DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Conducta de alimentare cu benzina catre rezervor, Conducta crapata Supernova

Traznitul
post 3 Sep 2020, 22:51
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 8 January 11
From: Bucuresti




Bun gasit dragilor! Am si eu o Supernova superba la care s-a fisurat conducta de benzina cu care se face alimentarea rezervorului si pierd carburant daca pun mai mult de 10 litri. Are cineva o conducta? La dezmembrari nu vor sa desfaca pentru ca este munca multa iar piesa nu are valoare. Am zis ca mor cand mi-au spus asta! Astept o oferta de la cineva care se incumeta sa o demonteze de undeva... Nu conteaza pretul, m-am saturat sa tot opresc la toate benzinariile intalnite.


--------------------
DACIA Supernova 2002 - B01CSN
DACIA SUPER NOVA 2002 B01CSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei06row
post 4 Sep 2020, 08:46
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 9 December 15




Salut,

Am patit la fel, cotul este fisurat... si am luat mastic negru(cel foarte puternic), am pus o manusa chirurgicala pe mana si apoi am intins mastic pe tot cotul si toate conductele. De atunci nu a mai curs.

banuiesc ca la tine curge si cand alimentezi, nu? adica... daca te uiti sub masina vezi cum picura in momentul in care e pistolul de la pompa in rezervor.


--------------------
SuperNova SuperNova 2002 Confort - AG 06 ROW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Traznitul
post 4 Sep 2020, 18:40
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 8 January 11
From: Bucuresti




Curge cand alimentez. Problema este ca nu-i pot face plinul pentru ca pierde combustibilul. Daca ii fac plinul, in doua zile raman cam cu 1/4 din rezervor...


--------------------
DACIA Supernova 2002 - B01CSN
DACIA SUPER NOVA 2002 B01CSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalinski
post 10 Sep 2020, 15:41
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 622
Joined: 9 July 12
From: Turnu Magurele,Teleorman




Ori este fisurata acea conducta din plastic ori acel furtun care face legatura dintre gura de umplere si rezervor...gaseste exact pe unde curge. In cazul in care este acel racord din cauciuc eu l am gasit acum cativa ani la bonmarc : https://www.bonmarc.ro/piese-nova-supernova...-nova-supernova (a nu se considera reclama) si s-ar putea sa mai aiba.
Daca iti trebuie acea gura de umplere din plastic mai bine intrebi pe grupul de facebook si sigur vei gasi pe la cineva din dezmembrari.


--------------------
Dacia SuperNova 2001 /clima - numar fara sot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Traznitul
post 16 Sep 2020, 13:01
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 8 January 11
From: Bucuresti




Catalin, trebuie sa dau de baut! Am gasit acolo unde mi-ai recomandat. Am comandat doua furtune inclusiv cu colierele de prindere. Au si semnalizatoarele de pe far, noi noute! Am luat si din alea un set plus sistemul de inchidere al portbagajului care imi crea probleme. Foarte bine aprovizitionati cu piese pentru Supernova...


--------------------
DACIA Supernova 2002 - B01CSN
DACIA SUPER NOVA 2002 B01CSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriela_so
post 17 May 2023, 15:54
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 May 23




QUOTE(catalinski @ 10 Sep 2020, 15:41)
Ori este fisurata acea conducta din plastic ori acel furtun care face legatura dintre gura de umplere si rezervor...gaseste exact pe unde curge. In cazul in care este acel racord din cauciuc eu l am gasit acum cativa ani la bonmarc : https://www.bonmarc.ro/piese-nova-supernova...-nova-diete-supernova  (a nu se considera reclama) si s-ar putea sa mai aiba.
Daca iti trebuie acea gura de umplere din plastic mai bine intrebi pe grupul de facebook si sigur vei gasi pe la cineva din dezmembrari.
*



Minunat, asta este ceea ce căutam și apreciez că mi-ai oferit. Multumesc pentru ajutorul tau yupy.gif


--------------------
Renault Renault Kadjar 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
manujoshuadung
post 25 May 2023, 12:11
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 May 23




Salutare! Îmi pare rău să aud despre situația cu Supernova ta. Sunt sigur că este frustrant să fii nevoit să oprești frecvent la benzinării. Sper că vei găsi pe cineva dispus să-ți ofere o conductă pentru rezolvarea problemei tale. Poate că ar fi util să cauți în forumuri specializate sau să contactezi cluburi auto pentru a vedea dacă cineva are o soluție. Îți doresc mult noroc în găsirea piesei necesare! O poti gasi cu siguranta pe https://dru.ro/

This post has been edited by manujoshuadung: 26 May 2023, 11:06


--------------------
Dacia Duster 2017 - CJ 18 NPC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 07:36
Forum Renault