DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Modulul Uce > Uch ?

geo.meg
post 5 Oct 2004, 21:08
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 17 February 04
From: Bucuresti




La problema aceasta m-am gandit asa intamplator . Dar citindul pe "Klaus" pe la Probleme tehnice SRN se pare ca vor disparea UCE (daca nu a si disparut ) si ca se va inlocui cu UCH care exista in momentul de fata pe actualele SLZ.
Dilema este ca vor trebui schimbate o droaie de fire, conectori , pentru a face modificarea deoarece UCH are incorporat releul de semnalizare care este electronic ,releul limitare de viteza , si cate si mai cate o avea...... .
Deci solnitari care aveti masinutel din primele loturi adica pana in iunie ce vom face daca vrem sa schimbam UCE-ul ?
Daca dispare cum mai dam de el , se potriveste de la vreun Clio ma vechi ca am vazut pe el scris mare RENAULT ?.

Astept pareri , sau scheme de salvare ca nu-l vad eu pe nea Vasile din service studiind traseele si schimband zeci de fire pentru a se putea potrivi UCH-ul care va trebui sa si mearga corect . wacko.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1 -Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 6 Oct 2004, 13:21
Post #2


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.448
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




o sa folosesti tot UCE pt ca fabrica mama e obligata sa produca minim 10 ani (parca) piese de schimb pt raposata masina (sau model) scoasa din fabricatie. DECI, sunt obligati sa-ti faca tie rost de UCE.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 13:38
Forum Renault