DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> distantiere si flanse in acelasi timp, dati si voi cu parerea

StefanT
post 11 Nov 2005, 22:56
Post #31


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Se vede ca pune suflet omu'. Bravo, tine-o tot asa. Mi se pare treaba super!
Daca ii dai si o vopsea... icon_mrgreen.gif


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuner
post 12 Nov 2005, 00:38
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.556
Joined: 27 September 05
From: BrAsOv




frumos frate frumoase si jentile astept pozele cu fatza ca pe spate am tocmai am venit de la constanza ma oftic ca nu am trecut sa vad personal asta e alta data si apropo cat au fo jentile ????? si cat te-a costat acele flanse ca poate o sa vreau si eu smile.gif


--------------------
am avut o dacie 131o L mandru posesor de SCENIC 2001 :) acum și Zoe
Am un RENO si asta imi ocupaaa tot timpul!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RTZone
post 12 Nov 2005, 03:54
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




Dar stii ca ai o problema,nu?Fiind roata mai in exterior,va stropi aripa/usa tongue.gif

This post has been edited by RTZone: 12 Nov 2005, 03:55


--------------------
Logan Ambiance - B-OO-NDD


" Magarul când îmbatrâneste nu ajunge neaparat mai marele grajdului! "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Nov 2005, 04:56
Post #34


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




In primul rand tin sa te felicit pt ceea ce vrei sa faci, pt ambitie samd... Bravo tie! Dar cam atatea vorbe de lauda-ti pot adresa. In primul rand, ala e tren de rulare, iar aia e masina pe drumuri publice, nu e bicicleta! Din ce ai scris pana acum, observ ca tot ceea ce faci tu se bazeaza pe presupuneri insotite de un optimism exagerat. Ma refer la fazele de genul "daca la nova tine, de ce n-ar tine si la mine" sau "am dat niste puncte cu dornul pt mai multa siguranta, oricum nu se desface, asta e sigur"...
In plus, la inceput ideea ta parea ok, dar pe parcurs, ai renuntat la unele chestii. Unde-s punctele de sudura date pe interiorul tamburului (desi mie mi s-ar fi parut mai sigur un cordon pe circumferinta imbinarii tambur/distantier...)? Ziceai ca pt prinderea celor 4 prezoane ale jantei vei fileta si tamburul in continuarea gaurilor din distantier! Mi se pare ca nici treaba asta n-ai mai facut-o... Ai sa spui ca din cauza neplaneitatii fetei tamburului nu avea rost, da' eu consider ca ar fi meritat, chiar daca asta ar fi insemnat realizarea unor prezoane mai lungi...
Apoi, rotile alea-s enorme, de cat sunt, de 15 cu cauciucuri de 205? Nova la care tot faci tu referire are 165/70R13, gandeste-te putin... Nu-ti imaginezi in ce hal vor solicita suplimentar rotile alea butucii, fuzetele, prezoanele si ce mai ai tu p-acolo si nu ma refer la uzuri, asta-i treaba ta, ci la ruperi de piese... Nu-ti mai spun ca demaraj n-o sa mai ai deloc, iar pt franare o sa-ti trebuiasca parasuta, probabil ca asta stiai inca dinainte de a te apuca de treaba...
Ca sa termin... La prima vedere mi-e teama c-or sa-ti cedeze filetele din distantier la oricare din cele 7 gauri dar mai ales la cele 4 interioare. Asta din cauza lungimii prea mici a filetului si din cauza materialului din care-s facute distantierele, despre care nu am auzit decat de la tine ca ar fi f dur...
Eu iti tin pumnii, si chiar daca ceea ce faci tu este putin probabil legal, cred ca ar trebui sa te mai iuiti o data peste "planuri" macar sa ai tu linistea sufleteasca (,) ca nu pui viata nimanui in pericol... Succes in continuare


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clau lcf
post 12 Nov 2005, 18:25
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 23 February 05
From: Constanta




TUNER. rotile m-au costat 6 mil si flansele 2 mil.


RTZone urmeaza sa umflu aripa, ca nu pot sa merg cu ea asa pt ca daca plec mai tare un pic ating in aripi, dar probabil tot o sa arunce putin.



MUTTLEY . Merci de incurajari. Si acum. Am dat cordon de sudura la suruburi azi. flansa e de 15 mm fata de nova care are 10 mm. rotile au 195/50/15. am pus prezoane de nova care sant la fix(iese afara din flansa 3-4 mm)exact pana la tambur. Am renuntat la gaurirea tamburului pt ca mi-a fost frica sa nu apara fisuri in timp. eu sper sa nu am probleme cu ea. Oricum un timp va fi sub observatie zilnica. Daca observ ceva ce nu e bine renunt la ideie si ma gandesc la altceva. Tot ce am facut sper sa fie provizoriu pt ca vreau o punte pe disc de r18 sau fuego. Defapt vreau o masina intreaga dar neinscrisa ca sa pot lua mai multe de pe ea, cum ar fi motorul, cutia, puntea, si butucii fata completi. Merci inca o data, si sa stii ca nu vreau sa mor de masina, dar ma ia valul cateodata. Bine ca mai sant si ca oameni tine sa ma faca sa ma mai gandesc. Bafta multa!!!


--------------------
Volskwagen Corrado 1995 - CT 29 VRG
VW Corrado VR6 2.9 & Opel Astra G caravan 2.0 DTL.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 12 Nov 2005, 19:39
Post #36


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(clau lcf @ 12 Nov 2005, 19:25)
Am renuntat la gaurirea tamburului pt ca mi-a fost frica sa nu apara fisuri in timp.
*



Fisurile ar aparea in cazul unei "gauri" cu colturi (patrata, triunghiulara sau mai stiu eu cum (se numeste concentratoare de tensiuni...)). Daca gaurii din tambur ai grija sa-i tesesti marginile ca-n poza, n-are cum sa-ti apara nici o fisura...
LE: si totusi o fisura poate pleca de la baza filetului banuiesc... Ma rog, faci cum crezi...

This post has been edited by Muttley: 13 Nov 2005, 03:02

Attached thumbnail(s)
gaura.JPG ( Size: 33.59k ) Number of downloads: 1050


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 13 Nov 2005, 11:08
Post #37


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Maestre, cine naiba i-ti mai face tie unghiurile la roata dupa ce ai mutilat fuzetele in halul asta? La primul viraj luat mai in forta te vad in pom....
Si apropo, cu atata masa nesuspendata adaugata masinii (flanse vreo 3 kile, jantele inca vreo 2), daca iei un damb prea repede te trezesti ca iese amortizorul prin contraaripa. Si chiar daca rezista , confortul in masina s-a dus naibii (arcurile si amortizoarele alea sunt gandite pentru alte forte.)
Cand o sa intelegi ca suspensiile alea au fost gandite si calculate de oameni mai destepti ca voi care stiau ce fac????
Uite cum rezolvai problema mai usor si muuuult mai estetic:
http://www.dot4.net/~GBS/wheel/gotti/eng/a53.html


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 13 Nov 2005, 14:19
Post #38


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Si pana nu uit, ce anvelope ai pe jantele alea de 15? Noi sau SH?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 13 Nov 2005, 17:23
Post #39


Gangester


Group: Members
Posts: 4.251
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Ce cauciucuri ai pus ?


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 13 Nov 2005, 17:28
Post #40


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




einstein1984 si cam ce pret are o janta? Ca eu nu am vazut nici un pret nicaieri .. sau nu m-am uitat calumea ? huh.gif

This post has been edited by jaf: 13 Nov 2005, 17:29


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 13 Nov 2005, 20:29
Post #41


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nici eu nu am vazut pret, zici sa dai un mail/telefon dc te intereseaza. Dar jantele Gotti se montau pe Dacia 1301 , cea de lux, pentru membrii de partid, care avea si radio "Predeal". A, si R12 Gordini avea jante Gotti. Este ca sunt frumoase?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 13 Nov 2005, 20:43
Post #42


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




Este dara numai ca cine stie ce pret au.. si deh.. sa le cumperi si in cateva zile sa iti vezi masina pe butuci nu-i o chestie tocmai frumoasa.. daca au un pret rezonabil eu zic ca merita.. la aspect sunt superfaine smile.gif


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hormonelul
post 14 Nov 2005, 14:15
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 611
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Jantele Gotti sunt 295 euro bucata ! Inca se mai fabrica in Franta. Exista mai multe firme si modele disponibile in 3 gauri.


--------------------
Dacia 1300, 1100 1972, 1968

Uleiul nu curge de la masina...isi marcheaza teritoriul !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Nov 2005, 16:45
Post #44


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




WOW! Un set costa mai mult decat majoritatea daciilor aflate in circulatie. Dar daca vrei un R12 Gordini e singurul mod.........


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 14 Nov 2005, 17:06
Post #45


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Am pus o intrebare intru-un topic... Ce te-a determinat sa iti pui nick-ul asta. Dar am gasit raspunsul: abilitatea de a face calcule matematice!
QUOTE(einstein1984 @ 14 Nov 2005, 18:45)
WOW!  Un set costa mai mult decat majoritatea daciilor aflate in circulatie.
*



--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 14 Nov 2005, 17:13
Post #46


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(einstein1984 @ 13 Nov 2005, 12:08)
suspensiile alea au fost gandite si calculate de oameni mai destepti ca voi care stiau ce fac????
*



Probabil are oarece legatura si cu afirmatia asta plina de sensibilitate... Ma abtin de la comentarii


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 14 Nov 2005, 18:21
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




Mai Einstein,te-ai reincarnat sau ni se pare noua??? biggrin.gif Dar,totusi nu cred!!Hai totusi sa vorbim despre flanse si sa lasam jantele Gotti pe care le-ai descoperit tu acum. radmasa.gif


--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Nov 2005, 18:43
Post #48


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nick-ul meu e treaba mea. tongue.gif
[QUOTE]Suspensiile alea au fost gandite si calculate de oameni mai destepti ca voi care stiau ce fac[QUOTE] Ma refeream la faptul ca nu am sesizat vreun inginer de AR care sa posteze pe topicul acesta. Se indoieste cineva de afirmatia de mai sus?
Jantele erau o optiune , pentru a nu mai incarca suspensia cu fierataniile alea. Or fi frumoase jantele pe care le-a montat omul pe flanse, dar suspensia nu mai poate functiona corect dupa modificari. Tare sunt curios care o sa fie prima componenta care cedeaza........

This post has been edited by einstein1984: 14 Nov 2005, 19:04


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 14 Nov 2005, 22:28
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




[quote=einstein1984,14 Nov 2005, 18:43]
Nick-ul meu e treaba mea. tongue.gif
[QUOTE]Suspensiile alea au fost gandite si calculate de oameni mai destepti ca voi care stiau ce fac[QUOTE] Ma refeream la faptul ca nu am sesizat vreun inginer de AR care sa posteze pe topicul acesta. Se indoieste cineva de afirmatia de mai sus?
Jantele erau o optiune , pentru a nu mai incarca suspensia cu fierataniile alea. Or fi frumoase jantele pe care le-a montat omul pe flanse, dar suspensia nu mai poate functiona corect dupa modificari. Tare sunt curios care o sa fie prima componenta care cedeaza........
*

[/quote]
Daca va monta flansele concomitent cu un set de amortizoare intarite iti spun ca nu se va intampla nimic.Si daca va intari oalele amortizoarelor va avea o stabilitate de invidiat.Intradevar,daca subansamblele sistemului de franare(disc de frana tamburi,butuci,ferodouri,flacute franare,etrieri,cilindrii receptori)respectiv suspensia(brate,arcuri, amortizoare,fuzete)sunt mai usoare, cu atat fortele de inertie pe verticala ale ansamblului sunt mai mici ,deci fiabilitate ridicata a amortizoarelor stabilitate si confort sporit.Aici vroiai sa ajungi,nu-i asa ?De aceea constructorii ce se respecta folosesc aluminiul in constructia suspensiilor.

This post has been edited by ROBY 06-TFA: 14 Nov 2005, 22:32


--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 14 Nov 2005, 23:52
Post #50


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(einstein1984 @ 14 Nov 2005, 19:43)
Ma refeream la faptul ca nu am sesizat vreun inginer de AR care sa posteze pe topicul acesta. 
*



Cu toate astea, desi te-ai inscris pe forum de 2 zile numai, ai avut grija sa "te scapi" ca esti student la AR... Banuiesc ca acolo bati. Si da, ti-am citit toate posturile, recomand si altora sa faca acelasi lucru, in special moderatorilor... Ce vrei tu de fapt, sa initiezi o mare reforma pe daciaclub, sa ti se aduca omagii ca le stii pe toate si restu-s nevolnici si nepriceputi...?! Parerea mea de muritor de rand... ori iti revizuiesti atitudinea si stilul, ori cineva o sa-ti taie macaroana urgent si te asigur ca n-o sa-ti placa...

Edit: ca sa-ti fie clar la ce ma refer - prea putini agreaza afirmatii de genul urmator p-aici...
QUOTE
Citind ce pot face romanii masinilor pe forumul asta , parca i-mi vine sa fac 6 luni de scoala dupa facultate si sa intru in politie ca sa iau taloane de la daciile "tunate" in parcare (si sa le dau foc in fata propietarilor).


This post has been edited by Muttley: 15 Nov 2005, 00:06


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 15 Nov 2005, 01:13
Post #51


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




Albert, prietene,esti un visator care sta in fatza calculatorului, si are o foarte buna parere despre el. (offtopic: cate lucrari ai facut de unul singur la "ferrari"? in ce parte se strange un surub?) Traiesti in Romania, lumea nu are bani, se descurca cum poate.

De zmei ca tine care fac afirmatii rautacioase, suntem satuli pana peste cap. Cand ai de spus ceva contructiv, spune, daca nu mai bine taci,si lumea o sa creada ca esti filozof.

Crezi ca daca m-ar da banii afara din casa nu as fi cumparat un set de gotti pt dacie? Daca aveam bani faceam Dacia de peste 200 CP.

Unghiurile nu au nici o treaba cu fuzeta.Poate nu stiai ca unghiurile se regleaza STATIC. Acea metoda de a trece la 4 prezoane este una foarte veche, am citit despre ea acum mult timp pe un site, unde era si o schema in 3D, si pasii ce trebuiesc urmati.
A fost testata de multa lume pana acum, nu au fost probleme. Planeitatea se pastreaza, deci roata este perfect centrata.

Cu flansele spate nu sunt de acord. Era mult mai eleganta montarea unei punti de R18 completa, sau tamburi de R 18 pe puntea ta (daca ai saboti modelul mare se potrivesc la fix)


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Nov 2005, 16:11
Post #52


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Flansele acelea sunt asa de bine incercate si executate ca se pot omologa la RAR? De curiozitate.......


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 15 Nov 2005, 16:14
Post #53


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Daca taceai.... filozof ramaneai.... radmasa.gif


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Nov 2005, 16:22
Post #54


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Domnul Muttley, puteam sa fiu si student la drept. SI pe de alta parte , daca eu nu ma pricep la electronica nu incep sa ii invat pe altii cum sa-si aleaga amplificatoare si boxe pe un ton de genul "Pune un amplificator mai mare ca trebuie sa mearga" sau " am vazut eu ca la BMW merge, se poate si la Dacia". Multumesc de atentia acordata si va asigur ca citesc posturile de pe forum de vreo luna .
Roby, s-ar putea sa ai dreptate la partea cu intaritul arcurilor si oalelor de amortizor. Dar el adaugat multa greutate masei in miscare a suspensiei si asta nu e nicodata bine.
Nu pe bune, a omologat cineva flanse? In Romania? La RAR?

This post has been edited by einstein1984: 15 Nov 2005, 16:31


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 15 Nov 2005, 16:31
Post #55


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 15 Nov 2005, 18:22)
  Nu pe bune, a omologat cineva flanse? In Romania? La RAR?
*


Eu nu am auzit asa ceva..... dar ce, pana la urma vrei si tu si nu stii cum sa zici?

EDIT: Dear einstein, observ ca ti-ai schimabt profiliul.
Ai dat ferrari-ul si ai cumparat rocar? Hm, interesant. Cat ai luat pe el?

This post has been edited by Steffyx: 15 Nov 2005, 16:33


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 15 Nov 2005, 17:17
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




RAR nu omologheaza flanse.Face exceptie o singura marca:"ROCAR" biggrin.gif


--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Nov 2005, 17:26
Post #57


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Busul e destul de lat si cu suspensia lui pneumatica nu se rastoarna prea usor.Unde mai pui ca vreau sa-i pun jante pe 22.5 inch.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 16 Nov 2005, 00:25
Post #58


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




In legatura cu RAR. S-au facut multe restructurari, multi au fost dati afara, unii au ajuns la racoare (a dat ceva la tv saptamanile trecute0)
Acum la RAR a venit mult puiet, cules de pe bancile facultatilor, care habar nu au ce e ala un motor. Majoritatea sunt neavizati.

Nu iti dau omologare pentru nimic,daca nu ai o pila tare, sau daca esti plin de bani si iti permiti sa platesti sa faci toate teste premergatoare omologarii. Le este frica deoarece in caz ca faci un accident si vinovat este chiar lucurul omologat de ei, vor fi vizitati de politie.



This post has been edited by B-34-SGM: 16 Nov 2005, 00:29


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nos
post 16 Nov 2005, 15:22
Post #59


RWD addict


Group: Members
Posts: 80
Joined: 3 June 04
From: Timisoara




Eu am flanse pe masina de 5 ani,si nu am avut probleme niciodata, sunt perfect echilibrate, nu tremura nici la 160km/h. Dar nu am adoptat solutia lui clau_lcf. Flansele au 30 mm, au trei gauri in care intra prezoanele din butucul original, e fixata cu piulitele originale la care am strunjit buza, si inca 4 gauri cu filet, in care intra suruburile de prindere a jantelor. Am avut jante pe 15 acum am pe 14 si mi-am reglat unghiurile fara probleme-totul e ca cel ce iti regleaza unghiurile sa aiba chef sa-si puna mintea la contributie pt ca trebuie facute niste calcule, in special la unghiul de inchidere (cred ca asa ii zice)


--------------------
Renault 12 GT custom 1973 ----- BMW E36 - 325i 24v coupe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 16 Nov 2005, 21:21
Post #60


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs




Tu esti cel cu dacia galbena, SOD?


--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th May 2024 - 22:23
Forum Renault