DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Piese Solenza, timpi de livrare

gogo
post 2 Oct 2003, 12:57
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 2 October 03
From: Bucuresti




Nu stiu daca s-a mai discutat pe site.
Am o Scala, pe care mi-a busit-o un necunoscut in parcare. Rezultat:aripa indoita, semalizator spart, far rupt din cleme(din fericire mai functionau iar farul nu s-a spart). Ma duc la asigurator, face constatarea si ma trimite la service(nu conteaza care, unul autorizat pe perioada garantiei). La service: Sorry, v-am primi si azi dar piesele vin f. greu si poate dura si o luna. Va sfatuim sa sunati la Vocea Clientului sa cereti sa vi se livreze comanda mai repede. :cry: Am sunat de 5 ori timp de luna la Voce, unde o domnisoara draguta imi tot spunea ca ma va anunta cand service-ul va primi piesele. Piesele au venit dupa o luna, domn'soara de la Voce nu m-a sunat. Evident ca in situatia mea mai erau alte Solenze (cca50), ceea ce a dus la programarea greoaie pentru reparatii. Timp total 1 si jumate' de la constatarela livrarea masinii reparata.
Ii pup pe cei de la Dacia pentru "promptitudinea" livrarii pieselor. icon_evil.gif
Concluzie: aveti grija sa nu stati prin service!


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-32-JCJ
"Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. "Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 2 Oct 2003, 14:46
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Nu esti tu cel cu B 99 MSN ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gogo
post 2 Oct 2003, 14:52
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 2 October 03
From: Bucuresti




Nope.


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-32-JCJ
"Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. "Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai B
post 10 Oct 2003, 15:48
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 25 May 03
From: Bucuresti




reclama-i la protectzia consumatorului, da-i incolo.
cand te duci in service iti arata repede ca in cartea de garantzie scrie sa ai factura la tine, shi daca nu o ai itzi arata usha. asta vad ca shtiu sa citeasca f bine. da' tot in cartea aia nenorocita scrie ca in 10 zile trebuie sa itzi aduca piesele. asta nu mai shtiu insa sa citeasca.
asha ca reclama-i, nu mai sta pe ganduri. shi nu fi cu ei prea moale ca nu cred ca tzine. I-ai cat de dur se poate - in limita civilizatului.

io raman la parerea mea ca ar trebui sa ne constituim intr-o asociatzie cu personalitate juridica shi sa ne punem calare pe ei la toate nesimtzirile astea. ca indivizi nu avem mari shanse, ne duc cu preshul cum vor ei, da daca ne adunam shi din indivizi ne transformam in grup poate avem mai multe shanse.

sunt ceva inimaginabil. azi am fost in service sa imi indrepte scutul ca facea zgomot shi l-am vazut pe unul cu o DSN care ashtepta nu shtiu ce piese din decembrie anul trecut. itzi sta mintea in loc in cel hal ishi pot bate joc de noi oamenii ashtia. shi arunca pisica de la unu la altu ceva de speriat. aia de la service - urgent se spala pe maini - ca cica nu e problema lor, e problema Dacia.

pe mine incercau deja sa ma prelucreze - cand am lovit scutul cica am atins shi nu shtiu ce draq acolo unde se leaga schimbatorul de cutie - o bucsha sau un tampon, ca n-am fost atent; iar baietzii ma atentzionau sa am grija ca o pun cu piesa aia - ca cica nu costa mai nimic da o sa stau dupa ea mult shi bine. aberant.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gogo
post 14 Oct 2003, 12:41
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 2 October 03
From: Bucuresti




A durat o luna si doua saptamani. Intr-o luna au venit piesele. La Service m-au programat dupa o saptamana si in trei zile au facut-o. Intradevar nu i-am reclamat (desi la telefon i-am amenintat pe cei de la VC). icon_twisted.gif
Oricum, bine ca n-am Subaru ca a stat unu si trei luni. :wink:
Nu cred ca as fi rezolvat ceva, dat fiind faptul ca sunt protejati de stat.
Asa ca am anuntat si eu pe site ca sa stiti la ce va asteptati.
PS ar fi misto: "ASOCIATIA POSESORILOR DE SOLENZA VS DACIA PITESTI" laugh.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-32-JCJ
"Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. "Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 23:29
Forum Renault