DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> probleme?

decrvl
post 15 Dec 2008, 20:12
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 24 February 05




Salut!Am nevoie de niste sfaturi(sau pareri)referitor la ceea ce zic eu car fi probleme.Deci:a aparut o mica plesnitura pe un geam de la un far,aeroterma scoate un zgomot(pe treapta a 4a se aude cel mai bine ca si cum ar avea o perdea in care sufla vint tare),dupa o perioada mai mare de timp de stationare cind este umezeala in atmosfera se aude un zgomot cred ca in dreapta(cel mai bine se aude in habitaclu)timp de un minut aproximativ(cam de doua ori in doua saptamini).Masina are 12500 km si doi ani ca virsta.
Acum intrebarea este :trebuie sa ma impacientez cumva?Si ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc anticipat!


--------------------
logan 1,5 dci 2006/dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valentin22
post 15 Dec 2008, 20:55
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 30 November 08




salut !
geamu de la far daca nu este spart poti sa il lasi asa mai ales ca nu prea circuli dupa cum spui ,la aeroterma cred ca a prins ceva pe acolo (frunze,o ramurica etc.)mai las-o si vezi cum se comporta la primavara oricum dupa mine mai mult de trepta 1 nu am nevoie niciodata la aeroterma,si cu acel tiuit sau ceva de genu asta il am si eu din cand in cand si tot pe partea dreapta si eu merg zilnic cu masina sincer atat timp cat masina fuctioneaza in parametri normali chiar nu sunt curios de ce se aude acel zgomot ,pe mine ma ingrijoreaza un fel de rontai la pompa de injectie sau pe acolo la anumite turatii,si masina mea face 2 ani in februarie anu viitor dar eu am 56.000 km .


--------------------
DACIA LOGAN BERLINA 2007 PREFERENCE-DIESEL - B-40-xxx
STOP ACCIDENTELOR VIATA ARE PRIORITATE !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 16 Dec 2008, 09:07
Post #3


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




fiecare probelema pe rand la locul ei!... cauti cu search, citesti si scrii unde se discuta deja problema doar daca mai ai intrebari suplimentare... daca nu gasesti nimic, atunci incepi un subiect nou... aici se inchide


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th June 2024 - 13:36
Forum Renault