DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Asigurari (reunit)

asybo2002
post 26 Oct 2004, 15:12
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




Este o practica usuala si general acceptata ca atunci cand sunt simple zgarieturi sa se despagubeasca (chiar daca e evident ca sunt facute cu cheia) important e sa nu compuna cuvinte triviale sau sa fie pete de acid sau cauciucuri taiate...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 26 Oct 2004, 15:20
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Ov @ 26 Oct 2004, 11:28)
am si eu casco la asirom, si 2 intrebari:
daca este acoperit vandalismul si daca se despagubeste dauna daca nu conduc eu masina (si nici ruda de gradul intai ..... "deocamdata" 04.gif)

mersic
*



Ca sa zic asa standard nu e acoperit nicaieri, sunt unele societati care acopera si vandalismul si alte conditii contra unui plus de prima (pt toti clientii sau numai pt parcurile mari). Intrebarea e bine sa o pui la agentul care ti-a facut polita pt ca el stie ce tip de polita ti-a vandut. Cat despre condus alte persoane se face un supliment de precizare si contra unui plus de prima vei avea asigurarea valabila si pt condusul altor persoane.
Dar inca odata vb cu agentul...poate ai deja toate astea si nu stii... laugh.gif


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex2k4
post 26 Oct 2004, 21:26
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 140
Joined: 11 January 04
From: Bucuresti




Nu e cam mare procentul la Logan? 11,8 nu e mult?
Se pare ca e mare diferenta intre berline si ele...la toate capitolele (macar sa fie si calitatea pe masura costului)
La mine la berlina din 2000 la valoare de 2800 aproximativ am dat 69 de euro deci sub 2,4. Stiu ca e mare diferenta dar e normal sa fie asa de mare?


--------------------
Dacia 1310 Li - B-xx-KIR
Dacia 1310 Li - 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 28 Oct 2004, 06:59
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Alex2k4 @ 26 Oct 2004, 22:26)
Nu e cam mare procentul la Logan? 11,8 nu e mult?

Daca faci un calcul vezi ca pe an prima e de 2.95% un super procent asta pt ca e contract cu BRD. Daca ai vazut el a platit de fapt doar 241 Euro. 11,8% e cota pt 4 ani...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 28 Oct 2004, 11:27
Post #35


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(asybo2002 @ 26 Oct 2004, 11:23)
Raspunsuri :
...
2. Este un procent care se aplica la suma asigurata (valoarea masinii)
rezultand prima de asigurare anuala. Acest procent tine cont de tipul
masinii si vechimea acesteia.


totusi ce reprezinta aceasta suma???... eu am avut CASCO la Omiasig si aveam urmatoarele date:

valoare asigurata > prima de asigurare % > prima de asigurare in euro/lei, adica valoarea platita anual asiguratorului (deodata sau trimestrial).

care este deci semnificatia acelei sume, avand in vedere ca omul a platit de fapt aprox. 240 euro...??????

P.S. ma pregatesc si eu pentru sosirea Loganului si nu vrea sa fac vreun infarct cand ajung la capitolulu "asigurare CASCO" blush.gif


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Funny
post 28 Oct 2004, 13:09
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.272
Joined: 7 October 04




QUOTE(asybo2002 @ 26 Oct 2004, 10:23)
Raspunsuri :

1. Nu sunt incluse actele de vandalism
2. Este un procent care se aplica la suma asigurata (valoarea masinii)
rezultand prima de asigurare anuala. Acest procent tine cont de tipul
masinii si vechimea acesteia.
3.La ASIBAN DA.
4.DA. Reducerea este de 5% din cota de prima
5.La ASIBAN nu se poate
*



Stop it!
Ori sunt eu cretin ori toata natiunea asta este ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif
Unu' la mana:
Am RCA si-l lovesc pe unul cu un harb si sunt nevoit(in cazul in care valoarea daunei este mai mare decat suma pe care asiguratorul este dispus sa o plateasca) sa suport din buzunar diferenta.Atunci de ce pana mea sa mai fac RCA?Poate sunt eu nasol dar nu sunt si prost.In cazul asta imi afirm disponibilitatea de a mictiona fara complexe pe acest RCA si pe cei care impun aceste clauze cretine.
Big Shit!
Doi la mana:
Daca platesc ca Bou' full-casco am pretentia ca in cazul unui incident sa mi se franga in paispe' parte periodica 3.
Nu ma intereseaza pe mine ca vreunul cu nivel ridicat de cultura imi inteapa rotile sau imi propune sa-i sug p....a sau imi doneaza m...e.(deh, sunt si astea acte caritabile cu specific national).Punct.Orice i s-ar intampla fierului eu trebuie sa fiu despagubit.Este adevarat sau ma vei face sa renunt la orice servicii ale firmelor de asigurari?
Rezumind:ce acopera RCA si in ce limite si ce inseamna in acceptiunea voastra full-casco.
Multumesc.


--------------------
Dividae et impera!
Lasciate ogni speranza , voi ch'entrate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 28 Oct 2004, 17:46
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Funny @ 28 Oct 2004, 14:09)
Stop it!
Ori sunt eu cretin ori toata natiunea asta este  ph34r.gif  ph34r.gif  ph34r.gif
Rezumind:ce acopera RCA si in ce limite si ce inseamna in acceptiunea voastra full-casco.

Pai e foarte simplu despagubirea pe RCA are un palfon minim si unul maxim de despagubire si deasemenea o grila de calcul a valorii maxime de despagubire conform Ordinului Presedintelui CSA nr 3113 pentru punerea in aplicare a Normelor privind aplicarea legii in domeniul asigurarilor obligatorii de raspundere civila pentru pagube produse tertilor prin accidente de autovehicule si autorizarea asiguratorilor care vor practica aceasta asigurare in anul 2004- publicat in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 858 din 3 decembrie 2003. Citeste si te vei lamuri ASTA E LEGEA!!! Un exemplu pt cazul in care nu vei avea timp sa cauti si sa citesti: tu lovesti o Dacie mai veche de 10 ani si vai mama ei(aici tb sa te intrebi cum e permis sa mai circule si cum si-a luat vizele tehnice dar intram in probleme de politici economico-financiare care ne depasesc), ea pt asigurare, cf. legii, are valoarea maxima de despagubire undeva in jurul a 400 de euro(daca ar vinde-o omu meu nu ar lua nici banii astia) si el insista sa o repare. Datorita preturilor la piese si a manoperei, lucrarea, in cazul unei lovituri medii, trece de 20 mil ...si atunci pt ca tu ai fost VINOVAT tb sa platesti ceea ce eu nu pot sa-i mai platesc. Aceste plafoane vor fi anual marite pe masura ce se va creste si valoarea primelor de asigurare incasate pt a se realiza alinierea la UE. Ceea ce imi place e ca toti vor sa dea putin pe asigurare si apoi sa nu-i doara capul....NU SE POATE.
Cat despre full-casco el nu exista in Romania. Exista doar in tari dezvoltate de afara si reperezinta o polita unica care acopera si asigurarea civila(totodata si Carte Verde) si cea facultativa. Cat despre o asigurare facultativa in Romania care sa te despagubeasca "no matter what", NU EXISTA asa ceva si e si normal sa fie asa inchipuieste-ti cum ar fi atunci tu sa lasi masina deschisa cu chei si acte inauntru, si am avut asa dosar, si asigurarea sa te despagubesca daca ti se fura masina. Deci sunt niste conditii de asigurare si odata cu semnarea politei se pp ca le-ai insusit si asimilat si le respecti si tu pt a putea fi despagubit.

In speranta ca am fost de ajutor...

This post has been edited by asybo2002: 28 Oct 2004, 18:40


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 28 Oct 2004, 17:51
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(AL @ 28 Oct 2004, 12:27)
care este deci semnificatia acelei sume, avand in vedere ca omul a platit de fapt aprox. 240 euro...??????

Cred ca omu' are de fapt credit de 4 ani la Brd si pt ca aia sunt de prin Constanta e mai dificil si au calculat prima pt patru ani si asigurarea au facut-o anuala...asta e..


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefan19
post 19 Feb 2005, 11:29
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 15 September 04
From: Constanta




Referitor la ultimul post, e corect, credit 4 ani, suma de 960 E este casco pe 4 ani, eu platesc pe an aprox 240 E, cred ca e o mica scapare a bancii de a pus suma totala ( pt 4 ani) pe o asigurare anuala.

Am nevoie de un sfat pt urmatoarea problema ( rog mult pe Asybo sa ma ajute )
Este vorba de un bun prieten, are o dacia berlina din 2000,(fosta mea masina )
si-a facut Casco la Asirag ( Dambovita) si, masina avand cateva zgarieturi vizibile, i-au pus mentiuni in asigurare: zgarieturi pe capota motor, usa dreapta fata si spate.

Astazi a avut un eveniment nefericit. Mergea pe banda 2, in Bucuresti ( aici sta ), pe Calea Ferentari, cand pe 1 a venit un camion, l-a depasit in viteza, si fiindca banda pe care mergea urma sa se blocheze, camionul i-a luat fata din scurt si i-a iesit in fata.

Rezultatul: suportul pt becul semnalizare de la camion, din spate, stiti coarnele alea iesite in exterior, i-a zgariat usa fata dreapta si aripa fata dreapta.
Tipul cu camionul nu a oprit, nr de pe spate era indescifrabil, noroi, nu a putut sa-l opreasca.
Ce sfaturi imi puteti da, in principiu l-ar interesa o revopsire, eventual o revopsire totala ( integral sau nu pe casco ) .


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-XX-STE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Feb 2005, 11:34
Post #40


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




La politie cu declaratie ca asa a gasit-o in parcare...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 19 Feb 2005, 19:09
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




se poate proceda corect indicand exact ce ai spus mai sus si vei fi despagubit cu exceptia elementelor comune din inspectia de risc si actul de politie pe care il vei obtine daca intre timp nu le-ai remediat...adica concret daca usa e infundata va fi reparata pe banii asigurarii dar nu si revopsita...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 20 Feb 2005, 12:25
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Astazi de dimineata am constatat ca mi-a fost subtilizata oglinda din dreapta 022.gif - suportul pare ok... Intrebare pentru experti: se poate inlocui pe CASCO (Asiban)? Si daca da, trebuie neaparat o dovada de la politie? Multumesc


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 20 Feb 2005, 16:24
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




pot asigura jentile daca nu am factura pe ele?

daca da...le asigur la pretul de catalog sau cum?

in principiu vreau sa mi le schimbe daca din intamplare crap una de o bordura sau daca gasesc masina pe sticle de lapte ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 20 Feb 2005, 16:29
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




se poate inlocui pe casco dar iti trebuie o dovada de la politie pentru deschiderea de dosar si inca una la 30 zile de la furt....


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 20 Feb 2005, 16:36
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




pai treaba cu asuguratul jantelor e mai dificila ca daca ai factura e clar, daca nu ai de unde stiu eu ca sunt noi ca sa le asigur la valoarea de nou...sa zicem ca vii cu ele in brate si se vede ca sunt noi de unde stiu eu ca nu sunt rebuturi, descentrate si asa mai departe, si maine vii ca sunt furate sau lovitec...deci in concluzie nu se poate daca nu ai factura decat dca cine face asigurarea e dus cu capul...oricum o sa ai probleme la dauna...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 20 Feb 2005, 16:46
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




pai ma duc si eu cu ele in brate sa vada ca nu-s zgariate si le testam pe cheltuiala mea ca sa vada ca nu-s descentrate...te treaba cu rebuturile nuj ce sa spun...cum se dovedeste asta sad.gif

macar sa mi le asigure mai ieftin...nu la pretu de catalog...adica sa-mi dea totusi ceva daca le lovesc...nu se poate?...adica vreo 70% sau macar 50%...


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 20 Feb 2005, 16:57
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




pai atata timp cat tu le folosesti pe masina ele sunt implicit asigurate la valoarea celor de tabla din dotare...deci daca se fura iti da o janta de tabla...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 20 Feb 2005, 17:03
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




doar ca o janta d-aia de tabla e 25% din pretul uneia de aliaj...deci nu-mi convine chiar asa tare sad.gif

ca daca eu crap una tre s-o iau de noua cu 3.5 mil...deci tre sa pun vreo 2.5 mil de la mine sad.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 23 Feb 2005, 00:15
Post #49


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.473
Joined: 1 November 04
From: sat




@asybo
Situație:
Logan Laureate cumpărat în leasing pe firma mamei, iar mama nu are permis de conducere, deci șofer sau eu (de cele mai multe ori) sau tatăl meu. Problema e că trebuie desemnat un șofer (permanent) - chestiune impusă de cei de la asigurări, bănuiesc, dar acest lucru nu este posibil, șofer fiind cel care este disponibil atunci când mama are nevoie de mașină.
Asigurarea este la Allianz. Există vreo problemă cu asigurările în acest sens (adică nu există o persoană desemnată clar să conducă, dar nu conduce nimeni altcineva decât eu sau tatăl meu) în caz de... ?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 24 Feb 2005, 20:00
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




atata timp cat am acordul asiguratului pot sa o conduc si eu...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad p
post 2 Mar 2005, 10:27
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 11 June 04
From: Dr. Taberei




situatia:
m-a trosnit un nene in spate, am fost la politie, ne-a facut garcea proces verbal dupa 4 ore de asteptat si umpic inaintea socului hipotermic (te tin la coada fix pana sa ai nevoie de salvare, abili baietii biggrin.gif ), iar acum trebuie sa merg la un agent constatator. Problema e ca am intarziat fo 3-4 saptamani (am fost de doua ori pe la service-uri dar nu l-am prins pe respectiv) insa unii (si altii) mi-au zis ca trebuia sa merg in 5 zile. cel care m-a lovit avea rca la Asirom.

intrebarea:
legea prevede vreun termen in care sunt obligat sa fac constatarea la compania de asigurari ? sunt bun de plata sau e o pacaleala.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 2 Mar 2005, 11:09
Post #52


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




Intrebare:
Daca am CASCO pot sa-mi schimb o janta de aliaj care e usor zgiriata (motivul: am frecat-o de o bordura)? Trebuie sa ma duc pe la politie sau direct la asigurator?


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad p
post 3 Mar 2005, 09:30
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 11 June 04
From: Dr. Taberei




chiar nu stie nimeni termenul legal in care trebuie facuta constatarea daunelor de catre un agent de asigurari ?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 3 Mar 2005, 09:58
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Prin politele mele scria destul de clar ca asiguratorul trebuie instiintat si el in termen de 48 de ore de la producerea evenimentului, nerespectarea fiind chiar motiv de refuz de despagubire. Din cate am eu impresia, nu exista un termen anume pentru deschiderea dosarului, insa daca nu ai chef sa te duci la constatare, macar trimite-le o instiintare (cutarescu, cu polita nr, cf cu art din polita va informez ca la data de, cu constatare politie anexata, s-a produs evenimentul; datorita unor probleme personale, abia peste x zile ma voi putea prezenta pt constatarea la un inspector as societatii dvs).

Later: Allianz, pct. 26g din polita, da ca termen 3 zile termen de instiintare in scris pt evenimente si 24 de ore termen in cazul furtului. La art. 27 se spune ca Asiguratorul are dreptul de a nu despagubi in caz de nerespectare obligatii art 26.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad p
post 3 Mar 2005, 10:16
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 11 June 04
From: Dr. Taberei




multumesc pentru raspuns! ma gandesc eu ca poate sa scrie si vreo poezie de eminescu in polita, pentru ca nu sunt eu clientul asiromului ci ala care m-a lovit. n-am eu treaba ce scriu ei acolo ca nu am semnat eu polita.
pe mine ma intereseaza ce prevede legea (am citit tot felul de acte normative pe net, dar nu merge consilierea juridica asa pe genunchi)
sunt convins ca agentii or sa incerce sa ma intimideze cu treaba asta si voiam sa fiu informat.

mai astept raspunsuri


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 3 Mar 2005, 10:30
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




scuze, eu am citat din polita Casco. Oricum, nu e asa de greu sa dai un telefon la Asirom sa intrebi exact termenul, locul unde se face constatarea, actele necesare.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 3 Mar 2005, 10:50
Post #57


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Vlade, nu e dracul chiar asa de negru. Eu m-am dus la asigurari dupa o saptamana si mi-au primit dosarul fara sa zica nimic. Era unul pe acolo care venise dupa oluna si i l-au primit si aluia, deci se poate. Singura treaba e ca dovada de la Politie sa se incadreze in cele 48h de la producerea evenimentului.

Totusi, depinde si de dauna. In contract scrie ca trebuie sa te duci cat mai repede, sa nu se agraveze defectul. Dar in cazul meu era vorba de o bara plesnita ce trebuia oricum schimbata. Deci de agravat nu avea ce.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad p
post 3 Mar 2005, 12:25
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 11 June 04
From: Dr. Taberei




la Politie am fost imediat dar dupa o jumatate de zi pierduta pe acolo in frig mi-a pierit cheful complet de asigurari (nici nu ma pot invoi la serviciu cum imi trece mie prin cap). apoi m-am luat cu tot felul de trebi si m-am trezit ca au trecut 3-4 saptamani (se face luna saptamana viitoare). bara, stopul si aripa indoita nu au ce sa se agraveze in timp.

inca o data multumesc


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 3 Mar 2005, 19:12
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




pe rca termenul legal este de 4 zile...dar nimeni nu e absurd sa nu mai accepte doar pentru ca e depasit acest termen...cel mult da si tu o declaratie ca ai fost in delegatie, bolnav etc...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 3 Mar 2005, 19:14
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




kaspersky

se poate dar trebuie mers intai la Politie


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
18 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th May 2024 - 11:17
Forum Renault