DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Achizitie Solenza sh

paul_78f
post 27 Oct 2012, 18:13
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 26 March 07




pana la varsa acesta in afara de dacia 1100, si dacia logan am avut si condus toata gama de dacia, in afra de cea din 1972 dupa care am regretat cel mai mult din pv al fiabilitatii (conf varstei )toate m-au chinuit greu la capitolul rugina !
Nu mai spun de supernova care la 3 ani dupa achizitie la oalele din spate si la pasajele rorilor era plina de puncte de rugina, din pv al motorului a fost excelent , la solenza ma saturasem ca dupa fiecare ploaie sa scot apa cu forasul din pedalierele din spate , nu mai spun ca inainte sa o vand aparuse si la acesta puncte de rungina .
Si la acesta nu am avut de comentat la partea mecanica .
Mentionez ca la toata gama de dacia cand o cumparam primul lucru care i-l faceam era sa bag vaselina si ulei la usi , praguri prin toate locurile pe unde stiam ca sunt bube, dupa care le ceruiam cu pistolul, dar rugina aparea de sub tabla !
Acum sunt posesorul unui golf 4 pe care i-l detin din 2007, nu vreau sa jicnesc marca nationala, dar in viata mea nu as mai cumpara dacia ( acum nu stiu cum se comporta loganul , dar am vazut si aici f multe ruginite ), nu mai spun dpv al confortului la condus!


--------------------
vw golf 4 model special - if 78 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 27 Oct 2012, 19:18
Post #62


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Cum adica "pedalier spate"? Solenza are pedale si-n spate?


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionik_e4
post 28 Oct 2012, 11:58
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 17 February 11
From: Constanta




Golf 4 mai bun ca Solenza si Logan??????????????Esti obraznic....o sa sara toti colegii pe tine!!In sfarsit un om cu o gandire limpede...credeam ca nu mai gasesc.. cheers.gif


--------------------
Daewoo Matiz 2006 - CT 11 KTC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 28 Oct 2012, 12:09
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Oare putem compara dacia solenza,si loganu cu golf4?Eu nu cred pt ca nu exista grad de comparatie intre ele.
As lua oricand un golf4 full si cu 4x4 din 2005 fata de un logan din 2012.


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 28 Oct 2012, 13:44
Post #65


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Facut dauna totala de 2 ori de o batranica senila ce se ducea cu ea la biserica si apoi la cimitir.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_78f
post 28 Oct 2012, 14:05
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 26 March 07




QUOTE(Iulikk @ 27 Oct 2012, 21:18)
Cum adica "pedalier spate"? Solenza are pedale si-n spate?
*


ma rog poate nu m-am exprimat gresit, locul unde pasagerii din spate i-si tin picioarele, si daca tot veni vb am uitat sa mai specific un lucru exxxtrem de enervant pe care l-am trait cu dsn si solenza, amandoua i-mi mencau ficatii cu trenuratul haionului, cand mergem pe drum un pic mai denivelet ziceai ca se rupe si scartaia in draci !


--------------------
vw golf 4 model special - if 78 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 28 Oct 2012, 16:36
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(paul_78f @ 28 Oct 2012, 14:05)
cu dsn si solenza, amandoua i-mi mencau ficatii cu trenuratul haionului, cand mergem pe drum un pic mai denivelet ziceai ca se rupe si scartaia in draci !
*


Nu toate fac asa . Daca schimbi chederul si reglezi inchizatoare bine , alaturi de strangerea banchetei duc la o liniste in spate . Poti isonoriza portbagajul , poti mocheta si poti imbraca si hayonul in ceva placut vederii si anti-trozneli . Numarul il fixezi si-l tensionezi cu diverse sub el.
Partea buna este ca odata rezolvata problema , poti spune ca beneficiezi de avatajele unui sedan intr-un hatch .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 28 Oct 2012, 17:44
Post #68


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Nu-i adevarat. Golf 4 cu numere de Texax rulz!!!


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionik_e4
post 28 Oct 2012, 18:13
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 17 February 11
From: Constanta




Da...merg remediate,numai ca Golful e isonorizat din fabrica,are yale si chedere nemtesti,banchetele nu bocane nici in conditiile in care nu-s pe surub...adica hai s-o lasam ca-n tranvai ca nici nu incape grad de comparatie.


--------------------
Daewoo Matiz 2006 - CT 11 KTC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 28 Oct 2012, 19:38
Post #70


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Iulikk @ 28 Oct 2012, 14:44)
Facut dauna totala de 2 ori de o batranica senila ce se ducea cu ea la biserica si apoi la cimitir.
*



Las ca te angajezi si o sa-ti permiti unul nelovit, pana atunci rezuma-te la solenza, ca e suficienta


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 28 Oct 2012, 20:23
Post #71


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Auzma... tu n-ai treaba prin giratorii?


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danut 88
post 28 Oct 2012, 22:08
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 686
Joined: 26 February 11
From: Popesti-Leordeni




Solenza cand era noua costa vreo 6000 de euro daca nu ma insel, iar Golf 4 sigur peste 10000 de euro. Nu ridic Solenza in slavi dar nici nu pot sa vad ca o comparati cu niste marci care abia cu Renault le poti compara. Deci...


--------------------
Dacia Logan /exSolenza /ex1310 2007 /2003 Scala/1999 L - IF __ PTR/IF 05 SYZ/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_78f
post 28 Oct 2012, 22:36
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 26 March 07




QUOTE(Danut 88 @ 29 Oct 2012, 00:08)
Solenza cand era noua costa vreo 6000 de euro daca nu ma insel, iar Golf 4 sigur peste 10000 de euro. Nu ridic Solenza in slavi dar nici nu pot sa vad ca o comparati cu niste marci care abia cu Renault le poti compara. Deci...
*


pai daca vrei sa discutam de preturile de noi ale masinilor chiar nu mai avem ce sa comparam, eu am acum pe golful dotari la care solenza si nici macar loganul ultimul tip nici nu viseaza !
( climatronic, navigatie, gps , abs, esp tempomat , foarte multe nu vreau sa laud acum marca dar cand facu o comparatie de pret a unor masini noi te uiti si ce au masinile acelea ca dotari !
Eu am luat golful sh si nu am pus o picatura de vopsea sau antifon pe ea, si unii dintre voi i-mi spuneti ca trebuia sa antifonez haionul sau mai stiu eu ce de nouuuuuu?
Sa fim seriosi dacia e marca noastra a romanilor ne mandrim cu ea , toti sau majoritatea am plecat de la dacie, dar nu poate exista nici o data un termen de comparatie intre dacie si vw ( si ca pret si calitate )
Cand o sa ajunga cineva la performanta sa mearga cu dacia 80-90 de mii km fara sa bage nimic in ea decat ulei si filtre atunci o sa mai vb .
Nu zic ca nu exista si exceptii in marca vw de masini mai putin bune inca de noi, in special cele generatie mai noua care s-au facut in mai toate tarile mai putin in germania .
Concluzie finala si aici ma retreg [B] daca ar fi sa aleg intre solenza sh si golf sh as alege cu ochii inchisi golful , nu exista termen de comparatie !


--------------------
vw golf 4 model special - if 78 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 28 Oct 2012, 23:21
Post #74


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(Danut 88 @ 28 Oct 2012, 22:08)
Solenza cand era noua costa vreo 6000 de euro daca nu ma insel, iar Golf 4 sigur peste 10000 de euro. Nu ridic Solenza in slavi dar nici nu pot sa vad ca o comparati cu niste marci care abia cu Renault le poti compara. Deci...
*




Unii au vazut masina noua doar in poze, dar se dau mari smecheri pe aici.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 29 Oct 2012, 06:59
Post #75


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Inteleg ca dintre solenza si golf ai alege golf dar buzunarul ce zice?


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danut 88
post 29 Oct 2012, 12:32
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 686
Joined: 26 February 11
From: Popesti-Leordeni




Nu poti compara asemenea masini. Daca ai bani de Golf 4, nu stiu cum poti sa te gandesti la Solenza, daca ai bani doar de Solenza, atunci viseaza la dotari.Nu ma consider smecher, dar comparati niste modele... Macar daca era o batalie intre Golf si Clio, dar Golf si Solenza... radmasa.gif

This post has been edited by Danut 88: 29 Oct 2012, 12:35


--------------------
Dacia Logan /exSolenza /ex1310 2007 /2003 Scala/1999 L - IF __ PTR/IF 05 SYZ/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_78f
post 29 Oct 2012, 16:27
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 26 March 07




daca vreti sa facem si o comparatie avand acelasi punct de plecare (BANII ), comparati solenza an 2003-2004-2005 cu vw polo 1.4 am 2000-2001 si o sa vedeti ce are una si ce are cealalta !


--------------------
vw golf 4 model special - if 78 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mecanicosu
post 29 Oct 2012, 17:40
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 296
Joined: 6 January 12
From: Tecuci jud Galati




Respectati titlul topicululi post-336-1110552475.gif ,nu vedeti ca omul se lauda,acuma daca este un topic dedicat pentru achizitionare de solenza sh, tu ce cauti cu golful .... huh.gif


--------------------
Dacia Solenza Clima cu apucături de bmw 2004
Prima Dacie care i-a readus pe Romani In randul Europenilor :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 29 Oct 2012, 18:01
Post #79


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




E model special ma, nimic nu stiti maaa....


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mecanicosu
post 29 Oct 2012, 18:17
Post #80


Membru


Group: Members
Posts: 296
Joined: 6 January 12
From: Tecuci jud Galati




QUOTE(Iulikk @ 29 Oct 2012, 18:01)
E model special ma, nimic nu stiti maaa....
*



model speciall radmasa.gif .E o masina ca oricare alta post-336-1110552475.gif respekt.gif

This post has been edited by mecanicosu: 29 Oct 2012, 18:51


--------------------
Dacia Solenza Clima cu apucături de bmw 2004
Prima Dacie care i-a readus pe Romani In randul Europenilor :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andri1940
post 29 Oct 2012, 21:21
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




Dau cateva exemple la intamplare de Megane 1 cu motor pe benzina de 1.4 (8v 75cp sau 16v 95cp) care, parerea mea, sunt la distanta mare de solenza ca si confort si aspect, dar preturile sunt asemanatoare. Parerea mea ca nu merita sa te mai incurci cu marca nationala la SH cand sunt o groaza de masini pe piata cu intretinere ieftina si piese de schimb garla:

http://carvit.ro/autoturisme/Renault-Megan...nd-masini-81301

http://carvit.ro/autoturisme/Renault-Megan...nd-masini-80314

http://carvit.ro/autoturisme/Renault-Megan...nd-masini-75011


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 29 Oct 2012, 21:59
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Dar oare cat e taxa de inscriere la aceste masini?Am un vecin cu un megan 1 din 2000 care e taxa de inmatriculare 800e si acum asteapta sa faca masina 13 ani ca sa plateasca mai putin.
Deci nu cred ca e cam la acelasi pret cu o solenza.
Pret solenza maxim 2000e
Pret magan 1 2500e poate si mai mult.
La piese e ceva mai scumpa meganu dar si piesele sunt mai calitative.
Parerea mea este ca merita o solenza , doar daca nu ai bani de altceva mai bun.
Alti merg si cu dacii 1100-1310 si voi spuneti ca nu are comfort si ca nu merita sa mai cumparam o solenza?penibil. huh.gif
In situatia asta am fost si eu ,ca vroiam ceva mai bun ca supernova mea din 2003 si nu faceam nimik daca o dadeam pe ia pe 1500e si sa cumpar altceva la 2000e.
Acum fiecare isi cumpara ce masina vrea si de care are bani de intretinere.
Asa ca ar fi timpul sa incetam cu comparatile.Aici este topicul solenza,nu WV sau Renault.


This post has been edited by donlucyan: 29 Oct 2012, 22:03


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edy99
post 29 Oct 2012, 22:07
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 7 June 11
From: Constanta (CT) - Petrila (HD)




toata lumea vb de golf-uri, iar prin alte parti de bmw-uri, etc etc etc. pai daca toata lumea vb de ele, inseamna ca toata lumea trage de ele, deci cand iti vine si tie randul sa o cumperi, cumperi o cazatura. sa nu imi ziceti mie ca o masina sh, nu ma refer la cele care chiar au foarte putini km, ca mai exista si de alea, sa nu imi ziceti ca masinile uzuale pe care le vezi azi cu numere de germania sau cu nr rosii de romania, sunt bibeloruri, ca nu va cred.

am fost sa imi reglez directia la masina, stiind ca am o bieleta cu tot cu pivot stricata, si am avut si un pivot, si am platit si manopera, si am platit si reglarea directiei in sine, si am dat 250 de lei, fara sa se simta ceva imbunatatire semnificativa. pai daca pica lucrurile astea la o masina straina, si sunt sigur ca pica la cazaturile aduse de toti samsarii, din germania, atunci sigur iti urasti moartea cand incepi sa bagi bani in masina


--------------------
Dacia Solenza Scala; Renault Laguna 2 Initiale Paris; 2003 / 2003; - XX XX DOD_XX XX LOL
100% adrenaline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andri1940
post 29 Oct 2012, 22:22
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




Solenza e in continuare supraevaluata pe piata, nu vad niciun rost pentru care cineva ar plati mai mult de 1500 de euro pe o astfel de masina. Intretinerea al Renault-urile mai vechi, gen clio 2 sau megane 1 este ieftina, nu vad niciun avantaj Dacia pe langa aceste masini. Vorba aia, mai bine sa ai originalul decat copia...

LE: donlucyan, daca te uiti cu atentie la anunturile postate de mine se specifica si valoarea taxei de poluare

This post has been edited by andri1940: 29 Oct 2012, 22:28


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 29 Oct 2012, 22:28
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Sincer sa fiu nu as cumpara vreodata marca Renault credema.
Nu o fi cine stie ce solenza s-au supernova dar mai as merge pe ele.Decat sa cumpar un clio 2 sau megan1 mai bine mai strang ceva si cumpar alt ceva si cu asta basta.


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 30 Oct 2012, 10:41
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




nu mai tineti grade de comparatie intre masini facute in romania inte 2001 si 2004 si alea de afara.
in 2001 cand a aparut supernova romanu nici nu stia cum functioneaza aerul conditionat macar iar altii de pe afara in 85-90 aveau echipat pe masini asa ceva si era un lucru normal.
imi place ca de 5-6 ani de cand am gustat si noi putin din masinile nemtilor am inceput sa ne criticam proprile masini comparandule cu ale altor producatori de masini.
sunt diferente de trai, mentalitate si tehnologie .
mi mai imi plac si fazele alea gen" masina mea a avut din fabrica xenon, supernova sau loganul nu au". niste chiciruri de discutii iar in alta ordine de idei, va zic eu daca inca nu eram in Ue sa avem acces la jegurile altora de masini, multi si ar fi cumparat in continuare solenza si supernova vazand o ca pe o masina medie pentru modul nostru antic de viata.
in 2001 cand se fabrica supernova nici un roman nu isi permitea golf 4 full, nou, sau erau pe degete numarati aia care aveau acces la o astfel de masina iar aia care se urcau in ele ramaneau uluiti, asa e dupa comunism.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 30 Oct 2012, 10:44
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




QUOTE(powertodacia @ 30 Oct 2012, 10:41)
nu mai tineti grade de comparatie intre masini facute in romania inte 2001 si 2004 si alea de afara.
in 2001 cand a aparut supernova romanu nici nu stia cum functioneaza aerul conditionat macar iar altii de pe afara in 85-90 aveau echipat pe masini asa ceva si era un lucru normal.
imi place ca de 5-6 ani de cand am gustat si noi putin din masinile nemtilor am inceput sa ne criticam proprile masini comparandule cu ale altor producatori de masini.
sunt diferente de trai, mentalitate si tehnologie .
mi mai imi plac si fazele alea gen" masina mea a avut din fabrica xenon, supernova sau loganul nu au". niste chiciruri de discutii iar in alta ordine de idei, va zic eu daca inca nu eram in Ue sa avem acces la jegurile altora de masini, multi si ar fi cumparat in continuare solenza si supernova vazand o ca pe o masina medie pentru modul nostru antic de viata.
in 2001 cand se fabrica supernova nici un roman nu isi permitea golf 4 full, nou, sau erau pe degete numarati aia care aveau acces la o astfel de masina iar aia care se urcau in ele ramaneau uluiti, asa e dupa comunism.
*


up.gif


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 30 Oct 2012, 10:45
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




am gustat si noi putin la occident si nu mai putem fara 10 airbaguri, esp, abs, super clima, trixenon si trape , si pe capota daca se poate trapa.
sa isi permita lumea fulu de benzina saptamanal si in weekenduri plimbari munte-mare si apoi discutam de masini peste solenza si logan, pana acum tot ce am intalnit in ultimu timp cu masini ale altora straine, le foloseau in weekenduri sau benzina statea pe rosu permanent.
io am gpl si mereu rezervoru sta peste jumate si la benzina la fel, pentru ca imi permit sa merg cu o masina ieftina si tot odata imi permit oricand sa ies cu ea din bucuresti fara sa fiu nevoit sa nu mai mananc o saptamana.

This post has been edited by powertodacia: 30 Oct 2012, 10:48


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 30 Oct 2012, 10:56
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Daca nu va plac supernova si solenza mergeti fratilor cu scuteru s-au cu bicicleta . post-336-1110552459.gif


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_78f
post 30 Oct 2012, 11:35
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 26 March 07




QUOTE(powertodacia @ 30 Oct 2012, 12:45)
am gustat si noi putin la occident si nu mai putem fara 10 airbaguri, esp, abs, super clima, trixenon si trape , si pe capota daca se poate trapa.
sa isi permita lumea fulu de benzina saptamanal si in weekenduri plimbari munte-mare si apoi discutam de masini peste solenza si logan, pana acum tot ce am intalnit in ultimu timp cu masini ale altora straine, le foloseau in weekenduri sau benzina statea pe rosu permanent.
io am gpl si mereu rezervoru sta peste jumate si la benzina la fel, pentru ca imi permit sa merg cu o masina ieftina si tot odata imi permit oricand sa ies cu ea din bucuresti fara sa fiu nevoit sa nu mai mananc o saptamana.
*


Pai am mai evoluat frate de ce nu te uiti in continuare la televizor seirius alb negru dau de ce nu foloseti telefonul fix prin legatura cu telefonista !!!!!!!!!!!!!!!!
Nu vezi ca tehnologia e alta?
Am trait atatia ani in cutie, tot asa vrei sa traim in continuare ?
Asa cum numiti voi cazaturile nemtilor, ingroapa dua trei masini ale nostre!
Eu toate masinile romanesti le-am avut de noi si ma saturasem de suduri antifoane, terosoane din an in an.
Pana acum cativa ani la magazinele de pise auto se vindea antifonul ca borcanele de gem , dute acum si vezi cat de des mai gasesti !
Care vrea sa se convinga ce vreau sa spun, sa ma contacteze sa vina sa vada o podea ( pedalier), caroserie la un polo din 1995-1996 si un alt pedalier carosrie de solenza 2004 ! si sunt masini care au acelasi pret de vanzare !
Bine a spus colegul este o masina mult supraevalutata pentru dotarile si anul ei de fabricatie !


--------------------
vw golf 4 model special - if 78 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 13:09
Forum Renault