DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Companii de transport aeriene + aeroporturi, pareri & experiente & costuri

nasty
post 16 Mar 2009, 16:29
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.317
Joined: 3 January 05




pentru cei care calatoresc cu Ryanair- se plateste daca mergi la WC in avion:
http://blog.wired.com/cars/2009/02/insert-catchy-r.html


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 16 Mar 2009, 17:36
Post #122


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




pa criza asta, in scurt timp o sa platesti si daca te uiti pa geam.
la sfarsitu' lunii am si io un zbor cu wizzair. o sa revin cu pareri.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pleosc
post 16 Mar 2009, 21:27
Post #123


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 1 March 04
From: Constanta




Eu am mers cu WizzAir si au parti bune si parti mai putin bune. Avioanele arata bine, personalul e ok. In schimb, eu am prins intarzieri intre 1-3 ore la plecare. Daca nu te grabesti, cred ca e ok, mai ales ca preturile sunt f rezonabile.


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-54-XXX
Orice solutie genereaza noi probleme.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 17 Mar 2009, 02:51
Post #124


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Mers weekendul asta cu Wizzair la Londra. La dus am incercat sa fiu civilizat cu r®omanii (mare greseala) si am ramas cu locuri pe ultimul rand sad.gif, de unde a trebuit sa ascult prezentarea vietii si activitatii unei stewardese cu chef de vorba la 6 dimineata.

La intors (luni seara) a fost mult mai bine, insa din nou nota 4 merge la personal, care era alcatuit din 4 "bimbo", iar sefa de zbor era o tuta fara cunostinte de limba engleza si care rostea orice fraza in intercom pe un ton de ras, de parca il avea pe Doru-Octavian-Dumitru in casti.

Pe ansamblu OK: fara intarzieri, fara probleme la bagajul de mana (am mers cu genti exact pe dimensiunea ceruta, insa erau altii cu ditamai rucsacii de 80l in avion), avioanele noi. Punctele in minus merg la personal si la spatiul dintre scaune, insa pentru 220 lei dus-intors n-am ce comenta.

P.S. Cata dreptate au toti cei care sustin ca Baneasa e cel mai prost aeroport din Europa... O fi el low-cost, dar chiar in halul ala...


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 23 Apr 2009, 13:27
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.317
Joined: 3 January 05




http://www.gandul.info/actualitatea/dupa-t...ml?3927;4234661

"După taxa pe nevoi fiziologice, urmează taxa pe grăsime. Compania aeriană Ryanair, cel mai mare operator low cost din Europa, ar putea introduce o taxă pentru surplusul de greutate al pasagerilor"

În ianuarie anul trecut, când și-a anunțat intrarea pe piața românească, Ryanair a lansat un atac dur la adresa companiilor de linie, pe care le-au acuzat că practică tarife prea mari. "Ryanair îi urează astăzi călătorie plăcută companiei aeriene române Tarom și tuturor companiilor care jupuiesc consumatorii români prin tarife mari și servicii slabe"


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 26 Apr 2009, 05:56
Post #126


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




http://www.news.com.au/heraldsun/story/0,2...322-661,00.html

THE pilot of the Emirates flight that nearly crashed at Melbourne Airport with 225 passengers on board had almost no sleep the previous day and was following the airline's orders to take off at reduced power to save money on fuel.

Several sources told the Sunday Herald Sun that Emirates - like many modern airlines - ordered its pilots to take off at reduced thrust when possible to cut fuel costs, emissions and wear on the aircraft.
[...]
A source said it was not possible for one person alone to commit the error.
"It happens because a range of things come together at the right time," the source said.
An Emirates source said the airline was in a risky situation because it did not have a culture that encouraged people to voice their safety concerns.
The source said some Emirates pilots were badly fatigued, but people were afraid to speak out.
"There is a limit to how far you can push people," the source said. "Those long-haul flights are really, really fatiguing and demanding.
"But a punitive culture means people are too afraid to speak out.
[...]
The two pilots involved in the accident were forced to resign 48 hours after they were flown back to Dubai.
Safety Bureau and Civil Aviation Safety Authority officials are thought to be concerned about the action taken against the pilots, but have no jurisdiction to intervene.
Emirates pilots, using false names, have flooded the internet to express their concern about rostering, fatigue and the action taken against the two pilots.
The men are expatriates and at least one has since returned to his home country.
The United Arab Emirates does not allow unions, so more than 2000 Emirates pilots employed worldwide are not covered by a union.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 20 May 2009, 19:24
Post #127


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




http://www.virginamerica.com/va/press/2009...twide_WiFi.html

Virgin America First Airline to Offer Fleetwide WiFi


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ipiq
post 23 May 2009, 04:25
Post #128


The transporter


Group: Members
Posts: 1.924
Joined: 17 December 06
From: RO




QUOTE(nasty @ 16 Mar 2009, 16:29)
pentru cei care calatoresc cu Ryanair- se plateste daca mergi la WC in avion:
http://blog.wired.com/cars/2009/02/insert-catchy-r.html
*



NU se plateste mersul la WC... poate doar pe unele rute...
o bila alba de la mine pt RyanAir:
porto - barcelona (gironna) 10 euro
barcelona (gironna) - madrid 20 euro
madrid - porto 5 euro ohmy.gif
=> e mai ieftin decat biletul de autobus pana la aeroport!
avioane foarte ok, nu intarzaie, piloti ok etc



--------------------
ex Renault Laguna 2 1.9dci
Opel Insignia + Mercedes Vito + Audi A4
4x Peugeot Boxer 2010,2011,2011,2014
Cine nu face fata... face spate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 25 May 2009, 20:36
Post #129


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




As vrea sa plec catre madrid via roma , am gasit la ryanair in septembrie cu 0.00 E + taxe 40 E 2 persoane , deci foarte avantajos . Ma pot astepta lla surprize , sau odata facuta rezervarea sa fie totul ok ?


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hey23
post 25 May 2009, 22:22
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 6 March 08




Probabil nu o sa fie probleme. Ryanair nu e genul de companie la care sa se merite sa iei biletul cu cel putin 2 luni in avans. Ei baga promotii pe zborurile mai apropiate. Iti recomand sa iei biletele prin iulie sau august. Urmareste site-ul.


--------------------
nu am nu am 2000 - DJ-03-GEO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ipiq
post 26 May 2009, 05:13
Post #131


The transporter


Group: Members
Posts: 1.924
Joined: 17 December 06
From: RO




Linux: daca ai prins promotie sari pe ea!!! repede ca expira!
nu gasesti in fiecare zi la preturile astea...
nu cred sa ai surprize neplacute...
nu uita ca nu ai voie decat cu bagaj de mana, asa ca spor la indesat! biggrin.gif


--------------------
ex Renault Laguna 2 1.9dci
Opel Insignia + Mercedes Vito + Audi A4
4x Peugeot Boxer 2010,2011,2011,2014
Cine nu face fata... face spate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 26 May 2009, 07:44
Post #132


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




cam cat de mare trebuie sa fie bagajul de mana la ryanair ?

nu de alta dar cand am zburat cu wizz mi-am luat ceva pe masurile lor de le dau , un rucsac, ,insa am stat doar 3 zile , dar cand i-am vazut pe rumanii nostri ca inghesuiau trolere de 4 ori mai mari ca rucsacul meu am inteles ca regulile alea sunt doar pentru "incepatori" smile.gif

la ryanair cum sta treaba cu bagajele de mana ?


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ipiq
post 27 May 2009, 00:15
Post #133


The transporter


Group: Members
Posts: 1.924
Joined: 17 December 06
From: RO




troler mic sau rucsac.
din 3 zboruri la unul singur au verificat dimensiunea =>depinde de noroc
iei pe tine 2 tricouri, legi bluza in jurul gatului si iei geaca de ploaie pe tine (chiar daca afara sunt 40 de grade) doar cat sa treci de porti biggrin.gif in avion si in rest e treaba ta
bafta si vacanta placuta! wink.gif


--------------------
ex Renault Laguna 2 1.9dci
Opel Insignia + Mercedes Vito + Audi A4
4x Peugeot Boxer 2010,2011,2011,2014
Cine nu face fata... face spate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddle
post 22 Jun 2009, 10:15
Post #134


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 22 June 09
From: bucuresti




salut.am vazut ca majoritatea dintre voi cunoasteti mai multe detalii despre "zboruri". voi avea parte si eu de primul meu zbor in august si anume spre olanda, amsterdam. as vrea sa stiu din parerile si experientele voastre spre ce companii aeriene sa ma orientez si daca sa am incredere in cele low-cost. pana acum m-am gandit ca ar merge sa ma duc cu lufthansa unde biletu ar costa aproximativ 160 de euro. de asemenea as vrea sa stiu unde pot gasi informatii de genul cate kilograme trebuie sa aiba bagajele, cat trebuie sa aiba cele cu care intru eu in avion.avem voie cu medicamente si cosmetice precum sampon, gel de dus,creme? intreb de asta pentru ca voi sta 6 luni in olanda si nu pot sa-mi iau doar o gentuta de voiaj. thanks

This post has been edited by maddle: 22 Jun 2009, 10:32


--------------------
dacia 1300 1999 - b01mnm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hey23
post 22 Jun 2009, 17:59
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 6 March 08




Daca costa 160 euro dus-intors, nu mai sta pe ganduri. De altfel, nici nu stiu cum ai putea ajunge low cost la Amsterdam... doar cu escala si nu cred ca ai conexiuni si preturi prea bune.


--------------------
nu am nu am 2000 - DJ-03-GEO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carlo
post 22 Jun 2009, 20:41
Post #136


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 July 06
From: Hansestadt BREMEN




Eu nu cunosc decat o companie low-cost care zboara la Amsterdam:SkyEurope.Dar nu cred ca iti este de mare folos pentru ca nu zboara decat de la Viena.Asa ca trebuie sa mergi prima data in Austria.
skyeurope.com
Daca ai gasit Lufthansa la banii astia,nu mai ezita!

This post has been edited by carlo: 22 Jun 2009, 20:42


--------------------
vw passat 2004 - HB-WB 454
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ipiq
post 23 Jun 2009, 04:40
Post #137


The transporter


Group: Members
Posts: 1.924
Joined: 17 December 06
From: RO




maddle:
bagajul mare (care sta in cala)
First Class: 40 kg (88lb)
Business Class: 30 kg (66lb)
Economy Class: 20 kg (44lb)
bagajul de mana:
nu ai voie cu recipiente care contin mai mult de 100ml, si alea <100ml trebuie date la sigilat

Toate astea sunt cam teorie... daca ai bagajul mare cu 4-5kg peste limita nu trebe sa platesti depasiri... iar in bagajul de mana poti sa ai si recipienti peste 150ml, dar sa nu fie de metal sa se vada la razeX tongue.gif

mai multe gasesti la: http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/...=en&cid=1000347

Drum bun!


--------------------
ex Renault Laguna 2 1.9dci
Opel Insignia + Mercedes Vito + Audi A4
4x Peugeot Boxer 2010,2011,2011,2014
Cine nu face fata... face spate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 23 Jun 2009, 07:48
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Eu am calatorit de 2 ori cu Ryan Air. Am fost foarte multumit de pret si de faptul ca de fiecare data au plecat si ajuns la timp. Nu am platit accesul la WC si nici pt faptul ca sunt gras.
Am mers pe ruta Bruxelles-Dublin (60euro 2 adulti si copil), si East Midlands -Belfast (15 lire 2 adulti si copil) si retur.
La Belfast am avut 1 troller si am fost taxat cu 20 de lire. La Dublin am avut cate un rucsac si laptopul.
Unde gasesti asa pret la Lufthansa la Amsterdam? Am tot configurat si imi iese mult mai mult.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddle
post 23 Jun 2009, 11:21
Post #139


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 22 June 09
From: bucuresti




pretul biletului de aprox 160 de euro e pt dus.nu pt dus-intors. am cautat pe site-ul lufthansa si atat scria la pret. am mai gasit klm care e direct la amsterdam fara escala si e un picutz mai ieftin. in afara de astea nu imi surade nimic. cu tarom-ul nu vreau.probabil ca am ramas cu ideea ca ce-i romanesc e ....mai putin bun..


--------------------
dacia 1300 1999 - b01mnm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catal1n2000
post 23 Jun 2009, 11:34
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 16 May 08




Incearca si la Tarom.
Mie mi se par mult mai profesionisti decat Lufthansa.
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca la Tarom chiar iti dau mancare in avion, nu ca la Lufthansa unde iti dau un amarat de sandwich.
Poate in 3 ore cat tine zborul , plus cat mai stai prin aeroport ti se face foame.
eu intre Tarom si Lufthansa clar as alege Tarom.


--------------------
Toyota Auris 1,33 VVTI 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 23 Jun 2009, 11:46
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Idem, clar Tarom, confirm si eu prezenta sandwich-ului si a unui mini baton bounty la Lufthansa si cel putin 1h intarziere la fiecare zbor cu ei (am mers de 8 ori cu Lufthansa si fara nici o exceptie a intarziat mereu).


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 23 Jun 2009, 12:04
Post #142


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Tarom e printre cele mai bune companii cu care am zburat! Lufthansa e mult sub ca servicii, comparabilă cu British Airways și Air France. Turkish merită deasemenea.

Aeronavele pentru zborurile externe ale Tarom parcă au cele mai spațioase locuri între scaune smile.gif, mesele sunt bune, aterizările line, personalul e amabil.. biggrin.gif

Lufthansa are personal cam arogant dacă nu le vorbești în limba germană, iar mâncarea e austeră.

This post has been edited by MAERSK: 23 Jun 2009, 12:11


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 23 Jun 2009, 13:09
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Cataline , ce observ eu la tine in semnatura??? Felicitari, te astept pe topicul de intalniri la Ploiesti!!!


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 23 Jun 2009, 13:11
Post #144


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




smile.gif N-a venit încă, dar voi trece cu proxima ocazie pe la voi! Salut!


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 23 Jun 2009, 17:14
Post #145


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(dumid @ 23 Jun 2009, 08:48)
Eu am calatorit de 2 ori cu Ryan Air. Am fost foarte multumit de pret si de faptul ca de fiecare data au plecat si ajuns la timp. Nu am platit accesul la WC si nici pt faptul ca sunt gras.
Am mers pe ruta Bruxelles-Dublin (60euro 2 adulti si copil), si East Midlands -Belfast (15 lire 2 adulti si copil) si retur.
La Belfast am avut 1 troller si am fost taxat cu 20 de lire. La Dublin am avut cate un rucsac si laptopul.
Unde gasesti asa pret la Lufthansa  la Amsterdam? Am tot configurat si imi iese mult mai mult.
*




Salut

Si eu merg in iulie cu ryanair , am facut rezervare pe net si din cate am vazut este online chekin , poti sa imi zici si mie cam care e procedura de imbarcare la aceasta companie , si de asemeni si cum e cu bagajul de mana , pe site ei zic ca 10 kg ar fi limita


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 24 Jun 2009, 08:38
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Si eu am facut online check-in. se poate face cu cel mult 3 zile inainte de plecare. Dc faci check-in in aeroport este taxa, 5e la fiecare imbarcare. Bagajul de mana trebuie sa fie la fel ca la orice companie, avioanele sunt tot Boeing sau Airbus, locul si capacitatea sunt la fel ca la alte companii. Dupa cum am zis, am avut un troller la Belfast si am fost taxat 20 de lire, bagajul s-a dus in cala. In rest am avut doar rucsac si laptop.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 24 Jun 2009, 09:35
Post #147


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




deci daca fac check-in pe internet imi printez de acolo biletul si cu el ma duc direct la boarding , eu asta nu inteleg , practic nu te mai duci la tanti unde iti cantareste bagajul si dupa ce ii dadeai codul iti dadea biletul ?

bagajul de mana la alte companii trebuie sa aibe 20 kg , insa am vazut ca la wizz air se merge pe principiu ca daca se inchid compartimentele de deasupra capului se accepta , si mergea lumea cu trolere ...

eu probabil o sa am rucsac insa ma interesa daca sunt stricti legat de greutatea ce o afoseaza pe site , si anume 10 kg


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 24 Jun 2009, 10:00
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Cu greutatea nu stiu sa iti zic, dar check-inul fa-l online ca e gratis. Nu iti mai da nimeni nici un bilet, ai doar foaia primita la rezervare.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 24 Jun 2009, 13:22
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.317
Joined: 3 January 05




QUOTE(L!nuX @ 23 Jun 2009, 17:14)
Salut

Si eu merg in iulie cu ryanair , am facut rezervare pe net si din cate am vazut este online chekin  , poti sa imi zici si mie cam care e procedura de imbarcare  la aceasta companie , si de asemeni si cum e cu bagajul de mana , pe site ei zic ca 10 kg ar fi limita
*


se poate face online chekin , numai daca nu ai bagaj de cala si un singur bagaj de mana ( dimensiunile le gasesti pe site) - atentie femeile au trebuit sa-si bage poseta in acest bagaj de mana.

24 Jun 2009, 13:29:
QUOTE(L!nuX @ 24 Jun 2009, 09:35)
deci daca fac check-in pe internet imi printez de acolo biletul si cu el ma duc direct la boarding , eu asta nu inteleg  , practic nu te mai duci la tanti unde iti cantareste bagajul si dupa ce ii dadeai codul iti dadea biletul ?
*



iti printezi boarding card-ul si cu el se intra direct la poarta de imbarcare la avion prin control bagaje aeroport, deci nu se mai trece pe la ghiseu

24 Jun 2009, 13:42:
QUOTE(L!nuX @ 24 Jun 2009, 09:35)
eu probabil o sa am rucsac insa ma interesa daca sunt stricti legat de greutatea ce o afoseaza pe site , si anume 10 kg
*


deh, noi ca romanii ne gandim ca daca nu treci pe la ghiseu, nu are cam sa-ti cantareasca bagajul de mana. Nu cred ca trebuie sa risti si sa depasesti 10 kg si dimensiunile- poti sa fi refuzat la imbarcare.
http://www.ryanair.com/site/EN/conditions.php
"CABIN BAGGAGE
Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm is permitted. (handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc.) must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage.

Cabin baggage must contain no prohibited items click here for details.

WE RESERVE THE RIGHT TO CANCEL YOUR RESERVATION AND TO DENY YOU BOARDING IF YOU DO NOT COMPLY WITH THE CABIN BAGGAGE REQUIREMENTS"


This post has been edited by nasty: 24 Jun 2009, 13:42


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 24 Jun 2009, 13:50
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




ryanair sunt destul de stricti la bagajul de mana si la cel de cala asa ca riscati sa dati cat nu face daca este peste limtele impuse de ei.

Paradoxal zilele trecute cel mai ieftin bilet in iulie intre bruxelles si bucuresti era la tarom. Nici wizz nic blueair nici germawings (plecare din koln) nu aveau preturi mai bune. Asta fara sa pun la socoteala ca la tarom nu se plateste bagajul si ai si o masa calda gratuita.

L.E. cel care spune ca a zburat cu ryanair cu 5 euro cred ca a uitat un zero. Numai taxa de card este in jur de 10 euro pe tronson, urmeaza taxele de aeroport, de emitere bilet si alte porcarii inventate de ei.
Eu am avut bilete luate la ei cu 19 euro si dupa toate taxele a ajuns la approx 100 de euro (am fost obligat sa platesc si 10 de euro taxa de check-in pe tronson)

This post has been edited by murfi: 24 Jun 2009, 13:57


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 14:34
Forum Renault