DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> geamuri electrice-comenzi, pot fi mutate intr-un loc mai accesibil ???

miko
post 9 Feb 2007, 02:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 January 07
From: Timisoara




salut "solenzari" !!!
de multa vreme studiez aceasta problema...
am vazut printre altele si discutiile cu privire la masina domnului boss rzv, unde se aducea in vorba si posibilitatea montarii, fara prea mari probleme, a unei cotiere.
fabricarea ei cat mai aproape de adevar s-a incercat de catre un fost posesor de Solenza, care din pacate a luat cu el planurile....nu in mormant, ci in Canada.
s-au facut propuneri si teste, proiecte individuale si in grup, eu personal nefiind interesat de acest confort, dar care mi-a deschis totusi o perspectiva la visul meu.
MONTAREA PE COTIERA A COMENZILOR GEAMURILOR ELECTRICE.
adica cum ??? numai Logan sa aiba frumos pe bord comenzile.....
va intreb eu, e o idee buna ???
astept pareri...
intre timp studiez fabricarea si montarea unei cotiere....forma ei, capacitatea de stocare.....posibilitatea de a avea un sertar pt ocupantii locurilor din spate (2 la numar).....
sau ma gandesc mai serios la actionarea geamurilor cu telecomanda..... tongue.gif
pe langa pareri astept si critici sau laude, idei si renuntari....
miko


--------------------
DACIA SOLENZA 2003 clima - nu am inca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 9 Feb 2007, 08:13
Post #2


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Mie mi se pare un loc bun pentru butoane pe usa, in locul manivelei de la geam. Acolo se pun butoanele daca nu are masina din fabrica. Eu de exemplu nu stiu unde sa pun butonul de reglare a oglinzilor electrice ca pe usa nu imi surade.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miko
post 9 Feb 2007, 16:16
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 January 07
From: Timisoara




e o idee buna....dar ma gandesc la saracele fire de la balamele....dar cum merg si la alte masini......o sa mearga si la SLZ.

ideea care era....eu itispun ce gandesc eu.....daca conduci cu stanga pe volan si schimbi vitezele cu dreapta (normal ca nu o sa schimbi cu stanga....numa daca ai mana in gips).....de ce sa pui dreapta pe volan ca sa actionezi butonul geamului cu stanga.....ORI....AI VREA CA SA DESCHIZI GEAMUL DIN DREAPTA SA TE INTINZI LA LOCUL GAURII MANIVELEI ???.....(asta daca nu ai ocupant pa locul "mortului").

asa stand cu mana pe cotiera ca la un fotoliu...ai butoanele la degetele...zic rau ???
poate da....poate nu

eu dau cu capul in plafon....sunt greu....astept sa se lase scaunul....daca nu.....


--------------------
DACIA SOLENZA 2003 clima - nu am inca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 10 Feb 2007, 10:34
Post #4


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Ai dreptate, si eu conduc cu stanga pe volan si cu dreapta pe cotiera, dar nu te joci mereu cu geamurile, sus, jos, sus, jos. Deci nu e chiar o problema. Pe cotiera merita dar problema e ca nu e din fabrica cotiera si poate o schimbi candva. Eu nu consider un loc bun acolo unde sunt butoanele la modele cu geamuri din fabrica, pe usa mi se pare mai misto.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebitu
post 26 Feb 2007, 18:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 26 February 07




nu va mai chinuiti atat! eu mi-am montat geamuri electrice si sincer cel mai bun loc e ala pe consola unde le are din fabrica.
pe usa nu o sa mearga si o sa fie peste mana sa apesi butonu, pt ca vei pune butoane tip logan.
pe cotiera e o idee f buna dar nu o sa mai ai acces la frana de mana cum trebuie iar daca vrei sa te dai cu frana de mana va fi f naspa.
asa ca mai bien punele pe consola cum vin alea din fabrica ca eu zic ca au fost destul de bien gandite.
oricum daca le montezi in alta parte pune niste poze


--------------------
daica solenza 2004 confort - b 38 ttp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th June 2024 - 21:40
Forum Renault