DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> supapa servofrina

burliu
post 11 Sep 2003, 14:02
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 11 September 03




salutare taica si noroc!
vorba lu' nea iancu,noroc nu am avut pentru ca am fost plecat din tara si pe drum s-a retezat stutul de la supapa de la servo am sunat pe roamingul meu in tara constatind ca reparatiile facute in stainatate le suporta clientul si pierzi garantia asa,am ajuns la un service--"dacia CLAN renault " laugh.gif asa scria pe sigla din zagreb, constatind ca piesa care costa in tara 10.000 lei acolo costa 6$ fara manopera 052.gif
simptomele sint urmatoarele in primi 5-10km un suierat slab catre puternic de aspirator ,apoi apasare cu putere de-ti ies ochii pe pedala de frina.
am cumparat o rola de izolir band am badijonat pina nu a mai tras aer fals si asa am ajuns in tara.pe drum am mai intilnit o singura solenza care sper ca nu a avut probleme si s-a intors cu bine in tara


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 11 Sep 2003, 14:56
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
salutare taica si noroc!
vorba lu' nea iancu,noroc nu am avut pentru ca am fost plecat din tara si pe drum s-a retezat stutul de la supapa de la servo am sunat pe roamingul meu in tara constatind ca reparatiile facute in stainatate le suporta clientul si pierzi garantia asa,am ajuns la un service--\"dacia CLAN renault \" laugh.gif asa scria pe sigla din zagreb, constatind ca piesa care costa in tara 10.000 lei acolo costa 6$ fara manopera 052.gif 
simptomele sint urmatoarele in primi 5-10km un suierat slab catre puternic de aspirator ,apoi apasare cu putere de-ti ies ochii pe pedala de frina.
am cumparat o rola de izolir band am badijonat pina nu a mai tras aer fals si asa am ajuns in tara.pe drum am mai intilnit o singura solenza care sper ca nu a avut probleme si s-a intors cu bine in tara


ce pacat....si eu am trecut pe acolo dar nu ne-am intalnit... laugh.gif .... sau DSN nu se pun?.... eu nu am vazut nici o SLZ si doar o DSN cu numar de Croatia... si asta in doua drumuri facute pana in Franta, pe ruta Ungaria-Croatia-Slovenia-Italia...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 01:34
Forum Renault