DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Capac carton potrbagaj

GoGu
post 28 Nov 2003, 23:59
Post #1


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




..sau cum s-o chema porcaria aia de acopera portbagajul (nu haionul biggrin.gif ).
Aveti idee cat costa tot setul de SLZ..se potriveste pe gaurile de la DSN? Se merita? Ca la DSN-ul meu capacul ala stie o gramada de "cantecele" si se ambitioneaza sa mi le cante pe toate in ciuda eforturilor mele de a-l reduce la tacere...
In plus am reusit sa fisurez o parte laterala (aia cu difuzorul) si acu' a mai invatat un cantec... icon_evil.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DomnulK
post 29 Nov 2003, 00:42
Post #2


ex kAndrei


Group: Members
Posts: 1.403
Joined: 7 September 03
From: Bucuresti




Klaus shi-a luat din vitan cu 1,5 mil.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI 2004
Asfalt Uscat!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 29 Nov 2003, 00:53
Post #3


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Multumesc.
1,5 mil.???? Mai bine ii dau astuia de-l am guma de mestecat, poate tace biggrin.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 29 Nov 2003, 22:52
Post #4


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




1. Fuse "doar" 1,3 mil. S-a potrivit foarte bine. Au fost necesare 2 gauri de 6 in contraaripi spate (cate o gaura in fiecare contraaripa) si gaurirea plasticului, ca nu pica pe gaurile din spatele banchetei. Totul a durat cca. 1/2 ora. De asemena e indicata montarea a doi "agatatori" de atza pe hayon (realizati din 2 suruburi, invelite in izolirband pentru a nu taia ata). Cred ca am sa pun niste poze pe siteul meu
2. Eu recomand, pentru a nu o schimba urmatoarele:
a) pe balamalele placii sa se dea cu putina vaselina, pentru a elimina acel scartzait.
cool.gif scoaterea chederului de pe marginea placii, taierea a doua bucati de cca 5 cm din el si montarea lor pe hayon. Astfel vor impinge cauciuc pe mocheta si nu va scartzai. Am niste poze pe site http://cklaus.go.ro , la placa de portbagaj.

Mod. - acu nu mai intra virgula


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 29 Nov 2003, 23:25
Post #5


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




relativ offtopic: klaus vezi ca virgula aia intra in link biggrin.gif e de fapt http://cklaus.go.ro


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 30 Nov 2003, 12:21
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Si la SLZ scartzaie de inebunesti...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 1 Dec 2003, 13:55
Post #7


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu va sfatuiesc sa dati cu vaselina pe picioarele de sustinere (alea rotunde pe care sta placa) si pe suportii de cauciuc care au rol de impingere. Este o metoda care rezolva scartzaielile (nu si troncanelile). Da' dati si voi mai discret, ca nu-s rulmenti de roata.
Si am si eu o intrebare: cica exista un spray de ungere tip grafitat, si cand se usuca zeama ramane un strat de grafit care realizeaza o "ungere" uscata. Exista asa ceva pe la noi?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 1 Dec 2003, 23:59
Post #8


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




de spray, personal, n-am auzit...insa acu' muuuulta vreme am avut niste grafit lichid (ma rog, intr-o suspensie), se folosea la refacerea unor trasee/contacte electrice. Poate e bun si asta daca stie cineva de unde se poate face rost (eu nu mai retin de unde l-am procurat...)
Sau, sfatul lui alex...glicerina boraxata (pentru cauciuce scartzaitoare).


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 21:18
Forum Renault