DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ambreiaj si timonerie - Duster Ph3 2019 TCe 130, 4W

tenoztz
post 16 Feb 2023, 08:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 7 August 19




Deschid post 2 teme. Ambele pentru masina din titlu. De precizat e ca am facut service la ea numai la Cobalcescu - din motiv de garantie si comoditate. Si sunt foarte multumit deocamdata.


1. timoneria.

Merge greu, parca agata la intrare in viteza, cateodata nu revine la punct mort, etc. Ce sa discutat deja aici:
https://forumduster.ro/topic/2958-probleme-...za-noul-duster/

Ce nu gasesc in postul de mai sus, este daca exista o rezolvare sau nu. E proiectata aiurea piesa?
Am schimbat in garantie de 2 ori timoneria, deci acum sunt la a 3-a. La inceput e ok, 2-3 luni, dupa care 'intepeneste' iar.
Exista vreo varianta de inlocuire cu ceva de la renault sau...ceva mai bine construit? A scos Dacia vreo varianta mai ok? Exista ceva reglaj care se poate face?

Recomandare service in Bucuresti pentru asta?


2.Schimb ambreiaj

Patineaza, schimb tot kit-ul.
Insa mi sa parut foarte scump la Cobalcescu. Pret final undeva la 3600 lei. E mai scump decat la Honda Acord schimbat tot la reprezentanta.
E ok pretul asta? Puteti sa faceti o recomandare de service alternativ in bucuresti? Ma refer la sevice mare, nu sa alerg prin spatele blocurilor.

Multumesc.


--------------------
dacia Duster 2019 Prestige 1.3 TcE 150cp 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 14:03
Forum Renault