DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Usa metalica, Tipuri, costuri, probleme, sfaturi

costi
post 11 May 2005, 08:27
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@ steph: mi-e rau......
parca esti la Sing Sing smile.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 11 May 2005, 08:40
Post #32


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Sper ca usa nu arata ca-n pozele alea?!?!?!?!??!?!?!?!
Adica de ce nu ai luat una cu toate mecanismele alea ascunse in foile de usa???
Spuneti-mi va rog ca nu am inteles eu pozele bine!!!!


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 11 May 2005, 08:51
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




usa e chiar ca in acele poze ... si usa cu toate mecanismele alea mai mult ca sigur nu gasesti smile.gif plus ca acum 15 ani cand a fost facuta usa adica in primii ani dupa revolutie 91-92 nu prea gaseai nimic la noi toata lumea statea cu usile alea prinse in cuie in perete etc.

poza a iesit oarecum prost in principal cam toate prostiile alea de pe ea sunt nichelate sau nujtiu mai cum ( imi scapa pe moment) si usa aia plus alarma iti da un sentiment de siguranta smile.gif sa va pun si o poza cu exterioru smile.gif

nu as schimba-o cu nici o usa din asta moderna de metal cu nujtiu cate puncte de inchidere nujtiu ce materiale... pastilele de la iale sunt facute din otel calit si am incercat sa le gaurim cu spirale de vidia si dabea a sarit nichelu de pe ele ...

This post has been edited by steph: 11 May 2005, 08:53

Attached thumbnail(s)
IMAGE0011.JPG.JPG ( Size: 241.89k ) Number of downloads: 3725
IMAGE0012.JPG.JPG ( Size: 281.38k ) Number of downloads: 3819


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 11 May 2005, 08:53
Post #34


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Ahh mea culpa..am crezut ca ti-ai cuparat acum usa aia!!!!Daca e asa "veche" e ok, cred ca e buna..decat ca arata un pic sinistru asa...ca la inchisoare.Oricum obisnuinta face totul smile.gif


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 11 May 2005, 08:55
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




QUOTE(mil @ 11 May 2005, 03:33)
steph draga, dar la niste gratii in geam nu te-ai gandit, da...stii d'alea de 1 cm...pe urma poti sa ii dai telefon lui mugur sa ii inchiriezi casa pe post de depozit bnr
*



stau la 7 ph34r.gif

QUOTE(Lexy @ 11 May 2005, 10:53)
Ahh mea culpa..am crezut ca ti-ai cuparat acum usa aia!!!!Daca e asa "veche" e ok, cred ca e buna..decat ca arata un pic sinistru asa...ca la inchisoare.Oricum obisnuinta face totul smile.gif
*



nu a fost facuta toata odata cum venea o idee cum o puneam in practica si treptat a ajuns in stadiu asta smile.gif obisnuita a fost doar o problema de timp... sa vezi ce bine cand ai skotch pe vizor si vecinei ii sparge apartamentu iti permiti sa intredeschizi usa cu magaoaia aia de lant cu telefonu in mana sa urlii la hoti =))


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lili
post 11 May 2005, 12:53
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 11 November 04
From: Timisoara




Am si eu o intrebare.
Usile astea metalice sunt bune de pus ca usi exterioare la casa?
Rezista la intemperii? As fi interesata sa montez la casa de vacanta la intrare.
Multumesc.


--------------------
Chevrolet Kalos SX 1.4 16v - B35044
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 11 May 2005, 13:03
Post #37


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




QUOTE(lili @ 11 May 2005, 12:53)
Am si eu o intrebare.
Usile astea metalice sunt bune de pus ca usi exterioare la casa?
Rezista la intemperii? As fi interesata sa montez la casa de vacanta la intrare.
Multumesc.
*



Evident - ele sunt folosite in primul rand pentru asa ceva - evident, in acest caz, atentie mare la calitatea finisajelor de la exterior si a izolarii intre cele 2 foi de tabla ...


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 11 May 2005, 13:07
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




nu toate; intreaba vinzatorul


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ant
post 11 May 2005, 13:12
Post #39


Utilizator resuscitat


Group: Members
Posts: 358
Joined: 21 June 04
From: Bucuresti




Eu am o usa de lemn masiv care a venit impreuna cu apartamentul care arata foarte impunator (am auzit de cazuri cand au plecat fostii proprietari cu usa in spate ) si pe ea montate 3 incuietori (una normala yala, una cu o cheie ciudata rotunda si inca una gen drug care intra cam 10-15 cm in perete ). Faza amuzanta e ca daca ii dai un picior cade din balamale cu toate ca ea pare foarte solida. Casa e asigurata asa ca eu sper sa nu-i bata gandul (poate se uita mai intai la tabelul de la intretinere si la aia cu datorii se gandesc ca nu merita biggrin.gif )

Ps si cum aveam de ganda sa stau linistit in concediul din vara dupa renovarea casei, ma cam bate un gand sa-mi iau usa d-asta de seif




This post has been edited by Ant: 11 May 2005, 13:28


--------------------
Opel Vectra 2005 cu remorca - B .. AIT
Daca nu merge cu ciocanul din prima, incercati un ciocan mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 11 May 2005, 13:17
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




asa si unde zici ca stai ?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 11 May 2005, 13:25
Post #41


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




SI cand pleci in concediu?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ant
post 11 May 2005, 13:29
Post #42


Utilizator resuscitat


Group: Members
Posts: 358
Joined: 21 June 04
From: Bucuresti




Stau in Dr Taberei la etajul 10 langa un apartament in care stau mai multi minoritari cu antecedente in spargeri de apartamente biggrin.gif . Sunt ok pe post de alarma si antifurt ...


--------------------
Opel Vectra 2005 cu remorca - B .. AIT
Daca nu merge cu ciocanul din prima, incercati un ciocan mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 11 May 2005, 21:35
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(lili @ 11 May 2005, 12:53)
Am si eu o intrebare.
Usile astea metalice sunt bune de pus ca usi exterioare la casa?
Rezista la intemperii? As fi interesata sa montez la casa de vacanta la intrare.
Multumesc.
*



Cam ce ai vrea,se poate face si la comanda(dimensiuni,model,tip de incuietoare,etc.) ,dar asta numai la reprezentantele ,firmele care se ocupa cu asa ceva,si nu la magazinele cu usi de 2 lei....La casa ta de vacanta trebuie o usa solida din toate punctele de vedere....
Am vazut o emisiune la Antena1 "Casa de piatra' si vb despre o firma de usi ...era pe undeva prin tara,nu mai tin minte....oricum inainte sa faci o alegere studiaza bine piata...
Succes


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 11 May 2005, 22:54
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Daca hotu a pus ochii pe apartamentu tau si mai e si putin tupeist ti-l sparge cu tot cu usa de metal. O prietena, a carei garsoniera a fost sparta acum cateva luni, era ofticata ca totul s-a intamplat din cauza usii pe care o avea (veche, lemn, subreda) la care politaiu ii zice: Stai linistita, unuia i-au taiat usa metalica cu FLEX-u blink.gif ... oare cum a reusit fara sa atraga atentia vecinilor blink.gif

ontopic: un prieten si-a montat usa metalica, cam 7.5 mil + aproape un 1 mil manopera, e prinsa in 6 dibluri (suruburi) si 3 tuburi de spuma, fara sudura, fara bagat ciment si totusi usa aia statea suspendata in dibluri fara absolut nici o problema. Doar cand te gandesti ca i-a luat o ora sa scoata un surub pe care l-a bagat stramb si arata naspa.
Este foarte important ca firma de la care luati usa sa se ocupe si de restu: carat, montat ... si sa stati pe capu lor cand o monteaza si mai ales cum baga spuma, adica sa nu bage asa la vrajeala. Majoritatea iti zic ca un tub e suficient si se zgarcesc ... pe bani vostrii.


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TeodorM
post 12 May 2005, 11:33
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti




Cea mai buna usa nu exista. Cea mai sigura usa, iar nu exista. Pentru linistea fiecaruia, usa lui este buna cand ajunge sa arate ca depozitul de aur de la bnr.
Din punctul meu de vedere: una bucata usa + una bucata alarma + una bucata asigurare + un bloc de pensionari curiosi.


--------------------
Dacia Solenza - B-26-CTM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 13 May 2005, 00:21
Post #46


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Daca nu e mai nimic in casa de valoare si care sa atraga mirosul spargatorilor,poate sa fie o usa mai mult de design,ca doar nu vreti sa tineti valori mari si sume de bani imense si in acelasi timp sa fie la fel de sigure ca in seiful banci biggrin.gif !Pentru cineva care i-si pune in minte un lucru(sa fure valori dintr-un apartament sau automobil)nu exista obstacol!
Din cite stiu eu,pina acum nu exista o incuietoare sau sistem de alarma sigur 100%!Mai acum 2 saptamini a fost in incinta Romexpo,Romsecuriti,o expozitie de securitate unde a fost prezent si un neamt care avea o trusa cu care deschidea cel mai performant sistem de inchidere in maxim 2 ore!Asa ca nimic nu e sigur,decit daca e asigurat la firmele de specialitate biggrin.gif !


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 13 May 2005, 06:25
Post #47


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




De acord! Dar cum romanasii nostri nu sunt nemti, o usa cu incuietori de calitate inseamna descurajare.
Sincer..vezi tu in RSR blocul ala unde mosmondeste unu la usa ta 2 ore fara sa se sesizeze SRI-ul? (Serviciul Ramolitelor Intrebatoare)


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
soryn
post 13 May 2005, 21:42
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 17 February 05
From: Cluj-N




QUOTE(lili @ 11 May 2005, 13:53)
Am si eu o intrebare.
Usile astea metalice sunt bune de pus ca usi exterioare la casa?
Rezista la intemperii? As fi interesata sa montez la casa de vacanta la intrare.
Multumesc.
*


Nu iti recomand sa pui la casa usa metalica,fratele meu are si regreta acest lucru;din punct
de vedere al sigurantei e ok,dar pe timpul iernii pe zona metalica(la interior!) se formeaza un strat de bruma,iar pe partea centrala unde este acel mdf sau cum i-o fii spunand se formeaza condens.
Concluzie:nu izoleaza deloc termic


--------------------
renault megane 2016 - cj xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 14 May 2005, 09:15
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




Eu am la casa usa metalica - speciala pentru exterior si nu am probleme nici de securitate , nici termice.


--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 14 May 2005, 16:44
Post #50


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Sunt n-spe tipuri si modele de usi metalice si fiecare are avantaje sau dezavantaje,dar multe sunt cu dezavantaje.O usa cit de cit buna e undeva pe la ~ 10 mil,si se mai adauga buctuci,yala,feronerie(ca sa nu zic clanta biggrin.gif )fabricate de producatori renumiti.Asa ca fiecare i-si ia ce poate si ce vrea.


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lili
post 16 May 2005, 13:22
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 11 November 04
From: Timisoara




Pe mine usa metalica m-ar fi interesat din punct de vedere al
rezistentei la intemperii, pentru ca la casa mi-am comandat usi din stejar,
lacuite, si dupa 2 ani arata deja nasol, lacul cojit, lemnul atacat de ploaie, zapada si soare.
Greseala a fost ca initial nu am prevazut copertine la usile de intrare in casa.
Acum mi-am facut dar raul este deja produs, in vara asta trebuie sa le reconditionez.
Si de aici m-a batut gindul la o usa metalica, dupa ce am vazut topicul.


--------------------
Chevrolet Kalos SX 1.4 16v - B35044
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 28 May 2005, 12:17
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




OK am nevoie de pareri:
Oferta de usa de metal. Toate usile sint la fel (tabla de 1,25 mm, poliester expandat-ignifug, termic, fonic), toc de otel, balamale din otel, garnitura de Ca (Suedia), bolturi de siguranta intre balamale si caseta blidata in zona sist de inchidere) COST 6.800.000.
Balamale: Urbis (nu), Kale (nu) , Mottura (da) si CISA (da)

Usa poate fi cu 1 sau 2 broaste;
Usa cu 1 broasca Mottura: 10 mil (inchidere in 3 pct pe 3 laturi) ; 11,6 mil Broasca Mottura (inchidere in 4 pct cu 5 boturi (?) ; 13,2 mil (Mottura 4 pct cu 10 bolturi (?) si sist autoblocare

Usa cu 1 broasca CISA: 10,0 mil (inchidere in 3 pct , cheie seif si sistem de recodare; 11,7 mil (inchidere in 3 pct si sist autoblocare

Cam astea ar fi variantele de baza. Pot fi facute tot felul de combinatii daca vrei cu doua yale in jur de 14 mil (nu vreau);

Eu inclin spre Mottura (CISA se reconfigureaza cheia dar nu vad nici un avantaj in asta...

Intrebarea este care din cele 3 var de Mottura sa iau ? si ce sint bolturile ? barele alea care ies din broasca si intra in toc?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 30 May 2005, 17:17
Post #53


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




fii si tu un pic mai explicit.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 30 May 2005, 17:22
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Pai cit de explicit sa mai fiu?
Vroiam sa stiu de la cei cu Mottura pe care din cele trei variante sa o aleg:
10 mil - inchidere in 3 pct pe 3 laturi
11,6 mil - inchidere in 4 pct cu 5 boturi
13,2 mil - inchidere in 4 pct cu 10 bolturi si sist autoblocare


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 30 May 2005, 17:30
Post #55


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Daca stai la bloc, pe cea mai ieftina. Hotii oricum vor prefera fereastra.

P.s. edit:
Uitasem, asta in caz ca toate au exact acelasi ansamblu cheie/ broasca si difera doar nr punctelor de contact.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
northwood
post 31 May 2005, 10:07
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 26 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Ake @ 30 May 2005, 17:30)
Daca stai la bloc, pe cea mai ieftina. Hotii oricum vor prefera fereastra.


*




Treaba asta cu preferatul ferestrei cred ca e valabila pentru parter/etaj 1/ hai sa zicem etaj 2 (daca vin cu scara). De la etajul 3 in sus, in blocurile cu 8-10 etaje, lucrurile se complica. Mai simpla ar fi escaladarea de sus in jos, adica sa coboare de pe terasa blocului cu coarda. Dar astea sunt deja niste cascadorii de profesionisti, nu de boschetari care forteaza geamul cu ranga.

Oricum, un sistem de alarma e binevenit.


--------------------
SKARPEA MTB Galben_Gri 2009
Maxon CM 10 - Midland ML 145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 22 Jul 2005, 22:35
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Feriti-va de usile Maco si de Dedeman 022.gif
Dupa ce am colindat prin tot orasul, am hotarat sa luam o usa Maco. Ni s-a parut cea mai faina ca design, simpla, fara briz-brizuri (btw, 90% din usile vazute pareau desprinse din Six Feet Under), feronerie Urbis.
Boon, ma duc, o aleg, tipul de la vanzari ma trimite dupa carucior, se lasa convins sa ma ajute s-o asez pe acesta, o platesc si o las la transport. Imi promit ca a doua zi dimineata o am acasa si intr-adevar, azi pe la 12 mi-o aduc acasa. Eu eram la serviciu, ma suna nevasta-mea dupa vreo ora si-mi zice: stii, usa nu se potriveste, se deschide pe "mana dreapta". Imi trag o palma peste frunte si ma felicit copios pentru faptul ca nici prin cap nu mi-a trecut ca ar putea fi de doua feluri; inca o bila alba pentru vanzator, care a omis sa-mi spuna. Ma arunc in masina si ma duc la Dedeman. La receptie, o gagica draguta imi spune ca nu-i nici un fel de problema, s-o aduc inapoi, trebuie sa platesc o taxa de restituire de 10 RON si mi-o schimba, numai ca n-au masina disponibila astazi, asa ca trebuie sa astept pana maine. Eu vorbisem deja cu mesterul, ma programasem pentru montaj, asa ca ma duc si iau un taxi de marfa, o carabanesc cu chiu cu vai pe scari si o aduc. La receptie, surpriza: nu v-o putem primi deoarece ati zgariat-o la transport! Intr-adevar, avea o zgarietura de 2 cm patrati sub folia de plastic, ocazie cu care am constata ca au lipit pe ele un autocolant de toata jena. Plin de nervi, ma duc la director, ii spun toata povestea, neuitand sa mentionez ca daca idiotul de la vanzari m-ar fi intrebat ce fel de usa imi trebuie, s-ar fi evitat toata harababura asta. Dupa vreo jumatate de ora de gandire, directorul imi zice ca mi-o schimba daca accept sa platesc taxa de montaj de 80 RON, astfel incat sa poata oferi un discount in schimbul zgarieturii. La gandul ca raman pe cap cu o usa de 10 milioane zgariata si pe care nici nu puteam s-o montez, accept. Imi anuleaza factura si imi face alta, cu 8o de lei mai mare, semnez si plec acasa, urmand ca usa sa ajunga intr-o ora. Vine masina, baietii mi-o urca pana sus, eu in culmea fericirii ca am rezolvat problema, cu un cost suplimentar de 100 RON (20 taxi, 80 discount).
La ora fixata vine mesterul si se apuca s-o desfaca. Stupoare, pe spate, vreo 5 julituri de 10 cm lungime bucata. De data asta, transportata de Dedeman! Epuizat, m-am declarat invins si l-am pus pe mester sa mi-o monteze asa cum e. Si ca o cireasa pe tort, incerc sa lipesc un ecuson dintr-ala autocolant cu numele si nr. de apartament, binainteles ca asta nu se lipeste si imi raman niste pete de toata frumusetea, pe care gasesc de cuviinta sa le curat cu acetona. Bineinteles ca n-am reusit decat sa decolorez autocolantul si sa intind adezivul ala pe vreo 15 cm patrati wacko.gif Si uite asa, o usa nou nouta arata jalnic din primele ore de viata. Cu alte cuvinte, si f*ut, si cu banii luati sad.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
northwood
post 23 Jul 2005, 08:24
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 26 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(C.M. @ 22 Jul 2005, 22:35)
Feriti-va de usile Maco si de Dedeman  022.gif
Dupa ce am colindat prin tot orasul, am hotarat sa luam o usa Maco.
*




OK, am inteles necazul tau, totusi nu mi-e deloc clar: ce vina are saraca usa Maco in toata tarasenia asta?


--------------------
SKARPEA MTB Galben_Gri 2009
Maxon CM 10 - Midland ML 145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Jul 2005, 09:12
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Mda...poate n-am fost prea explicit: problema e ca sunt acoperite cu o folie autocolanta care imita lemnul, foarte plapanda care cedeaza la cea mai usoara zgarietura. Daca ai prieteni, iti pot scrie foarte usor pe ea "spalama". In rest, tabla, balamalele si feroneria sunt ok.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Watchful snake
post 23 Jul 2005, 20:22
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 4 June 03
From: București




QUOTE(C.M. @ 23 Jul 2005, 11:12)
Mda...poate n-am fost prea explicit: problema e ca sunt acoperite cu o folie autocolanta care imita lemnul, foarte plapanda care cedeaza la cea mai usoara zgarietura. Daca ai prieteni, iti pot scrie foarte usor pe ea "spalama". In rest, tabla, balamalele si feroneria sunt ok.
*



Și care-i problema? Pui alt autocolant! biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003
Nu conduceți mai repede decît poate zbura îngerul vostru păzitor!!!...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd June 2024 - 06:45
Forum Renault