DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sulina, Poveste de iarna si vara

cccccc
post 8 Jun 2022, 20:44
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 4 May 12




muzeul este diferit ca locatie de cel de la far. eu ii spun muzeu insa este vorba de expozitie sulina veche. farul este in renovare si nu am ajuns la un eventual muzeu. am sa caut poze. se poate accesa sulina apoi in apropierea farului pe roseti intersectie cu strada 3 este localizata expozitia. daca dai clic pe iconita se deschid imagini din muzeu. expozitia este particulara si a fost prezentata de o incantatoare doamna. scuze de intarziere.


--------------------
dacia dacia 1972
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Jun 2022, 21:32
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




@cccccc
Multumesc pentru detalii.
Clar, am pus pe lista muzeul ala privat pentru data viitoare cand voi ajunge la Sulina.

In rest, niste poze din Sulina se poate?

P.S. In Tulcea au terminat lucrarile de la faleza?


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cccccc
post 16 Sep 2022, 21:02
Post #183


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 4 May 12




din pacate nu am imagini din tulcea sau sulina
pe canale am fotografiat niste nuferi in padure nu am fotografiat iar pe bara am stat ghemuit la valuri de 1-2 m intr-o barca zvelta de fapt dar care nu exprima incredere. langa epava tot asa. am scapat de ele cand ne-am apropiat de malul peninsulei. se auzeau bubuituri prin ucraina, posibil pe insula serpilor. epava se vede cu un binoclu cu marire de 20 de la plaja din fata umbrelutelor. greu se vede cu ochiul liber.
in ce priveste lucrarile la faleza tulcea pot spune ca inca se lucra in mai, dar fara zarva mare. posibil sa o termine in termen. termenul ca la orice lucrare mai mare poate suferii modificari dar tot in termen ramane.
intradevar sunt multe de filmat sau fotografiat in cele doua orase, insa acum trebuie un ochi de artist pentru ca internetul este plin.


--------------------
dacia dacia 1972
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 5 6 7
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 14:38
Forum Renault