DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme la incalzire/racire, pls. help me...

djasu82
post 8 Jun 2009, 19:29
Post #31


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




ia desfa tu si sa vezi ca nu poti silicona garniturile la tubulatura care da spre torpedou in care se afla evaporizatorul cea mai importanta si dupa aceea cea care astupa ventilatorul.
Din cauza asta nici Maskatu nu a putut da jos tubulatura in care se afla evaporizatorul fiindca trebuia sa desfaca tevile de la ac.
Am desfacut sambata si am siliconat ambele garnituri de la ambele plasticuri biggrin.gif asa ca acum o saptamana imi ploua si ma intrebam de ce ploua si gaseama apa pe covorase iar dupa ce am siliconat frumos azi iar a plouat torential si surpriza nu mai era nici un strop de apa. Asa ca am terminat cu apa din super nova.
Am folosit silicon negru cel mai bin pentru a face contact intre garnituri de cauciuc si tabla sau plastice.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pynky_2231
post 8 Jun 2009, 21:46
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 2 October 08
From: Bucuresti




eu azi ... unditza si pestele imi lipseau .. ca apa aveam ... =)) ca sa dau la peste .... sad.gif trebuie sa ma apuc sa o desfac ... tongue.gif


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 8 Jun 2009, 22:09
Post #33


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Faci cum ti-am spus si nu mai intra apa de la compartimentul aeroterma fiindca pe acolo intra din cauza garniturilor proaste . Puneti silicon cu simt de raspundere . Asa cum am spus s-a terminat cu apa in masina .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 9 Jun 2009, 17:47
Post #34


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(djasu82 @ 8 Jun 2009, 20:29)
ia desfa tu si sa vezi ca nu poti silicona garniturile la tubulatura care da spre torpedou in care se afla evaporizatorul cea mai importanta si dupa aceea cea care astupa ventilatorul.
Din cauza asta nici Maskatu nu a putut da jos tubulatura in care se afla evaporizatorul fiindca trebuia sa desfaca tevile de la ac.
...

Mă scuzați... Ce se află unde se află? nedumerire.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 9 Jun 2009, 17:57
Post #35


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Cred ca se refera la epurator smile.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 9 Jun 2009, 17:59
Post #36


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Dragose daca nu mai ai super nova de ce mai ti locul ocupat pe post de moderator ... ? Lasa pe altii tineri sa iti ia locul ca vad foarte bine ca nu te legi de subiectul topicului .

This post has been edited by DragosP: 10 Jun 2009, 06:47


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 Jun 2009, 06:40
Post #37


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Faceți dvs. domnu' djasu o cerere și o propunere în acest sens organelor competente și vă asigur că se va analiza.
În altă ordine de idei, la ce v-ați referit în postul dvs? Că sunt în continuare nedumerit. Să fie vorba oare despre evaporator? Că evaporizator nu prea există în limba română, la fel cum nu prea există o serie de cuvinte fără câte un "i" pe care cu nonșalanță le scrieți.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 04:22
Forum Renault