DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> apa,apa,iar apa ! doamne

powertodacia
post 23 May 2010, 12:22
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




Va salut,
am citit din topicuri , mai ales explicatia lui Maskatu, este ok.
ce am patit: partea din dreapta fata si spate sub mocheta este fleasca + cam 2 degete de apa-> galeti de apa. ideea este ca nu pe la motor sau pe la aerisirea de aeroterma imi intra deoarece sus la picioare mocheta este uscata.
nu imi pot imagina pe unde intra asa de multa apa in fata si banuiesc ca din fata coboara si in spate, sau nu stiu.
Rog daca cineva a reusit cat de cat sa afle problema spunetimi si mie. pe partea stanga e mult mai putin decat in dreapta.
am pus 2 poze. va multumesc.
Poza cu covorasul arrgintiu este din spate, iar cealalta fata.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quick
post 23 May 2010, 17:40
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 996
Joined: 13 April 07
From: bistrita




sunt o groaza de topicuri si explicati pe unde intra apa, tot atatea topicuri exista cate locuri pe unde isi face apa prezenta in masina:)) parca i ca o strecuratoare masina asta:))
vezi pe la usi sa ai folia aceia lipit de tabla de la usa i vb de o folie de dupa fata de usa tre sa dai fata de usa jos si se vede o folie mare care este lipita de jur inprejur. daca ti-ai desfacut fetele de la usi vreodata si nu ai lipit folia inapoi precis pe acolo iti intra
dar cel mai simplu cu furtunu si udata peste tot i bine sa iti dai jos unele din plastice pe la stalpi sa vezi mai bine.

scuze nu am vazut ca a postat de 2 ori puteti sterge asta.

This post has been edited by quick: 23 May 2010, 17:43


--------------------
dacia super nova 2002/ ford focus 2007 1.6tdci90cp /suzuki samurai 1.3 1985 numa buna de off road
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 19:43
Post #3


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Deja aveati deschis topicul "apa,apa,iar apa ! doamne". Nu mai deschideti topicuri aiurea, si nu folositi NEW TOPIC pe post de add reply.

Topicul acesta se inchide, iar celelalt ramane deschis. Pe viitor fiti mai atent la ce topic deschideti si verificati inainte daca problema in cauza nu cumva s-a mai discutat.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 17:51
Forum Renault