DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> carnet suspendat

Tzutzi
post 20 Feb 2007, 15:45
Post #1


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




Va salut. Mi-au suspendat carnetul acum 2 saptamani ca eram pe linia de tramvai si vroiam sa intorc intr-o zona in care nu era interzisa intoarcerea si m-a lovit tramvaiul care nu a vrut sa opreasca. Un tampit si ala. Nici macar nu a oprit dupa ce m-a lovit. Politisiti au zis ca e vina mea ca nu aveam ce sa fcaut acolo. Degeaba incercam eu sa le spun ca nu am incalcat nici o regula, decat tampitul cu tramvaiul care nu a vrut sa opreasca. UN tampit. MI-au dat si amenda si puncte. carnet suspendat 2 luni. Eu nu pot sa stau fara carnet atat din natura serviciului. Voi stiti daca se poate face ceva ca sa se rezolve mai repede cu carnetul, fara sa se mai dea examen? O atentie ceva?
Multumesc anticipat


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 20 Feb 2007, 15:48
Post #2


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 15:45)
O atentie ceva?
*



radmasa.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 15:55
Post #3


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




De ce razi? Imagineaza-ti cum ar fii sa fii concediat atunci cand ai cel mai mult nevoie de bani. Poti sa iti imaginezi?


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 20 Feb 2007, 16:01
Post #4


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Hai nu te victimiza. Eu de pe vremea lui Ceasca, cu mult inainte sa imi trag carnet am invatat o chestie....NU sta in fata tramvaielor. Daca eu am putut invata asta in Oradea, si tu n-ai putut invata asta in Bucuresti.....it's your problem. Mai ales daca mamaliga ta o produci cu acel carnet.

Acum asa.....sustine in continuare sistemul asta infect de atentii, si dupa te mai miri ca au loc abuzuri, nepasare, bataie de joc.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 20 Feb 2007, 16:12
Post #5


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Ce e luat, luat ramane.
Vezi cu testul ala de 15 intrebari.
Bafta si data viitoare mai multa atentie.
Poti face cerere de reducere a perioadei de suspendare si trebuie sa faci niste cursuri de legislatie. Am un prieten careia i-a lfost uat permisul ptr viteza si a facut toate acestea insa degeaba.

Sper sa ai un sef intelegator!

This post has been edited by Lexy: 20 Feb 2007, 16:12


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 20 Feb 2007, 16:24
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Dar pentru ce ti-a luat permisul? Nu era permisa intoarcerea acolo pentru ca deranjai tramvaiul?

This post has been edited by thecagero: 20 Feb 2007, 16:33


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 16:34
Post #7


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




mi-au spus ca nu aveam voie sa stau pe linia de tramvai. dar eu asteptam sa treaca masinile de pe banda pe care urma sa intru ca sa pot sa ies de pe linia de tramvai. sad.gif


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 20 Feb 2007, 16:34
Post #8


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




N-auzisi ca l-a lovit tramvaiul?

Eu stiu ca in astfel de cazuri cand faci accident cu ratb-ul ti se ia permisul.
ps:probabil l-a bagat la neacordare de prioritate.

This post has been edited by Lexy: 20 Feb 2007, 16:34


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 16:40
Post #9


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




exact. ce tampiti....neacordare de prioritate...tramvaiul ala nici nu era cand m-am incadrat pe linia de tramvai. dar am sta acolo cam 3 minute. Eram pe vacaresti. Stiti si voi cum e acolo.

am auzit ca poti sa platesti si sala si traseul. aici de ce nu s-ar putea asa ceva?

This post has been edited by Tzutzi: 20 Feb 2007, 16:42


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 20 Feb 2007, 16:45
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Stai ca sunt doua lucruri diferite: 1) e adevarat ca n-ai voie sa stai pe linia de tramvai (nici macar cand intorci), dar asta se sanctioneaza doar cu 3 puncte penalizare daca rezulta accident; 2) permisul se ia pe 60 de zile la neacordare de prioritate, asta insemnand ca i-ai taiat calea tramvaiului. Intrebam daca te incadrezi la 1) sau la 2).


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 20 Feb 2007, 16:50
Post #11


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Aaa.... pe Vacaresti. Pai acolo sunt 2 benzi pe sens. Ia citeste la legislatie daca aveai matale ce sa cauti pe linia de tramvai sau nu.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 17:12
Post #12


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




spatele masinii mele era pe linia de tramvai. fata era un pic pe strada pe carea urma sa intru. Tramvaiul m-a lovit in spate. eu cand am intrat pe linia de tramvai nu venea nici un tramvai...dar am stat cam 3-4 minute acolo asa. ala a venit si nu a oprit deloc. m-a agatat de bara spate si m-a tarat vreo 3 metri. ma incadrez la 1


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 17:14
Post #13


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




aha. asa si? ovidiu ia gandeste-te tu....eu eram pe banda a doua(de lana linie) cand am vrut sa fac manevra si nu era linie continua acolo, deci aveam voie. nu inteleg ce vrei sa spui cu comentariul tau. Ai fi vrut sa sar peste linia de tramvai? si stii ce mi-a zis gaborul? ca eu am dreptate, dar legea spune altceva. in mod normal vinovatu ar fii fost tramvaiul. ce taran. imi zice asta, dar tot imi ia carnetul. halal solidaritate. doamne ce tara.... sad.gif


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 20 Feb 2007, 17:23
Post #14


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Vinovatul esti tu..p'ala cu tramvaiul il doare la brisca. Erai pe linia lui, n-ai ce cauta acolo si zbang ti-a dat-o.

Nu-ti face iluzia ca-l poti lua pe spaga.Mai bine pune-te pe invatat.
Parerea mea.

PS:foloseste comanda edit.

This post has been edited by Lexy: 20 Feb 2007, 17:24


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.paul
post 20 Feb 2007, 17:25
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 23 July 06
From: Bucuresti




Din cate imi aduc eu aminte pentru schimbarea directiei de mers cand dai peste o linie de tramvai tre' sa stai paralel cu ea pana poti schimba directia si nu sa o blochezi. Asta era in legea veche din cate imi aduc eu aminte. Poate in cea noua s-a modificat ceva.


--------------------
Logan Prestige 2008 1.5 Dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 20 Feb 2007, 17:27
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Asa e, vinovat esti tu pentru ca ai oprit pe linia de tramvai si l-ai impiedicat sa treaca, insa ceea ce incerc sa spun este ca pentru lucrul asta se dau 2 puncte de penalizare (sau 3 daca iese accident), si atat. Permisul se ia doar daca i-ai taiat calea, adica nu i-ai acordat prioritate.

QUOTE
Art. 126. – Se interzice întoarcerea vehiculului:
a) în locurile în care este interzisa oprirea voluntara a vehiculelor

Art. 142. – Se interzice oprirea voluntara a vehiculelor:
l) pe platforma caii ferate industriale sau de tramvai ori la mai putin de 50 m de acestea, daca circulatia vehiculelor pe sine ar putea fi stânjenita sau împiedicata;

Art.108. - (1) Savârsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a uneia sau mai multor contraventii atrage, pe lânga sanctiunea amenzii, si aplicarea unui numar de puncte de penalizare, dupa cum urmeaza:
a) 2 puncte de penalizare pentru savârsirea urmatoarelor fapte:
6. nerespectarea regulilor privind manevra de întoarcere, mersul înapoi, schimbarea benzii de circulatie sau a directiei de mers;

cool.gif 3 puncte de penalizare pentru savârsirea urmatoarelor fapte:
3. nerespectarea regulilor privind manevra de întoarcere, mersul înapoi, schimbarea benzii de circulatie sau a directiei de mers, daca prin aceasta s-a produs un accident din care au rezultat avarierea unui vehicul sau alte pagube materiale;


This post has been edited by thecagero: 20 Feb 2007, 17:44


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 20 Feb 2007, 17:35
Post #17


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 17:14)
...eu am dreptate, dar legea spune altceva...
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dRg
post 20 Feb 2007, 17:53
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 13 September 04
From: Galati




Nu ai respectat regula de intoarcere (explicau mai sus baietii), nu cea de prioritate. Asa ca fuguta contestatie. Ai 15 zile la dispozitie din momentul intocmirii procesului verbal.

LE: vazusi ca ai spus "acum 2 saptamani", deci cred deja ca e prea tarziu!

This post has been edited by dRg: 20 Feb 2007, 17:55


--------------------
VW Bora 1.9 TDI 115CP 2000 Highline - XXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 20 Feb 2007, 18:35
Post #19


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




@Tzutzi, ce voiam sa spun, si au explicat mai bine ceilalti, este ca daca ai 2 benzi pe sens nu poti folosi linia de tramvai ca banda de circulatie. Asta inseamna ca trebuia sa o traversezi si atat, nu aveai de ce sa opresti masina acolo. Daca n-ai avut timp sa eliberezi drumul pana a venit tramvaiul este de inteles, dar nu prea schimba datele problemei.

A, ca a fost ala taran si te-a lovit intentionat, iarasi te cred, dar in Bucuresti nu prea poti sa te bazezi pe bunavointa celorlalti, ar trebui sa stii asta.

Oricum, spor la invatat si data viitoare lasa-i pe aia din spate sa te claxoneze, mai bine ei nervosi decat tu cu masina busita si carnetul luat.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 20 Feb 2007, 23:02
Post #20


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(adrian.paul @ 20 Feb 2007, 17:25)
Din cate imi aduc eu aminte pentru schimbarea directiei de mers cand dai peste o linie de tramvai tre' sa stai paralel cu ea pana poti schimba directia si nu sa o blochezi. Asta era in legea veche din cate imi aduc eu aminte. Poate in cea noua s-a modificat ceva.
*


Fara suparare acum, dar tu stii cel putin cum trebuie sa mergi cand vii dinspre big berceni ca sa o iei inspre tineretului? Intri in bucla, pentru ca de pe calea vacaresti inspre tineretului nu ai voie sa faci direct stanga. Daca tu poti sa stai paralel cu linia de tramvai cand vrei sa mergi inspre tineretului din berceni, atunci inseamna ca eu nu am nici un drept sa pun mana pe o masina sa o conduc. Citeste te rog mai bine inainte sa fii ironic. Si Ovidiu nu am folosit linia de tramvai ca banda de circulatie dar trebuia sa stau acolo ca sa dau prioritate celor ce veneau dinspre mihai bravu. Poate este o chestie care nu am mentionat-o. Semafoarele in intersectie erau pe intermitent deci se aplica regula semnelor. Cum poate sa ma acuze astia ca nu am acordat prioritate tramvaiului cand acesta nici nu era cand eu m-am angajat in manevra. Mai erau inca doi laga mine, un logan si o supernova. Doar ca eu am avut ghinionul sa fiu primul de langa tramvai.


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 21 Feb 2007, 10:42
Post #21


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Daca te-a prins pe linie tramvaiul ce sa mai faci? E ca si cum ai sta la cedeaza si intra unul in tine. Chiar daca el a intrat intentionat sa zicem, vina tot a ta o sa fie ca nu i-ai acordat prioritate.

Prioritatea e sfanta la masini/moto si la pietoni.

Asa ca lasa lamentarile, ia aminte, ia-ti permisul inapoi si ai grija sa n-o mai comiti pe aceeasi cale.

Bafta.


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 21 Feb 2007, 12:15
Post #22


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




@Tzutzi, tu chiar nu vrei sa intelegi ca NU aveai de ce sa stai acolo? Arata-mi tu mie in lege unde zice ca ai voie sa blochezi alta banda decat a ta pentru a face orice manevra. Trabuia sa stai pe banda ta, lasand orice alt vehicul sa-si continue drumul nestingherit si abia cand puteai sa executi manevra COMPLET sa misti masina.

Stiu ca nu-ti convine, dar nu ai dreptate.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cataline
post 21 Feb 2007, 15:45
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 9 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(ovidiusoft @ 20 Feb 2007, 18:35)
@Tzutzi, ce voiam sa spun, si au explicat mai bine ceilalti, este ca daca ai 2 benzi pe sens nu poti folosi linia de tramvai ca banda de circulatie. Asta inseamna ca trebuia sa o traversezi si atat, nu aveai de ce sa opresti masina acolo. Daca n-ai avut timp sa eliberezi drumul pana a venit tramvaiul este de inteles, dar nu prea schimba datele problemei.

Asta credeam si eu pana azi dim cand m-am evervat si am rasfoit nitel regulamentul...si iata ce am gasit :

CODE
SECTIUNEA a 2-a
Utilizarea partii carosabile
Art. 103. – Pe drumul public cu cel mult doua benzi pe sens si cu o a treia banda pe care este amplasata linia tramvaiului lânga axul drumului, conducatorii de vehicule pot folosi aceasta banda, cu obligatia sa lase libera calea tramvaiului, la apropierea acestuia.


Deci daca sunt 2 benzi si linia de tramvai, poti merge pe ea. Acum daca se circula pe 2 benzi si langa trotuar sunt parcate masini nu mai iese socoteala.


--------------------
Logan Ambition 1.6 2005 - B-xx-XXX
Logan 1.6 Ambition, dec 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50IMU
post 22 Feb 2007, 11:32
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 24 January 07
From: Bucuresti




Tzutzi..dupa sustinerea examenului, sa postezi te rog pe topicu 13 / 15

si eu il am suspendat pentru 30 zile.."neacordare"

tre sa ne ajutam, noi astia napastuiti wink.gif


--------------------
VW El.Polo.Loco TDI '09
ex. Clio 16v '01 . Prima dragoste nu se uita
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tzutzi
post 22 Feb 2007, 14:19
Post #25


Solenzar impatimit


Group: Members
Posts: 478
Joined: 9 October 06
From: Bucuresti




PAI EU NU MAI VREAU SA DAU LA CARNET wink.gif


--------------------
Ford Focus St170 2.0 16v 2004
Solenza Scala 1.4 8v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 22 Feb 2007, 15:28
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 16:40)
exact. ce tampiti....neacordare de prioritate...tramvaiul ala nici nu era cand m-am incadrat pe linia de tramvai. dar am sta acolo cam 3 minute. [...]


QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 17:12)
spatele masinii mele era pe linia de tramvai. fata era un pic pe strada pe carea urma sa intru. [...]


QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 17:14)
aha. asa si? ovidiu ia gandeste-te tu....eu eram pe banda a doua(de lana linie) cand am vrut sa fac manevra si nu era linie continua acolo, deci aveam voie. nu inteleg ce vrei sa spui cu comentariul tau. Ai fi vrut sa sar peste linia de tramvai? si stii ce mi-a zis gaborul? ca eu am dreptate, dar legea spune altceva. in mod normal vinovatu ar fii fost tramvaiul. ce taran. imi zice asta, dar tot imi ia carnetul. halal solidaritate. doamne ce tara.... sad.gif
[...]


Deci pe atitea posturi te lamentezi cita dreptate aveai tu si ce napastuit esti si ce timpit e altul. In locul aluia cu tramvaiul putea fi oricare dintre noi, adica fiecare in ochii tai eram timpiti.
Corect, ala cu tramvaiul putea sa nu intre in tine cu nesimtire, dar, pe undeva prin OUG 195 scrie clar ca NU intri in intersectie chiar daca semnalizarea iti permite (semafor verde) daca nu esti sigur ca poti iesi pina la rosu. In plus, eliberezi banda tramvaiului la aparitia sa. Ori daca spui ca era coada pe banda aia a ta... te incadrezi, deci primul vinovat esti tu.
Aveai o sansa: un martor care sa ateste ca tu erai stationat de 3 minute si ca ala a intrat in tine - adica n-a permis eliberarea intersectiei blocate, dar, cum cele 15 zile de contestare au trecut, nu mai poti contesta.

QUOTE(Tzutzi @ 22 Feb 2007, 14:19)
PAI EU NU MAI VREAU SA DAU LA CARNET wink.gif
[...]

Pai vrei sa ramii pieton?

This post has been edited by diaconuliviu: 22 Feb 2007, 15:40


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.paul
post 22 Feb 2007, 15:28
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 23 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(Tzutzi @ 20 Feb 2007, 23:02)
Fara suparare acum, dar tu stii cel putin cum trebuie sa mergi cand vii dinspre big berceni ca sa o iei inspre tineretului? Intri in bucla, pentru ca de pe calea vacaresti inspre tineretului nu ai voie sa faci direct stanga. Daca tu poti sa stai paralel cu linia de tramvai cand vrei sa mergi inspre tineretului din berceni, atunci inseamna ca eu nu am nici un drept sa pun mana pe o masina sa o conduc. Citeste te rog mai bine inainte sa fii ironic. Si Ovidiu nu am folosit linia de tramvai ca banda de circulatie dar trebuia sa stau acolo ca sa dau prioritate celor ce veneau dinspre mihai bravu. Poate este o chestie care nu am mentionat-o. Semafoarele in intersectie erau pe intermitent deci se aplica regula semnelor. Cum poate sa ma acuze astia ca nu am acordat prioritate tramvaiului cand acesta nici nu era cand eu m-am angajat in manevra. Mai erau inca doi laga mine, un logan si o supernova. Doar ca eu am avut ghinionul sa fiu primul de langa tramvai.
*





NU eram deloc ironic, oricum stiu intersectia cu pricina, dar nu intelesesem ca despre ea este vorba. credeam ca pur si simplu ai vrut sa faci stanga.


--------------------
Logan Prestige 2008 1.5 Dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 22 Feb 2007, 16:42
Post #28


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




@cataline - corect.

Eu totusi propun sa inchidem topicul asta. Omul nu vrea sa inteleaga ca a gresit, desi i s-a explicat de vreo 10 ori. Deja o dam in "ba tu esti mai prost".


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 23 Feb 2007, 10:25
Post #29


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Eu sper sa pici testul cel putin prima oara nedumerire.gif
Poate pe viitor te pui la curent cu legislatia si stai pe sosea, nu pe linia de tramvai.

This post has been edited by R19/16v: 23 Feb 2007, 10:26


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 23 Feb 2007, 10:37
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Si eu sper ca lumea o sa citeasca legislatia si o sa inteleaga ca e permis sa mergi pe linia de tramvai, sa virezi la stanga si sa intorci, cat timp nu vine nici un tramvai si sunt maxim 2 benzi de circulatie (si nu e linie continua, si nu exista indicator care sa interzica virajul la stanga sau intoarcerea), cu obligatia de a face loc tramvaiului sa treaca. Sunt curios daca Tzutzi reuseste sa obtina permisul prin contestatie.

This post has been edited by thecagero: 23 Feb 2007, 10:38


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 08:19
Forum Renault