DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema radio-cd auto mp3 VIETA CCM-10R, cine a patit? remedieri?

AC
post 22 Aug 2005, 21:04
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




Am o problema. Am un aparat ca cel din titlu si sunt foarte abatut: nici 5-6 cd-uri n-am ascultat de vreo jumate de an de cand l-am cumparat si nu mai pot asculta CD-uri: imi afiseaza eroarea :
ERR 10
in cartea lui nu precizeaza decat erorile 3, 4, 7, 11.
Am cautat pe net si intr-un manual de la un model mai avansat (VIETA CCM-30R) am gasit ca ERR 10=Recovery error, check the disc
Aveti idee ce s-a putut intampla? A mai patit cineva asa ceva?
Precizez ca nu am garantie deoarece l-am montat singur pe masina. Am bagat CD de sters cititorul si tot degeaba! sad.gif


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 22 Aug 2005, 21:09
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




cd-urile pe care ai incercat sa le asculti sunt facute de tine sau sunt "originale"?!


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marianrec
post 22 Aug 2005, 21:19
Post #3


membru drept


Group: Members
Posts: 330
Joined: 30 March 04
From: Galati




QUOTE(drakool21 @ 22 Aug 2005, 23:09)
cd-urile pe care ai incercat sa le asculti sunt facute de tine sau sunt "originale"?!
*




Chiar sunt cd-uri cu mp3 originale??? Daca CD-ul respectiv citeste mp3-uri nu are importanta ce fel de cd-uri bagi in el...
AC --- nu vreau sa te superi dar macar acum vei sti care este diferenta intre un cd player facut de o firma cu renume si ...... vieta???


--------------------
Dacia 1310 1990, 1994 - GL03WWT & GL07NAT
bau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 22 Aug 2005, 21:25
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




man, eu am crezut ca se refera la cd-uri audio...nu mp3...daca e mp3 e alta discutie (recunosc, nu m-am uitat ce stie playeru ala) biggrin.gif


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
85-MPd
post 22 Aug 2005, 22:37
Post #5


membru drept


Group: Members
Posts: 65
Joined: 2 January 05
From: Bucuresti




AC cu parere de rau iti spun ca va trebui sa te obisnuiesti cu radioul. sorry am patit-o cu un roadstar acum vre-o 2 ani.. mi-a mers 2 sapt... am trecut cu roata peste el l-am spart cu ciocanul am sarit cu picioarele pe el si mi-am luat un panasonic. Ia-ti ceva de firma


--------------------
Dacia/VW 1410/Passat/Golf 5 1998/2002/2005
Dacia 1410/VW Passat/VW Golf 5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 23 Aug 2005, 00:20
Post #6


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ocazie. NUMAI AICI. Care mai scrie off-topic pe acest topic, ia automat suspend 7 zile. Culmea mai, doar clienti vechi cu ceva warn-uri la activ s-au simtit sa abereze si sa raspunda la off-topicul lui tragedy. Ba unii mai mult, chiar ar dori sa scape si de warnurile existente (se stiu ei), pe cand ar trebui sa mai luati.

Fara off-topic. Pe orice topic!!!!! Omul are o problema si voi aberati despre super calitatea unui produs entry level "Made by Vapor Scufundat." blink.gif blink.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 23 Aug 2005, 19:25
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




QUOTE(85-MPd @ 22 Aug 2005, 22:37)
AC cu parere de rau iti spun ca va trebui sa te obisnuiesti cu radioul. sorry am patit-o cu un roadstar acum vre-o 2 ani.. mi-a mers  2 sapt... am trecut cu roata peste el l-am spart cu ciocanul am sarit cu picioarele pe el si mi-am luat un panasonic. Ia-ti ceva de firma
*


Adica ce-ai patit cu aparatul tau? Ce eroare dadea? Cum se manifesta?


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 24 Aug 2005, 19:05
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




Frati forumusti! Azi am vrut sa scot aparatul de pe masina sa-l duc la reparat. Am mai facut o tentativa si am pus din nou un cd: surpriza, merge perfect si mp3 si track. blink.gif
Ce putea sa fie?? (exclus cabluri si alte chestii din astea). sper sa o tina tot asa si sa nu-mi mai faca figuri, insa pt mine este o mare enigma!!


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raduboy
post 24 Aug 2005, 19:11
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 22 July 05
From: Cluj-Napoca




Eu inclin sa cred ca ai o problema legata de soft-ul aparatului.E mai greu de explicat,sculele de generatie noua au un anumit soft instalat pe ele ,cam in genul telefoanelor mobile.Cel mAi bine ar fi sa mergi la un meserias sa-ti verifice soft-ul,si ,eventual,sa-ti rescrie eprom-ul.S-ti mai dau un sfat:nu folosi cd-uri de curatat lentila,din alea care au pe ele o periuta,alea mai mult zgarie lentila decat o curata.


--------------------
Fiat Stilo - 1.8 16V Dynamic - CJ07APZ,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 25 Aug 2005, 19:28
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




QUOTE(raduboy @ 24 Aug 2005, 19:11)
Eu inclin sa cred ca ai o problema legata de soft-ul aparatului.E mai greu de explicat,sculele de generatie noua au un anumit soft instalat pe ele ,cam in genul telefoanelor mobile.Cel mAi bine ar fi sa mergi la un meserias sa-ti verifice soft-ul,si ,eventual,sa-ti rescrie eprom-ul.S-ti mai dau un sfat:nu folosi cd-uri de curatat lentila,din alea care au pe ele o periuta,alea mai mult zgarie lentila decat o curata.
*


M-am bucurat de pomana, azi iar n-a mai mers! O sa-l dau la reparat ca e in garantie. M-ati pus tare pe ganduri cu softul aparatului! Mi-e ca dupa ca-l repara iar face figuri dupa ceva timp! mad.gif


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mcd
post 1 Nov 2005, 00:31
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 February 05




Ce CD-uri folosesti? Asta ar putea fi o problema. Daca CD-rile sunt de proasta calitate (vezi CD-urile aproape transparente) de acolo s-ar putea sa fie problema.


--------------------
Renault Megane - b-xx-mcd
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 1 Nov 2005, 10:42
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




Am rezolvat problema. L-au dus la reparatie, ca era in garantie. Baietii de la Bucuresti, suparati nevoie mare, l-au facut si in cutia care era aparatul am gasit si un biletel: ca trebuia mai intai sa-i curat cititorul cu un cd special si ca altadata nu mai fac chestia asta ca nu-i problema lor! Dar mentionez: am incercat de nenumarate ori sa-l curat si n-a dat rezultate!


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 23:42
Forum Renault