DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bucuresti - Verona, please HELP !, prin Ungaria si Austria

Valix
post 20 Dec 2004, 09:03
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Salutare. Vreau sa plec la Verona cu masina, si va rog sa-mi comunicati un traseu ideal (eu as fi preferat prin Ungaria si Austria) si eventual taxe si locuri de cazare ieftine. Merci mult.


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 20 Dec 2004, 09:25
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(Valix @ 20 Dec 2004, 09:03)
Salutare. Vreau sa plec la Verona cu masina, si va rog sa-mi comunicati un traseu ideal (eu as fi preferat prin Ungaria si Austria) si eventual taxe si locuri de cazare ieftine. Merci mult.
*



Iti recomand cu caldura sa citesti urmatoarele topicuri:
Ungaria, Austria, Italia... apoi: Planificarea calatoriilor ... dupa ce le vei citi, te rog sa pui intrebari punctuale daca ai nelamuriri... Despre locuri de cazare ieftine sper sa ti se raspunda.... Foloseste un route-planner!!!!!! Pentru Ungaria este undeva un link catre site-ul drumarilor ... cu tarifele la vignete. Pentru Austria costul vignetelor este descris in topicul aferent. In Italia te va costa aproximativ 15 euro (dus) si inca atat la intors...

Parerea mea: traseul este RO-Ungaria (Szeged-Budapesta pe A5 apoi centura Budapestei pe A0 si apoi A1 catre Austria)-Austria (Viena si apoi catre Italia, catre sud... nu mai stiu numarul autostrazii)-Italia (Udine-Venetia-Verona) ... daca pleci foarte devreme si nu ai restrictii de viteza pe drum (vremea rea, lucrari, vama aglomerata etc.) poti face Arad-Verona intr-o singura zi.



--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 20 Dec 2004, 09:36
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Nu m-am lamurit, pana la urma e obligatorie vesta reflectorizanta in Austria? Ce punct de frontiera recomandati? Nadlac sau Cenad?


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 20 Dec 2004, 10:43
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(Valix @ 20 Dec 2004, 09:36)
Nu m-am lamurit, pana la urma e obligatorie vesta reflectorizanta in Austria? Ce punct de frontiera recomandati?  Nadlac sau Cenad?
*



vesta e obligatorie deja in Italia din aceasta vara iar in Austria va fi de la 1 ianuarie 2005.

eu recomand Nadlac ... in afara unor situatii speciale in preajma sarbatorilor, nu am intalnit aglomeratie peste masura...

P.S. veste reflectorizante se gasesc la aproximativ 400 k lei intr-un magazin de pe valea cascadelor....e posibil sa existe si in Praktiker, la raionul nu echipamente de protectie.... In strainatate le poti procura mai ieftin (5-6 euro de ex. in Austria la supermarket), dar pana o faci, risti sa iai o amenda.... sau sa dai mai mult la benzinariile de granita....deh.... regulile pietei...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 22 Dec 2004, 15:09
Post #5


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Despre veste reflectorizante: am creat un topic separat numai cu aceste informatii.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
309
post 23 Dec 2004, 00:19
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 20 November 04




Un traseu optim este urmatorul:

bucuresti - arad (nadlac) - budapest - vien - villach (si de aici o tii pe A4) - verona

Sunt 1760km, dar esti scutit de taxa foarte mari pe Italia.

Zi omului unde anume gaseste informatiile astea despre veste. Dar eu nu inteleg la ce-i trebuie vesta.


--------------------
Peugeot 309 GTI
Flirtez cu o tigara si imi innec amarul intr-o cana cu cafea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 23:08
Forum Renault