 22:15
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 996
Joined: 13 April 07
From: bistrita




Lupamuttley sa ai noroc de ia multi km fara nici o problema iti doresc.
pune si tu niste poze mai multe sa vada si ochiu nostru ceva frumos.(interior exterior motor)
cum am mai spus tie trebuie sa iti place nu altora, cum de altfel mie nu imi place si nici nu m-as gandi sa imi iau genul asta de masina doar pt ca pt gustul meu ie prea mica.
sa o stapanesti santos.


--------------------
dacia super nova 2002/ ford focus 2007 1.6tdci90cp /suzuki samurai 1.3 1985 numa buna de off road
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lupamuttley
post 6 Mar 2011, 00:10
Post #118


Imi place sa fac ciuning


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 June 10
From: Colentina Inima Strazii




Va multumesc mult ! Pai maine seara maskatu sa ii faca niste poze... pentru ca eu abia luni o spal si fac frumoasa(deci nu am facut poze inca),pentru ca tot luni o trec pe numele meu ! Ma gandesc ca am stat o luna cu banii si nu am gasit ceva frumos...asa ca ma impac cu ideea ca ea este mireasa..pardon aleasa biggrin.gif

6 Mar 2011, 17:48:
Poze cu masina..am spalat-o ,dar acum ploua/ninge.. sad.gif



This post has been edited by Lupamuttley: 6 Mar 2011, 17:48

Attached thumbnail(s)
06032011419.jpg ( Size: 1.52mb ) Number of downloads: 291
06032011409.jpg ( Size: 1.36mb ) Number of downloads: 308
06032011412.jpg ( Size: 1.07mb ) Number of downloads: 309
06032011416.jpg ( Size: 1.26mb ) Number of downloads: 300
06032011407.jpg ( Size: 1.45mb ) Number of downloads: 275
06032011417.jpg ( Size: 1.23mb ) Number of downloads: 82


--------------------
Peugeot - 207 1.4 HDI - 2007 Coupe - B 224 LuP A
Dacia - DUSTER 1.6 16v - 2010 Laureate - B 206 LUK
Avatar unic. Imi voi inregistra drepturile pe el si user !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
211CFL
post 6 Mar 2011, 20:38
Post #119


Solnitzar


Group: Members
Posts: 147
Joined: 21 November 10
From: bucuresti




sa o stapanesti sanatos !
nu stiu daca intreb in locul potrivit... dar daca mi-as cumpara o supernova ar fi un regres? un avantaj ar fi ca ar avea AC

This post has been edited by 211CFL: 6 Mar 2011, 20:39


--------------------
Dacia Solenza 2005 - B-211-CFL
sofer din nou :)
Vand roata sandero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 6 Mar 2011, 20:55
Post #120


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Aerul conditionat al super novei are un randament foarte scazut comparativ cu un logan sau o solenza. Nu prea mai renteaza sa cumperi o super nova. Cu 2000 iti iei solenza scala.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th June 2024 - 06:27
Forum Renault