DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dati-mi si mie un sfat va rog mult de tot!, vreau geamuri electrice pe Ambiance

CRY
post 24 Aug 2005, 15:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 10 December 04
From: Bucuresti




in primul vreau sa rog moderatorii sa ma ierte daca nu am facut bine ca am deschis un topic nou, daca subiectul intra in alta categorie rog a se muta. Multumesc.

Am un Logan Ambiance si ma bate gandul sa-mi pun geamuri electrice pe fata. Am cautat pe internet si am gasit o groaza de firme care monteaza geamuri electrice ( multe din ele sunt in targ la Vitan : Tornado, etc ) , am sunat si mi-au zis ca m-ar costa in jur de 4 milioane cu tot cu montaj cu macarale universale, am sunat si la dealer-ul meu de unde am luat masina si mi-a zis 8 mil cu macarale origianle de Logan.

Acum intrebarea mea este are ceva daca montez eu la tornado cu macarale universale, adica se strica ? nu sunt bune? ca nu prea as avea bani sa dau 8 mil la Dacia. Si ultima intrebare este: am gasit la cineva aici pe bursa un kit complet pt geamuri electrice la pretul de 1,7 mil dar este de origine Peugeot, el a spus ca merge si pe Logan, Solenza, SuperNova. Acum intrebarea mea este chiar o merge sa le pun?


Astept si pareri de la cei care si-au montat pe Logan ( daca sunt ) cu locatii si preturi.

Va multumesc.

This post has been edited by CRY: 24 Aug 2005, 15:15


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 24 Aug 2005, 15:17
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Mie mi s-a acrit de geamurile electrice ca mi s-a stricat ala de pe dreapata fata, fara sa-l folosesc macar. Keep it simple!


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gamezcdr
post 24 Aug 2005, 17:02
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 5 June 04




Sint o chestie de snobism geamurile astea electrice. Sincer sa fiu nu-mi plac vreau sa dau eu la manivela manual. Ce sa mai zic ca intotdeauna inchid motorul si geamurile uit sa le urc. O inventie useless. Ma enerveaza la culme. Fa un efort daca chiar vrei si puneti servo asta apreciez cel mai mult la Logan ca nu mai trebe sa fac muschi ca la berlina.


--------------------
Reanault Kadjar 1.2 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Aug 2005, 17:07
Post #4


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu zic ca poti sa-ti pui linistit "macarale" universale, dar poate reusesti sa pui pe butoane cu impuls din alea de logan, ca e mult mai bine...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRY
post 24 Aug 2005, 17:27
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 10 December 04
From: Bucuresti




pt gamzcdr: am Ambiance, dar am luat-o cu servo ( + 400 E parca )

oricum va multumesc mult pentru sfaturi si daca imi pun geamuri electrice mai mult ca sigur ca o sa-mi pun butoane cu impuls.

Numai bine !


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pateutz
post 24 Aug 2005, 21:24
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 22 August 05




Salutare ,

pai lasa-o asa manuala ca este foarte bine . La masina mea Ambition deja am probleme cu macaraua de pe partea stanga fatza . Am fost in service ... pentru ca nu mai suportam zgomotul pe care o facea cad ridicam geamul ..si .. surpirza au uns-o si acum mere . Dar problema nu este asta . Ne'a gig de acolo mi-a spus ca din fabrica ele nu vin unse iar bucata de plastic care se misca pe o bara de metal se va uza intr-un timp foarte scurt exact cam 1 an si 8 luni cred .. cat sa iti iasa din garantzie . Daca plasticul ala se strica trebuie inlocuita toata macaraua . Am intrebat cat costa o macare electrica noua si mi s-a raspuns ca vre-o 5 milioane fara manopera .

Bafta !


--------------------
LOGAN Ambition - B-08-MYD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedy
post 7 Oct 2005, 21:33
Post #7


Membru Indoctrinat Loganist


Group: Members
Posts: 580
Joined: 7 July 05
From: Bucuresti




Si eu mi-am pus geamuri electrice pe Ambiance.In Vitan la firma Tornado macarale originale pt logan plus instalatie electrica plus manopera 460 ron.A iesit ca la carte.Mentionez ca am pus ambele butoane cu impuls.Cine are nevoie recomand cu incredere,au lucrat foarte curat si profesionist.Bafta


--------------------
VW bettle 1.9 tdi - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 7 Oct 2005, 21:50
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Nu mi se pare o chestie de snobism sa ai geamuri electrice. Insa mi se pare cam stupid faptul ca multe masini cu geamuri electrice n-au standard comanda aia , unde chiar daca ai uitat geamul deschis cand ai oprit motorul , te-ai dat jos din masina dar apesi telecomanda sa pui alarma si sa blochezi usiile , geamurile se inchid automat ph34r.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghost
post 8 Oct 2005, 14:21
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 10 March 05




Stupid, nu stiu, mai ieftin, sigur wink.gif


--------------------
Dacia Logan Preference 1.6 - -
"Vae Victus!"
"You should take help when offered. But I found that help offered when not needed is usually no help at all..."
Kain
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RTZone
post 7 Nov 2005, 12:22
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(tedy @ 7 Oct 2005, 21:33)
Si eu mi-am pus geamuri electrice pe Ambiance.In Vitan la firma Tornado macarale originale pt logan plus instalatie electrica plus manopera 460 ron.A iesit ca la carte.Mentionez ca am pus ambele butoane cu impuls.Cine are nevoie recomand cu incredere,au lucrat foarte curat si profesionist.Bafta
*




Poti sa-mi spui cat a durat toata tarasenia?


--------------------
Logan Ambiance - B-OO-NDD


" Magarul când îmbatrâneste nu ajunge neaparat mai marele grajdului! "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 7 Nov 2005, 20:04
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




QUOTE
Si eu mi-am pus geamuri electrice pe Ambiance.In Vitan la firma Tornado macarale originale pt logan plus instalatie electrica plus manopera 460 ron.A iesit ca la carte.Mentionez ca am pus ambele butoane cu impuls.Cine are nevoie recomand cu incredere,au lucrat foarte curat si profesionist.Bafta

O intrebare: ce ai facut cu acel gaura unde este montata "manivela" ?


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 8 Nov 2005, 18:21
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(tedy @ 7 Oct 2005, 21:33)
Si eu mi-am pus geamuri electrice pe Ambiance.In Vitan la firma Tornado macarale originale pt logan plus instalatie electrica plus manopera 460 ron.A iesit ca la carte.Mentionez ca am pus ambele butoane cu impuls.Cine are nevoie recomand cu incredere,au lucrat foarte curat si profesionist.Bafta
*



nu cred ca ti-au pus chiar macarale originale de Logan.. o macara originala, UNA, costa ~ 6.5milioane la dacia (intereseaza-te).

si eu mi-am pus geamuri electrice, la o alta firma tot din vitan, daca cineva e interesat va dau o referinta. cand mi le-am montat eu pretul era ~6milioane pe fata. nu sunt macarale originale, sunt doar motorasele care antreneaza printr-un sistem gen curea axurile pe care erau montate manivelele. sunt destul de solide, le-am montat odata cu venirea verii si le-am stresat destul de mult in fiecare zi si sunt multumit.

le-am cautat pe internet si am gasit pretul lor in italia ca fiind ~ 4.8milioane.

puteam sa aleg si ceva mai ieftine, care costau doar ele, fara manopera 1.5milioane dar vanzatorul m-a sfatuit sa nu le aleg in nici un caz, deoarece in timp foarte scurt cedeaza "cureaua", apoi rotile dintate facute din plastic de foarte proasta calitate.

foarte important este si montajul, rotile dintate care vin pe axul manivelei trebuie sa calce perfect pe acesta, altfel se vor uza prematur.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedy
post 9 Nov 2005, 00:52
Post #13


Membru Indoctrinat Loganist


Group: Members
Posts: 580
Joined: 7 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(kurupt @ 7 Nov 2005, 20:04)
O intrebare: ce ai facut cu acel gaura unde este montata "manivela" ?
*



am pus 2 dopuri,tot de la ei


--------------------
VW bettle 1.9 tdi - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedy
post 9 Nov 2005, 00:55
Post #14


Membru Indoctrinat Loganist


Group: Members
Posts: 580
Joined: 7 July 05
From: Bucuresti




bassfreak alea sunt macarale universale ce zici tu.Eu am spus ca mi-au montat macarale originale de logan,alea cu care vine loganul din fabrica.Astea universale care se monteaza pe axul manivelei sunt mai ieftine.
PS: Stiu ca o macara costa mult mai mult fata de cat am dat eu pe ele,dar ei au o chestie cu cineva la pitesti....e jucaria lor ce vrei.Cine vrea geamuri electrice cu macarale originale sa mearga acolo sa se convinga,nu am de ce sa mint.Bafta

This post has been edited by tedy: 9 Nov 2005, 00:58


--------------------
VW bettle 1.9 tdi - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 9 Nov 2005, 08:54
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti





un modul auxiliar de ridicat geamurile electrice (din fata) la armarea alarmei mi-am montat eu, si e super util, si nu mai esti nevoit sa pui contact pt a ridica geamurile daca le-ai uitat deschise.
singura problema (daca o pot numi problema), inconvenient mai degraba, e ca se ridica geamurile pe rand (intai stangul si apoi cel din dreapta)

QUOTE
...te-ai dat jos din masina dar apesi telecomanda sa pui alarma si sa blochezi usiile , geamurile se inchid automat  ph34r.gif



--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edyus
post 9 Nov 2005, 09:31
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 13 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(thesys @ 9 Nov 2005, 04:54)
un modul auxiliar de ridicat geamurile electrice (din fata) la armarea alarmei mi-am montat eu, si e super util, si nu mai esti nevoit sa pui contact pt a ridica geamurile daca le-ai uitat deschise.
singura problema (daca o pot numi problema), inconvenient mai degraba, e ca se ridica geamurile pe rand (intai stangul si apoi cel din dreapta)
*




Cat te-a costat si de unde??? se potriveste pt orice tip de alarma cu auxiliar?? da si tu mai multe informatii....


--------------------
Dacia Logan Ambition - B xx EDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juristul2000
post 9 Nov 2005, 13:15
Post #17


"Membru 20 cm record"


Group: Members
Posts: 793
Joined: 6 October 05
From: Oradea




QUOTE(gamezcdr @ 24 Aug 2005, 17:02)
Sint o chestie de snobism geamurile astea electrice. Sincer sa fiu nu-mi plac vreau sa dau eu la manivela manual. Ce sa mai zic ca intotdeauna inchid motorul si geamurile uit sa le urc. O inventie useless. Ma enerveaza la culme. Fa un efort daca chiar vrei si puneti servo asta apreciez cel mai mult la Logan ca nu mai trebe sa fac muschi ca la berlina.
*


Nu vreau sa par mai prost de cat sunt dar lamuriti+ma si pe mine care este diferenta dintre butoanele cu impuls si alea fara impuls.Mentionez ca am un laureat de 1.6 cu impuls da tot nu sesizez diferenta. Merci baieti


--------------------
logan dacia Laurate 2005 - AR-07-RZV
20% warn permanent!!!
decat sa...... mai bine nu!!!!
NU, da spaga!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alphred
post 9 Nov 2005, 13:19
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 9 May 05




pai buton normal: apesi butonul si-l ti apasat ca sa ridici geamul. daca ai ridicat degetul se opreste.
la butonul cu impuls e altfel: ai dat un impuls a si plecat geamu mai dai un impuls se opreste.


--------------------
dacia/ford logan 1,6 / focus 1,6 16v 2005/2008 - B43VCI / B26MFF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juristul2000
post 9 Nov 2005, 13:38
Post #19


"Membru 20 cm record"


Group: Members
Posts: 793
Joined: 6 October 05
From: Oradea




pai inseamna ca-mi pare bine ca am luat tapa ca al meu cu toate ca ar trebui sa fie cica cu impuls este nu.ce sa fac


--------------------
logan dacia Laurate 2005 - AR-07-RZV
20% warn permanent!!!
decat sa...... mai bine nu!!!!
NU, da spaga!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Nov 2005, 13:44
Post #20


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Observ pe aici niste probleme circulare.
Adica din 2 in 2 saptamani se reintorc acelasi probleme, dar la alti useri, cu aceleasi cauze...

Pai: 1. Ori asa ti-a livrat-o fabrica (discutabil)
2. Ori ti-a schimbat nea manole de la dealer butonul cu impuls cu un altul, iar pe cel cu impuls l-a dat la cunostinte, ca sa zic asa.
3. Nu ai verificat la ridicarea masinii ceea ce trebuia (in speta ca merg toate trebulitile cum scrie la carte).
Nu inteleg, chiar nu inteleg, de ce lumea vede o facilitate pe lista de dotari si daca nu stie ce inseamna nu intreaba pe vanzator: "Bre asta vanzatoru', ce e facilitatea asta si cu ce se mananca. Poti sa-mi arati si mie"?

Solutii: Te duci frumusel in targ, prestezi 2 bucati butoane cu impuls, si ti le schimbi pe cele pe care le ai acuma.

PS: mea culpa, am vazut dupa ce am postat ca nu esti din buc.

This post has been edited by klaus: 9 Nov 2005, 13:46


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariogiotta
post 9 Nov 2005, 14:07
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(thesys @ 9 Nov 2005, 09:54)
singura problema (daca o pot numi problema), inconvenient mai degraba, e ca se ridica geamurile pe rand (intai stangul si apoi cel din dreapta)
*



Cica in felu' asta se micsoreaza consumul pe baterie... Mi-a spus ala care mi-a instalat alarma.


--------------------
Logan / Mitsubishi Laureate 1.6 / Pajero Sport 2004 / 2005 - B64TMM / B332TMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MrGabOne
post 9 Nov 2005, 16:48
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 23 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(thesys @ 9 Nov 2005, 08:54)
un modul auxiliar de ridicat geamurile electrice (din fata) la armarea alarmei mi-am montat eu, si e super util, si nu mai esti nevoit sa pui contact pt a ridica geamurile daca le-ai uitat deschise.
singura problema (daca o pot numi problema), inconvenient mai degraba, e ca se ridica geamurile pe rand (intai stangul si apoi cel din dreapta)
*




Salut,

mi-am montat si eu un astfel de modul (Pro si nu mai stiu cum tot la Tornado) dar am observat o mareeeee problema: incearca sa armezi cu geamurile deschise si opreste din cursa geamul cu mana, sa vezi cat de mult forteaza pana cand decupleaza ridicarea lui si incepe ridicarea geamului cu nr 2. asta comparativ cu butonul cu impuls. => cred ca o sa se duca mai repede macaraua.

P.S. 1: am dat rezistenta semireglabila (cred ca asa se numeste) a modulului la minim ca altfel chinuia saracele geamuri vre-o 10 secunde (pe fiecare in parte).

P.S. 2: Cred ca singura varianta cu astfel de module (mai ales ca daca se arde ceva service-ul se spala pe maini) este sa fie legate la un canal auxiliar al alarmei si atunci cand pleci si vezi ca ai lasat geamul/geamurile deschise sa le inchizi de la distanta.


--------------------
Dacie Laureat 1.4 2005 - B - 46 - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 9 Nov 2005, 17:48
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Eu l-am montat la Delta Electronic, si m-a costat 30E, garantie un an de zile.

Inca n-am facut testul de rezistenta la inchidere, dar spune-mi.. unde ai tu acea "rezistenta semireglabila " ??


QUOTE(MrGabOne @ 9 Nov 2005, 16:48)

P.S. 1: am dat rezistenta semireglabila (cred ca asa se numeste) a modulului la minim ca altfel chinuia saracele geamuri vre-o 10 secunde (pe fiecare in parte).



--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 9 Nov 2005, 22:18
Post #24


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 9 Nov 2005, 13:44)
Pai: 1. Ori asa ti-a livrat-o fabrica (discutabil)
*


E mai mult ca sigur.Am observat de ceva timp,ca nu mai pun buton cu impuls la sofer la toate masinile(laureate,ambition),ci numai la unele.Acu' care o fi logica,nu stiu,dar sunt prea multe fara,ca sa fie manarite de dealer blink.gif .
Thesys,cam naspa cum au facut la tine cu modulul.....era mult mai sanatos sa se faca comanda prin buton si atunci cand motorasul intampina greutate,sa decupleze butonul(cum e la mine).


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MrGabOne
post 10 Nov 2005, 09:11
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 23 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(ICET @ 9 Nov 2005, 22:18)
E mai mult ca sigur.Am observat de ceva timp,ca nu mai pun buton cu impuls la sofer la toate masinile(laureate,ambition),ci numai la unele.Acu' care o fi logica,nu stiu,dar sunt prea multe fara,ca sa fie manarite de dealer blink.gif .
Thesys,cam naspa cum au facut la tine cu modulul.....era mult mai sanatos sa se faca comanda prin buton si atunci cand motorasul intampina greutate,sa decupleze butonul(cum e la mine).
*



Poti sa-mi dai si mie detalii cum au facut la tine prin buton? pentru ca ma bate rau de tot gandul sa renunt la modulul respectiv.

merci,


--------------------
Dacie Laureat 1.4 2005 - B - 46 - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MrGabOne
post 10 Nov 2005, 09:14
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 23 May 05
From: Bucuresti





Inca n-am facut testul de rezistenta la inchidere, dar spune-mi.. unde ai tu acea "rezistenta semireglabila " ??
*

[/quote]

Pe modul, este un surub alb din plastic, pe una din lateralele modului.


--------------------
Dacie Laureat 1.4 2005 - B - 46 - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 11 Nov 2005, 10:24
Post #27


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(MrGabOne @ 9 Nov 2005, 16:48)
Salut,

mi-am montat si eu un astfel de modul (Pro si nu mai stiu cum tot la Tornado) dar am observat o mareeeee problema:  incearca sa armezi cu geamurile deschise si opreste din cursa geamul cu mana, sa vezi cat de mult forteaza pana cand decupleaza ridicarea lui si incepe ridicarea geamului cu nr 2. asta comparativ cu butonul cu impuls. => cred ca o sa se duca mai repede macaraua.

P.S. 1: am dat rezistenta semireglabila (cred ca asa se numeste) a modulului la minim ca altfel chinuia saracele geamuri vre-o 10 secunde (pe fiecare in parte).

P.S. 2: Cred ca singura varianta cu astfel de module (mai ales ca daca se arde ceva service-ul se spala pe maini) este sa fie legate la un canal auxiliar al alarmei si atunci cand pleci si vezi ca ai lasat geamul/geamurile deschise sa le inchizi de la distanta.
*



Klaus, am o rugaminte. Vrei sa dezvolti un pic problema descoperita de MrGabOne?
Vreau sa stiu parerea ta, pentru ca voiam si eu sa-mi iau asa ceva, dar acum m-a pus pe ganduri!!!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 11 Nov 2005, 10:52
Post #28


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(klaus @ 9 Nov 2005, 13:44)
Pai: 1. Ori asa ti-a livrat-o fabrica (discutabil)
*


Klaus , variantele Laureate , mai nou , nu mai vin echipate cu buton cu impuls la geamul soferului .Asa ca depinde cand i-a fost livrata masina colegului cu problema.

L.E. : am observat mai tarziu ca a mai zis cineva acest lucru . Scuze !

This post has been edited by kum: 11 Nov 2005, 10:55


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 11 Nov 2005, 20:38
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




..si totusi, nu inteleg la ce te referi.

QUOTE
.era mult mai sanatos sa se faca comanda prin buton si atunci cand motorasul intampina greutate,sa decupleze butonul(cum e la mine).


care buton ca nu sunt lamurit... (si cum e la tine?, de ne-ai pus pe ganduri pe toti..)


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 11 Nov 2005, 23:42
Post #30


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





Nu stiu prea multe detalii,dar modulul da doar acel impuls(ca atunci cand apesi tu pe buton)si geamul se ridica singur,iar cand ajunge sus,butonul sesizeaza suprasarcina si intrerupe alimentarea(asa cum o face in mod normal),atunci cand se armeaza alarma.Modulul este montat in serie cu butoanele,ambele fiind cu impuls.
ps...montajul e facut de cei care au pus alarma.


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 00:34
Forum Renault