DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cutie renault 5 gtt

shobo2020
post 15 Nov 2008, 22:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 9 November 08




am gasit o cutie de renault 5 gtt la dezmembrari cu 300 ron .... va intreb si sa imi raspundeti cat se poate de concis fara linkuri cum ca sa mai facut ...am citit toate posturile cu cutii de fuego si singuru care e mai zis un lucru normal a fost robert..bonusuri si ce trebuie modificat sunt interesat multumesc anticipat


--------------------
dacia 1300 1985 - tr-02-tfy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 16 Nov 2008, 00:08
Post #2


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




mai repeta odata te rog


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ford_V6
post 16 Nov 2008, 01:03
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 11 August 04




Doamne Dumnezeule mare ...

QUOTE
va intreb si sa imi raspundeti cat se poate de concis fara linkuri cum ca sa mai facut ...


Asa si daca nu raspundem concis ce ne faci ?? Nu ne dai si doua palme ?

Concis ... sti melodia aia a lu ca$$a loco ... "Ce bine i-mi pare ...." radmasa.gif


--------------------
Opel Vectra Turbo 4x4 1993 - B 79 VIT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 16 Nov 2008, 09:10
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




sincer nu am inteles ce vrei sa faci. dar daca te gandesti sa iti pui cutia asta pe dacie berlina muta-ti gandul. GTT are motor transversal, iar la dacie nu e transversal.


--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shobo2020
post 16 Nov 2008, 12:05
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 9 November 08




am inteles deci cutia asta nu o iau ... ms mult pt ajutor smile.gif dar una de fuego ce modificari trebuie aduse caroseriei si altor componente? ma scuzati daca am dat impresia gresita dar am vazut multe posturi fara sens in niste threaduri care ar trebui sa fie numai despre chesiuni mecanice :| nu de alta 1 singur post care te ajuta la 30 de aberatii pe care le zic.


--------------------
dacia 1300 1985 - tr-02-tfy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH04RBN
post 16 Nov 2008, 17:57
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 15 November 08
From: Bucuresti/ Urlati-Ph




Am eu cutie de fuego pe dacie si merge super.Singurele modificari trebuie sa le faci la: priza (tb sa-i pui de dacie pt ca cea de fuego e mai groasa), carcasa de la ambreiaj (o pui pe cea de la cutia pe care o dai jos- se potriveste la fix la gauri), podeaua trebuie decupata un pic (nu stiu sigura daca si la daciile cu cutii in 5....a mea a avut in 4 si era mai scurta decat asta de fuego) si trebuie sa-i pui suporti de papuc (bineinteles un pic modificati si aia dar nu foarte mult).
Dupa ce ai terminat toate astea te poti bucura de o cutie de nota 10. victorie.gif
Bafta! sofer1.gif


--------------------
Dacia 1310 1985 - PH04RBN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 16 Nov 2008, 18:32
Post #7


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




hai maaa, chiar vroiam sa vad cum se poate monta o cutie de R5gtt pe dacie rofl1.gif

Merg cutiile de R25 R18 R Fuego, dar cam la fiecare trebuie taiat putin din tunel pentru ca nu incape cutia


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
freddybb
post 17 Nov 2008, 12:52
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 22 February 06




Nu inteleg de e doriti sa montati cutii de la alte modele Renault, cutia de Dacie In 5 trepte cu raportul vitezei a 5-a si raportul grupului conic ales corespunzator merge f bine este fiabil iar daca se strica cumva din gresala!! gasesti inca piese peste tot, in cazul celorlate cutii, trebuie sa faci modificare la modificare, adevarul ca exista doua feluri de automobilisti , prima categorie desface masina sa vada de ce nu merge, iar a doua cateorie o desface sa vada de ce merge, in momentul in care faci o modificare te gandesti in primul rand la cost-calitate-fiabilitat-satisfactie
TOATE CELE BUNE SI SUCCES!!!!


--------------------
dacia 1300 - AB 01 HXS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th June 2024 - 05:21
Forum Renault