DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cheta pentru site nou

Nume?
 
www.dsnclub.ro [ 4 ] ** [6.90%]
www.daciaforum.ro [ 16 ] ** [27.59%]
www.daciaclub.ro [ 38 ] ** [65.52%]
Total Votes: 58
  
DSops
post 24 Sep 2003, 08:22
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




comunitate.ro suna ca dracu, parerea mea.


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 09:41
Post #92


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Gata! Am inceput demersurile pentru a cumpara www.daciaclub.ro. Sa speram ca este intr-un ceas bun. Eu am numarat 49 de oameni care sunt dispusi sa dea bani. Ca sa nu ne incurcam in calcule si bani care raman o sa zic asa:
Domeniu 46,41$ (39$ fara TVA) impartit la 49 de oameni = aproximativ un dolar de caciula (am rotunjit la un dolar). Ca modalitate de plata se va putea alege: Mandat postal, virare in cont de card sau direct la mine in fiecare joi la intalnire smile.gif. Cam asta este. O sa primiti toti cei care doriti sa cotizati un mail de la mine cu datele de contact. Sa speram ca se vor strange toti banii necesari.
P.S. Woolfmark, m-ai prins pe picior gresit. Sustin in continuare citatele din partea a doau a postului tau smile.gif
P.S. 2 Referitor la sigla, banner si alte alea, AlexV va face niste modele pe care fiecare le poate downloada si le poate realiza la o firma de profil. Evident ca daca ne strangem mai multi din acelasi oras putem sa le facem pe toate la aceeasi firma.
P.S. 3 AlexV, scoate tata Corel-ul de la naftalina ca avem de lucru smile.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 10:19
Post #93


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




nenea alexu,

astept cu nerabdare mailul de la tine cu datele alea de contact

io zic acu sa nu faceti prea multe modele de sigla/banner/obiect lipicios, ca sa fim (relativ, teoretic) coerenti, pen'ca pana la urma toata lumea o sa-si faca fiecare cate unu si o sa fie diferite...

on second thought: hai mai bine sa procedam americaneste: sa avem un set de elemente obligatorii (domensiune, logo, corp de litera) si pe restu' bannerului sa-si puna fiecare altceva... adica - dau si eu cu parerea - sa avem, spre exemplu, un autocolant dreptunghiular de 10/5 cm, care sa aiba scris ceva de genul "daciaclub.ro" sau o singura sigla, iar pe restul spatiului sa aiba fiecare alta chestie,... uite io as vrea sa pun fatza asta cu urechi de sub numele meu, de exemplu

plus ca unii-altzii poa' sa aiba scule de grafica mult mai bune decat corelu' icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif

astea fiind zise, ma bucur ca devenim realitate biggrin.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 24 Sep 2003, 10:29
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




dsops a punctat bine.. n-are sens sa o tot lalaim.. iar ne-o primim in ultimul minut daca tot stam asa...
avand in vedere ca sunt destui dispusi sa contribuie, atunci de ce sa o tot gandim??!?! chiar n-am invatat nimic din discutiile offtopic de pe forum referitor la natia noastra? hai sa fim noi exceptia care confirma regula, hehe...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 10:34
Post #95


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Am spus Corel pentru ca AlexV zice ca masinile de facut bannere accepta grafica vectoriala in format Corel. Grafica vectoriala inseamna ca imaginea, chiar daca o maresti de 1000 de ori sau o micsorezi de atatea ori, isi pastreaza calitatea initiala.
Imediat ce primesc factura proforma o sa va trimit pe adresele voastre de email datele mele de contact.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 10:37
Post #96


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




QUOTE
Am spus Corel pentru ca AlexV zice ca masinile de facut bannere accepta grafica vectoriala in format Corel.

o, Maria Ta, dar multe tipografii din zilele noastre lucreaza cu Adobe Illustrator sau, si mai bine, cu FreeHand, decat cu Corelu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
asta apropo de grafica vectoriala icon_twisted.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 10:41
Post #97


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




...auzi nenea alex, ce e ala "membru autentic" ? :shock: laugh.gif
(offtopic: io parca eream senior member laugh.gif )


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 10:42
Post #98


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




E un tip caruia i-a placut atat de mult forum-ul si/sau comunitatea noastra incat a ramas activ pe forum smile.gif Vezi ca este le sectiunea "Probleme tehnice" un post despre lucrul acesta.
Si gata cu offtopic-ul.
Sa propuna cei care se pricep la design niste sigle/bannere si pe urma votam.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 24 Sep 2003, 11:16
Post #99


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Io n-am cum sa vin joia la intalniri din cauza ca joia e ziua de vizita la bunica-mea, asa ca nu prea am cum sa ajung. Apropos de ce zicea Marty, numaru meu e B-69-ASH, asa ca daca ma vedeti pe strada, opriti-ma si va dau banii biggrin.gif biggrin.gif Daca nu cred ca cea mai usoara modalitate pt. mine ar fi sa-ti livrez tie alex banii pe card. Io as propune totusi sa nu platim un dolar de caciula, ci sa dea fiecare cat a zis ca poate initial si de restu de bani sa cumparam de pilda un hard gigant ca sa nu mai fii nevoit sa stergi posturile de la offtopic sau sa incapa oricate poze doresc oamenii sa posteze. Si daca mai raman bani s-or mai gasi cate unele de luat, personal io am incredere ca banii se vor folosi in interesul forumului, deci poti sa-i si tii pana apare nevoia.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 11:21
Post #100


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Hard gigant, nu stiu ce sa zic. Server-ul e al lui AlexV asa ca el trebuie sa ne spuna care este faza cu el. Eu unul nu vreau sa ma incurc cu foarte multi bani. Eventual cand o sa fie cazul mai facem o colectare de genul acesta.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 11:22
Post #101


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




QUOTE
Io as propune totusi sa nu platim un dolar de caciula, ci sa dea fiecare cat a zis ca poate initial si de restu de bani sa cumparam de pilda un hard gigant ca sa nu mai fii nevoit sa stergi posturile de la offtopic sau sa incapa oricate poze doresc oamenii sa posteze. Si daca mai raman bani s-or mai gasi cate unele de luat, personal io am incredere ca banii se vor folosi in interesul forumului, deci poti sa-i si tii pana apare nevoia.

corect, sustzinem parerea domnului ashu'. Oricum sunt destule de facut in interesu' forumului, ca si hostingu' costa, sau daca nu oricum costa curentu', costa ramu', costa toate alea...
shi io raman la cat am zis initzial, poate chiar mai mult, ce naiba, un dolar e de semintze numai...


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 24 Sep 2003, 12:20
Post #102


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




E, gigant in intelesul fostilor mei profi din facultate, na ei au prins perioada cand cel mai mare hard din tara avea 250 MB si-l aveau aia de la securitate si cand "640 kB erau suficienti pentru toata lumea" biggrin.gif biggrin.gif Ma refeream la un hard de 80 de gigi, p-asta pana il umplem cu posturi si poze trec 10 ani si ca pret nu e iesit din comun, cu ce se strange io zic ca poti sa-l iei. Tot dam banii acuma, mi-e si nu stiu cum sa ma duc sa vars in contu tau de card 35 de mii.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 24 Sep 2003, 13:23
Post #103


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




subscriu la ideea cu un hard de 80 GB. unu' WD JB 800 va coafeaza?

subscriu si la ideea cu banii mai multi. eu unul ii am disponibili mai ales in perioada 1-8 octombrie. deci, astept modul de contact...


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristig
post 24 Sep 2003, 13:41
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 9 September 03
From: Bucuresti




iete un model de autocolant. nu e vreo creatie profunda doar un punct de plecare a discutiilor.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandulos
post 24 Sep 2003, 13:47
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 25 August 03
From: Bucuresti - Iancului




eu sunt de acord sa-ti vars niste bani in cardul tau dar da-mi contul sau nr de card si banca emitenta


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 14:17
Post #106


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Am trimis mail-ul mai putin lui Raven si lui MoneyTalks. Ceilalti, daca nu l-ati primit, dati de veste.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 14:19
Post #107


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




primit
se va rezolva,
saptamana asta iau banu' si alimentez contu' matale de card biggrin.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 24 Sep 2003, 14:26
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Am trimis mail-ul mai putin lui Raven si lui MoneyTalks. Ceilalti, daca nu l-ati primit, dati de veste.


am primit dar cred ca nr de card nu e korekt!!! mi se pare mult prea mic!!! tre sa aiba cam 12-15 cifre - al meu asa are :shock:


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 24 Sep 2003, 14:27
Post #109


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Esti sigur ca ala e contu cardului? Io am la BRD si la Piraeus si contu are mai multe cifre. Doar 4 cifre mi se pare putin.

Edit: Aviasol, cred c-am scris amandoi deodata. In orice caz, Alex, tu sigur folosesti numaru ala cand iti alimentezi cardu?


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 24 Sep 2003, 14:30
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




in cazu in care ai luat nr de pe un fluturas de la ATM - sa sti ca ala ascunde contu pt confidentialitate si iti da numai ultimele cifre de aia scrie pe el XXXXXXXXX2345 (am dat un exemplu)


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 24 Sep 2003, 14:33
Post #111


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE
in cazu in care ai luat nr de pe un fluturas de la ATM - sa sti ca ala ascunde contu pt confidentialitate si iti da numai ultimele cifre de aia scrie pe el XXXXXXXXX2345 (am dat un exemplu)

Da, si ala oricum nu e numaru de cont al cardului, ci numarul cardului (ala inscriptionat pe card). Sunt doua kestii diferite. Numarul de cont al cardului nu apare nicaieri, ti-l spune banca. Poate ca tu te duci cu cardul la tine cand ti-l alimentezi si in cazu asta nu mai e necesar sa-l stii ca il cauta ei. Cum noi nu avem cardu tau laugh.gif ne trebe numaru contului.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 24 Sep 2003, 14:34
Post #112


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Are mai multe cifre dar eu stiu ca doar ultimele 4 sunt de ajuns pentru alimentarea contului de card. Va duceti la o sucursala BCR, luati un tipizat (dispozitie de plata), scrieti acolo ca imi trimiteti mie in card Mastro nr (ala trimis), card emis de BCR Bucuresti sucursala Victoriei, dati banu si asta e tot. Eu asa imi alimentez card-ul cu bani.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 24 Sep 2003, 15:34
Post #113


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Eu ti-i dau in mina ... ma refer la bani laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 24 Sep 2003, 16:42
Post #114


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




QUOTE

o, Maria Ta, dar multe tipografii din zilele noastre lucreaza cu Adobe Illustrator sau, si mai bine, cu FreeHand, decat cu Corelu  :D  :D  :D  
asta apropo de grafica vectoriala icon_twisted.gif


dar noi nu mergem la tipografii ci mergem la firme mici de cartier care au cutere. si tot ce merge cu ilustrator si freehand merge si cu corel ca de aia costa de n-spe mii de ori mai mult.




pt nu mai stiu cine:
eu doar am spus ce s-a discutat la intaline (ca daciaclub nu e bun) nu eu am decis. din cate tin minte s-a zis ca in loc de club sa fie forum.
dar... eu tastez si www.automobiledaciapitestifacutelamiovenisauundesefacdecatremuncitoriidioti.ro biggrin.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 24 Sep 2003, 16:43
Post #115


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




QUOTE

o, Maria Ta, dar multe tipografii din zilele noastre lucreaza cu Adobe Illustrator sau, si mai bine, cu FreeHand, decat cu Corelu  :D  :D  :D  
asta apropo de grafica vectoriala icon_twisted.gif


dar noi nu mergem la tipografii ci mergem la firme mici de cartier care au cutere. si tot ce merge cu ilustrator si freehand merge si cu corel ca de aia costa de n-spe mii de ori mai mult.




pt nu mai stiu cine:
eu doar am spus ce s-a discutat la intaline (ca daciaclub nu e bun) nu eu am decis. din cate tin minte s-a zis ca in loc de club sa fie forum.
dar... eu tastez si www.automobiledaciapitestifacutelamiovenisauundesefacdecatremuncitoriidioti.ro biggrin.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 24 Sep 2003, 16:45
Post #116


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




asta asa e, shi recunosc ca nu m-am gandit :shock:


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
igs
post 24 Sep 2003, 18:08
Post #117


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 28 August 02
From: Bucuresti




QUOTE
Io as propune totusi sa nu platim un dolar de caciula, ci sa dea fiecare cat a zis ca poate initial si de restu de bani sa cumparam de pilda un hard gigant ca sa nu mai fii nevoit sa stergi posturile de la offtopic sau sa incapa oricate poze doresc oamenii sa posteze. Si daca mai raman bani s-or mai gasi cate unele de luat, personal io am incredere ca banii se vor folosi in interesul forumului, deci poti sa-i si tii pana apare nevoia.


de acord, de acord. ce zici serifule ne iei un hard mai mare sa incapem cu totii ?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorin
post 3 Oct 2003, 09:22
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 11 September 03
From: Bucuresti




Am inteles ca ar fi nevoie si de un UPS ...asa ca dupa cum se vede, bani sa fie ca de nevoi nu ducem lipsa :wink:


--------------------
Renault Laguna III 2.0 DCI 150cp Dynamique ++ - B-97-XCO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 7 Oct 2003, 09:13
Post #119


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




incerc de cateva zile sa-mi platesc cotizatia. adica cei 200k promisi. si tot nu reusesc.

pentru ca nici unul dintre admini nu sta in Titan, si pentru ca eu nu ajung joia la intalnire, am RUGAMINTEA ca cineva care sta in Titan si se duce joia asta la intalnire sa ma contacteze (fie si pe PM) si sa-i dau banii in mana, pentru a-i da mai departe si a ajunge unde trebuie. nu vreau sa ma incurc cu bancile.

anoyone? hello?... :roll:


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 7 Oct 2003, 09:37
Post #120


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




mandat postal ... simplu si ieftin.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 12th May 2024 - 09:37
Forum Renault