DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> parcare la "comun", amenintari, probleme

ydaniel
post 25 Feb 2008, 18:31
Post #61


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




QUOTE(costi @ 25 Feb 2008, 17:35)
tot in Crangasi, tot in Crangasi ?  biggrin.gif
*


in militari laugh.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 25 Feb 2008, 18:32
Post #62


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




"naspa situatii pe la voi. p'aci pe la mine lumea e mai civilizata. "

-- pai ca inca sunt locuri ...

"am si oprit sa vad scena. sincer, il cred idiot pe individ, oricum a fost extrem de cuminte. dar un om normal nu sta cateva ore sa pandeasca pe geam si inca o juma de ora pe bordura ca sa-si ocupe locul."


-- omu o fi trait prin bucale .. TM .. etc ..

This post has been edited by minny: 25 Feb 2008, 18:35


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 25 Feb 2008, 19:00
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




...Bucale, TM, BV, C-tanta...neamuri de traista sunt peste tot, doar traim in RRomania, nu? mad.gif

excl.gif De exemplu, eu am parcat saptamana trecuta 5 minute (dupa ceas) masina pe o strada din centru (zona P-ta Rosetti) in dreptul unui imobil, NU am blocat accesul in vreo curte, paralel cu sensul de mers, cu rotile stanga pe trotuar (am pliat oglinda si am lasat cca 1m latime ptr. trecerea nestingherita a pietonilor pe trotuar).

Cand am revenit, repet, dupa 5minute am gasit stergatoarele ridicate si roata dreapta spate aproape pe janta (fara capacelul de la ventil, bineinteles)... 251.gif

Am si o banuiala cine ar putea fi...un anumit mos geriatric care sta la panda si se ocupa cu chestii de-astea... asa, just for fun, cert e ca daca-l prindeam umbland la masina, il calcam pe cap...mama lui de alterat! gun3.gif

This post has been edited by Kojak: 25 Feb 2008, 19:03


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 25 Feb 2008, 19:02
Post #64


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




daca arati ca la avatar... radmasa.gif icon_mrgreen.gif laugh.gif biggrin.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 25 Feb 2008, 19:04
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(ydaniel @ 25 Feb 2008, 20:02)
daca arati ca la avatar... radmasa.gif  icon_mrgreen.gif  laugh.gif  biggrin.gif
*



radmasa.gif Buna asta!

...Dincontra, daca as fi aratat "ca la avatar", ar fi trebuit sa fie nebun sa se puna cu mine...manca-ti-as pana ta! biggrin.gif

This post has been edited by Kojak: 25 Feb 2008, 19:05


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 Feb 2008, 19:45
Post #66


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Ati auzit-o pe aia cu scoaterea sistemului de locuri platite din Bucuresti? cica joi se hotaraste, momentan e doar propunere. Eu daca ipotetic as fi din Bucuresti as fi pentru si mi se pare o idee foarte buna.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 25 Feb 2008, 20:25
Post #67


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




eh,tu mereu ai idei din astea:) lasa ca vin eu si la tine;)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 25 Feb 2008, 21:00
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




argoane, nu imi vine sa cred!
asta ar merita un topic nou!

mai la obiect, inainte sa se ajunga la 50 de pagini si sa fie inchis topicul, mai aveti vreo parere referitoare la patania mea de aseara si la motivul acestui topic?

va multumesc!

p.s. reflectand , ajung la concluzia cain mom cand te abordeaza unul asa, trebuie agresivitate absoluta!!!


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 Feb 2008, 21:17
Post #69


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




nu am eu nici o idee, la stiri am vazut.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 25 Feb 2008, 21:18
Post #70


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 25 Feb 2008, 20:45)
Ati auzit-o pe aia cu scoaterea sistemului de locuri platite din Bucuresti?  cica joi se hotaraste, momentan e doar propunere. Eu daca ipotetic as fi din Bucuresti as fi pentru si mi se pare o idee foarte buna.
*



http://www.gandul.info/societatea/parcarea...ml?3932;2412497


Sustin chestia asta - si am mai zis-o pe aici; sect. 3 e impotriva. Acum, ca stau in sect. 3, sa fie si pe bani - primesc, dar sa faca drac*lui un loc de parcare minim 100 RON/luna - confortul sa fie platit si astfel sa se stranga mult-mult-mult mai multi bani la bugetul local si sa se creeze alte locuri de parcare, ca 50RON/an (sau cat mai e acum) sunt bani de alune.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XanRO
post 25 Feb 2008, 21:37
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 16 May 06
From: Bucuresti




Eu zic sa parchezi mai incolo, ca nu costa mult jumatate de litru de benzina. Stiu zona putin, incearca pe zona de langa gradinita, langa linia aia de tren parasita, daca tot ai zis ca stai la 50m de srada principala si nu stau prost cu orientarea in spatiu.
Locuri de parcare inca se gasesc de bine de rau, doar ca trebuie sa te chinui putin mai mult. Alterneaza zona de parcare, nu locul.Eu am nr de BC dar nu s-a luat decat o data cineva de mine,destul de politicos, in rest nici stergatoare ridicate, nici oglinzi pliate (sper sa nu cobesc acuma).


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 2006 - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DiMaggio
post 25 Feb 2008, 21:45
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 8 November 05
From: Bucuresti




Sariti!

Bucurestiul este un oras chiar ok dpdv al locurilor de parcare. Eu gasesc seara liber mai mereu loc de parcare, iar cand e ocupat gasesc la 20-30 de metri. Ba mai mult intre doi copaci e mereu liber dar acolo evit, pentru ca acolo mi-au spart geamul odata si sunt superstitios. biggrin.gif

La cat de civilizati suntem in tara asta si la cat de bine isi face politia treaba parchez oricunde cand nu am loc, si sunt in centru, pe trotuar, pe strada, oblic, paralel, jumatate-jumatate, oricum dar imi fac loc, insa las loc sa de trecere daca e intrare si am grija sa nu blochez pe nimeni.

Sa va dau un exemplu. In Barcelona, e extraordinar de greu sa gasesti un loc de parcare, fie el si cu plata. Nu era ceva iesit din comun sa intarzii la servici o ora pentru ca nu gaseam loc de parcare (lucru general aceptat). Daca dadeam ture 15 minute si gaseam, ziua incepea bine.

Bineinteles ca atunci cand este loc de parcare dar locul e prea mic, nu e problema, dupa atata cautare iti faci loc. (aproape toate masinile din cartiere de blocuri au urme bara) Iti faci loc impingand cu bara, cumana, iti faci loc oricum.


Oricum unde stateam intr-un cartier era extrem de full intodeauna. Seara venea lumea de la servici si ii blocau pe toti cei care erau parcati,. Lasau pe liber sa poate fi impinse masinile. Oricum cateodata erau si cate doua randuri de masini care blocau parcarea initiala. Insa se rezolva, fata tipete, fara amenintari, fara stergatoare indoite, cauciucuri taiate, etc.

Si un exemplu grafic: Daca / - simbolizeaza masini , parcarea arata full cam asa:

/////////////////////////////
------ ----------------- ----
-- ----- ---- ----- ----- -

Ah si inca un lucru, daca in Bucuresti am reduce distantele intre masini cand parcam, am face rost de locuri extra.. risipa

Le: Si ca sa fiu on-topic, du-te fratele meu la el cu tupeu, aflii tu cine e si unde sta ca nu e greu (intreaba vecini mai in varsta) Du-te la usa la el cu ranga, urla, da cu ranga amenintator in perete, ridica-te pe varfuri si apropie fruntea de fruntea lui, ca si cum esti pe punctul de ai da un cap in gura, zbiara, scoate vecini din casa se va potoli.

Dar vezi ca daca nu faci bine sceneta o faci degeaba. E nevoie de cursuri de self esteem, uita-te in oglinda, repeta I am the best, sunt cel mai strongest, iti rup gatul, ba prostule nu mai parca acolo ca te rup! Fraiere de rup, sa moara mama! Coita cine esti tu sa imi spui unde sa parchez? Ba, iti dau foc la casaQ .Dar trebuie sa fii convingator, eventual pune un prieten sa iti dea suturi si sa te palmuiasca in timp ce repeti. Daca nu iti iese, stai acasa si cheama un prieten, crede-ma e o solutie excelenta amenintarea in Romania.

Intr-o tara de animale trebuie sa te porti la fel. Arata ca esti nebun. Plus de alta se stie ca romanul se ratoieste mult si nu prea trece la actiune.

This post has been edited by DiMaggio: 25 Feb 2008, 22:00


--------------------
Renault Megane RS 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 25 Feb 2008, 22:45
Post #73


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




QUOTE(DiMaggio @ 25 Feb 2008, 21:45)


Le: Si ca sa fiu on-topic, du-te fratele meu la el cu tupeu, aflii tu cine e si unde sta ca nu e greu (intreaba vecini mai in varsta) Du-te la usa la el cu ranga, urla, da cu ranga amenintator in perete, ridica-te pe varfuri si apropie fruntea de fruntea lui, ca si cum esti pe punctul de ai da un cap in gura, zbiara, scoate vecini din casa se va potoli.


*


vezi sa nu aibe dupa usa bata+spray paralizant icon_mrgreen.gif sau un ciobanesc german biggrin.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 25 Feb 2008, 23:12
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




xan ro, di magio: va pripiti!

ca sa fiu ff exact: stau langa fostul sherrif s!!

am zis ca de la cora fac 15 min pe jos,,,,pana la calea ferata e cale lunga!!

sa veniti aici la mine duminica seara, efectiv nu e loc sa arunci un ac!

in alte parti e, in altele tot nu e!

nu va mai aruncati asa cu afirmatiile, daca aveam unde maduceam singur in alta parte!

nu intelegeti ca nu era loc??

plus ca n-am matiz, ci o masinuta care e cam dubla la dimensiuni si chiar nu incape oriunde!

va astept sa imi indicati aici locuri de parcare libere!
p.s. daca tot stiti zona, ati observat cat de des masinile parcate pe locurile astea noi amenajate, sa zicem de la "veteranilor", sunt blocate de altele, paralele cu axul drumului?SI CARE NU SUNT LASATE "la liber"!!!


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robyvol33
post 26 Feb 2008, 00:08
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 809
Joined: 5 May 07




Tata e naspa treaba cum ziceau toti pe la tv o sa inceapa fiecare detinator de masina o lupta pe viata si pe moarte dupa locuri de parcare cum a-r fi:scrisuri pe masini,indoit stergatoare,zgiriat masini,taiat cauciucuri si cite si mai cite pentru un amarit loc si cum noi suntem latini dar si romini sa vedeti ce iese 10412898.gif gun3.gif


--------------------
opel astra 1.7cdti ex.dacia supernova 1.4 2001
Urasc trufia,minciuna si prostia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp
post 26 Feb 2008, 00:20
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 27 August 04
From: Bucuresti




Cam aceeasi situatie este si la mine (Dr Taberei), daca ajungi acasa prea tarziu nu mai este loc de aruncat un ac, vorba ta. Am ajuns sa ma deplasez destul de putin cu masina in ultimele luni si aproape niciodata seara, intrucat risc sa nu mai am unde lasa masina. Si aici nu e vorba ca o las la 500 de m sau 1 km departare de casa, am fost si in situatia de a cauta la distante mari si... n-am gasit.

Situatia e tampita, sunt cam vreo 8 locuri din astea platite alocate blocului, in rest parcheaza fiecare cum apuca, inclusiv in fata parcarii, "pe liber". Un singur destept (cu numar de Constanta, na!) mi-a zis o data ca acolo unde are el masina e locul lui (pe trotuar) ca el parcheaza acolo de 3 ani de cand sta in bloc, eu stau de 6 dar nu m-am gandit niciodata sa-mi adjudec un loc in felul asta.

In plus, in ultima vreme au inceput sa apara parcate la bloc din ce in ce mai multe dube, taxi-uri, dacii papuc, masinute cu reclame la chips, medicamente si alte prostii. Sustin cu tarie propunerea aia care desfinteaza locurile astea platite cu suma ridicola de 60 de lei pe an, dar in acelasi timp ar trebui cumva regelmentata si situatia masinilor care fac parte din parcul auto al firmelor: la toti distribuitorii asita de guma de mestecat si alte lucruri nefolositoare li se da masina acasa si dintr-o data din 10 masini parcate langa bloc se fac 20, ca de, acuma ne-a dat de la serviciu, cine-i mai tare decat noi. Nici nu mai vorbesc de camioane si tiruri, va pot arata eu cateva locuri in care am vazut noapte parcate si asemenea chestii. Teoretic e interzis, dar cine mai sta sa aplice legea...

Toate trotuarele dintre blocuri ar trebui sa aiba locuri marcate pe langa ele. M-am saturat de pitipoancele cu Ford Fiesta sau VW Polo care cand parcheaza lasa cam 2 metri in fata sau in spate fata de urmatoarea masina, ele cred ca parcarea corecta este aia cand intre masina ta si cea din fata vezi neaparat o bucata buna de asfalt. De fiecare data cand ajung noaptea numar astfel de "jumatati" de locuri de parcare intre masini din care s-ar mai putea incropi macar 2-3 locuri pe aleea de aici.



--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vali vtk
post 26 Feb 2008, 00:29
Post #77


Membru cu scame-n sange


Group: Members
Posts: 221
Joined: 8 November 06
From: Braila




eu as propune ca masinile de firma sa aiba numere galbene(sa poata fi usor identificate) iar firmele sa aiba un parc unde sa le tina ,sa vezi atunci locuri de parcare


--------------------
DACIA 1300 1980 - BR-15-DNL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 26 Feb 2008, 00:42
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




QUOTE(argon @ 25 Feb 2008, 20:45)
Ati auzit-o pe aia cu scoaterea sistemului de locuri platite din Bucuresti?  cica joi se hotaraste, momentan e doar propunere. Eu daca ipotetic as fi din Bucuresti as fi pentru si mi se pare o idee foarte buna.
*


UDRISTE ala este un IDIOT death.gif ca idee ( am mai apus-o ) ghiciti cine era director pe la METROU in perioada aceea a grevelor showfinger.gif gun3.gif


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 26 Feb 2008, 00:51
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




stiu ca si in dr taberei e problema!

aviz celor care se inghesuie sa spuna ca e lejereanu cu parcarea!
cand a fost zapada n-am indraznit sa scot masina pana la cora, ca dupa aia n-aveai ce face ce ea decat sa o iei in casa!


da va intreb: oamenii nu se inghesuiau sa plateasca 60 roni ca sa dea banii, ci ca sa aiba locul cumva asigurat!


acu sa vezi discutii de genu: baaa, eu am platit locu asta 10 ani, e al meu inca 20!!


inca nu gasesc de nici o culoare explicatia unui tupeu atat de nemasurat, incat sa te legi de un necunoscut pe strada sa ii zici sa nu parcheze pe un loc care nu e al nimanui!

eu n as indrazni!
daca dau de unu al dracu cu un cutit la el?

da ma rog, n am eu fata aia....apropo de dom kojak:P!


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 26 Feb 2008, 07:44
Post #80


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Mie personal mi se pare o idee f buna cea a lu Udriste, problema tine insa de mentalitate. Chiar la PROTV am vazut aseara un reportaj legat de tema asta, cu un batranel care sustinea sus si tare ca fiecare sa parcheze in fata blocului lui. Cand oare s-or cerne generatiile in Romania ?


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Feb 2008, 07:48
Post #81


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




radmasa.gif era foarte agitat mosul din interviu, ca vin cei de la alte blocuri sa parcheze la blocul lui, se inrosise tot de nervi, cred ca daduse in hipertensiune radmasa.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 26 Feb 2008, 08:07
Post #82


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Ce bine ar fi sa mai dispara din mosuletii astia... S_ar mai elibera apartamente, s-ar mai schimba mentalitatea.....


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Feb 2008, 08:57
Post #83


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




problemele apar de la cei care vin prin bucuresti si nu stiu cum sta treaba cu parcatu;))


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tkx
post 26 Feb 2008, 09:05
Post #84


Armwrestler


Group: Members
Posts: 932
Joined: 20 April 07
From: Pitesti




horsewhisperer27, vad ca stai exact in zona in care sta si fratele meu. eu m-am dus pe la el de multe ori si am gasit loc de parcare mereu. e adevarat ca nu la 12 noaptea. pb acolo in strada e ca e riscul mare de a fi lovita. frati-miu a gasit stalpul de la hayon perforat de o muchie colturoasa. el banueste ca de la o platforma care descarca marfa. acu o parcheaza in spa chiar langa bloc. e ferita dar gaseste frecvent piei de rosii, coji de oua si cozi de peste pe ea.


--------------------
Dacia Logan 2007 1.4MPI Laureate
Orice lucru provizoriu ramane definitiv.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
negrucvj
post 26 Feb 2008, 12:41
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 10 October 07




pt horsewhisperer27 : daca te tine cearta-te cu el, inclusiv politie, politicos, capete-n gura, cum vrei tu. Daca nu cauta-ti alt loc, asta-i bucurestiul, nu tot intr-adevar, dar asta e. Iar cu parcarea la comun am mai discutat si pe alt topic, in cazul meu unul din motivele care m-au facut sa inchiriez parcarea de la adp au fost noii veniti in bloc care, chiar si atunci cind au fost avertizati politicos, au parcat in continuare in z, x si y oricum numai normal nu. Normal insemnand sa lasi si pe altul sa "traiasca". Si mai ales blocul meu a fost unul f conciliabil, nu gaseai loc in parcare, no problem, gaseai pe cele 2 stradute din spatele blocului sau la strada. Acum NIMENI nu este de acord cu parcarea la comun pt ca stim ce-i aia.


--------------------
dacia solenza 2004 scala - b38xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 26 Feb 2008, 13:16
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




oameni buni, voi nu intelegeti ca eu CAUT alt loc, ca nu e problema asta, dar ca in momentul ala NU ERA alt loc, si pur si simplu ideea e absurda?

sa vina unu sa iti zica sa pleci????

am gasit si eu masina lovita tot aici in zona, asa ca am patit-o si pe asta...incet ma imunizez!

da una e una si alta e alta!


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceribros
post 26 Feb 2008, 13:35
Post #87


Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par


Group: Members
Posts: 285
Joined: 8 January 08




smile.gif nu e absurd deloc avand in vedere ca in Bucuresti poti sa ti-o iei daca te-ai uitat urat la unu sau daca unui nu ii place fata ta, este simplu te-ai nimerit in locul si momentul nepotrivit. Omului nu ii place masina ta si pace, daca esti mai tare ca el fa-i si tu ceva sa te stie de frica, el te-a facut sa il stii de frica prin faptul ca ti-a zgariat masina. Sau mai simplu daca masina este in fata blocului tau baga o camera care sa filmeze masina. Politia nu te ajuta la nimic, mie mi-au furat bateria, mi-au spart geamu la masina si desi i-am vazut si le-am zis politistilor au zis ca atat cat nu i-au pris in fapt tot de geaba, era cuvantul meu contra al lor si ei erau 2 asa ca ........fara dovezi nu poti face nimic.


--------------------
Am avut Dacie Berlina 1997
In asteptarea gaurii negre....eu sper totusi sa fie mulatra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Feb 2008, 14:14
Post #88


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




hai ca au ridicat 2 masini abandonate;) ai unde sa lasi masina;))


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
airimia13
post 26 Feb 2008, 15:02
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 9 March 06
From: Nehoiu/Bucuresti




Am citit topicul si am vazut ca unii ziceau de parcarile de la Cora sau Plaza (ma intereseaza mai mult cea de la Plaza pentru ca stau aproape).

Se poate lasa masina in parcarea de la Plaza mai multe zile?
Este mai bine in parcarea de afara sau in cea subterana?

Astept pareri daca este cineva care parcheza acolo.


--------------------
Dacia 1310 1998 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 26 Feb 2008, 15:03
Post #90


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




pai inauntru nu cred ca te lasa sa o ti.
afara nu se ia nimenea de tine;)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 10:08
Forum Renault