DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

48 Pages « < 29 30 31 32 33 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii pe teme feroviare - Despre trenuri !, DOAR material rulant

einstein1984
post 25 May 2021, 14:53
Post #901


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.782
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




misto


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Jul 2021, 22:01
Post #902


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




"66 de trenuri București Nord-Parc Mogoșoaia și retur circulă începând de joi [15.07.2021]

Durata călătoriei pe cei 11 km este cuprinsă între 10 și 19 minute. Pret 4 Lei.

Trenurile opresc la PO Parc Mogoșoaia în intervalul orar 5,20-23,10 (pe sensul dinspre București), respectiv 5,45-23,26 (sensul spre București Nord).
"
Sursa si mai multe detalii: https://clubferoviar.ro/trenuri-bucuresti-n...rc-mogosoaia-2/

Pe langa asta, vestea cea mai buna este ca P.O. Mogosoaia a fost facut de catre autoritatea locala, din fonduri proprii si ulterior predata catre CFR S.A. [nu Calatori].

Pentru a evita discutii inutile, nu s-a facut la Mogosoaia ceva similar cu Gara Centrala din Berlin. Insa s-a facut ceva pentru a putea fi folosit trenul.

Si mai simplu: odata construita infrastructura [desi era mult loc de mai bine] apare si disponibilitatea autoritatii locale de a da o mana de ajutor la dezvoltarea ei. Exemplul asta se poate multiplica in multe locuri din RO.

In final, de la P.O. Mogosoaia pana la Gara de Nord nici la ora 02:00 nu faci 20 de minute cu masina.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 19 Jul 2021, 22:28
Post #903


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




QUOTE(dizzy @ 18 May 2021, 07:11)
Cand o sa vad urmatoarele:
- ca e plin de calatori platitori
- ca se autosustine dpdv financiar

Harta- spre referinta:
[attachmentid=1628128168]


Accesul poate fi facut prin turnicheti, exact ca la metrou. Asadar toata lumea plateste. Acum, ca or mai fi cativa ninja care sar peste turnicheti ...

Stii sa existe vreun sistem de transport public in Europa care se autosustine? Din cate stiu, si Deutsche Bahn primeste subventii de la Guvernul Federal.Iar pe S-Bahn-ul din Berlin [si alte orase] scrie DB nu Primaria Berlin.

Cat despre harta postata de tine, nu crezi ca ar fi mai util un singur tren [linie dubla, electrificata si tren in sensul si contra acelor de ceas] in jurul orasului comparativ cu acele multe trenuri desenate pe harta? Plus transport in comun, in special tramvai si metrou care sa ajunga la calea ferata?

Nu mai aduc in discutie fatpul ca nu-i tocmai util sa pui botu' la o harta desenata la oha.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 20 Jul 2021, 07:48
Post #904


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Cum or fi băgat tren în mijlocul anului? Nu a explodat Mersul trenurilor cel dăltuit in piatra, spre neschimbare?!
Daca nu te interesează eficienta și sustenabilitatea unui proiect, atunci poți băga și rachete supersonice, că banu' nu contează, nici eficienta utilizarii banilor publici.
Hărțile erau publicate de celebrul primar ciufulit in documentele oficiale ale campaniei. Cum îți permiți să spui că el , matematicianul, a pus hărți la oha? Ai report pt asta!

Ca au facut ceva la infrastructura - foarte bine, ca daca ai de stat cateva minute pe peron, nu conteaza ca e ca o statie de autobuz, te descurci.
Ca faci putin cu trenul, ok, asa o fi, dar daca nu ai treaba fix in gara, alea 20 de minute se dilata la mai mult. Eu inca astept reintegrarea Garii Baneasa cu restul infrastructurii feroviare;
Ma intereseaza cand pot veni dinspre Ploiesti si sa opreasca acolo, fara alte vaj-vaj

This post has been edited by dizzy: 20 Jul 2021, 08:54


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 20 Jul 2021, 22:08
Post #905


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@dizzy
Tu traiesti cu impresia ca autoritatea locala din Mogosoaia a scos niste trenuri din palarie?
Inca n-ai inteles ca transportul public are prioritate comparativ cu masina personala?

Cat despre harta, tu inca mai pui botu' la promisiunile politicienilor?
Umbla vorba prin targ ca se va construi linie de metrou de la Gara de Nord la Gara Progresu. Maine te duci la Gara Progresu ca sa cauti statia de metrou?

Traseul de 20 de min [chiar si mai putin] se referta la bucata P.O. Mogosoaia - Gara de Nord. Nu a spus nimeni ca vei face 20 de minute pana oriunde in oras.

Referitor la Gara Baneasa, azi opresc trenuri acolo. Si nu doar cele sezoniere spre / dinspre litoral.Te poti uita pe Google Maps ca sa te convingi. Dar este loc de mai bine.

Trenul de la Ploiesti nu are nicio legatura cu Gara Baneasa. La fel de bine te poti intreba de ce trenul de la Ploiesti nu opreste in Bucuresti Obor.
Insa, odata avuta o centura feroviara functionala la standarde contemporane, vei putea schimba trenul care vine de la Ploiesti [ideal undeva inainte de Bucuresti Nord] cu cel care merge pe centura si vei ajunge foarte repede la gara Baneasa.

Si uite asa, validezi ceea ce tot spun eu pe aici referitor la utilitate unei centuri feroviare. Plus ca prin intermediul acestei centuri, cu o singura schimbare, va putea ajunge la gara Baneasa si cel care vine de la Oltenita, Fundulea, Giurgiu, Videle, etc. Adica mobilitate sporita.

This post has been edited by gibonu: 20 Jul 2021, 22:15


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 20 Jul 2021, 22:36
Post #906


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Adică politicienii mint? Inclusiv cei cu "altfel de politică"?
Ce interesant!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 20 Jul 2021, 22:56
Post #907


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@dizzy
Tu abia in seara asta ai aflat ca politicienii, indiferent de culoare politica, mint?
Sau, intr-o alta abordare: nu mint, doar spun ceea ce vrea sa auda o anumita categorie de [potentiali] votanti.

Maine pe la ce ora mergi sa cauti statia de metrou de la Gara Progresu? Ca vin si io, cu bicicleta.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 20 Jul 2021, 23:42
Post #908


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Pe la 7 seara, ia-o pe traseul trenulețului muzical și te prind eu din urmă!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 22 Jul 2021, 17:23
Post #909


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Situație ridicolă în Gara de Nord. Aparatele de aer condiționat, montate cu ambele unități la interior

https://m.digi24.ro/stiri/situatie-ridicola...rFk5fNsd2GAL1hc

Cat De prost sa fii?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 22 Jul 2021, 18:21
Post #910


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




E lasa, ca initial erau doar nesimtiti: unitatea interioara la ghisee, sa se racoreasca angajatu', aia exterioara - spre prostii care cumpara bilet.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 22 Jul 2021, 20:49
Post #911


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Normal, după ce ca e scump, jegos, întârzie, te si sufla cu aer fierbinte, tot mai vrei bilet?
Ti- o can meriți.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Jul 2021, 22:40
Post #912


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




QUOTE(dizzy @ 22 Jul 2021, 19:23)
Situație ridicolă în Gara de Nord. Aparatele de aer condiționat, montate cu ambele unități la interior


Noi radem si glumim, insa cam asa functioneaza majoritatea institutiilor statului roman. Cu carpeli, cu jumatati de masura, cu bifat pe hartie "am facut".
In plus, nu m-ar mira absolut deloc ca acel aer conditionat sa fi costat [aparat + montare] de vreo 5 ori mai mult comparativ cu pretul pietei. Asta in buna traditie a firmelor de casa de la langa institutiile statului roman, comisioane, etc.

Nu mai aduc in discutie faptul ca cineva de la CFR a semnat proiectul de amplasare + receptia lucrarii. Nu ne pierdem in detalii.

In alta ordine de idei, nu reusesc sa inteleg din ce motiv inca exista aglomeratie la casele de bilete ale CFR Calatori cata vreme exista, de ani buni, posibilitatea de achizitionare online a biletului de tren.
Imi este greu sa cred ca absolut toti cei care stau la coada la ghisee au aflat cu mai putin de 6 ore inainte ca trebuie sa plece cu trenul / nu au card bancar / nu au un smartphone.

Despre biletele online la CFR Calatori:

"Biletele ONLINE în trafic intern pot fi cumpărate cu cel puțin 6 ore înainte de plecarea trenului!
Dupa finalizarea tranzacției, acesta va primi pe e-mail biletul de călătorie în varianta electronică.

Tipărirea biletului nu este obligatorie, clientul fiind identificat în tren doar pe baza cărții sale de identitate și al ID-ului de bilet
."
Sursa: https://www.cfrcalatori.ro/reducere-la-cumpararea-online/

Pare ca reducerea de 5% la bilet online nu mai exista.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 25 Jul 2021, 23:07
Post #913


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




QUOTE(gibonu @ 25 Jul 2021, 23:40)

In alta ordine de idei, nu reusesc sa inteleg din ce motiv inca exista aglomeratie la casele de bilete ale CFR Calatori cata vreme exista, de ani buni, posibilitatea de achizitionare online a biletului de tren.
Imi este greu sa cred ca absolut toti cei care stau la coada la ghisee au aflat cu mai putin de 6 ore inainte ca trebuie sa plece cu trenul / nu au card bancar / nu au un smartphone.

Pare ca reducerea de 5% la bilet online nu mai exista.
*



De exemplu am vrut sa ii cumpar mamei mele bilet pentru pensionari si nu am reusit.


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 26 Jul 2021, 07:07
Post #914


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




De când e ministru celebrul Drulau, nu te aștepți să se îmbunătățească treabă asta?
Că nu sunt la guvernare de ieri.
Deci e normal numai când e ministru un userist.

Nu toată lumea știe să se folosească de internet, colegul ți-a dat un exemplu.
Al doilea exemplu: acu vreo 3 ani, trebuia să ajung la Constanța, pe net nici o șansă să iau bilet.
M-am dus în gara și la 10lei in plus mi-a dat bilet.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 27 Jul 2021, 23:51
Post #915


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




QUOTE(b34uen @ 26 Jul 2021, 01:07)
De exemplu am vrut sa ii cumpar mamei mele bilet pentru pensionari si nu am reusit.


Din pacate, desi suntem in anul 2021, pentru pensionari se aplica inca metodele din anii '50, cu un talon special eliberat de Casa de Pensii si din care casiera CFR rupe anumite bucati.
De parca pensioanarii nu ar avea CNP si noi nu am fi in era digitala.

Tare este ca pentru caine poti cumara bilet online.


28 Jul 2021, 01:57:
QUOTE(dizzy @ 26 Jul 2021, 09:07)
De când e ministru celebrul Drulau, nu te aștepți să se îmbunătățească treabă asta?


Mai nou este ministrul de vina pentru aerul conditionat din gara?
Probabil tot el este de vina daca WC-ul public din Gara de Nord ramane fara hartie igienica.

QUOTE(dizzy @ 26 Jul 2021, 09:07)
Al doilea exemplu: acu vreo 3 ani, trebuia să ajung la Constanța, pe net nici o șansă să iau bilet.
M-am dus în gara și la 10lei in plus mi-a dat bilet.


Acum 3 ani studentii calatoreau gratuit cu trenul, fara nicio limita. Cunosc situatia. Mai ales vineri seara, nu prea aveai nicio sansa sa te urci in trenul de Constanta. Nu gaseai bilet nici online, nici la casa, nici la automat, nici la ...
Ideam situatia inversa, duminca seara pe bucata Constanta - Bucuresti.

Nu inteleg partea cu 10 Lei. I-am dat spaga casierei ca sa-ti dea bilet?


This post has been edited by gibonu: 27 Jul 2021, 23:57


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 28 Jul 2021, 08:29
Post #916


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(gibonu @ 27 Jul 2021, 23:51)

Acum 3 ani studentii calatoreau gratuit cu trenul, fara nicio limita. Cunosc situatia. Mai ales vineri seara, nu prea aveai nicio sansa sa te urci in trenul de Constanta. Nu gaseai bilet nici online, nici la casa, nici la automat, nici la ...
Ideam situatia inversa, duminca seara pe bucata Constanta - Bucuresti.
*


A fost scandal mare atunci cand s-a discutat ideea de a se scoate gratuitatea.

Insa daca e sa fim sinceri, ideea cu gratuitatea era ca sa se poate duce acasa sa-si vad rudele.....nu sa se duca la mare unde spargea minim 1000 lei pe weekend, dar era problema mare ca-i lua gratuitatea "pe tren"...


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 28 Jul 2021, 22:28
Post #917


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@vallixx
Gratuitatea pentru studenti a fost eliminata pe la inceputul acestui an. Acum este doar 50% reduce si limita de varsta pana la 26 de ani [cand era gratuitate nu exista limita de varsta].

Cunosc prea bine situatia cu studenti care mergeau gratis cu trenul desi avea Iphone de zeci de mii de lei. Sau gagicile aratau precum actritele de cinema, aveam impresia ca se filmeaza in vagon.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 29 Jul 2021, 11:37
Post #918


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(gibonu @ 28 Jul 2021, 22:28)
@vallixx
Gratuitatea pentru studenti a fost eliminata pe la inceputul acestui an. Acum este doar 50% reduce si limita de varsta pana la 26 de ani [cand era gratuitate nu exista limita de varsta].

Cunosc prea bine situatia cu studenti care mergeau gratis cu trenul desi avea Iphone de zeci de mii de lei. Sau gagicile aratau precum actritele de cinema, aveam impresia ca se filmeaza in vagon.
*


Si parerea ta este ca era buna gratuitatea sau nu? Ca sa stiu macar daca suntem pe aceeasi lungime de unda, ca mi-a sarit o gramada de lume in cap cand am zis ca mie mi se parea aiurea.....

This post has been edited by vallixx: 29 Jul 2021, 11:37


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 29 Jul 2021, 22:27
Post #919


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@vallixx
Bineinteles ca nu era buna acea gratuitate. Cum ar putea fi buna o masura care-l da jos din tren pe platitorul de bilet si il urca pe cel care merge gratis.

Poti sta linistit, si mie mi-au sarit o gramda in cap pe vremea cand contestam acea gratuitate. Inclusiv aici pe forum am fost acuzat ca sunt invidios ca eu nu merg gratis sau ca spun ceva impotriva unor bieti copii.

Ca sa nu mai aduc in discutie faptul ca in tari precum Franta, Germania, Olanda, etc, care investesc enorm in domeniul feroviar si incurajeaza lumea sa mearga cu trenul, nu exista gratuitate pentru studenti.

Bine ca niste decidenti au avut "oo" si au taiat respectiva gratuitate.

P.S. As fi de acord cu aplicare acelei gratuitati la cei care intr-adevar au niste resurse limitate [in afara de orfani]. Insa in RO nu se poate, ori pentru toti, ori deloc.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Jul 2021, 08:01
Post #920


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Luxemburg

In DE sunt reduceri pentru studenți și pensionari, dar tocmai ieftin oricum nu e.
Unii angajatori oferă abonament de transport angajaților (al meu nu, al fostei logodnice da) ca beneficiu. De altfel compania de transport chiar îl oferă ca pachet "special"; presupun că angajatorii mari pot negocia prețul pentru că volum.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 31 Jul 2021, 07:35
Post #921


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Au taiat gratuitatea la studenti si au dat o la elevii de gimnaziu si liceu, cu carnet de elev vizat pentru anul in curs.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Aug 2021, 07:29
Post #922


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.782
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




S6a redeschis muzeul CFR de pe grivitei, au o diorama mare cat toate zilele, a stat fimiu cel putin o ora sa vada trenurile din toate unghiurile . recomand.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 2 Aug 2021, 08:22
Post #923


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Mai mare decat aia care era? Tot clubul feroviar?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Aug 2021, 08:39
Post #924


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.782
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Eu zic ca mai mare, are cred ca vreo 10 m pe 4 lejer si 6 trenuri in miscare mereu. 4 lei adult, 2 lei copil, luni si marti inchis.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 3 Aug 2021, 20:07
Post #925


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Chitila Triaj, taticu'.

Pasajul pietonal + o fosta sala de festivitati.
Trenuri n-am pozat, ca ati mai vazut.







Attached thumbnail(s)
20210801_112847.jpg ( Size: 2.23mb ) Number of downloads: 146
20210801_115053.jpg ( Size: 1.32mb ) Number of downloads: 145
20210801_115444.jpg ( Size: 1.2mb ) Number of downloads: 141


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 4 Aug 2021, 09:24
Post #926


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Ce mizerie sad.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreig1982
post 4 Aug 2021, 16:26
Post #927


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.410
Joined: 15 January 06




Acolo era sala de mese a cantinei depoului. Cel putin in perioada in care o vizitam pe maica-mea la dispensar unde lucra la siguranta circulatiei.

This post has been edited by andreig1982: 4 Aug 2021, 16:30


--------------------
Dacia Logan Ambition 2005 - B-06-xxx
2012 VW Passat Variant Comfortline 2.0TDI DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 7 Aug 2021, 19:06
Post #928


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Dar 'device'-ul asta la ce se folosea? Cumva se ridica locomotiva sau vagonul pe o parte pentru interventii/reparatii?



Attached thumbnail(s)
20210807_174616.jpg ( Size: 3.51mb ) Number of downloads: 69
20210807_174630.jpg ( Size: 3.25mb ) Number of downloads: 66


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 9 Aug 2021, 07:54
Post #929


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.782
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Elevatorul arata altfel, si e inauntru, ala poate o fi instalatie automata de verificat bandajul rotii, ca sa nu mai trebuiasca ciocanita


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 9 Aug 2021, 08:39
Post #930


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Seamana cu o instalatie de echilibrare sarcina pe axe/roti dar nu e chiar la fel.




--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









InnoTrans - Berlin - 18.09.2018
...


--------------------
Go to the top of the page
48 Pages « < 29 30 31 32 33 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 14:44
Forum Renault