DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Frane ciudate, Puntea spate franata,

SHADYYY1111
post 14 Dec 2015, 22:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 September 13




Zilele acestea am facut un drum de vre-o 60 km.Pana la destinatie totul ok. La inapoiere acasa am constatat la o franare de serviciu , ca nu mai tinea frana .
Mai precis frana , doar apasand mai sacadat pedala de frana , care dupa efectuarea franari se ducea usor in pedalier. Acasa am facut evaluarile .Rotile pe spate erau fierbinti insa nu erau blocate.Primul gand a fost ca am mers cu frana de mana trasa , dar nu era asa. Am crezut ca saboti mi-au facut-o ,desfac si echipez rotile cu saboti noi pe ambele parti si cand ma pregateam sa fac aerisirea observ ca sub rezervorul de plastic ,in dreptul garnituri de pe pompa spre servo ,prelingere de lichid . Iar trec la desfacut , schimbat garnituri si clasica aerisire .Rezultatul - o frana aproximativa.Spun asta pentru ca pedala are o cursa libera de circa 5cm dupa care incepe franarea. Acum intrebarea mea : este corecta aceasta cursa liberea a pedalei ,s-au am gresit undeva? dry.gif

This post has been edited by SHADYYY1111: 14 Dec 2015, 22:35


--------------------
Dacia Supermova 2002 - ct6zdf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SHADYYY1111
post 16 Dec 2015, 17:09
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 September 13




Daca perseverezi ,in final iese traba ok. Am schimbat un rcord flexibil de la etrier dreapta , o noua aerisire si totul este brici . tongue.gif


--------------------
Dacia Supermova 2002 - ct6zdf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th May 2024 - 00:49
Forum Renault