DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

153 Pages « < 28 29 30 31 32 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vreau sa-mi cumpar bicicleta.

kog
post 22 Jan 2010, 17:32
Post #871


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




QUOTE(Victoras2001 @ 22 Jan 2010, 16:03)
Am fost si am gasit Magellan Polaris echipata cu Deore. E chiar bicicleta din link. Daca o cumpar mi-o lasa la 1550 lei. Garantie 2 ani parca, a zis ca daca-i rup cadrul  icon_mrgreen.gif  mi-l schimba. Mie-mi pare ok si sunt destul de chitit pe ea. Ma uitam ca are toate piesele alea Deore, asa cum ziceati voi, iar pretul e cam pe unde-mi propusesem.  Ce parere aveti?
*


am vazut un cadru dinala rupt le la furca.


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 22 Jan 2010, 17:33
Post #872


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Marca Magellan detine recordul in materie de cadre rupte tongue.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 22 Jan 2010, 17:48
Post #873


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(Serpico @ 22 Jan 2010, 16:47)
Sa pun si eu o poza cu bicicleta mea (mi-am facut-o din componente alese de mine).

[attachmentid=1627586248]
*



mmmm ... Avid bb7 pe fata cumva ? Cum se comporta ? Intreb ptr ca eu mi-am pus BB7 fata-spate dar nu am apucat sa merg mai mult de 200Km cu ele ca a dat frigul si zapada.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 22 Jan 2010, 17:57
Post #874


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Da. Record de cadre rupte am gasit si eu pe net la adresa Magellanului. laugh.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 22 Jan 2010, 18:20
Post #875


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




P-aci incep sa se discute fineturi tehnice tongue.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serpico
post 22 Jan 2010, 18:55
Post #876


Membru autentic


Group: Members
Posts: 511
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




@Liviu
Dupa discul de frana ti-ai dat seama ca frana e Avid BB7?

Da, frana de pe fata e Avid BB7 cu disc Avid G2 Clean Sweep de 185mm (nu e disc Avid Roundagon). Pe spate am o frana V-Brakes Avid Single Digit 7. Manetele de frana sunt Avid Speed Dial 7. Sunt foarte multumit de toate trei.

La BB7 trebuie doar sa ai grija sa le montezi si sa le reglezi corect (conform instructiunilor).

Eu am setata maneta de la frana de fata (cea cu BB 7) pe pozitia minima (manetele Speed Dial 7 sunt reglabile). La setarea de maxim mi se pare cam brutala franarea cu BB7.

E putin mai dificil sa manevrezi cu mana rotita de reglare a placutei fixe (cea dinspre interior). Cu o cheie Torx e mult mai usor.

E important ca uzura placutelor sa o compensezi de la rotitele de reglare (rozetele rosii), nu de la butoiasul manetei de frana.

This post has been edited by Serpico: 22 Jan 2010, 20:37


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prince persia
post 22 Jan 2010, 19:05
Post #877


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 8 November 09




eu iti recomand un pegas este super


--------------------
dacia berlina 1 dacia 2003 dacia berlina - sj02saj
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan
post 22 Jan 2010, 19:38
Post #878


Quite opinionated


Group: Members
Posts: 1.449
Joined: 18 January 08
From: Cluj-Napoca




As rade, daca ar fi si haios. Mai incearca.


--------------------
Volkswagen Golf 7 Variant 1,4 TSI 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 22 Jan 2010, 19:47
Post #879


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




@Serpico, da, dupa disc .. caci exact discuri din astea am gasit si eu in kiturile de la BB7 ..in plus, se vede ceva rosu pe acolo pa langa etrier, si avid sunt singurii care au reglajele rosii la etriere din ce stiam eu.

Oricum, cat am apucat sa merg eu cu ele s-au comportat extraordinar.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serpico
post 22 Jan 2010, 19:57
Post #880


Membru autentic


Group: Members
Posts: 511
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




Desi nu cred ca are mare utilitate pe acest topic, o poza in care se vede mai bine frana BB7:

Avid_BB7.JPG ( Size: 646.84k ) Number of downloads: 533



--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 22 Jan 2010, 23:08
Post #881


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(dr_mKe @ 22 Jan 2010, 12:12)
Vis a vis, amice, cu un cadru de dirt n-o sa urci tu in sa cam nici unde din cauza unghiurilor.
Eu posed un cadru Merida de XC, de 20 inches, incaltat de asfalt cu slick-uri de 1.9 din motive de polivalenta si pentru offroad cu gume adecvate de la Maxxis (mare fan al marcii) si o furca de 130 mm.
La capitolul MTB nu ti-ai ales bine persoana cu care sa te contrazici. Presupun ca doresti o bicicleta de all-mountain, cu alte cuvinte un bike de XC mai solid. Doresti hardtail sau fully ? Chiar te dai asa de periculos ?  icon_mrgreen.gif  Viteji pe net am vazut multi, in practica sunt mai putini. Eu unul merg mai mult decat prudent in teren accidentat pe coborari din ratiuni de autoconservare personala si a camerei foto care ma insoteste in plimbari.
Cativa din bunii mei prieteni de pedalat, cu biciclete de XC, fac pe coborari destul de dure viteji cu baikuri de dirt  wink.gif Tehnica moncher, tehnica.
Pe asflat nu-mi stau multi in fata icon_mrgreen.gif
*

Eu doar am specificat ce bicicleta mi-as dori pentru munte. Nu imi permite varsta si burta sa cred ca-s eu vreun coborator sau cine stie ce biciclist. Chiar si la urcus, mai bine o imping, insa nu stiu de unde ai tras concluzia ca as concura cu cineva si ca sunt vreun pui de zmeu. Nici nu stiu pe unde m-am contrazis cu cineva pe teme MTB.
Am doar un trekking facut din piese ieftine cu care mai merg la munca si cu care am urcat si coborat pe Baiului. Am fost singurul care a coborat in sa tot drumul, chiar daca erau cataroaie pe jumate din traseu si eu n-aveam decat o furca rigida si un cadru cat toate zilele. Chiar si cand mergi incet poti dovedi ca stii sa mergi pe bicla wink.gif




QUOTE(Victoras2001 @ 22 Jan 2010, 12:54)
Am impresia ca asta-i magazinul din blocul lui vis-a-vis. Sa nu se supere altii pe mine, dar vanzatorii de aici mi s-au parut cei mai profesionisti. Era unu' mai de varsta mea si-un copilas pana-n 25 de ani. Asta micu' era toba de date tehnice. Vorbea despre biciclete cu o placere pe care rar o vezi la cineva, se cunostea de la o posta ca e super-pasionat de ele. Foarte amabili ambii. Am stat vreo ora de vorba cu ei. Cred ca le mai fac o vizita. wink.gif

Aaaaa. De ce-mi fac toti oferte de pret mai mici cu 10%? Doar pentru ca-i iarna? Oare de ce de cate ori am intrat intr-un magazin (m-am plimbat cu bicicletele prin magazin, i-am descusut p-aia la greu... deci a durat ceva) eram doar eu si vanzatorii? Chiar nu mai au romanii chef de bicicleta?
Eu, tuturor prietenilor de le-am spus ca-s hotarat sa las cazanu pe dreapta din primavara pana-n toamna, le-am cam bagat morcovu'. Ba si-au scos toaclele de la naftalina si-si fac necesaru' de piese, ba au inceput sa se intereseze si ei de una noua.
Doamne cat de mult mi-ar placea sa vad multe biciclete pe strada si putine masini.
Pana la urma ce-i asa de greu de inteles ca ai numai beneficii de la mersul cu bicicleta?
De catei nu-mi mai e teama. M-am jurat ca daca se ia vreunul dupa mine, ma dau jos si-l musc rau.
*


Maros bike sunt din Cluj... Am luat niste slickuri de cursiera de la ei si mi-au trimis alta dimensiune... Poate s-a-ntamplat, dar nici ca mai iau ceva de la ei.

Ai sa vezi ca cu MTB-ul prin Bucuresti e chinuiala. Pozitia pe ea e aiurea pentru un mers rapid. Daca vrei doar sa faci miscare, e ok. insa pt reducerea timpului de naveta de acasa-munca-acasa, nu e cea mai buna alegere. Eu merg printre masini si nu simt nevoia de suspensie. Cred ca un ciclocros cat mai usor m-ar coafa de minune.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 22 Jan 2010, 23:32
Post #882


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(vis-a-vis @ 22 Jan 2010, 23:08)

Maros bike sunt din Cluj... Am luat niste slickuri de cursiera de la ei si mi-au trimis alta dimensiune... Poate s-a-ntamplat, dar nici ca mai iau ceva de la ei.

Ai sa vezi ca cu MTB-ul prin Bucuresti e chinuiala. Pozitia pe ea e aiurea pentru un mers rapid. Daca vrei doar sa faci miscare, e ok. insa pt reducerea timpului de naveta de acasa-munca-acasa, nu e cea mai buna alegere. Eu merg printre masini si nu simt nevoia de suspensie. Cred ca un ciclocros cat mai usor m-ar coafa de minune.
*



Maros sunt in cluj, dar daca ai treaba cu ei reprezentatul lor din bucuresti este bikeXCS de pe baba novac, aduc tot ce e pe siteul maros, la acelasi pret.

Cat despre pozitie sunt perfect de acord. Am mers cu dhs mtb "full suspension".. vai de capu lui, o ancora, prin trafic nu prea ma aventuram des, nici nu puteam sa tin pasu cu traficul din jur, ca e bicla la care stai vertical, cu anvelope cramponate perfect inutile pe asfalt, suspensie dubla absolut inutila (mai ales penalitatea aia chinezeasca) in oras dar care atarna niste kilograme in plus, si cu ghidonul extralat mergeam incet si cu bagare de seama printre benzi sa nu agat ceva oglinzi, si in plus viteza maxima este serios limitata de raportul de angrenare al unei bicle de tip mtb cam oricare ar fi ea.

Adica eu merg pe 622, cu angrenaj 53x13, la cadenta serioasa bag vreo 50 pe plat (sprint, sa ne intelegem)
La mtb odata ca se ruleaza cu 559, iar angrenajul e ceva de genu 42x13 (12-11 cu noroc, la grupuri mai actuale, la alea vechi 14-15). pai la aceeiasi cadenta am viteza mult mai mica, plus rezistentele mari la inaintare, sunt limitat la vreo 40 in regim de sprint, adica performante cu 20%mai mici, si asta e o comparatie intre o cursiera veche din 1971 care merge brici, si dhs-ul gunoi de mai sus.


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 22 Jan 2010, 23:37
Post #883


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Eh, scuze, ramasesem setat pe modul de atac icon_mrgreen.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 23 Jan 2010, 00:16
Post #884


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Ca tot m-am uitat azi toata ziua dupa biciclete, uite ce am descoperit oameni nebuni :
http://www.dailymotion.com/video/x2m62b_mo...nte-de-venosc-c

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 23 Jan 2010, 00:27
Post #885


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursureºti Vale




QUOTE(Liviu @ 22 Jan 2010, 11:42)
La gama aia de pret eu consider ca asta e minimul care trebuie luat in considerare: http://www.marosbike.ro/preturi_BICICLETE_..._2009-1175.html



QUOTE(Victoras2001 @ 22 Jan 2010, 12:54)
Am impresia ca asta-i magazinul din blocul lui vis-a-vis. Sa nu se supere altii pe mine, dar vanzatorii de aici mi s-au parut cei mai profesionisti.


De fapt e MarkosBike, au mancat aia o litera cand mi'au dat domeniul.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Þuþea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 23 Jan 2010, 08:17
Post #886


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(Andy_ACS @ 23 Jan 2010, 00:16)
Ca tot m-am uitat azi toata ziua dupa biciclete, uite ce am descoperit oameni nebuni :
http://www.dailymotion.com/video/x2m62b_mo...nte-de-venosc-c

Bafta!
*


blink.gif popa.gif Aia nu-s normali. Bine, presupun ca dr_mKe ii face de n-au aer. icon_mrgreen.gif

Ar mai fi si Focus Medusa

Asta iar pare ok.
Focus Whistler

Vis-a-vis. Ai dreptate. Astia de la tine sunt doar colaboratorii alora din Cj. Cel putin asa scrie pe site. O sa merg luni la ei sa vad daca primesc o reducere la ultima, ca pare interesanta.

PS. Mare diferenta de cadre intre Magellan si Focus. Ambele sunt "Aluminium 6061". Nasol cadrul de Magellan, "calitatea germana" (o fi vopseaua cu care au scris pe cadru mai buna) sa traiasca, nu de alta, da am auzit ca-s doar doua fabrici de cadre in lume si ambele sunt in Asia. radmasa.gif

This post has been edited by Victoras2001: 23 Jan 2010, 10:23


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 23 Jan 2010, 12:54
Post #887


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Mai maimutzoi, nu-i mare lucru sa-ti cumperi cadre si sa-ti faci bike marca "Victoras" daca vrei wink.gif Sa nimeresti geometria, sa ingineresti bascula spate cu deformare calculata si alte minuni n-o sa faci decat daca te cheama Scott, Merida, Trek, Cube, etc wink.gif
Pana una alta cele cateva marci mentionate mai sus de mine au reputatia calitatii cadrelor. Mai dragut este cand ti se rupe cadrul din alu 6061 si te duci in cap wub.gif Sau si mai simplu, cand nu poti regla nici in ruptul capului etrierul spate dupa ceva vreme, pentru ca s-a deformat cadrul wink.gif
Bicicletele Focus de la Maros au un prest prea mare pentru ce ofera.
Dar hei, important este sa te urci pe bike wink.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 23 Jan 2010, 13:00
Post #888


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Tu pe mine m-ai facut maimutoi? blink.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 23 Jan 2010, 13:02
Post #889


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Cine-i de vina ca ti-ai pus unul la avatar ? radmasa.gif
No offence intended tongue.gif
Serios.


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jan 2010, 13:23
Post #890


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Victoras, lasa prostiile, uita de MB si ia-ti un trekking sau un ciclocross. Pentru oras/sosea, rotile mai subtiri si mai mari sunt mult mai bune decat cele groase de 26. Nu te gandi ca nu rezista, eu am 120 kg si n-am nicio problema cu rotile de 29. Inainte de a cumpara, am trimis mailuri la Kona, Stevens si Orbea si toti mi-au zis ca bicicleta ma tine fara probleme.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 23 Jan 2010, 13:24
Post #891


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Adica merita CLAR si din toate punctele de vedere asta sau asta care, cel putin dupa parerea mea de novice, sunt mai slab echipate?
Focusul ala era echipat cu Deore din cap pana-n picioare. Cube alea doua n-au nici urma de Deore pe ele. Chiar asa face cadrul diferenta?

Bai nene, acuma nu stiu ce sa spun. Dar toata copilaria si adolescenta mi-am petrecut-o pe bicicleta, alaturi de prieteni. Io si inca unul aveam sputnik, iar ailalti pegas. Ce-am facut noi cu bicicletele alea depaseste orice imaginatie, cat de bogata ar fi. Le-am luat de ghidon si-am batut niste tigani cu ele, ne-am aruncat cu ele-n lac, "hopurile" din Crang le visam, le-am trantit, le-am busit, le-am lovit, le-am chinuit... Da io n-am vazut vreun cadru rupt.
Mai nene, acum, cu toate aliajele sulii, nu mai merge decat nu stiu ce marca de cadru, ca alelalte se rup toate. Nu stiu ce sa zic...
Repet, cinevaq de la un magazin de biciclete mi-a spus ca toate-s facute-n Asia, in doua fabrici.

LE Pai trekking am vrut si io initial. Da m-am uitat la ce-i pe jos in Bucuresti si m-am cam razgandit. Sunt tot felul de gropi, linii de tramvai... Nu stiu ce sa mai zic, sunt mai nehotarat ca la inceput.

This post has been edited by Victoras2001: 23 Jan 2010, 13:26


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 23 Jan 2010, 13:25
Post #892


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Rotile mari se intind bine la drum icon_mrgreen.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 23 Jan 2010, 13:28
Post #893


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Manuele, ia arata-mi ce ai tu si de cat timp.


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jan 2010, 13:33
Post #894


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Asta din mai 2008.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 23 Jan 2010, 13:43
Post #895


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Mda. Ce-i drept e ca e clar mai frumoasa ca MTB. biggrin.gif Banuiesc ca nu-i Vasluiul mai bine asfaltat ca Bucurestiul. Zici ca n-ai avut treaba cu ia la borduri, gropi, piatra cubica...?

Io o voi folosi in Bucuresti dar am si ganduri gen Butimanu, Snagov... Cu sputnikul am fost pana la Buzau. icon_mrgreen.gif Ma gandesc ca o sa-mi fie mai greu cu MTB.

This post has been edited by Victoras2001: 23 Jan 2010, 13:45


--------------------
ZAZ Zaporojeþ 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jan 2010, 13:45
Post #896


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Borduri n-am sarit cu ea, insa gropi am luat destule. Nu i-am facut absolut niciun reglaj de cand am luat-o.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 23 Jan 2010, 13:48
Post #897


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Deore simplu nu face banii in comparatie cu Acera sau Alivio. Deore XT este alta mancadare de peste. Nu confunda cele 2 game intre care exista o diferenta mare de calitate ! Pe masura ce-si traiesc viata, oricum limitata in timp, diversele componente se inlocuiesc cu aceiasi gama sau cu una mai buna, in functie de buget si pretentii.
In copilarie si adolescenta nu aveai kilogramele de acum si nu erau din alu, ci din otel.

Vis a vis de duelul intre cadrele de 26 si cele de 29, cel de 29 nu incape in lift wink.gif
Pe asfalt este incontestabil mai performant un cadru cu roti de 29, dar daca nu faci curse prin oras, tot cel de 26 ramane mai practic wink.gif Pe o carare neteda de padure cadrul cu roti de 29 sufera la capitolul agilitate. Depinde insa ce vrei de la bicicleta in alegerea dintre cele 2 dimensiuni de roti.

This post has been edited by dr_mKe: 23 Jan 2010, 13:50


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jan 2010, 13:49
Post #898


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Am iesit cu un prieten care are MTB, care e cu vreo 15 kile mai usor si mult mai in forma si crede-ma ca nu se putea tine dupa mine.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 23 Jan 2010, 13:51
Post #899


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Amicu' cu MTB ce gume avea ? icon_mrgreen.gif De offroad ? Cu slick-uri de 1.5 alta poveste si pe MTB, dar sa fie evindent unul de XC.
Pe un MTB cu slick-uri se pot mentine pe plat viteze de 40 kmh constant in conditii bune.


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jan 2010, 13:54
Post #900


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




40 constant n-am reusit nici cu a mea. Vorbim totusi de aproape 40 ani si 0,12 tone.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
153 Pages « < 28 29 30 31 32 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 06:30
Forum Renault