DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Adaptare aeroterma pe DSN?

DEDE
post 26 Jun 2004, 00:52
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 June 04
From: Bucuresti




Hello, membrii posesori de DSN-uri, sunt si eu proaspat utilizator de Clima si implicit de forum, am citit/cautat imformatii despre "problema"pe care o am, insa...
Deci: aeroterma de la DSN este f galagioasa. Nu are zgomote straine, se aude pur si simplu foarte pregnant in masina. Nu este vorba de obiecte straine intrate inside, ci se aude f. f. romanesc(adica o vajaiala mai mare decat debitul de aer asteptat). Nu o pot folosi decent decat pe treapta 1, care suna ca treapta max de la orice auto strain, inclusiv Solenza.
INTREBARE: a reusit cineva sa linisteasca motorasul ala altfel decat prin oprirea lui? A inlocuit cineva motorasul/aeroterma cu ceva similar si mai silentios? A reusit cineva sa adapteze motorasul SLZ pe DSN?
Va multumesc!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TibiCraciun
post 28 Jun 2004, 14:00
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 28 June 04
From: CUGIR-AB




Zgomotul nu se datoreaza ventilatorului ci cailor de circulatie a aerului. Acestea au fost proiectate prost si degeaba inlocuiesti aeroterma. Si eu ma tot gandesc la o solutie, dar n-am gasit-o.


--------------------
DACIA SupeRNova Clima - AB 04 LVU
decat o masina veche, mai bine una noua; decat o dacie, mai bine un mercedes; decat o dacie veche, mai bine un mercedes nou; decat nimic, mai bine o dacie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DEDE
post 28 Jun 2004, 20:40
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 June 04
From: Bucuresti




Multzam de raspuns, nu ma gandisem la asta, avea deci dreptate cel care-mi spunea "ce iti tot pui dom'le atatea pe ea, ca tot dacie este, daca vrei ceva mai bun, schimb-o!"...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:26
Forum Renault