DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages « < 12 13 14 15 16 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tesla Motors

IRONICK
post 20 Apr 2016, 09:21
Post #391


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(VladSoare @ 20 Apr 2016, 09:02)
Păi poate ne explici tu ce era așa spectaculos la EV1.
*


Vezi ca ai ramas dator sa raspunzi punctual in postul: #363
Da o iei asa cu fiecare componenta a masinii si ne explici de ce este mai proasta.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Apr 2016, 09:42
Post #392


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Păi n-am ce să răspund mai mult decît am zis deja cu alte ocazii. Dacă excludem Tesla S, ar fi cam așa:

QUOTE(IRONICK @ 19 Apr 2016, 19:12)
Prost, adica cum? Defineste.
QUOTE(IRONICK @ 19 Apr 2016, 19:12)
Schimbare in rau, de ce?
QUOTE(IRONICK @ 19 Apr 2016, 19:12)
Ce ofera mai putin? Ca nici autonomia este un impediment. 99% din timp folositi masinile in oras.

Spațiu. Confort. Calitatea materialelor. Plăcerea condusului. Design.
Toate electricele în afară de Tesla sînt mici și înghesuite, cu plastice ca de Logan. Accelerația e bună doar cînd pleci de pe loc, apoi se fîsîie. Și sînt urîte cu spume.
Autonomia este uneori insuficientă chiar și pentru oraș, dacă-s condiții nefavorabile. Și oricum, procentul tău e umflat. Cel puțin în cazul meu este mai aproape de 80% decît de 99. Nu prea cred că sînt atît de mulți care să se apropie de 99%.

Acuma zi-ne ce îți plăcea atît de mult la EV1 și consideri că s-a pierdut, că nu mai există azi. De ce ar trebui să plîngem după EV1?

This post has been edited by VladSoare: 20 Apr 2016, 09:44


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 20 Apr 2016, 12:25
Post #393


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.394
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Vlad: te vei lupta cu morile de vant.

O sa-mi sara in cap Ironicku' da' nu prea ma intereseaza, asta nu ma opreste sa-mi zic parerea

El pierde fondul fiind incantat de forma. Pierde esentialul dupa care se contrazice din placerea de a se contrazice, fiind cel priceput la aboslut orice.

La el farul cu LED este o chestie extraordinara. Moderna, complexa, cu o tehnologie noua si diferita, cutting edge.....doar ca nu lumineaza ca un halogen. Dar LED-ul este viitorul.....
Evident ca este.....da' nu acum, mai asteptam un pic pana cand tehnlogia va putea sa imi ofere ceva superior.

Masinile electrice sunt viitorul. Moderne, cutting edge, cu performante.....cu tot ce vrei, doar ca nu prea ai ce sa iti iei.

Tesla se adreseaza clientilor cu posibilitati financiare mult peste medie, iar doar cu acesti clienti nu faci schimbare.

Restul exista dar sunt total necompetitive.
Un Zoe incepe de la 21.000 fara chiria lunara a bateriilor.
Vine cu o caroserie de dimensiune unui Clio, 88 de cai si teoretic fara revizii.

De ce nu mi-as lua un Megane (ca sa ne oprim la Reno), care incepe de la 15.000 (deci -7.00 euroi), vine cu o caroserie mai mare, e mai confortabil, nu trebuie sa-l incarc X ore, are motor diesel de 90 sau benzina de 115, si pe care cheltui 100 euro pe an cu revizia.

Bun, ma mai costa carburantul...si nu putin, insa imi ofera posibilitatea sa ma plimb unde vreau eu si cat vreau eu la orice ora din zi sau noapte. Sau pot sa ma duc 1000 de km dintr-una, cu pauza doar de 5 min de pisu', nu de 4-5 ore cat sa-l pun la incarcat.
Iar daca pun 100 euro / luna carburant, acopar diferenta intre pretul de achizitie al Zoe fata de Megane in 5-6 ani. Mie iar imi da cu virgula.
Si sa nu uitam de chiria lunara a bateriilor, deci niste costuri lunare am si acolo

Deci iar zic....greu cu schimbarea in conditiile astea.
Dar masinile electrice sunt viitorul.......evident ca sunt, dar nu acum, mai incolo, cand tehnologia se va mai dezvolta.

A nu se intelege ca sunt impotriva farurilor cu LED sau al masinilor electrice.
Absolut deloc, zic doar ca in mometul de fata mai au ceva de lucru pana cand sa poata fi o alternativa.

This post has been edited by vallixx: 20 Apr 2016, 12:33


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Apr 2016, 13:25
Post #394


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Problema este că e un cerc vicios aici. Tehnologiile nu se vor dezvolta și nu se vor ieftini dacă nu le adoptăm. Iar noi nu vrem să le adoptăm pînă nu se dezvoltă și nu se ieftinesc. Și atunci ne învîrtim în jurul cozii.

Ironick zice că ar trebui să ne luăm inima în dinți și să le adoptăm chiar și așa, incomplete, strîngînd din dinți, doar de dragul schimbării. Pentru că de fapt ele sînt foarte bune și moderne, e doar vina noastră că nu le vedem așa. Iar cei care refuză s-o facă sînt doar niște retrograzi stupizi care stau în calea progresului. Vrei butoane pe bord și nu un televizor lipit cu superglue? Ești un retrograd care trăiește în trecut. Vrei volan rotund? Ești un retrograd care trăiește în trecut. Etc.

This post has been edited by VladSoare: 20 Apr 2016, 13:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 20 Apr 2016, 13:26
Post #395


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




nu va ingrijorati, se prefigureaza deja piete suficient de solide ca sa determine progresul.

nu va suparati pe mine, dar musk nu conta tocmai pe romania cand si-a facut planul de afaceri.


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Apr 2016, 13:28
Post #396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




De ce să ne supărăm? Știm și noi asta. tongue.gif
Nu pot decît să sper să ai dreptate. De-abia aștept să văd mașini electrice pe toate drumurile.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 20 Apr 2016, 13:37
Post #397


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




e inevitabil. pisica a iesit din sac tongue.gif chiar presupunand ca tesla in sine se duce cu burta in sus, modelul s-a pus pe piata.

cu tehnologia actuala nu va inlocui complet motorul termic, chiar si cu avansuri considerabile la autonomie. insa pentru anumite tipuri de utilizare, e pur si simplu aberant sa nu iei in calcul una electrica.


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 20 Apr 2016, 13:38
Post #398


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Adica inca un DMC? tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 20 Apr 2016, 14:47
Post #399


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(Han Solo @ 20 Apr 2016, 14:26)
nu va suparati pe mine, dar musk nu conta tocmai pe romania cand si-a facut planul de afaceri.
*


coffee_spitsk.gif
up.gif
Anul trecut pierdusem sirul Teslelor si Outlanderelor Hybrid dupa doar doua zile in Olanda.
Acum doi ani nu gaseai parcare in Norvegia fara cel putin un Model S sau un Leaf.
Pentru tari "normale" cu autostrazi peste tot, aeroport in orice catun mai rasarit si prize in fiecare parcare masinile electrice sunt perfecte.
Nu si-a pus nimeni problema sa nu le mai faca pentru ca nu sunt suficiente prize de incarcare in Drumul Taberei!
Una peste alta se poate si la noi:
Subventie masini electrice


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Apr 2016, 12:31
Post #400


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(VladSoare @ 20 Apr 2016, 09:42)
Păi n-am ce să răspund mai mult decît am zis deja cu alte ocazii. Dacă excludem Tesla S, ar fi cam așa:
Spațiu. Confort. Calitatea materialelor. Plăcerea condusului. Design.
Toate electricele în afară de Tesla sînt mici și înghesuite, cu plastice ca de Logan. Accelerația e bună doar cînd pleci de pe loc, apoi se fîsîie. Și sînt urîte cu spume.
Autonomia este uneori insuficientă chiar și pentru oraș, dacă-s condiții nefavorabile. Și oricum, procentul tău e umflat. Cel puțin în cazul meu este mai aproape de 80% decît de 99. Nu prea cred că sînt atît de mulți care să se apropie de 99%.

Acuma zi-ne ce îți plăcea atît de mult la EV1 și consideri că s-a pierdut, că nu mai există azi. De ce ar trebui să plîngem după EV1?
*


Nu mi-ai raspuns inca punctual. Ca sasiul x, este bla-bla, ca suspensia este criza, ca invertorul lucreaza le tensiune prea mare, etc .. ca instalatia de incalzire are randamentul x si daca se adopta y ii creste eficienta. Astea sunt argumente ca sa definesti o masina ca este proasta, nu faptul ca atunci cand te sui in ea bati in plastic, strangi din nas si te dai mare cunoscator.

Nu ma intereseaza restul masinilor scoase pe piata la misto, ci doar producatorul din titlu. Am mai zis, restul sunt facute sa descurajeze.

Despre EV1 ti-a dat startupul paul_p. De la ce a spus el poti sa dezvolti ce a reprezentat ea.

This post has been edited by IRONICK: 22 Apr 2016, 12:32


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 22 Apr 2016, 12:51
Post #401


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Pentru utilizare în oraș sunt perfecte:
W0j9Klw.jpg12716783_1671767933064354_2036504359_n.jpg
Ba chiar și la drum lung dacă ar fi suficiente stații Supercharger, unde în 30-40 minute se încarcă deja 80% din capacitatea acumulatorilor.
Și la începuturile vehiculelor cu motor termic acestea aveau prețuri prohibitive maselor iar infrastructura era precară - stații de alimentare(inițial carburantul se vindea în farmacii, autonomia nu cred că era departe de ceea ce oferea o trăsură tradițională), service(quasi inexistente, reparațiile erau în regie proprie), drumuri neadaptate, etc.
Începutul este mereu mai greu, pe măsură ce lucrurile încep să ia amploare, se formează cererea pentru stații de încărcare iar furnizoriii de energie electrică vor dori și ei o felie de tort.

Tesla are clienții săi în acea gamă de preț, iar aceștia circulă destul de mult și par a fi mulțumiți. Restul sunt potențiali clienți.
CgedD44XIAEe6fu.jpgCfiBIwQUIAI7oei.jpg

Lucrurile evoluează și la Tesla:
p100d-badges.jpg

Actualul Model ☰ este încă în stadiul de prototip, se vor mai face modificări asupra acestuia, unele lucruri vor rămâne la stadiul actual, altele nu.
Comenzile curg în continuare, însă unii ar putea deveni nerăbdători și ar putea renunța dacă producția nu va ține pasul cu cererea.
QUOTE
"We are now almost at 400,000 orders for the model 3," Elon Musk told a conference held in the Norwegian capital. He added that the interest in the model had "surprised even us".


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4×4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Apr 2016, 12:58
Post #402


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Squirrel @ 22 Apr 2016, 12:51)
Restul sunt potențiali clienți.
*
Nici macar potențiali, sunt doar Gica Contra. Trebuie sa ii iei cu argumente de scoala primara ca sa inteleaga fenomenul.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 Apr 2016, 13:08
Post #403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Ironick, tu ce încerci de fapt să mă convingi? Că Tesla S e o mașină bună? Păi cu asta am spus întotdeauna că sînt de acord. Tehnic vorbind, e o mașină foarte bună, n-am nimic contra ei.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Apr 2016, 13:13
Post #404


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(VladSoare @ 22 Apr 2016, 13:08)
Ironick, tu ce încerci de fapt să mă convingi? Că Tesla S e o mașină bună? Păi cu asta am spus întotdeauna că sînt de acord. Tehnic vorbind, e o mașină foarte bună, n-am nimic contra ei.
*
In nici un caz nu incerc sa te conving. Iti acorzi prea mult credit daca te gandesti la asa ceva. Dar in schimb atunci cand port o discutie in care se face un schimb de idei, imi place sa despic firul in patru, sa inteleg fenomenul in totalitate. In continuare iti astept raspunsurile (cu re de la 400).

This post has been edited by IRONICK: 22 Apr 2016, 13:14


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 Apr 2016, 13:32
Post #405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Cînd am spus că sînt mai proaste, nu m-am referit la soluțiile tehnice. Cuvîntul "prost" are o infinitate de înțelesuri, mai mult sau mai puțin figurate; depinde de contextul în care e folosit, ba chiar și în același context doi interlocutori pot să-l înțeleagă în mod diferit. Tu prin "mai prost" în context automobilistic înțelegi soluții tehnice inferioare. OK, eu nu la asta mă refeream. Eu voiam doar să zic că majoritatea electricelor (nu Tesla S) oferă în anumite privințe mai puțin decît oferă echivalentele lor pe benzină. Chiar dacă pe hîrtie soluțiile tehnice or fi excepționale, în practică oferă mai puțin spațiu, mai puțin confort, mai puțină plăcere, etc. Sînt mașini bune din punct de vedere tehnic, dar pe care o persoană neinteresată de detaliile tehnice le percepe ca pe un regres.
Dacă utilizarea cuvîntului "prost" a fost nepotrivită, atunci OK, admit asta, n-am găsit la momentul respectiv alt cuvînt mai bun. Sînt convins însă că ceea ce voiam să spun a fost clar, în ciuda detaliilor lingvistice.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Apr 2016, 13:59
Post #406


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ok, deci tu nu le compari la nivel de solutii tehnice, ci superficial.
Dar si asa, neavand cunostinte in domeniu, de ce le compari gresit?

Compari Fluence electric cu Fluence motor termic. Compari Mitsubishi Electric cu Daewoo Matiz.

This post has been edited by IRONICK: 22 Apr 2016, 14:47


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 22 Apr 2016, 15:05
Post #407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




pai nu asta trebuie sa compari? masinile cu motoare termice castiga detasat, comparatiile astea.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Apr 2016, 18:42
Post #408


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




da mah arhi, intre mercedes si logan este normal sa fie mai bun mercedesul, ca asa se fac comparatiile
este absolut normal sa ai spatiu mai mare, finisaje mai bune, plastice mai bune .. in mercedes

This post has been edited by IRONICK: 22 Apr 2016, 20:52


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 23 Apr 2016, 08:15
Post #409


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(IRONICK @ 22 Apr 2016, 13:59)
Compari Fluence electric cu Fluence motor termic. Compari Mitsubishi Electric cu Daewoo Matiz.
*
Și asta-i adevărat. E un punct valid. Dacă excludem complet prețul din toate calculele, atunci comparația iese într-adevăr mai echilibrată.
Chestia e că o astfel de comparație are sens doar la un nivel filozofic, pentru că în realitate nu poți ignora prețul. Cînd dai 33.000 de euri pe un i-Miev, nu-ți prea vine să-l compari cu Matizul; mai degrabă îl compari cu mașinile serioase pe care le poți cumpăra cu banii ăia, inclusiv cu Mercedes (pentru că treizeci de mii îți ajung măcar de un A-Klasse, ba mai și rămîn).

Bun, dacă nu mai luăm deloc în calcul nici prețul, nici alte costuri, dacă nu ne mai gîndim deloc la bani, ci vorbim strict din punct de vedere tehnic și filozofic, atunci electricele nu mai stau chiar atît de rău. Dintre un Fluence ZE și un Fluence 1.6 16V, dacă banii n-ar fi o problemă, aș alege ZE-ul.
Totuși, chiar și dacă le comparăm așa, tot nu ies chiar la egalitate, din cauza faptului că ZE-ul este limitat la oraș. ZE-ul te obligă să mai ai încă o mașină în curte.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 23 Apr 2016, 08:58
Post #410


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(VladSoare @ 23 Apr 2016, 08:15)
Și asta-i adevărat. E un punct valid. Dacă excludem complet prețul din toate calculele, atunci comparația iese într-adevăr mai echilibrată.
*
Pai si ce, Dacia s-a vandut ca este antonimul lu' prost, sau ca avea pretul mai mic? Tehnologic este un gunoi, dar are pretul mai mic.
Si aici revenim la prima ta problema, banii.

This post has been edited by IRONICK: 23 Apr 2016, 09:07


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 23 Apr 2016, 09:11
Post #411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Corect. Dacă punem problema așa, atunci într-adevăr totul se reduce la bani.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 23 Apr 2016, 09:16
Post #412


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




Deci Romania nu este o piata de desfacere pentru masinile electrice pentru ca suntem saraci, nu ca masinile electrice sunt proaste?

23 Apr 2016, 09:48:
QUOTE(VladSoare @ 23 Apr 2016, 08:15)
Totuși, chiar și dacă le comparăm așa, tot nu ies chiar la egalitate, din cauza faptului că ZE-ul este limitat la oraș. ZE-ul te obligă să mai ai încă o mașină în curte.
*


Putem sa facem comparatia cu un Veyron. Este prost, nu ai autonomie si mai trebuie sa schimbi si cauciucurile dupa o tura.

This post has been edited by IRONICK: 23 Apr 2016, 09:48


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 23 Apr 2016, 17:06
Post #413


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(IRONICK @ 23 Apr 2016, 09:16)
Deci Romania nu este o piata de desfacere pentru masinile electrice pentru ca suntem saraci, nu ca masinile electrice sunt proaste
Presupun că poți s-o spui și așa, deși cred că e mai degrabă o chestiune de corupție și incompentență decît de sărăcie. Electricele se vînd bine doar în țări care le subvenționează serios. Nici norvegienii nu le-ar cumpăra dacă statul nu le-ar subvenționa și dacă nu le-ar taxa pe cele normale la un nivel absurd. Și ei își fac calcule financiare; singura diferență este că la ei calculele ies invers.

QUOTE(IRONICK @ 23 Apr 2016, 09:16)
Putem sa facem comparatia cu un Veyron. Este prost, nu ai autonomie si mai trebuie sa schimbi si cauciucurile dupa o tura.
Totul depinde de scopul pentru care îl evaluezi.
Ca jucărie exclusivistă de uichend, pentru un grup restrîns de bogătani, Veyronul e excepțional.
Ca mașină de zi cu zi pentru majoritatea populației, e prost.

Vrei ca electricele să fie jucării pentru bogați, precum Veyronul? Atunci sînt foarte bune.
Vrei să revoluționeze industria, să fie pe toate drumurile, să înlocuiască motoarele termice? Atunci mai au încă mult de lucru.

This post has been edited by VladSoare: 23 Apr 2016, 17:39


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 23 Apr 2016, 17:52
Post #414


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Pentru inceput pot gandi un interior mai bun, conceptul totul pe touchscreen, butoane ioc nu cred ca e viitorul. Macar sa fie o optiune care sa inlocuiasca televizoru ala din bord, arata ca dracu cand se umple de amprente.

As lua o seria 3 sau cum ii zice oricand la 35k, mult mai interesanta decat ce ofera concurenta.

This post has been edited by 4x4: 23 Apr 2016, 17:55


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 23 Apr 2016, 18:04
Post #415


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(4x4 @ 23 Apr 2016, 17:52)
conceptul totul pe touchscreen, butoane ioc nu cred ca  e viitorul
*


Asa radeau unii ceo de telefoane si nu numai. Intre timp vanzarile le-au scazut si ei au zburat din board. Pana si BlackBerry a ajuns sa foloseasca android (un exemplu la indemana).
Iar masinile deja nu mai au ace in tabloul de bord. wink.gif

23 Apr 2016, 18:22:
QUOTE(VladSoare @ 23 Apr 2016, 17:06)
Atunci mai au încă mult de lucru.
*
Am inteles patratel.


This post has been edited by IRONICK: 23 Apr 2016, 18:22


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 23 Apr 2016, 19:43
Post #416


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




Pentru piețele unde a fost gândită, tesla s e deja alternativa smile.gif și nu e vorba de nișe extrem de strâmte, ca veyron.

Geniul lui musk. Deja nu mai poate fi ignorat.

Cu 3, indiferent cum va arăta, va generaliza mașina electrică. Vaporware? Drăguț tongue.gif a fost proof of concept, nu va închipuiți ce coadă de 'venture capitalists' e acum la tesla.

"Shut up and take my money", mai ales că nu uitați, suntem intr-o epoca în care banii sunt practic gratis. Se plătește riscul.


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 24 Apr 2016, 12:59
Post #417


-


Group: Members
Posts: 21.942
Joined: 19 April 05
From: Romania




hf.jpg ( Size: 24.06k ) Number of downloads: 258


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 24 Apr 2016, 16:56
Post #418


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




O fi, dar nu-i același lucru. Nu se poate compara.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 25 Apr 2016, 10:46
Post #419


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




S-ar putea ca la T=1908 să fi avut o altă părere decât cea de la T=2016.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4×4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 Apr 2016, 09:58
Post #420


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
17 Pages « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 15:19
Forum Renault