DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

518 Pages « < 515 516 517 518 > 
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Impreza WRX SW 2002, ...si Ignis Sport 2004

Muttley
post 3 Nov 2023, 17:13
Post #15481


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Pai sunt atatea variabile acolo, incat pot fi jdemii de implementari.
Sa dai o schita cu ciclonul ala sau ceva te rog, ca-s curios. Cine stie, poate e loc de optimizare cu unisens si aici, nu exclud.

Seria de vizite de pe autovit, pe principiul "vreau sa vad si eu cum e una buna" continua sleep.gif

IMG_20231103_144817_HDR.jpg ( Size: 1.71mb ) Number of downloads: 853


A zis ca nu tre' sa-i cenzurez numarul, si cum mi s-a parut inspirat ales, fie.

Asta cu km putini, 117 mii parca. Dar cam jumulita biata de ea. O are de putin timp, luata din Ungaria. Mi-a zis cat a dat pe ea si mi se intareste ideea ca cer putin pe a mea. Dar totodata stiu ca cer foarte mult, e o panarama de masina.
Apropo, asta micu' a fost mai tupeist, a cerut plimbare. Si i-am dat plimbare. Sa zicem ca i-am modificat optica asupra modelului icon_mrgreen.gif

This post has been edited by Muttley: 3 Nov 2023, 17:13


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 3 Nov 2023, 17:25
Post #15482


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.473
Joined: 1 November 04
From: sat




Refresh my memory: cât ceri/cereai tu pe ea?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 3 Nov 2023, 17:27
Post #15483


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Nope.

Bine, hai. Cat am bagat in ea.

Untitled.png ( Size: 48.79k ) Number of downloads: 561


3 Nov 2023, 19:07:
Bun, acu' c-a muscat-o un prost, continuarea.

Vad ca e flancata interesant.

Untitled.png ( Size: 584.73k ) Number of downloads: 552


Neamtul e dealer, a luat-o, i-a pus capace din Lidl si a aspirat-o, o da mai departe. Vad c-a cerut 6 mii pe ea...
Grecu' e si mai interesant, m-am uitat la anunt, si cat se vede din pozele alea cu printscreen si fara descriere, pare stock.

Aia e, nu se schimba nimic, astept. Mi-a zis de site plodu' de-a fost in vizita azi. Sub nicio forma nu ma luasem dupa piata cu pretul, o evaluasem simplu, "jumatate din cat a costat", dar vad ca-s cam acolo.

This post has been edited by Muttley: 3 Nov 2023, 18:07


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 3 Nov 2023, 22:03
Post #15484


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.236
Joined: 19 May 08
From: Timisoara






--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Nov 2023, 11:48
Post #15485


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.739
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Revin cu valva de sens...
De fapt era de la Mann Provent - https://oem.mann-hummel.com/content/dam/web...-provent-en.pdf

Adica asta - Valva

La BMW, X5 4.4, de unde este ciclonul se instaleaza asa:

11151705237.png ( Size: 156.81k ) Number of downloads: 436


Complicatura este maxima, are in chestia aia de jos toata treaba, este V8 si are 2 sisteme PCV.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 14:21
Post #15486


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




La anuntul de pe olx:
- un baiat era interesat sa cumpere masina, am zis despre el, a vazut-o in bucuresti, a venit si la brasov
- un baiat a venit s-o vada si atat
- alt baiat a venit s-o vada si atat

Total - 3 vizualizari numar de telefon intr-o luna, exact cate trebuia, exact cat e natural. Azi dimineata aveam 6. Acum aveam 8.
Am sters anuntul, a 2-a oara, din cauza aceluiasi coleg de forum.
Info, ca sa nu fie lipsita de esenta postarea: colegul de la cluj a tot postat anuntul meu de vanzare la cafeneaua reno.ro, la misto si denigrare, info pentru comunitate. De ieri seara, s-a sters, a repostat, a sters el linkul, etc.
Mentionez ca eu nu aveam de gand sa pun link pe forumul asta, din cauza acestui tip de reactii, de care m-as fi lipsit din capul locului.
De ieri seara de la 17 pana acum, la 14, constant, cu somn putin, urmarit profiluri, reporturi, PM-uri, tichete, agitatie continua la mine. Si pentru ce, unde am gresit?

Era la favoritele a ~25 de conturi, cu variatii +/-. Potentiali cumparatori in teorie.
Sunt extrem de ofticat, dezamagit, frustrat, nervos, intr-un mod pe care nu l-am mai simtit, pentru ca n-am mai patit ceva similar niciodata in viata mea.

Am 6 luni de cand a inceput mizeria asta, si a tinut-o constant doar asa, hartuire continua.
Sunt pe forumul asta de fun, de placere, tin la el si sunt activ aici din inima. Ultimele 6 luni au fost neplacute cel putin, desi n-am gresit nimanui cred eu.

Masina e de vanzare daca o vreti, dar nu pe platformele de vanzari stiute, aparent nu se poate. As dori s-o vand inainte de a-mi lua alta, ca sa fac credit cat mai mic.
Altceva nu stiu ce sa mai zic, sunt cam paf.

4 Nov 2023, 15:33:
N-am mancat de ieri de dupa-amiaza, la masina cealalta n-am niciun chef sa lucrez, ca parte a bucuriei e sa raportez aici ce am mai facut la ea.
Astazi, sambata, eu sunt la serviciu, ca ieri am dat refreshuri pe forum in loc sa muncesc.

Mi-a tot zis in mesaje private cat e de satisfacut ca ma enerveaza, cat e de bucuros, cat de linistit va dormi pentru ca-mi face rau.
Nu inteleg nici sa ma bati de ce, sunt socat. Nu-l cunosc, nu i-am zis niciodata nimic. Din senin, de 6 luni, sistematic si constant, atat primesc. Hate, impunsaturi, persecutie, hartuire, ura pura. De ce? Si e moderator. Cat de denaturat sa fie un sistem atat de simplu, unde moderarea inseamna normalizare, iar el e fix opusul, instigator si ticalos.
.................

This post has been edited by Muttley: 4 Nov 2023, 14:33


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 4 Nov 2023, 14:36
Post #15487


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.103
Joined: 10 May 20




Anuntul, sau ma rog anunturile au fost foarte amuzante (vezi si ce \cum ai scris in ele biggrin.gif , tocmai de aceea si colegul de forum le-a "oferit"), iar ca sa te citez :
QUOTE(Muttley @ 4 Nov 2023, 11:51)
FRAIER ESTI!
Ce-o sa zica lumea?????
...
Ca altfel, ti-o zic cu garantie pe viata: NU are voie sa te intereseze ce zice NIMENI!!!!!
*



This post has been edited by Gil26: 4 Nov 2023, 14:40


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 14:40
Post #15488


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Pai nu ma intereseaza, dovada ca am mutat cu seninatate mistoul lui la bursa, FARA link.
Nu agreez ideea de a-mi fi publicat voit numarul de telefon intr-un mediu, o comunitate, unde sunt tratat cu ura si mi se vrea raul, tu esti unul dintre aghiotanti, se stie.
Stiu ca nu vei intelege, ideile simple se lovesc de un zid cu tine, dar na, incerc sa inteleg eu, de ce.

Si de cate ori te-am intrebat si pe tine ce vrei de la mine, ce nu-ti convine, n-ai raspuns si nu n-am insistat. Te gasesc a fi extrem de ciudat, si prefer sa nu-mi pese. Dar tu esti un nimeni, timp in care cj e moderator. Elita. Reprezentativ pentru insusi forumul/forumurile astea. E o nuanta foarte mare, dar nu-ti bate tu capul.

This post has been edited by Muttley: 4 Nov 2023, 14:43


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 4 Nov 2023, 14:45
Post #15489


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.103
Joined: 10 May 20




QUOTE(Muttley @ 4 Nov 2023, 14:40)
Pai nu ma intereseaza, dovada ca am mutat cu seninatate mistoul lui la bursa, FARA link.
...
*



Link-ul anuntului (inclusiv cu numarul de telefon si prenumele vanzatorului) se gaseste foarte usor cu o simpla cautare (ex Suzuki Ignis, Brasov).

This post has been edited by Gil26: 4 Nov 2023, 14:47


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 14:50
Post #15490


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Desi nu pare, n-am cazut din copac, stiu. Una e sa cauti, sa vrei sa cauti, sa deschizi, sa bagi termenii de cautare, alta e sa-l ai mura-n gura, furnizat intr-un anumit context, de o anumita persoana, cu anumite intentii, si deloc cu participarea titularului de drept.
Ideea de a decide in numele altuia, de a-l face distractia ta, eu o inteleg, ca nu-s deloc vreun sfant. Intrebarea e - de ce acum, e reactie la ce? Ce am gresit eu, ca sa inteleg, sa nu mai fac alta data, sa fiu un om mai bun, mai util comunitatii asteia, etc, samd. Sau DOAR DE DRAGUL DE A AVEA SENS ce se intampla, si atat.
Aveam un plan personal, niste intentii, si mi le-a dat peste cap un strain, din senin, constant, de 6 luni.

Regula universal aplicabila: daca iti raspund aici, acum, o fac pentru lamurirea altora, si in consecinta a mea. De tine nu-mi pasa.

This post has been edited by Muttley: 4 Nov 2023, 15:26


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 4 Nov 2023, 14:58
Post #15491


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.103
Joined: 10 May 20




Daca nu iti convine poti sterge sau si mai grav \trist sa imi editezi posturile asa cum ai mai facut-o (tangential si la "De tine nu-mi pasa." biggrin.gif ) si scrie asa cum stii \poti ceva de genul "Muttley e un baiat bun, ..." la care mai adaugi eventual si ceva "bun" despre masina smile.gif plus cateva jigniri si insulte ...

This post has been edited by Gil26: 4 Nov 2023, 15:00


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 14:59
Post #15492


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Notat.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Nov 2023, 15:26
Post #15493


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.739
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Am crezut ca dezbateti AOS-uri cat am lipsit... laugh.gif

QUOTE(Muttley @ 4 Nov 2023, 15:40)
.... cj e moderator. Elita. Reprezentativ pentru insusi forumul/forumurile astea...


Alegeri de moderatori cand se fac?
Ca mi-as depune candidatura, jurnalele si ala cu bicicletele in tren le-as vrea, farmacie fac... cool.gif
De multi ani incoa' DC e cam sat fara caini, in afara de Bucatel si Cj eu n-am mai vazut moderatori, nici macar ca simpli forumisti.

Muttley, sorry, ploua si n-am ce face... biggrin.gif

This post has been edited by YRX: 4 Nov 2023, 15:27


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 15:39
Post #15494


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Nu-i bai.
Pentru mine trebuie lamurita definitiv, desi cam inclin intr-o anumita directie, e prea de tot si dureaza de prea mult.

Ca s-o zic pana la capat, ca nu e deloc de azi sau ieri, e de luni de zile. Daca clujeanul ramane moderator, daca atmosfera asta continua, eu aici nu ma mai regasesc, nu mai postez cu bucurie. Nu e in fisa postului sa fiu pe daciaclub, ca s-o fac din obligatie.
Nu amenint, nu strang cu usa, anunt cum stau lucrurile si atat.
N-am nimic cu clujeanul, n-am avut niciodata, e o chestie de principiu. Sa ma hartuiasca un moderator, o gazda a forumului pe care activez, e total exclus, n-are nici cea mai mica logica pentru mine.

Am trimis tichet adminilor cu aceeasi tema, ca atat puteam face. Aia daca mai activeaza si ei pe aici. Or daca clujeanul a ramas la comanda, e clar.
Sa vedem.

This post has been edited by Muttley: 4 Nov 2023, 15:45


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 4 Nov 2023, 15:47
Post #15495


-


Group: Members
Posts: 21.859
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(YRX @ 4 Nov 2023, 16:26)
Muttley, sorry, ploua si n-am ce face... biggrin.gif
*


Iti dau de vopsit un capac de amplificator JVC reconditionat. smile.gif
Am inlocuit STK-ul (tot cu original) ca era busit un canal, am terminat de facut recap,
Negru mat.

This post has been edited by IRONICK: 4 Nov 2023, 15:50


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Nov 2023, 16:13
Post #15496


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.739
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Din ce material? Alu?
Se face, dar nu mai am etch. Dar nu vrei mai bine o anodizare?
Sau vopseaua aia zgrumturoasa Raptor?

This post has been edited by YRX: 4 Nov 2023, 16:17


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 16:19
Post #15497


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(YRX @ 4 Nov 2023, 17:13)
Dar nu vrei mai bine o anodizare?
*


Atat de bine punctat!
In trecutul recent am zis ca reincep sa scriu aici pentru ca am nevoie de ajutor, sunt competente imense aici, imi vine in cap Agrig, care m-a scos din niste probleme ce le credeam fara solutie.
M-am tot amagit cu asta. Si am constatat ca nu merge, inseamna sa ma las terfelit cu buna stiinta, iar eu nu-s asa, n-am fost niciodata si nu pot.

Continuati.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 4 Nov 2023, 16:35
Post #15498


-


Group: Members
Posts: 21.859
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(YRX @ 4 Nov 2023, 17:13)
Din ce material? Alu?
Se face, dar nu mai am etch. Dar nu vrei mai bine o anodizare?
Sau vopseaua aia zgrumturoasa Raptor?
*


este fer

Amodizarea este prea mult pentru el, partea din fata este din Al cu cateva zgarieturi, alea nu pot sa le scot ca este cu text scris, altfel merita procedeul.
Asa ca o sa ii dau cu spray mat doar pe capac.
Trebuie sa ma duc sa cumpar ceva.
O recomandare de vopsea este binevenita, negru, mat si cat mai rezistenta la zgarieturi. Hornbach, Dedeman.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 16:39
Post #15499


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Incepe cu Ha si se termina cu mmerite? rolleyes.gif
Era si mat parca, Dedeman.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 4 Nov 2023, 16:40
Post #15500


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.236
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(YRX @ 4 Nov 2023, 15:26)
De multi ani incoa' DC e cam sat fara caini, in afara de Bucatel si Cj eu n-am mai vazut moderatori, nici macar ca simpli forumisti.
*



Sa notam ca eu am vrut sa sterg spam-ul de la motorsport.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Nov 2023, 16:45
Post #15501


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.875
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Muttley @ 4 Nov 2023, 14:21)
La anuntul de pe olx:
- un baiat era interesat sa cumpere masina, am zis despre el, a vazut-o in bucuresti, a venit si la brasov
- un baiat a venit s-o vada si atat
- alt baiat a venit s-o vada si atat

Total - 3 vizualizari numar de telefon intr-o luna, exact cate trebuia, exact cat e natural. Azi dimineata aveam 6. Acum aveam 8.
Am sters anuntul, a 2-a oara, din cauza aceluiasi coleg de forum.
Info, ca sa nu fie lipsita de esenta postarea: colegul de la cluj a tot postat anuntul meu de vanzare la cafeneaua reno.ro, la misto si denigrare, info pentru comunitate. De ieri seara, s-a sters, a repostat, a sters el linkul, etc.
Mentionez ca eu nu aveam de gand sa pun link pe forumul asta, din cauza acestui tip de reactii, de care m-as fi lipsit din capul locului.
De ieri seara de la 17 pana acum, la 14, constant, cu somn putin, urmarit profiluri, reporturi, PM-uri, tichete, agitatie continua la mine. Si pentru ce, unde am gresit?

Era la favoritele a ~25 de conturi, cu variatii +/-. Potentiali cumparatori in teorie.
Sunt extrem de ofticat, dezamagit, frustrat, nervos, intr-un mod pe care nu l-am mai simtit, pentru ca n-am mai patit ceva similar niciodata in viata mea.

Am 6 luni de cand a inceput mizeria asta, si a tinut-o constant doar asa, hartuire continua.
Sunt pe forumul asta de fun, de placere, tin la el si sunt activ aici din inima. Ultimele 6 luni au fost neplacute cel putin, desi n-am gresit nimanui cred eu.

Masina e de vanzare daca o vreti, dar nu pe platformele de vanzari stiute, aparent nu se poate. As dori s-o vand inainte de a-mi lua alta, ca sa fac credit cat mai mic.
Altceva nu stiu ce sa mai zic, sunt cam paf.

<span class='edit'>4 Nov 2023, 15:33:</span>
N-am mancat de ieri de dupa-amiaza, la masina cealalta n-am niciun chef sa lucrez, ca parte a bucuriei e sa raportez aici ce am mai facut la ea.
Astazi, sambata, eu sunt la serviciu, ca ieri am dat refreshuri pe forum in loc sa muncesc.

Mi-a tot zis in mesaje private cat e de satisfacut ca ma enerveaza, cat e de bucuros, cat de linistit va dormi pentru ca-mi face rau.
Nu inteleg nici sa ma bati de ce, sunt socat. Nu-l cunosc, nu i-am zis niciodata nimic. Din senin, de 6 luni, sistematic si constant, atat primesc. Hate, impunsaturi, persecutie, hartuire, ura pura. De ce? Si e moderator. Cat de denaturat sa fie un sistem atat de simplu, unde moderarea inseamna normalizare, iar el e fix opusul, instigator si ticalos.
.................
*



sa imi spui daca permiti aici dreptul la replica ... mesaje pribate ai si tu am si eu .. nu conteaza .. doar vreau sa stiu daca pot sa scriu si eu parerea mea ... nu azi ca subt cam prins .. dar zileke urmatoare.


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 4 Nov 2023, 16:46
Post #15502


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Da, logic, astept.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Nov 2023, 16:59
Post #15503


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.739
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(bucatzel @ 4 Nov 2023, 17:40)
Sa notam ca eu am vrut sa sterg spam-ul de la motorsport.
*



Si nu e voie?

Nu stiu care e treaba aici, dar pe alte forum-uri nu exista moderatori inactivi ca useri de ani de zile. Este caz unic, de obicei e invers, sunt hiperactivi. Daca n-ai intra tu vreo doua saptamani ne-am transforma in injuraturiclub.


This post has been edited by YRX: 4 Nov 2023, 17:01


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 4 Nov 2023, 17:35
Post #15504


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.236
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(YRX @ 4 Nov 2023, 16:59)
Si nu e voie?
*


Totdeaunea e bine sa stergem spam-ul.
Ma refeream cum de am ajuns eu in situatia de fata.

Apropo, in materie de postarile lui gil ala care vad ca insista sa nu inteleaga rugamintea aia simpla pe care i-o adresez, ... "i am a simple man, i see gil, i press delete".


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Nov 2023, 18:22
Post #15505


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.875
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Muttley @ 4 Nov 2023, 16:46)
Da, logic, astept.
*



thank you Sir! o sa revin ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 4 Nov 2023, 22:06
Post #15506


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




QUOTE(IRONICK @ 4 Nov 2023, 16:35)
este fer

Amodizarea este prea mult pentru el, partea din fata este din Al cu cateva zgarieturi, alea nu pot sa le scot ca este cu text scris, altfel merita procedeul.
Asa ca o sa ii dau cu spray mat doar pe capac.
Trebuie sa ma duc sa cumpar ceva.
O recomandare de vopsea este binevenita, negru, mat si cat mai rezistenta la zgarieturi. Hornbach, Dedeman.
*



Daca e "de suflet" limita e bugetul aprobat de contabilul din casa. Ai putea sa il cureti complet si apoi sa il gravezi laser, vopsea in gravura si apoi lacuit integral. Sau poti sa-i vopsesti frontul si apoi sa ii pui decaluri si sa lacuiesti peste.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 4 Nov 2023, 23:07
Post #15507


-


Group: Members
Posts: 21.859
Joined: 19 April 05
From: Romania




Nu-i de suflet, dar este reparat cu suflet.
O sa il dau unui prieten sa se foloseasca de el impreuna cu Focusrite Scarlett 2i2 (pentru ca Spotify si audio pe 2ch) in loc sa cumpere gunoaie chinezesti de clasa D.

This post has been edited by IRONICK: 4 Nov 2023, 23:09


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 5 Nov 2023, 21:56
Post #15508


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Soarta suge.

Ma suna pe la 5 seara colegul cu SK-ul, cu vocea ratacita, ca sa merg sa-l scot din rahat. A facut pana, "are o piatra in anvelopa", si n-are decat kit antipana, ca hibridul nu mai are loc de roata de rezerva.
Anvelope schimbate saptamana asta. Marti. Set de patru. Noi, printre cele mai bune in reviewuri. Gen "ce e mai bun pentru masina", chit ca le cumpar cu descoperire de cont.

Ok, intru pe google, vad ca SK e 5x114, am un swap la STI de 5x114 in garaj, cu acelasi diametru de centrare. Compar 225/45 cu 225/60, not great, not terrible, dar alta solutie n-am.
Scot o roata, o bag in Ignis, ma duc la mama dracu' dupa Sacele, 40km. Incepe ploaia, desigur.

Ud tot, schimb roata, fac Foresterul aproape STI, ne intoarcem cu maxim 70 la ora sa nu-si phiuta prea rau viscocuplajul din central, merge acasa sa ia o anvelopa veche.
Suna vulcanizatorul, zice ca-l primeste, ca e client vechi.
Vulcanizatorul scoate piatra. Era de fapt o bucata de janta.

Ii pune anvelopa veche, imi iau roata inapoi.
Ii zic ca mergem la spalatorie, roata e c@acat de zoaie, o adusesem luna, spal roata.

Ma intorc acasa, usuc roata, o pun inapoi pe masina.

TOTAL:
- 4 ore pierdute din viata mea;
- 90km;
- cati bani o fi dat la vulcanizare, plus faptul ca nevasta-sa o sa-mi gateasca cat simte ea ca compenseaza;
- o a 5-a anvelopa noua;
- vulcanizare iar;
- vreo 6 ore minim pierdute din viata lui.

Explicatia e atat de simpla ca nici nu-mi vine s-o dau.
Poporul asta e ratat fara speranta, de mult, nu se face bine, e imposibil, insa nivelul de absurd la care s-a ajuns e greu de cuprins.
- spargi janta in gropi, probabil anvelopa cu talon jos pe BMW din 2001 diesel. Ai minimul pe economie sau lucrezi la negru, dar decat autobuz, mai bine asa, ca sa fii cineva in societate, sa nu te rada lumea. Adica restul inapoiatilor.
- janta noua e scumpa, chiar si sehaj e scumpa, faci foamea 3 saptamani, dar cum nu te poti desparti de GRATARE, stii tu p-unu' care sudeaza.
- sudezi.
- janta se rupe in mers
- un prost care-si plateste impozitele si isi ia masina ok, cu anvelope ok, si merge cu nevasta-sa duminica la plimbare, culege janta ta cu roata fata si o arunca in pozitie optima s-o-nghita aia din spate.

IMG_20231105_WA0013.jpg ( Size: 702.9k ) Number of downloads: 263


RAR be like CUUUUUUUM, jante pe 16 in loc de 15??? 225 in loc de 215? Talon retinut, adio ITP, criminalule!
BMW cu jante sudate si cauciucuri plastic... nimeni, nimic.

Asa, si mai este un prost care pe un Suzuki Ignis isi pune jante noi. A 2-a oara, ca prima oara a pus pe 16, si s-a stricat treaba. Sparco Assetto Gara, nu tocmai ieftine. Si anvelope noi, ca asa crede el, ca aia-l face sa aiba o sansa-n plus la viata. Si finala d-aia buna, de nu rugineste, si piese OEM peste tot, si altele. Apoi isi vinde masina la jumatate de pret.

Are enemeoare multe la anunt, si de draci ca asteapta toti sa scada pretul, eventual cu niste jante sudate in locul celor noi, scrie si acolo ce gandeste. Ii tufe-n gat pe toti labusii care baga la favorite si asteapta, asteapta sa se dea de pomana de s-o putea.
Soarta facea ca acelasi prost sa scrie acum, aici, acelasi lucru. C-asta-i un popor terminat.

Si ce sa vezi, e luat in balon, si-si bate steguletul de el un MODERATOR de pe reno.ro, desi anuntul n-a ajuns vreodata acolo, bla bla, am scris mai sus si prin alte locuri.
Si moderatorul se tavaleste de ras.
A cata oara, nu se mai stie. Cate ocurente intra asa, distribuite uniform si echidistant in 6 luni de batjocora constanta.

QUOTE(cj98czh @ 4 Nov 2023, 09:57)
a mai fost dar s-a sters, probabil ca nu era topicul bun...

punem unde trebuie atunci ... cum am scris dincolo .. este pacat ca asa descriere sa

originalul .. Screenshot_20231103_173408_Chrome.jpg ( Size: 301.93k ) Number of downloads: 153


atat timp cat sun nspe pagini de anunturi similare nu vad problema ..

mai sunt si ceva PM in stilul caracteristic dar nu merita ca akea sunt private.
*




QUOTE(cj98czh @ 15 Sep 2023, 23:11)
moldovene ..nu stiu daca tu doar te faci sau chiar esti .. intrebari mai tampe rar am vazut .. radmasa.gif
*


QUOTE(cj98czh @ 22 Oct 2023, 23:40)
Moldovene ..
nu mai bine continui tu cu fierele tale si te rezumi la topicul tau?
te simti singur si vrei atentie?
*


QUOTE(cj98czh @ 4 Nov 2023, 19:22)
thank you Sir!
NR: cu S mare.
*



Mai sus, in aceste 3 quote-uri, este ceea ce se numeste prostituata cu doua fete. Sau, daca se doreste, auto-descalificare.
Imi mentin, mai abitir decat ieri, intentia. Ori eu imi iau ban definitiv, ori domnia ta nu mai esti moderator.

Jante sudate, gratare si vin la cutie. Astia suntem.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 5 Nov 2023, 22:09
Post #15509


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.236
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Muttley @ 5 Nov 2023, 21:56)
Ok, intru pe google, vad ca SK e 5x114, am un swap la STI de 5x114 in garaj, cu acelasi diametru de centrare. Compar 225/45 cu 225/60, not great, not terrible, dar alta solutie n-am.
Scot o roata, o bag in Ignis, ma duc la mama dracu' dupa Sacele, 40km. Incepe ploaia, desigur.
*



Nu mergea sa-i dai doua, sa le puna pe ambele pe /fata/spate, si sa convinga masina sa fie fwd/rwd?

Also, de ce o a 5-a anvelopa noua?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 5 Nov 2023, 22:23
Post #15510


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Tu ai mai merge cu o anvelopa distrusa in halul ala? Se face aia ferfenita pe la 150 si pe urma imbogatesti popa la cantat de locuri cu verdeata.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
518 Pages « < 515 516 517 518 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 11th May 2024 - 14:12
Forum Renault