DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan - Impresii si pareri ale posesorilor, inclusiv despre Diesel, Prestige, MCV și VAN

Valeriu
post 26 Aug 2005, 21:21
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 20 April 05




Am 3000 de km facuti cu Loganu' mai mult in afara Bucurestiului , ca mi-a fost mila sa o chinui de noua prin Bucuresti si am pastrat si batrinul Break.
Ca impresii , s-a mai spus , cauciucurile (Kormoran) , desi nu-s Montane , nu sunt departe de ele, frina parca blocheaza prea repede, dar daca te dai jos de pe cea veche , poate nu-ti dai seama. Oricum , dupa garantie , 2 gume noi (adevarate) pe fata se impun.
Nu sunt de acord cu cei care spun ca este instabila , am avut parte involuntar de un <test al elanului> mai pe scurt un sofer de PH a virat stinga fara sa se asigure , dupa care s-a razgindit si a virat dreapta sad.gif , eu venind cu viteza in spatele lui cu intentia de a-l depasi. Inutil sa mentionez ca nu a semnalizat nicicum. Masina s-a comportat nesperat de bine , daca eram cu batrina , ma rasturnam sigur . Dar, ma rog, daca eram cu batrina nu aveam viteza aia pe acolo....
Si... sincer , cred ca m-a ajutat faptul ca NU avea servodirectie !
Eu personal stau destul de bine in ea , desi am Ambiance , deci , fara reglaj inaltime la scaun, si mai am si 1,90 inaltime .
Nu pot sa nu remarc si calitatea destul de mediocra a materialelor (plastic) , plus ca a trebuit sa string eu ceva suruburi pe la ea mad.gif , ca probabil Gheorghe se grabea sa-si manince sandwich-ul.
Mi se pare putin cam puturoasa , si o simt mai ales in depasiri dar , asta e , e 1.4 excl.gif
Una peste alta ,este o masina pe care am dat 5860 de euroi , noua , destul de spatioasa si cu un consum decent. Nu trebuie ridicata in slavi , dar isi merita banii.


--------------------
Dacia Logan /Break 1997 - B71xxx/B40YYY
Un lucru care incepe bine se termina prost. Un lucru care incepe prost de termina si mai prost. (by Murphy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 26 Aug 2005, 21:52
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




Mai dar unde-s aia cu..."consuma 15 la suta"? Au disparut?
Nu-mi vine sa cred!

A mea? PLastice nasoale rau (se zgaraie cu unghia), vopseaua varza. Motor bun, consum decent (la mers decent) si mai ales am uitat sa suflu in jigleoare. De fapt cred ca n-am deschis capota mai mult de 8-10 ori si asta doar pentru lichidul pentru parbriz si alarma (montat). Deci e bine...dar e loc de mai bine. Astept!


--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drs007
post 26 Aug 2005, 23:15
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 18 July 05




Cand il aud pe cate unul care nu are Logan ca incepe cu "am auzit ca..." imi vine sa-i si trasnesc una peste bot.Iar pentru 5700 cat am dat pe ea masina e super ok, si sa ma pupe undeva aia de dau zeci de mii de euroi pe masina si stau in niste cartiere de rahat, in niste apartamente de rahat, n-au o pita-n burta , n-au servici, n-au studii, n-au nici un rost in viata, fura pe afara , dar au masina scumpa!
Am zis!


--------------------
Logan abs plus 1,4 Logan abs plus+ AC 1,4 (fosta Ambiance vanduta) 2007 abs plus + AC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmjean
post 27 Aug 2005, 17:52
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 05
From: Oradea




Deocamdata sunt foarte multumit de Loganul meu (1354km, 3sapt,jumate).
1. Motorul se comporta foarte bine, consum ca la carte, in mers aud zgomotul cauciucurilor pe sosea (Barum). Observ ca la 2500 rot/min ating 100km/h in treapta a V-a dupa cei 1354km parcursi fata de 2800 rot/min si 90 km/h atinsi cand am ridicat masina cu 10km la bord. (mentionez drum drept, in afara localitatii si benzina Petrom 95 in ambele cazuri).
2. Pe locul doi, dupa mine, sunt suspensiile, am fost pe drumuri mai denivelate, pietruite si asa o suspensie nu am intalnit la alte masini cu care am mai fost.
3. Garda la sol mare. Am fost la pescuit pe niste drumuri si in unele locuri unde nu a-si fi avut curajul cu alte masini din aceeasi gama, desi credeam ca ating pamantul, cei care erau cu mine si i-am rugat sa ma ghideze, mi-au spus ca mai aveam cel putin o plama pana la sol. Recunosc, am avut emotii. Inca nu stiu ce poate masina la curbe si viteze mai mari.
4. Scaunul si pozitia la volan mi se par bune. Imi convine sa cobor din masina, nu sa ma ridic.
5. Pasticele de la bord si usi se spala foarte usor. (la usi le-am mai atins din gresala cand am venit de la pescuit si le-am sters cu pur). Bordul l-am dat cu silicon si arata foarte bine.
6. Portbagajul? Am bagat in el de parca m-am mutat de-acasa.
7. Locurile in spate? Pot intra si patru pesoane.
Pana acum sunt foarte multumit de masina in general.

Mai mult sunt nemultumit de oameni (participanti la trafic si nu numai).
Din sens opus a venit un camion cu viteza si a sarit criblura pe parbriz.
In parcare unul si-a deschis usa in usa mea spate. Norocul lui ca nu l-am vazut.
Cineva nu a incaput de masina mea si mi-a zgariat-o, noroc ca numai superficial (lacul).
Dar... "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!", ca sa-l citez pe Mircea Badea.
Sa auzim numai de bine!


--------------------
Renault Scenic 1 ph2 2001 1.9dCi RXE - BH-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 27 Aug 2005, 20:32
Post #95


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




jean, tata, astept cu nerabdare impresiile tale la 10k km!


--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boggy
post 28 Aug 2005, 23:42
Post #96


Membru


Group: Members
Posts: 180
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




Laureate 1.4, 5500km de 3 luni. Motor cam lenes la depasiri si dealuri (daca urc o panta de 7% cu 100 la ora ajung in varf cu 60) dar la viteza (am prins si 170) si consum este prea bun. Stabilitate exemplara ... am luat curbe deosebit de periculoase si cu 120 si simteam ca poate si mai mult. Pe autostrada am prins cu rotile din dreapta o perdea de apa si am facut testul elanului la peste 120 la ora ... si inca traiesc sa scriu aceste cuvinte. Franele ... nu am reprosuri ... o singura data am scartait rotile ... pentru ca am vrut biggrin.gif. Suspensiile m-au impresionat cel mai mult pe un drum de tara de vreo 7 km cand am putut testa si gropi si denivelari si pante laterale si mai stiu eu pe ce am calcat blink.gif. Zgomotul este infernal sad.gif de ce nu s-a putut situa pragul acela de 130km/h la 170 sau mai incolo tongue.gif anyway daca am prins 140 zici ca am trecut bariera sunetului ... sublim se comporta ... la 170 mi se infundasera urechile laugh.gif ... scaunele sunt un pic cam ridicate ... m-am asezat in dreapta si in spate si nu cred ca pot sta mai mult de 30min pe ele la drum lung ... bine ca am reglare pe inaltime. Calitatea materialelor este cam proasta ... butonul pentru macaraua geamului din dreapta deja e zgariat vai mama lui (oameni curiosi wacko.gif) . Vizibilitatea fata este foarte buna dar in spate nu se vede nimic ... daca sunteti atenti la alte masini au in stalpul spate un gemuletz mic care eu cred ca ajuta enorm. Vopseaua e nasoala rau unsure.gif am zgarieturi pe ea ... nu gluma ...

Per total e buna masina ... si pe mine ma ajunge 10500 euro ... ce frumos ziceti voi ~5600 wub.gif dar deh ... leasing pe firma.


--------------------
Renault Laguna III 2.0dCi 150cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 29 Aug 2005, 07:35
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(bmjean @ 27 Aug 2005, 19:52)
...
Observ ca la 2500 rot/min ating 100km/h in treapta a V-a dupa cei 1354km parcursi fata de 2800 rot/min si 90 km/h atinsi cand am ridicat masina cu 10km la bord. (mentionez drum drept, in afara localitatii si benzina Petrom 95 in ambele cazuri).
...
*



Ei, ia sa vedem acum care alta masina dintre cele care (in mod fals, evident) se pretind superioare Daciei - Octavia, Passat, A4, seria 7 mai au cutii de viteze adaptive, la care rapoartele sa se schimbe in functie de ... ceva, nu stiu nici eu ce.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ushba
post 29 Aug 2005, 12:32
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 13 April 05




Ambition, 4 luni vechime, 14 K bord. Incercata din greu pe drumuri de munte, prin Bucuresti precum si mers "pe afara".
Cocluzii, (doar cateva):
1. Intre 140 Km/h - 160 Km/h cam instabila dar asta se observa doar in Ro, "in afara" nu am simtit nimic.
2. Rezista la tavaleala, de fapt de asta am si luat-o.
3. Marsharier, intra cam greu dupa circa 5k, trebuie sa bagi mai tare piciorul in ambreiaj.
4. Problema cu becul din torpedou prezenta.
5. Furtunul stanga de la stropitoarea de parbriz rupt (de la supraincalzirea motorului)
6. Aerul conditionat si-a facut din plin datoria in decursul a 3800 Km la 45 grade temperatura.
7. Consum, nu-i economica da' nici nu este sugatoare. Relativ multumit.
8. Frana de mana, cam slaba, cu masina incarcata in panta cam ai emotii.
9. Portbagaj mare si incapator dar sistemul de inchidere este de tot rahatul in sensul ca-ti cam ocupa din spatiu, iar la mine fiecare cm conteaza.

Am zis ca daca masina asta tine bine pana iese din garantie (3 ani) la modul cum o conduc eu si ce cer de la ea, o vand si imi iau Logan 16v.


--------------------
Logan Amb Logan Amb - NA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mano
post 30 Aug 2005, 21:42
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 14 April 05




Daca e vorba de impresii pana la urma ce ma deranjeaza la aceasta masina e zgomotul mare la depasirea vitezei de 110km/h. In rest e ok avand in vedere si drumurile noastre. Se poate si "lifting" (tuning) pentru cresterea stabilitatii dar nu cred ca merita pana nu avem si noi drumuri ca cei din vest.


--------------------
Dacia Logan Ambition - IS xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 1 Sep 2005, 12:32
Post #100


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




Domnilor:
Ma cam crucesc cand citesc cate probleme si cat de nemultumiti sunteti:
Eu am 12 .000 km din aprilie pana acum majoritatea prin mandra noastra capitala...si...am avut urmatoarele PROBLEME MAJORE:
1. una bucata surub slabit la usa sofer(tija de pe stalp)
2.una bucata surub slabit la scut...
3...nu exista....
4. vezi pct 3
5...vezi pct 3
..

Cand am cumparat masina ma steptam la ceva groaznic deoarece in ultima vreme condusesem mai mult masini straine de care ma saturasem sa le tot repar...ca sa ma intelegeti: de fiecare data cand ridicam capota masinii si ma vedeau prietenii eram intreba"iar s-a stricat?"

Cand mi-am schimbat uleiul un vecin care si-a luat o masina straina noua( din clasa logan..hyundai) zice: vezi..la dacie tot pe sub ea stai"........

Cred ca am mai zis pe undeva....Inainte sa imi iau Logan am intrat pe forum si m-am speriat cand am vazut topicurile de la probleme dupa care le-am numarat si...am zis ca e acceptabil dupa care imi iau masina si ma intalnesc cu un posesor mai vechi si ii cer parerea despre masina( acesta nestiind ca am si eu deja):" bai nene, consuma mult, cam 15 -16 % in depasiri nu trage deloc..troncane , bocane..io cred ca o vand" ii zic:" a mea nu face ce zici tu..consuma sub 10% trage binisor in depasiri si la zgomote chiar mai nimik" la care el: ti-ai luat si tu?" eu: "DA" acum el ce zice:" ba, si a mea e cum zici tu, dar ca sa nu isi mai ia si altii...zic si eu asa" ohmy.gif biggrin.gif


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 1 Sep 2005, 21:39
Post #101


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.468
Joined: 1 November 04
From: sat




Impresiile mele, dupa 6400 km.

1. zgomotoasa. Treci de 3000 - 3500 rpm, nu te mai intelegi cu cel din dreapta decat ridicand vocea. Sa nu mai vorbim de scartielile pe care le aud in ultima vreme in habitaclu. Cred ca sunt scaunele, dar n-am reusit pana acum sa depistez sursele de galagie.

2. sensibila. Sa ma explic: a) vopseaua este atat de subtire in unele locuri, ca se duce si daca dai cu o guma de sters. be) tabla este foarte subtire, si daca se sprijina unul pe portbagaj sau pe capota cu coatele, o indoaie. Si nu vorbesc de unul care cantareste 90-100kg, ci unul ca mine, de vreo 60.

3. si totusi e rezistenta. Am picat intr-o groapa cu roata din stanga-fata, ramanand sprijinit pe pragul din stanga si pe scut. Din nefericire si pe catalizator. Noroc ca nu s-a spart, doar traseul de evacuare s-a deplasat un pic. Am iesit tractat din groapa respectiva, cu directia bracata maxim (asa s-a bracat in momentul caderii) si gandindu-ma ca directia va fi "varza". Ei bine, n-a avut nimic.

4. Prost construita. Daca ar fi fost facuta in Franta sau macar in Turcia, cred ca alta ar fi fost calitatea. Peste tot se vede amprenta constructorului de la Mioveni si economia de materiale. Spoilerul din spate "joaca" in suruburi, iar stratul de vopsea de pe el e dat "la limita rezistentei".

5. Mare consumatoare de benzina in oras.

Cati bani am dat, atatia face, ba chiar prea mult, in conditiile leasingului, dar asta-i pe firma.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 1 Sep 2005, 21:51
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Dupa 17.000 km :

1 - putin zgomotoasa la inceput, s-a rezolvat cu antifonare la interior
2 - garda la sol de nota 10, nici o problema iarna trecuta sau pe drumuri de tara
3 - in prima mie de km, un surub slabit la scut, s-a rezolvat rapid

corecta pentru banii ceruti, daca era si vopseaua o idee mai sanatoasa era super


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dany_el
post 1 Sep 2005, 21:54
Post #103


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 6 May 05
From: Bucuresti




Eu ma postat impresiile mele de pana acum.Astept sa vina iarna sa-l vad pe Loganel cum ma ajuta el pe mine sa ajung unde am treaba.Eu unul sper sa-mi schimbe parerea despre el.Pana atunci drum bun lipsit de peripetii... excl.gif


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE FICUS 1.6 - B-XX-UYJ
Am Logan...deci am probleme???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ADY
post 1 Sep 2005, 22:00
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 14 October 03
From: Bucuresti-Dr Taberei




O masina buna pentru tataia, frane pauza , stabilitate pauza , sa mergi cu peste 120km/h trebuie sa fi dus rau cu pluta
Asta este parerea mea de posesor de Logan

P.S: si acum imi pare rau dupa Nova 256.gif


--------------------
DACIA LOGAN PREFERANCE 1.4 MPI - B-78-BMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 2 Sep 2005, 00:30
Post #105


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




eu nu ma plang de stabilitate pt ca am investit si abia astept sa iasa din garantie sa ii mai fac mici modificari...la 110 toarce dar nici la 150 nu ma deranjeaza,
inca se mai cauta SN si SLZ....daca regretati...va puteti cumpara ...uzate...mai scumpe ca noi. laugh.gif

Attached thumbnail(s)
28082005_003_.jpg ( Size: 400.67k ) Number of downloads: 876
28082005_007_.jpg ( Size: 544.58k ) Number of downloads: 814
Copy_1_of_28082005_002_.jpg ( Size: 191.18k ) Number of downloads: 650


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 2 Sep 2005, 08:43
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Ma surprinde cand aud ca unii sunt multumiti de suspensii. Mai ales pe drumuri de tara. blink.gif . Mie mi se pare ca se dezintegreaza daca o bag pe un drum mai nasol.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BodyLove
post 2 Sep 2005, 09:28
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 12 March 04
From: Bucuresti




Parerea mea? Una tare PROASTA!
Ma gandeam ca omul evolueaza dar se pare ca astia de la Dacia n-au de gand!
Mi-a placut mai mult Solenza mea veche. Am un prieten,in schimb,care a avut o Berlina.Iar el e tareeee multumit de ea. A zis ca e nemaipomenita laugh.gif . Cu toate ca si el mi-a povestit cum era s-o omoare pe una pe trecerea de pietoni (N-a mai avut frane,deh...)


--------------------
Dacia Logan Laureate - B-41-C A I
Un prieten bun e ca un sutien : greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strans si intotdeauna aproape de inima ta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fizzo
post 2 Sep 2005, 11:15
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 2 July 05




Fratilor am si io cam 11.000 km la activ cu loganelu meu....
Impresii? In general bune.....in schimb ma seaca stratul de vopsea (asa zic ei....strat...dar io cred ca-i mai degraba o folie, o pojghita, o.....ce vreti voi, numai strat de vopsea nu...)
Si mie imi zangane cate ceva prin bord, prin portiera (gred ca-i de la macara....) ma rog, da' pe bune daca ma stresez de chestiile astea!
In rest e ok pana acum, sper ca si la 50 k sa zic la fel.
O bila neagra pentru service-urile Dacia, la Adras Militari e plin de idioti si nesimtiti fiindca la revizie am lasat-o peste noapte acolo si cand m-am intors s-o iau a doua zi am gasit-o murdara de ulei, vaselina etc atat la exterior cat si la interior.....
Cam ata deocamdata....


--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 - B-43-BGJ
I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu_iasi
post 3 Sep 2005, 01:07
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 23 November 04
From: Iasi




Am vreo 4800 km, din care cam 1200 facuti in afara orasului.

E zgomotoasa peste 3000 rpm si peste 120 km/h. Nici nu prea ma simt in siguranta la viteza aceea, am senzatia ca decoleaza sau e instabila.

Consumul e in regula, in limitele clasei.

In treptele superioare este lenesa, dar de vina e cutia de viteze lunga, mai putin motorul. Motorul este unul onest, acelasi de la Megane I.

Franele mi se par mediocre, sunt la nivel de Dacia berlina. ABS m-a impiedicat sa pup in fund pe unii de cateva ori, o data pe ploaie. Tendinta de blocare e data si de cauciucurile Montana execrabile.

Suspensiile mi se par prea moi, masina se lasa prea mult la curbe si iti da senzatie de nesiguranta, care te descurajeaza sa mergi repede. Totusi sunt relativ confortabile.

Finisiarea interioara este ieftina, cu materiale cat de cat solide, dar prost asamblate. Pe drumuri proaste aud un zgomot parazit in parasolar, care dispare cand il rabatez.

Pozitia la volan e proasta, tot timpul ai impresia ca stai rau. Un volan reglabil ar insemna enorm.

Ventilatia si climatizarea sunt OK, consumul nu creste mai deloc la treapta 1 a AC, ceea ce e suficient pt 2 persoane pe o temperatura de 25-27 grade.

Directia mi se pare greoaie, mai ales in curba si la viteza mica, dar feedbackul este bun. Eu conduc cu o singura mana, doar la viraje la 90 grade folosesc ambele maini.

Apropos de intrat in apa, cum au patit unii: am intrat intr-o balta pana la faruri, pe o portiune de drum lasat, intr-o noapte ploioasa, la iesirea din Iasi, venind dinspre Bucium, cei din Iasi poate stiu. Nu am patit nimic, in afara de suportul de numar rupt din cauza socului cu apa. M-am speriat si am tremurat vreo 5 minute, dar asta e altceva. Am facut bine ca nu m-am oprit cat eram in balta, altfel se oprea motorul, probabil.

Nu e o masina rea, dar nici prea buna. Isi merita totusi banii. Nu ofera absolut nici o staisfactie celor care vor sa conduca agresiv sau mai sportiv.


--------------------
Dacia Logan Ambition azur - B ** TWL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dany_el
post 5 Sep 2005, 09:57
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 6 May 05
From: Bucuresti




Am constatat ca odata cu inaintarea in varsta a masinii creste distanta dintre faruri si spoilerul fata... mad.gif .Eu zic ca e anormal.Cand am miscat cu mana de el am avut impresia ca-l pot darama de acolo si am renuntat.Am trecut la cel din spate si are acelasi joc si acum ma intreb cum sa nu aiba tot felul de rezonante la diferite turatii cand totul se misca pe masina asta mad.gif .Rusine celor de la Pitesti pentru superficialitate.Loganul nu-si poate depasi statutul de dacie atata timp cat e febricat la NOI...Parerea mea de utilizator de logan de 7.000 km.


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE FICUS 1.6 - B-XX-UYJ
Am Logan...deci am probleme???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 5 Sep 2005, 12:11
Post #111


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




asa e! de pe la 5k incepe sa se zbarceasca, sa faca riduri!


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolovan_ro
post 5 Sep 2005, 12:19
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 449
Joined: 25 November 04




5100 km in 2 luni. 3000km afara.
Peste 120km/ora stabila (am dat aseara in ea 160km/ora...a stat mult mai bine pe sosea decit vechea fabie...nu discutam de DSN)
Consum civilizat
II MARE!!!

minusuri:
Zgomotoasa...noroc ca am 4 boxe...vopseaua...ma intreb...mai prost se putea? Cauciucuri la fel ca vopseaua.
Concluzie: Masina de familie...face toti banii pe care-i dai, pina la ultimul leut


--------------------
Dacia Logan II 2016/Laureate 0.9TCe
Suma inteligentelor pe pamint ii constanta, populatia este in crestere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 6 Sep 2005, 18:41
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Hai sa ma pronunt si eu :

1090km intr-o luna. Inca nu-i cunosc performantele max ..abia dupa 3000km. Sunt multumit de confort si stabilitate in curbe , nu mi se pare ca supravireaza deloc. Consumul , cu toate ca mi-ar fi placut sa fie mai mic , nu ma pot plange de el ..deoarece in principiu e exact asa cum scrie in carte.. putin mai mult pt ca merg cu geamurile inchise si A/C cuplat - reciclare, din cauza camioanelor care merg prin traficul nostru si polueaza de mi se face rau.
Sunt complet dezamagit de gume! Am fost nevoit sa franez putin mai brusc azi .. nu foarte , ci doar am ciupit frana in conditii in care de ex un Tico (cu care mai merg din cand in cand) nu ar fi derapat. In schimb Golanu mi-a derapat vreo 2 metri .... mama masii de treaba! mad.gif
Ambianta interioara e buna , sunetul e bun , A/C-ul e bun ..ce sa mai zic .. merita 7350 euro!

Putin offtopic:
Sincer sunt foarte dezamagit pentru ca se face atata caterinca pe seama Loganului. Este doar o masina , si lumea nu inceteaza cu faze de genul : articul , frigiderul , dulapul , sifonierul , ba ca-i urata , ba ca-i proasta , ba ca sunt prea multi tarani cu logan care se uita de sus la alti soferi. As mintii daca as zice ca asta nu este unul din motivele pentru care as fi dispus s-o dau asa repede ca avans pt altceva (abia astept noul Opel Corsa) ..chiar daca i-am facut garantie pe 3 ani sad.gif . Bineinteles , nu sunt asa de vraiste incat sa vand o masina doar pt ca se face misto de ea ... in masa.. dar incepe sa ma calce pe nervi din nou romanul de rand , care si-a gasit subiect de carcoteala. Nici nu m-ar deranja sa vina aia cu masini de 20.000euro+ si sa-mi zica ce masina de rahat conduc , dar culmea ca misto fac de ea astia cu masini si mai vraiste , precum dacia berlina si oltcit , sau astia cu sh-urile lor nemtesti si posesorii daewoo!


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SUPERCAR
post 6 Sep 2005, 21:11
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 624
Joined: 6 June 05
From: Constanta




AND ce pneuri folosesti de zici ca esti asa nemultumit de ele...ca din cate stiu eu noile modele de Logan vin echipate cu cauciucuri Continental si Michelin.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI Martie 2007 Euro4 - 70CP@90CP - CT 82 PWR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 6 Sep 2005, 21:48
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Kormoran dry.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 6 Sep 2005, 23:19
Post #116


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




CA TOT SE LAUDA LUMEA CU kORMORAN MICHELIN SA ca spu ca sunt MADE IN ROMANIA??? cred ca nu vreti..asa ca ignorati acest mesaj,,,,, rolleyes.gif


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danco
post 7 Sep 2005, 12:17
Post #117


Membru


Group: Members
Posts: 197
Joined: 9 June 05
From: Bucuresti




Sa zic si eu?
Am 4700 Km in aproape 3 luni. In general mi se pare ca am facut o alegere buna tinand cont de pret/calitate, deh, am avut berlina.
Consumul este in limite normale si tine foarte mult de stilul de condus.
Am incercat sa vad cat fuge maxim: 175 Km/h.
De gume si frane sunt multumit, n-am derapat in nici o situatie, nici macar cand i-am testat franele la 140 Km/h, am Michelin si ABS care-si fac treaba, daca mi-o fac si eu pe a mea (daca nu incerc eu neaparat s-o dau in balarii).
AC OK, confort (scaune) se putea un pic mai bine, dar si mult mai rau, spatiu cat cuprinde, finisaje fara pretentii, doar nu-i Audi.
Parerea altora ma lasa rece, cainii latra, ursul trece.
Performante OK pentru mine, nu merg la liniute si nici nu fac depasiri la limita (ca altii).
La zgomot se mai poate imbunatati, am eu in plan sa o antifonez, de fapt am si facut-o pe ici pe colo.
Nici o problemă pană acum, sper ca nici la iarna sa n-am, că la vechea berlină in fiecare dimineată mă intrebam "azi la ce ora voi ajunge la servici?", asta in caz ca vroia sa porneasca pana la urmă! Ii invidiam pe cei care urcau in masinile lor, dadeau la cheie si plecau, in timp ce eu aveam deja mai bine de 1/2 ora de cand ma rugam de ea. Macar pentru asta si isi merita banii!


--------------------
--------------- Logan Ambition - ---------------
Vorbind ai pierdut privilegiul de a parea intelept!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bunicu
post 8 Sep 2005, 14:34
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 12 September 04




6500 km in 5 luni, jumate in oras jumate afara, fara probleme pina acum.
personal zic ca merita cei 7575 euro pe care i-am platit (garatie extinsa) si nu m-am asteptat nici o clipa sa fie zgomotoasa ca o masina de 15.000 si nici sa traga ca una cu motor de 110 CP.



--------------------
Renault Megane 2.1 Estate 1,5 dci 101 CP comfort expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 8 Sep 2005, 15:11
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




QUOTE(bunicu @ 8 Sep 2005, 14:34)
6500 km in 5 luni, jumate in oras jumate afara, fara probleme pina acum.
personal zic ca merita cei 7575 euro pe care i-am platit (garatie extinsa) si nu m-am asteptat nici o clipa sa fie zgomotoasa ca o masina de 15.000 si nici sa traga ca una cu motor de 110 CP.
*



Poate ai vrut sa spui "silentioasa"!


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 8 Sep 2005, 21:01
Post #120


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




In ultimile doua zile am luat mai multe gropi ale Timisoarei si am ramas placut impresionat de cum le suporta masina . Dau in gropi in care eu credeam ca o sa rup masina si cand colo abia se simte. E bun Loganul la chestii din astea.


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









In cadrul acestui topic nu se admit comentariile, intrebarile sau orice alte discutii intre cei care scriu... Se vor posta strict impresii personale ale POSESORILOR de Logan, cu precizarea modelului/tipului, anului de fabricatie, numarului de km etc. pentru a se putea interpreta impresiile de catre ceilalti cititori. Orice alt mesaj va fi sters fara alt preaviz si ... vor curge sanctiunile!


--------------------
Go to the top of the page
24 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 15:10
Forum Renault