DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> In Turcia cu DSN

ashu
post 19 Jul 2004, 21:26
Post #31


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Apropos de ce a zis Valix despre conditii si cum se poarta turcii cu tine. Io am fost de 2 ori la turci la mare si aceeasi buna impresie mi-au facut si mie de fiecare data. A doua oara am fost cu autocaru. In fatza mea in autocar a stat, surpriza, un parlamentar. Era unu d-ala de nu a tinut niciodata vreun discurs, habar n-aveam ca e parlamentar pana nu ne-a zis ghida ca domnul arogant care intarzie la toate opririle aratand un dispret total fata de ceilalti e deputat psd. :evil: Si ca o paranteza, la un an dupa l-am vazut si la televizor, e domnul acela retard ca zicea ca stie engleza si s-a facut de tot kkt-ul, l-au dat carcostasii indrugand niste tampenii intr-o engleza sub a unui copil prescolar.
In sfarsit, noi am fost la hotel de 3 stele, el la 5. Dupa 10 zile ne-am reintalnit cu el in autocar la drumul de intoarcere. Noi incantati, el complet debusolat. L-am auzit vorbind cu un alt nene (statea fix in fatza mea si isi lasa tot timpul scaunul in poala mea, imi venea sa-l scuip pe frunte :evil: ). Ce zicea papagalul: "Ce turism domne la turci, astia-s inapoiati rau de tot. Ce conditii, ce personal... Pai in alimentatia publica trebuie sa-ti schimbi hainele zilnic si ei au fost imbracati cu acelasi lucru 10 zile. Nu domne, turcii nu stiu sa faca tursim, suntem mult peste ei" :shock: De parca i-a controlat el la oo sa vada daca si-au spalat hainele sau nu. Hai sictir dobitocule.
Explicatia pe care o vad io e urmatoarea: el in Romania cand se duce undeva e domnul parlamentar, se pune covorul rosu si este tratat mult peste ceea ce plateste el, e bine stiut pupincurismul si servilismul romanesc fata de cei mari si sictirul si dispretul aratat celor mici. El nu e tratat ca mine si ca voi cand merge la un hotel in Mamaia. Pe cand la turci a fost tratat ca orisice om, n-a avut regim special. Probabil d-aia i-au putzit toate.
Mai naspa e ca traieste cu iluzia ca noi facem turism ca lumea. Probabil ca si Agaton si Mitrea si cine-o mai fi sunt la fel. Pai cum dracu sa ia decizii corecte si sa faca legi bune astfel de oameni, daca ei traiesc in lumea lor fara nici o legatura cu realitatea?


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 20 Jul 2004, 13:21
Post #32


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Si eu am patit exact ca ashu. Am stat cu 10 $/noapte la hotel 2* in Antalya. Camera imensa cu AC, bucatarie completa, baie super, in pret doua mese bufet suedez - mananci pana crapi. Puteai cere la receptie tot ce vroiai pentru copii, inclusiv carucior, jucarii sau tacamuri. Curatenie, cristal peste tot, politetea si bunul simt al celor de acolo incepand cu receptia si terminand cu baiatul de la sezlonguri era fara cusur, mult peste ce am vazut in grecia, italia, franta unde amabilitatea era formala si se purtau toti de parca aveau un bat infipt in c*r. Toti (pana si copii de 10 ani care vindeau ilustrate) vorbeau cel putin engleza si germana. Nu cerea nimeni nici macar 1000 lire bacsis, daca vroiai dadeai iar daca nu erau la fel de amabili. Am vazut chiar o faza foarte misto, cand a venit o chinezoaica si-a luat un sezlong fara sa-si dea seama ca trebuie platit (75 centi/zi ), iar tipul in loc sa se duca ca taranul sa ceara bani ca in ro, a stat si i-a povestit tipei cam o jumatate de ora foarte elegant si plin de umor, pana a facut-o pe tipa sa-si dea seama singura ca trebuie achitat sezlongul.
In aceeasi serie cu mine dar la un hotel de 5* era un badaran de parlamentar care tot timpul bea chivas (a inceput cu vreo 3 in avion) , vorbea tot timpul tare si autoritar (probabil vroia sa impresioneze pipita de vreo 25 ani care era cu el) si tot drumul inclusiv in avionul de la intoarcere bombanea ca ce turism de cacao au turcii comparativ cu noi !?! . Cel mai tampit mi s-a parut faptul ca spunea mereu cum a fost inselat ca l-au pus la hotel sa platesca o mie de dolari uischiul pe care l-a baut in camera desi el a platit all inclusive-dobitocul nici macar nu citise pe biletul de la agentie unde scria clar ca numai la UltraAI ai consumatie integrala, la AI intrau doar bauturile indigene. Pe de alta parte, mie nici nu mi s-au parut scumpe bauturile, oricum mult mai ieftine decat la noi iar Efes-ul de la mama lui e de vis...(la fel si Kebabul)
In concluzie, eu am avut o vacanta perfecta cu 700$ - 2 persoane incluzand tot, chiar si cadouri pentru acasa, bijuterii sotie, etc... Daca altii nu au fost multumiti, treaba lor.
P.S. acum hotelul unde am fost eu are 3* si daca faci rezervare pe net e 25-35 euro, dar eu i-as da cu ochii inchisi.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudorc
post 11 Aug 2004, 15:27
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 August 04
From: buc




salut, tuturor de pe acest forum, tinand cont ca imi doresc un logan break si ca pot sa va povestesc despre excursia mea din turcia, am zis sa devin membru pe acest forum.
am fost acum 2 ani in kusadasi la hotel grant levent din kusadasi ( e langa egeria beach ), dar am inteles ca a fost renovat anul trecut si acuma e peste egeria calitativ vorbind..
am plecat 2 masini din buc, un cielo si o supernova, drumul prin bulgaria a fost fara probleme , ne-am ratacit de vreo 2 ori, din cauza nemarcarii drumurilor, o data am intrat din greseala prin veliko tarnovo, un oras superb pe care mi-am promis sa il vizitez o data.
in turcia ne-am orit in canakale unde ne-am culcat, dupa cautari de cca 20 min ne-am cazat la un hotel pt studenti super curat si mai ales ieftin 5 usd/persd, a doua zi pe la 6 seara am ajuns la hotel, am facut o pauza in izmir de vreo ora si apoi am vrut sa o luam pe autostrada dar am cautat-o vreo ora.
la intoarcere am luat-o prin istambul, drumul e destul de lung iar de la bursa la istambul e f aglomerat, am ajuns in istambul pe la 3 noaptea ( am ales intentionat sa ajungem la o ora fara trafic deoarece cunosc cat de cat orasul si pot sa va spun ca traficul e infernal, alti prieteni au venit separat au intrat in oras la 9 dimin.si au ajuns la hotelul de care le-am spus , in zona universitatii, dupa vreo 4 ore de hoinareala, noua ne-a luat cca 15 minute., la plecarea spre tara nu au fost probleme, exceptand un radar luat in bulgaria - 10 usd si faptul ca pe autostrada de la istambul la granita cu bulgaria nici o benzinarie, eram pe rosu aproape si mi-era ca raman in mijlocul drumului, noroc ca la bulgari e un shell chiar in vama.
va dau un exemplu de costuri transport ( cu tot inclus carte verde, taxe, oil ), cielo 4 pers - 81 usd/pers, supernova - 4 pers 68 usd/pers.
acum cred ca a mai crescut, mai ales pretul benzinei,
am o rugaminte poate cineva care a fost recent sa imi spuna pretul mediu la benzina fara pb in bulgaria si turcia ?
va multumesc si sper ca v-am oferit info cata de cat utile, in spetembrie plec iar de data asta la bodrum. biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 13 Aug 2004, 09:33
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Deci, dragilor:
1. pentru dacicuss: agentia e undeva pe la Calea Mosilor, se numeste Travel Club. tel0723.539.330 Silvia (spuneti ca sunati din partea lui Vali). In mod sigur (am intrebat), preturile la hotel sunt mai mari decat cele de la agentiile de aici, ca sa nu mai zic ca nu mai aveau locuri.
2. pentru tudorc: pretul benzinei la turci (la bulgari te sfatuiesc sa nu bagi sb nici o forma) era cam 1.700.000 lire turcesti/l, iar 1 usd = 1.450.000 lire. fa si tu calculul. noi am mers cu masina pe motorina , iar motorina era fix 1 usd/l. te invidiez pentru bodrum, am auzit ca e ceva de vis, la anul sper sa ma duc si eu acolo. by the way, la ce hotel ai stat tu in canakalle cu 5 usd/pers? noi am stat la Anzac si am dat 45 usd/cam, in conditiile in care ne-a lasat 4 in camera (4 paturi).


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 13 Aug 2004, 11:12
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Mai, eu zic sa mergi (daca poti) in prima jumatate a lui septembrie. Atunci la ei e cam ca si in iunie (cand am fost eu), adica 25-30 grade si nici urma de norisor.
Sfatul meu personal e ca intre greci si turci sa alegi turcii. Au un mod cu totul special sa se poarte cu tine, te simti ca un mic rege. In plus, sistemul All-inclusive e demential, la bani relativ mici comparativ cu Romania.


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 13 Aug 2004, 11:19
Post #36


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Valix: din pacate nu pot merge decat dupa 15 Sept. din cauza ca mergem si cu finii si domnu' finu' nu poate mai repede sub nici o forma.Cunosc sistemul all inclusive ca l-am testat anul trecut in Tunisia.Atunci am fost cu niste veri mai umblati...Var'miu i-a clasificat pe tunisieni pe locul 2 la amabilitati dupa turci...pe 3 sunt egiptenii care au stil mai flegmatic...made in UK laugh.gif
Ce vreau eu neaparat sa aflu e unde mai poti face baie&plaja dupa 15 septembrie...da' sa nu primesc raspunsuri gen Mauritius, Caraibe ca :duel:
Pana la alte vesti, sa :drunksinging: si sa auzim numai de bine !


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 13 Aug 2004, 12:26
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




Am fostvacu 2 ani chiar in perioada 9-20 sept la bodrum.

A fost perfect apa calda , plaja non stop avantaj ca se poate sta si in miezul zilei soarele nu este atat de arzator. Fara probleme eu zic ca merge. Sezonul la ei este pana la inceputul lui octombrie.
Singurul lucru nasol este ca se intuneca relativ devreme pe la 18.30, 19. in rest voie buna.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan_m
post 13 Aug 2004, 16:57
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 22 June 04
From: Bucuresti




Din cate spun sefii mei turci laugh.gif , in Antalia este sezonul cel mai lung...15 Nov max. Pt. Sep a 2-a jumatate se preconizeaza peste 30 de grade. Si apa de 26-27 grade. Cel mai scurt e Kusadasi (sf. Sep e gata), apoi Bodrum/Marmaris (Oct) si Antalia. Eu plec in Antalia in per 16-23 sep.


--------------------
Peugeot/Renault 307/Megane II 2006/2005
Peugeot 307 1.6E 110CP (2006) + Renault Megane II 1.5 dCI 80CP (2005)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 14 Aug 2004, 08:23
Post #39


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Dan_m: Pleci de unul singur in Antalya, cu masina sau printr-o agentie?dupa cum vad perioada, pare a fi sejur de 7 zile prin agentie?..Cat a costat daca nu e secret? :wink:


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 14 Aug 2004, 08:24
Post #40


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Dan_m: Pleci de unul singur in Antalya, cu masina sau printr-o agentie?dupa cum vad perioada, pare a fi sejur de 7 zile prin agentie?..Cat a costat daca nu e secret? :wink:


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudorc
post 16 Aug 2004, 09:41
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 August 04
From: buc




pt turcia cele mai bune agentii de turism ( unde poti obtine cele mai bune preturi ) sunt cd partner www.cdpatner.ro, mr. peter www.mrpeter.ro, idm tour, idmtour.ro, alibaba tour, www.alibabatour.com, restul agentiilor sunt reseleri vand aceleasi excursii ca si agentiile de mai sus + comisionul lor, in plus mergand mai multi ai sansa de a obtine un discount, noi am obtinut 7% prin cd partner,
pt valix ma uit pe acasa prin cartile de vizita si dau mesaj cu adresa lui.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudorc
post 16 Aug 2004, 09:43
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 August 04
From: buc




am gresit vreo 2 adrese, www.cdpartner.ro, www.idmtour.ro


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 16 Aug 2004, 13:23
Post #43


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Asa...deci, daca io ma duc la ei si le zic sa-mi faca o oferta si daca le zic "Bai, luati-mi ochii cu o oferta buna, ca poate va mai aduc 2-3"...imi mai scad astia ceva? laugh.gif :wink:
Acum, apropos de preturi, chiar daca e off topic, ca nu poti merge cu masina acolo: daca vreti tari din nordul Africii:Tunisia, Egipt, Maroc, incercati cu agentii din Ungaria...majoritatea au reprezentanti( nu reseleri) in Ardeal si nu numai www.best-reisen.hu are pagina si in romaneste, io cu ei am fost si ne-am intalnit acolo cu bucuresteni care au platit pentru 7 zile cat noi pt. 12...e diferenta, nu?
Si ce ma mai seaca la agentiile de turism la noi: toti incearca sa-ti bage pe gat asigurarile medicale pt. tarile unde nu ai nevoi si baga taxe suplimentare...sa te fraiereasca: la turci multi iti cer 20 euro taxa de viza, cand e 10 USD la granita...la fel la Egipt: 45Euro aici cand e 15 USD pe aeroport :vmad:


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan_m
post 16 Aug 2004, 17:09
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 22 June 04
From: Bucuresti




@ dacicuss: plec in Side mai precis cu Mr. Peter, in 2, cu avion, hotel 3 * All Inclusive,7 nopti, cost 433 EUR de pers (avion. cazare, mese, taxa aeroport, transfer). Mai am de dat 10 USD viza la Turci. Hotel Baklavaci (e in oferta la ei pe prima pagina).


--------------------
Peugeot/Renault 307/Megane II 2006/2005
Peugeot 307 1.6E 110CP (2006) + Renault Megane II 1.5 dCI 80CP (2005)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 17 Aug 2004, 14:53
Post #45


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
restul agentiilor sunt reseleri vand aceleasi excursii ca si agentiile de mai sus + comisionul lor,
.


Cine are cat de cat habar de sistemul de vanzari prin resseleri stie ca asta inseamna o afacere de neam prost. Agentiile vanzatoare nu au voie sa ofere decat discount de volum. Altfel daca se prind resellerii al doilea an o sa vanda ciu-ciu. M-am ocupat acum cativa ani de treaba asta si stiu ca se stabilea un pret unic al fiecarui produs indiferent daca era vandut de contractantii initial sau de reselleri.
Apropo de Turcia dupa cum spuneam intr-un post anterior, am prins o oferta mult mai buna de la o firma mai mare. Acestea au avantajul ca datorita volumului pot contracta chartere la un pret f bun.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fbatran
post 25 Aug 2004, 11:39
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 13 March 03
From: Timisoara




Acu am gasit si io topicu asta ....
si io merg la turcaleti vara/toamna asta (am dat deja avansu) ... din 11 Septembrie - zice-se ca Iunie si Sept. is numa bune de mers
ma gandeam cu masina, da numa in 2, si cu Berlina 1999, am renuntat, si am ales busu.
cu alta masina, gen Logan .... io ma "riscam" la mers ... din cauza adaosului de confort la condus si pret la buzunar ... nu atat dpdv defectiuni
Bulgaria, dupa calculele mele, intr-o zi (adica pe lumina) o treci lejer din vama in vama; costu: depinde de noroc si de anti-radar :vmad:

am vrut Bordum, da a ramas Kusadasi .. numa aici am gasit autocar, prin AliBaba
3* = 272/pers (demipen+drum), 9 nopti

acu caut ce putem vedea pe acolo .. sa nu stam degeaba ....


--------------------
Dacia si Audi LGN si mai nou A4 2005 - BFO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Seducatorul
post 22 Feb 2005, 20:00
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 22 February 05




salutare.vreau sa fac o calatorie in turcia la istanbul dar nu ma hotarasc daca sa merg cu masina sau cu vreo agentie.a facut cineva drumul asta cu masina? sau stiti agentii care fac transport de persoane Bucuresti-Istanbul?


--------------------
Dacia 1310 - nu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 22 Feb 2005, 20:29
Post #48


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




pai s-a mai discutat.deci eu de cateva ori dar daca nu ai experin eta afara mai bine te duci cu avionul sau cu autocarul.curse parca fac astia de la .,... ups am uitat!e naspa rau de tot pana intri in Tr dar dupa aia pe autostrada e parfum!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
excellence
post 13 Mar 2005, 10:48
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 16 February 05




intr-o mica concluzie ,in jur de 1200€ mi-ar ajunge sa fac o vacanta pana la marmaris ,aici incluzand tot ,radare,taxe de drum etc...


--------------------
Solenza Rapsodie - DJ-06-SUL
De la Craiova multe salutari.....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 22 Jul 2005, 10:55
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Din cei care au fost in Antalia cu masina:
Cam cate ore faci cu masina?
Se poate ajunge intr-o singura zi?


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 24 Jul 2005, 09:27
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




QUOTE(Loghy @ 22 Jul 2005, 11:55)
Din cei care au fost in Antalia cu masina:
Cam cate ore faci cu masina?
Se poate ajunge intr-o singura zi?
*


Depinde si cum mergi si pe unde mergi. Eu am mers din 2 bucati, dar am trecut si prin Istanbul prin apropiere. Am plecat de dimineata (pe la 9) de acolo si pe la 5-6 dupa amiaza eram in Antalya. De la Izmit am luat-o la dreapta prin Bilecik, Kutahya, Burdur. Drumul nu a fost prea circulat si foarte bun calitativ.


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 26 Jul 2005, 23:54
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Merci pentru info.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burliu
post 20 Apr 2007, 17:19
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 11 September 03




salut!
revigorez aceste subiect ca vreu sa stiu daca se mai fac curse de la Constanta la Iastanbul cu ferry-boat-ul... intentionez sa plec cu masina si ma bate gindul in curind


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vali48
post 5 Jun 2007, 09:28
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 1 December 05
From: Constanta




salut,
n-am auzit sa mai fie ferry, dar oricum nu-ti recomand. ce a fost acum cativa ani era de tot rasul. si crede-ma, stiu ce spun, am fost pe mare vreo 15 ani wink.gif
era o "jale" de vapor cu care n-asi fi mers nici pana la eforie nord.


--------------------
Subaru Forester 2.5XT 2006
Forester 2.5XT 4EAT 230 HP
Once Subaru, allways Subaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yrandreia
post 8 Jun 2007, 07:50
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Buna tuturor!

Vara asta, mai exact peste 4 saptamani, plec si eu cu masina la turci. Avand in vedere ca este masina persoanala (nu leasing, nu de firma), imi mai trebuie traducerea documentelor in turca?
A mai fost cineva cu masina personala?

Multumesc frumos!


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2002 - B-XX-YRA
:::... Nu te pune cu prostul ca... are mintea odihnita! ...:::
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Jun 2007, 07:59
Post #56


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.855
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Am fost eu anul trecut....rapunsul este nu iti trebuie nici o traducere atata timp cat proprietarul este in masina..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yrandreia
post 8 Jun 2007, 08:12
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Multumesc mult! Asta este o usurare smile.gif


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2002 - B-XX-YRA
:::... Nu te pune cu prostul ca... are mintea odihnita! ...:::
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:05
Forum Renault