DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nesimtirea la parcare, un sfat pentru disciplinarea unui sofer

RainHawk
post 12 Jan 2007, 19:31
Post #241


Dus cu pluta.


Group: Members
Posts: 349
Joined: 4 July 05
From: Bucuresti




Am vazut un reportaj acum la tele referitor la locurile de parcare. Ideile sunt cam in felul urmator:

- Daca ai cumparat loc de parcare, NU ai voie decat sa iti scrii numarul de parcare si autorizatia si nu ai voie sa ii pui bari, lanturi, etc, etc.

- Locul de parcare platit la primarie este valabil numai intre orele 18.00 si 07.00 dimineata.

Cel putin in Bucuresti. In alte localitatati nu au specificat.


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI 2004 Confort - B-xx-XXX
"I've started with nothing, Now... I still have most of it left!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nico dCi
post 14 Jan 2007, 16:32
Post #242


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 21 December 05
From: Bucuresti




Dupa pererea mea cea mai mare nesimtire o reprezinta acei "oameni"care pe un spatiu public (nu parcare), considera ca sunt proprietari.In loc sa se aplice legea "primului venit" ei "oameni" tipa in gura mare ca este locul lor de ti se face si rusine tie de rusinea lui.
Cateodata mi se face pur si simplu sila si greata de asemenea "oameni".
Concluzia: traim intr-o lume murdara si infecta.Nu meritam nimic.Suntem niste salbatici si mai avem multe de invatat despre adevarata civilizatie(pt. cine o cunoaste).
Cei despre care am vorbit ar trebui sa se mai gandeasca care este menirea lor pe acest pamant (daca au asa ceva). gun3.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCi Renault Megan Sedan Manager 1.5 dCi 85cp - B-47-ZHK B-13-NCM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 15 Jan 2007, 08:36
Post #243


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




"Natura ne aseamănă. Educația ne deosebește."
Confucius


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-38-NFS
post 15 Jan 2007, 22:50
Post #244


membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 30 August 05
From: BUC -DR TABEREI




ce am patit acu vro luna in colentina culmea ( chiar pe strada pe care am stat 2 ani blush.gif ) am dat sa parchez masina in lateralul unui bloc unde era o parcare .....in timp ce faceam diverse manevre pt ca era locul ingust iese un rrom ( tiganca )la balcon la parter si zice
ce cauti Domne acolo ?? pai zic parchez si nu stau mult ma duc la scara 2 ap xx ( acelasi bloc cu roama)
zic da de ce ???
pai vine baiatul meu si e locul lui
zic k daca vine baiatu sa vina la sc 2 si cobor
iese imediat un tigan mai mare si zice : da crezi ca frate-miu are timp sa vina dupa tine etc ( cu amenintarile de rigoare )
nu am vrut sa ma iau cu ei in discutie mai aprinsa si zic sa mut masina mai incolo cu toate ca acolo unde am mutat masina era o placuta cu un nr de inmatriculare dar decat sa vina tigani sa ma lase fara oglinzi ,geamuri ,vopsea etc

This post has been edited by B-38-NFS: 15 Jan 2007, 22:53


--------------------
spark /chevrolet solenza/dacia 2006/2005 - b-23-REU
NU E SUFICIENT SA FI BUN ,CI E SUFICIENT SA FI SI BUN DE CEVA .....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 7 8 9
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 18:30
Forum Renault