DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> HELP ! Cutie de viteze crapata !

post 17 Feb 2004, 10:57
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


a6


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AL
post 17 Feb 2004, 11:35
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Fa poze!!!!...din care sa reiasa ca nu erau decat suruburile si ca nu ai lovit cutia (scutul)... si daca esti in termen de garantie de 30 zile de la interventia la ambreiaj, fa o scrisoare la service, ia numar de inregistrare pe ea si cere raspuns.... apoi adreseaza-te in scris la ANPC !!!!.... atentie sa poti dovedi ca ai reclamat la service in 30 zile de la interventia la ambreiaj!!!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 17 Feb 2004, 11:45
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


a8


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AL
post 17 Feb 2004, 13:16
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




manopera are garantie 30 zile... componentele 18 luni... daca masina e in garantie, atunci cutia e in garantie (dar nu cred ca e cazul)

"oricine se uita"... sa nu te astepti ca cei de la ANPC sa se bage sub masina!.... trebuie sa te adresezi lor in scris!.... cu acte doveditoare... de la factura masinii, documentele cu care ai reparat cutia (factura, chitanta, bon de comanda a lucrarii, garantia lucrarii si componentelor - este de obicei o stampila sau nota tiparita pe bonul de comanda etc.) si reclami "refuzul prestatorului de a acorda garantie in termenul legal unor deficiente aparute in urma interventiei la cutia de viteze cu ocazia schimbarii ambreiajului, cauzate de respectiva interventie".. si detalizi cu poze etc. specificand (pentru eliminarea suspiciunilor) ca defectulnu a rezultat prin lovire, accident sau utilizarea gresita etc. ... specifici si ca ai contactat service la data.... apoi ai revenit in scris .... si ce au raspuns etc.... sau ca nu au raspuns....

copia hartiei depuse la ANPC o trimiti la service si Dacia-Vocea Clientului!

Bafta!

PS te poti consulta pe probleme de procedura si cu Klaus sau Asarban!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Feb 2004, 16:46
Post #5


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Manopera are garantie 3 luni, eu asa stiam. Sunt obligati sa-ti inlocuiasca toate piesele defectate in urma instalarii defectuoase.

alfabit, faci intimpinarea catre service si o trimiti prin posta, RECOMANDATA CU CONFIRMARE DE PRIMIRE. In felul asta, tu vei fi acoperit in cazul in care ei vor spune ca n-au vazut nici o scrisoare de la tine sau ca tu nu te-ai prezentat niciodata la service.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 17 Feb 2004, 18:03
Post #6


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
Manopera are garantie 3 luni, eu asa stiam.


NU !... citeste celebrul HG 394/1995... cu droaia demodificari ulterioare (abrogat dar inca in vigoare smile.gif ...ca abrogarea incepe in 2007)


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 17 Feb 2004, 18:10
Post #7


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




AL are dreptate 30 zile
Dar tine cont ca prima si ultima nu se pun (termene procedurale)
Cere la Vocea Clientului un expert care sa se uite sub masina.
Daca nu esti in garantie si nu ceri nimic de la ei, ti-l trimit si o sa spuna pe bune ce s-a intamplat, ca nu dau ei banii


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 18 Feb 2004, 10:41
Post #8





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


a7


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
dumitru
post 18 Feb 2004, 17:13
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 10 October 02
From: Sydney




QUOTE
Am discutat ieri cu ei si o rezolvam \" a la Roumanie\", le-a venit mintea la cap, de fapt nu ar fi carcasa CV cica numai carcasa ambreiajului ( eu nu prea le sesizez fineturile astea prinse cu suruburi M20 sau cit ori fi ). Sa vedem ce-o iesi dar cred ca or s-o faca. Multumiri pentru sfaturi.


Curat romanesc; pana nu sari pe ei ca sa nu te prosteasca nu fac nimic. Care e service-ul? in fine intrebarea cred ca e generica; cred ca cam orice service e in stare de asa faza


--------------------
Honda Civic GLi 1.7 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:48
Forum Renault