DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mi-a sarit un pic vopseaua, cu ce sa repar?

lucienescu
post 7 Aug 2005, 11:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 14 December 04




Acum 3 zile am parcat masina intr-o parcare (legala) si dupa 5 minute am gasit masina usor indoita la usa spate dreapta sub bara de protectie din plastic. cel care m-a lovit o stersese. la locul indoiturii intrun puctulet mi s-a desprins vopseaua (locul nu e mare dar nici mic). acum nu am timp sa o duc la service sa fac toata usa mai ales ca nu e stramba foarte tare dar as vrea sa dau cu ceva pe punctul acela unde se vede tabla ca sa nu rugineasca. Vopseaua e "perla" . daca stiti de vre-o solutie sa dau acolo va rog sa-mi spuneti pt ca un mecanic a zis sa fac toata usa de la banda in jos

wacko.gif


--------------------
DACIA SOLENZA - BV-08-JBZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 7 Aug 2005, 13:04
Post #2


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




O sa razi, dar da cu lac de unghii. Asta pana ai timp sa te ocupi de ea. Ca daca lasi tabla "cheala" o sa inceapa sa rugineasca.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 7 Aug 2005, 14:50
Post #3


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




corector de vopsea.. exista spray, sau vopsea, sau ceva gen carioca.. dar cu vosea.. se gasesc peste tot..
eu iti recomand sa ai un spray cu vopsea perla si o cutie de vosea pentru just in case.. ca acuma..


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucienescu
post 7 Aug 2005, 16:02
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 14 December 04




merci fain dar sti cumva cam cat costa un spray dinasta corector?


--------------------
DACIA SOLENZA - BV-08-JBZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 8 Aug 2005, 08:01
Post #5


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




~200.000; ceva in genul asta am avut si eu - vopsea taiata chiar deasupra de bandoul de cauciuc - si incepuse sa se exfolieze pe langa taietura. Am curatat locul cu un smirghel fin, apoi am luat un spray si o pensula subtire - dat cu spray pe pensula, dat cu pensula pe usa. Din avion nu se vede, locul afectat este mic.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 10 Aug 2005, 17:21
Post #6


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




stiu ca se mai umplu sprayuri dinastea cu vopsea in autovit.. dar nu mai stiu pretul..
iar corectoarele arata ca un tub subtire si si lung ca un marker.. iar aplicatorul este pensula fina.. ca un fel de lac de unghii cu vopsea biggrin.gif .. dar nu am vazut la culoare sa existe.. poate tot in autovit.. ca asa dinastea am vazut in carrefour dar culori universale.. asa din avion.. deci nu prea sunt indicate..

sau poti sa te duci la policolor si cu o bucata de ceva vopsit in culoarea masinii.. sau cu codul si iti prepara si iti inbuteliaza cum vrei tu vopseaua aia..


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 22:03
Forum Renault