DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 12 13 14 15 16 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Diverse Asigurare CASCO

#Dino
post 15 Jun 2011, 15:56
Post #391


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.189
Joined: 10 November 07
From: Loading...




Telefon: 316.78.80

Eu tocmai ce am sunat si mi-a raspuns un nene.



--------------------
'22 Duster 1.0 Eco-G / Megane 3 1.6 16v 2013 / Logan 1.4 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siriteanu
post 15 Jun 2011, 16:16
Post #392


Membru autentic


Group: Members
Posts: 748
Joined: 19 May 11
From: Iasi




se poate face asigurare casco la laguna 2 din 2004 motor 1.8 16v benzina ? am auzit ca nu se asigura casco masini mai vechi de 5 ani.


--------------------
Renault Laguna II Ph II 1.9 Dci 96KW Dynamique 2006 -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.manda
post 15 Jun 2011, 17:01
Post #393


Think green!


Group: Members
Posts: 368
Joined: 19 July 10
From: Bucharest




@rrazzvann: Ai citit clauzele ce fac referire la perioada de neplata? In general nu se onoreaza incidentele atunci cand se inregistreaza restanta de peste 5-15 zile, nu ulterior platii acesteia. Verifica si da-ne o veste.

@siriteanu: peste 10 ani, unii insa accepta si 15.

This post has been edited by claudiu.manda: 15 Jun 2011, 17:04


--------------------
Renault Clio Symbol 2008 Dinamique 1.5 dCi 85 hp
10,000 km - 22.06.2009 / 20,000 km - 25.02.2010
30,000 km - 28.11.2010 / 40,000 km - 26.08.2011
50,000 km - 08.06.2012 / 60,000 km - 04.05.2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 15 Jun 2011, 20:15
Post #394


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




QUOTE(rrazzvann @ 15 Jun 2011, 16:18)
am facut o polita casco la omniasig atunci cand am cumparat masina printr-un credit la wolksbank valabila 7 ani prin care plateam 2 rate fixe pe an in valoare de 1500ron
luna trecuta cand am deschis 2 dosare de daune mi s-a spus de la omniasig ca masina nu poate fi reparata deoarece am intarziat cu o rata mai mult de 15 zile
mentionez ca am achitat 2 rate dupa acea intarziere, fara ca eu sa stiu ca contractul a fost reziliat sau ca am obligatia sa merg sa fac constatarea la omniasig pentru a putea continua contractul
ce pot sa fac acum?
masina nu pot sa o repar, banii pe ratele date ulterior nu vor sa mi-i mai dea?
ce ma sfatuiti?
va multumesc
*



Nu poti sa faci nimic, daca intarzii mai mult de 15 zile o rata, mai ai inca 15 zile in care poti sa platesti rata fara sa se anuelze polita insa cu conditia sa te duci la sediul lor sa iti faca o repunere in vigoare a politei,adica sa iti faca un rand de poze la masina pentru a vedea ca este in regula si nu a patit nimic. Daca nu ai facut asta, nu te vor despagubi,pe buna dreptate,scrie in cotract. Intreaba la banca daca perioada de gratie pentru poiltele cesionate Volksbank este la fel ca la o polita normala, doar de 15 zile, de obicei au niste clauze mai avantajoase,inclusiv o perioada mai mare de gratie,in jur de 30 de zile,cel putin BRD-ul asa are.
Altfel, achiti reparatia si continui polita, nu e vina lor ca nu ai respectat contractul , asa ai fi patit la orice societate de asigurari. Sa te duci sa iti pozeze masina reparata daca alegi sa continui.


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Jun 2011, 20:33
Post #395


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Din cate stiu eu CSA-ul nu poate face mare lucru, pentru ca e vorba de un contract CASCO.
Insa eu le-as atrage atentia ca au incasat banii in baza contractului, deci au recunoscut ca acesta este valabil, nu s-a reziliat, ba mai mult, nu au transmis in aceasta perioada nici o astfel de informare (de reziliere).
De asemenea as vorbi si cu aia de la banca sa ii intrebe pe cei de la asigurari daca bunul, pentru care ei dorm linistiti ca si-ar recupera banii pentru ca e asigurat, mai e inca asigurat.
Si probabil ca asigurarea e cesionata in favoarea bancii. I-as intreba pe aia de la banca daca au primit vreo adresa ca nu nu mai exista asigurarea respectiva.

Eu as impinge niste vagoane cu banca, ca aia are mai mare interesul ca asigurarea sa fie valabila.Plus ca ei discuta altfel, plus ca nu te certi tu, ci ei.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 15 Jun 2011, 20:42
Post #396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




QUOTE(rrazzvann @ 15 Jun 2011, 16:18)
masina nu pot sa o repar, banii pe ratele date ulterior nu vor sa mi-i mai dea?
ce ma sfatuiti?
va multumesc
*



banii or sa ti dea, ti s-a reziliat contractul si tu ai platit in continuare, fara sa mai fi obligat. daca nu ti dau de buna voie, o sa ii iei prin actiune in instanta, dar eu zic ca daca vorbesti cu cineva avizat de la omniasig, care chiar sa se ocupe de asta (din dept. financiar/plati/etc., nu daune), o rezolvi amiabil


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 15 Jun 2011, 21:03
Post #397


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Daca nu ai intarziat mai mult de 30 de zile, contractul nu s-a reziliat ,eu asa stiu. El continua sa existe iar tu daca faceai acea repunere in vigoare ,era totul ok.
Cum zice si Klaus, mergi la banca ,sunt limba-n-limba cu Omniasigul,poate daca suna un director pe un director,etc. se mai rezolva ceva, macar partial sa achite dauna.
Din pacate, este strict obligatia ta sa platesti la timp, desi in mod normal este cineva care supravegheza platile si te suna daca nu ai platit la timp,totusi, nu au aboslut nicio obligatie sa faca acest lucru,ii dai degeaba in judecata.
Ei nu au cum sa refuze o plata,nu sta nimeni sa verifice cand incaseaza , plus ca se poate pune problema asa : ai vrut sa renunti la CASCO,nu ai mai platit, iar apoi ai lovit masina, ai platit din urma,ai mai stat un pic si apoi te-ai dus sa declari daunele,ar fi prea multe posibilitati daca s-ar accepta asa ceva.

This post has been edited by prody: 15 Jun 2011, 21:03


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Jun 2011, 21:24
Post #398


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




E o problema si pentru aia de la asigurare, ca neplata s-a intamplat acum un an jumate, din cate inteleg.
El s-a dus acum la asigurare sa constate daunele, ori aia daca spun ca s-a intamplat dauna in timpul cat nu era asigurat, trebuie sa demonstreze acest lucru, trebuie sa se inscrie in fals impotriva declaratiei lui, e complicat si pentru ei sa sustina asa ceva.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 15 Jun 2011, 21:31
Post #399


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Eu am un prieten care a patit exact acelasi lucru cu o polita la Asiban mai demult, un credit BRD nu a platit o rata la timp prin februarie,,apoi a continuat sa plateasca ratele la banca ( platea Casco direct la banca) si nu l-a anuntat nimeni . A avut o dauna in toamna si nu au vrut sa il despagubeasca si nici sa ii dea inapoi primele incasate ulterior de intarziere - i-a zis jurista ca scrie in contract : primele incasate nu se returneaza - asta mi s-a parut chiar aberant,am si vorbit cu un avocat si a zis ca sigur castiga in instanta returnarea primelor, insa s-a lasat pagubas pentru ca erau putini bani si nu avea timp de procese.
Oricum, dialogul a fost memorabil : " Am platit degeaba ! " "Nu ati platit degeaba, sunteti asigurat ! " "Pai si de ce nu ma despagubiti atunci ? ""Pentru ca ati intarziat o rata !

This post has been edited by prody: 15 Jun 2011, 21:32


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Jun 2011, 22:02
Post #400


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Stiu si eu un caz absolut identic, numai ca amicu' a sunat un prieten si prietenul a sunat un alt prieten la asigurare si s-a rezolvat(ma rog, asta avea platite niste prime mai mari decat paguba si le-a zis ca le ia inapoi, ca oricum iese in castig).
Treaba e destul de la limita si pentru unul si pentru altul, motiv pentru care nu trebuie cedat din prima.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 15 Jun 2011, 22:13
Post #401


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




la amicul meu a fost mult mai trist : l-au anuntat ca nu il vor despagubi cand era reparatia aproape gata , si costa vreo 4000 lei, pana la urma a dat vreo 2500 cu reducere si fara factura ...


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 16 Jun 2011, 09:22
Post #402


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Din pacate nu pot sa va prezint o speta pe acesta tema insa in instanta (daca nu merge altfel), faptul ca asiguratorul a incasat in continuare prima de asigurare (la care se mai adauga faptul ca nu poate face dovada notificarii/incheierii de reziliere a contractului) da castig de cauza asiguratului, care dovedeste buna credinta in relatia cu asiguratorul, indiferent ca a intarziat plata unei prime dar a platit ulterior si a continuat de buna credinta.
Pot face exceptie de la aceasta situatie cazurile in care evenitmentul se petrece imediat dupa intarziere ori asiguratorul (daca ar fi de buna-credinta) a facut notificare de prezentare pentru constatare imediat dupa plata primei urmatoare celei restante (cand teoretic s-a reziliat contractul).

Este ca in situatia unei datorii, cand recuperatorul convinge datornicul sa plateasca 10%, apoi il da in judecata pentru rest. Plata acelui 10% reprezinta pentru instanta recunoasterea datoriei!
In cazul nostru, incasarea primei (in special urmat de refuzul returnarii) inseamna recunoasterea contractului.

Ce Dumnezeu, mai exista si calculatoare care tin evidentele!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al1n
post 21 Jun 2011, 17:24
Post #403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 1 August 08
From: Iasi




QUOTE(klaus @ 7 Jun 2011, 12:31)
cu urma de la gainat: sansa de la mica spre deloc.
*


se vopseste daca asigurarea casco e varianta extinsa incluzand vadalism si altele... eu trebuie sa ma programez la bras renault pentru vopsit pentru ca am primit raspuns favorabil... daca primeam refuz mergeam la comisia de supraveghere a asigurarilor

This post has been edited by al1n: 21 Jun 2011, 17:25


--------------------
Dacia/Renault Berlina 1.4/Symbol Expression 1.2 16v '99/2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 21 Jun 2011, 17:40
Post #404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




de ce te duceai la comisie? ca n-au deschis vopsitorie


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al1n
post 21 Jun 2011, 18:53
Post #405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 1 August 08
From: Iasi




pentru ca nu mi se parea normal sa imi dea refuz si faceam plangere.. sau ei nu au treaba cu casco?


--------------------
Dacia/Renault Berlina 1.4/Symbol Expression 1.2 16v '99/2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 21 Jun 2011, 18:58
Post #406


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




nu smile.gif pt. casco ai OPC sau tribunal comercial, ca ai relatie contractuala cu ei


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al1n
post 21 Jun 2011, 19:02
Post #407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 1 August 08
From: Iasi




aha...ms , credeam ca tot ei se ocupa


--------------------
Dacia/Renault Berlina 1.4/Symbol Expression 1.2 16v '99/2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 21 Jun 2011, 19:48
Post #408


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




e normal, ca le zice comisia de supraveghere a ASIGURARILOR, da na..
bine ca ti au acceptat ce ai avut nevoie wink.gif


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 24 Jun 2011, 11:10
Post #409


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Am si eu nevoie de un sfat sau o indrumare! In urma degradarii vopselei de pe masina m-am gandit sa o revopsesc cu ajutorul celor de la casco! Sunt diverse zgarieturi, loviri, urme de vopsea toate capatate in parcare si din 2004 incoace s-au tot strans! Pe langa astea ar mai fi un far zgariat, parbrizul crapat, proiector spart si cam atat.
Am fost am vorbit dar nu vor sa imi bage toate reperele pe un singur dosar! Vor sa deschida mai multe dosare... unul pe parbriz, unul pt zgarieturile de pe o usa altul pe cealalta usa si tot asa! Frasiza este de 100e/eveniment incepand cu al doilea dosar de dauna deschis si cam ies in pierdere!
Ceva idei cum sa rezolv problema?




L.E. Vandalism wink.gif? dar parca as vrea sa evit eventualele probleme

This post has been edited by Cr3ativ3: 24 Jun 2011, 11:14


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 24 Jun 2011, 11:31
Post #410


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Probabil nu ai citit nimic din cele scrise pana acum!
Aici incercam sa ajutam pe cei cu mai putina experienta, nu dam sfaturi in legatura cu modul de a tepui asiguatorul!
Declaratia falsa este ilegala! CASCO nu este un mijloc pentru intretinerea masinii!
Ca unii asa inteleg iar unii clienti in cardasie cu unii inspectori tepuiesc asiguratorii, este altceva! (Si) de aceea cresc primele, ca sunt prea multi fraudatori.

Toate loviturile, ciobiturile si zgarieturile despre care vorbim, nu puteau fi produse prin acelasi eveniment (dintre cele asigurate), deci asiguratorul are dreptate sa deschida mai multe dosare!
In fond nu au introdus fransiza doar pentu a stabili o prima mai mica.
Puteai evita (macar partial) daca se deschidea dosar pentru o zgarietura, sa spunem, care ramanea nereparata, apoi urma alta pe acelasi element, apoi alta si alta, care se adaugau la acelasi dosar. In momentul reparatiei, aparea ca un singur eveniment / dosar.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 24 Jun 2011, 12:21
Post #411


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Am citit dupa ce am scris! Am gasit raspuns la toate intrebarile! In privinta tepelor, nu prea sunt deacord! Daca deschideam dosarul de la prima zgarietura si tot adaugam sau daca gasesc masina zgariata acum , zgarietura ce cuprinde toate celelalte zgarituri, nu este tot una? Cu ce dau teapa? Ca platesc ani la rand (din 2004) si cand vreau sa repar ceea ce nu am stricat eu nu se poate? Nu deaia am dat banii aia? Daca masina era intreaga, fara zgarieturi& co, o zgariam si ceream reparatie in regie proprie, da..... eram deacord cu tine! Voiam sa dau teapa dar altfel.... nu. Asta este doar punctul meu de vedere! Nu vreau sa fac bani de pe urma asiguratorului si nici nu am facut-o pana acum.

This post has been edited by Cr3ativ3: 24 Jun 2011, 12:22


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 24 Jun 2011, 16:49
Post #412


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




daca prin contract te-ai angajat sa suporti o parte din reparatia fiecarei probleme (100E/eveniment) iar tu cauti solutii sa rezolvi mai multe probleme (diverse evenimente petrecute din 2004 pana acum) platind doar 100 E, nu crezi ca e totusi vorba de o teapa?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 24 Jun 2011, 17:38
Post #413


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Eu m-am referit la "Vandalism?" - nu este! Este declaratie mincinoasa, exceptand ca este vorba de un vandal cu apucaturi de chinez batran!

In rest, este o problema de perceptie si de intelegere a lucurilor.
In fond, asigurarea CASCO este optionala, destinata acoperirii unor riscuri, nu intretinerii curente.
Micile ciobituri de parbriz fac parte din procesul normal de exploatare/uzura al atoturismului, la fel si coroziunea datorata gainatului ori micile zgarieturi care apar in jurul manerelor de portiere, basca diverse adancituri si zgarieturi aparute din neant, din parcai, biciclete etc.
La un moment dat ne supara si am vrea sa le rezolvam.
Ok, nimic neobisnuit sau anormal, decat ca oricat de ingaduitor ar fi un inspector de dauna, nu poate face din toate acestea "o dauna"=una bucata dauna, pe care s-o cuprinda intr-n singur dosar.
Dupa 7 ani fara daune (din 2004), orice asigurator renunta la a impune fransiza. Daca aceasta exista, inseamna ca asa a dorit clientul, pentru a-si reduce cuantumul primei de asigurare.
Ei, in momentul cand acelasi client doreste brusc sa nu mai fie fransiza, ca sa rezolve mai multe probleme, se cam cheama "o treaba romanesca".
La, sa zicem, 50E/luna x 7ani x 12 luni=4200Euro = un vopsit pe cinste + inlocuit parbriz + o revizie ... si mai ramane destul.
Parerea mea!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 24 Jun 2011, 18:02
Post #414


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Da ... cred ca pana la urma este o problema de perceptie si de intelegere a lucurilor caci eu unul cand gasesc masina zgariata in parcare sau gasesc o urma de alta usa pe ea cu tot cu infundatura aferenta nu consider ca fac parte din procesul normal de exploatare/uzura al atoturismului ci din acela de vandalism.Aceeasi chestie cu parbrizul scrapat sau proiector, far ce s-ar mai putea sparte pe acolo. In ceea ce priveste coroziunea datorata gainatului ori micile zgarieturi care apar in jurul manerelor de portiere ai perfecta dreptate!


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 24 Jun 2011, 19:14
Post #415


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Ok, atunci alegerea unei polite cu fransiza (si prima corespunzator mai mica) a fost o eroare!
Cand cineva alege asa, accepta de fapt sa considere firesc sa suporte daunele pana in ~ 150-200 E.
Altfel, platesti o prima de asigurare mai consistenta si deschizi cate un dosar pentru fiecare zgarietura luata prin parcare. Asiguratorul este obligat in acest caz sa plateasca.
Ce urmeaza in anul urmator, ca urmare a cresterii cotei de malus, este alta poveste.

Stiu ca dupa 2-3 ani de plata "inutila" apare senzatia de pierdere. Eu nu pledez in favoarea uneia sau alteia dintre parti si nu plang de mila asiguratorilor.
Ca un exemplu, polita mea RCA nu a fost folosita in ultimii 15 ani - plata ei este, cum ar veni, o pierdere. smile.gif



--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 24 Jun 2011, 19:30
Post #416


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




QUOTE(Cr3ativ3 @ 24 Jun 2011, 12:10)
Frasiza ... 100e/eveniment
*



nu e clar? fransiza e pe eveniment, nu pe dauna! daca tu poti sa demonstrezi ca ti s-a zgariat masina si pe stanga , si pe dreapta, si ti s-a spart si proiectorul, in acelasi accident, te rog, scena iti apartine! smile.gif



--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Jun 2011, 20:17
Post #417


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Daca o parchezi la o intrunire sportiva si fanii fac nefacute, iaca un singur eveniment cu multe stricaciuni, in zone diferite...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 24 Jun 2011, 21:58
Post #418


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Ar fi o idee insa ar trebui sa astepti un eveniment sportiv, sa se inregistreze o plangere, care plangere sa fie confirmata de agentii din teren, ca e si dansii pe acolo la asemenea manifestatii.
Si apoi, crezi ca un ochi versat nu poate face deosebire intre o masina vandalizata, cu toate urmele recente, oarecum cracteristice vandalizarii si una cu urme diverse, de diverse vechimi si dinamici de producere ?


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 25 Jun 2011, 16:44
Post #419


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(Marian66 @ 24 Jun 2011, 20:30)
nu e clar? fransiza e pe eveniment, nu pe dauna! daca tu poti sa demonstrezi ca ti s-a zgariat masina si pe stanga , si pe dreapta, si ti s-a spart si proiectorul, in acelasi accident, te rog, scena iti apartine! smile.gif
*


In mod normal ar trebui sa fie: Eveniment = Dauna.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UltimulShogun
post 12 Jul 2011, 15:28
Post #420


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 12 June 11
From: TL






--------------------
Renault Megane Sport Tourer 1.5DCi 110CP , Privilege Evo, 2011 - -
''Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.''
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th June 2024 - 00:41
Forum Renault