DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inbunatatire prin schimb de DACIA

silverboy3
post 6 Jun 2007, 22:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 16 November 06




Salut,
Am fost incantat de o oferta din partea unui domn cu un Logan Prestige din feb 2007 cu 4500km la bord cu garantie pana la 100000km, afacerea fiind in felul urmator dacia solenza rapsodie cu 37000km la bord din 2004 + 150 de mil.
Singurul defect pe care il are prestige-ul este o zgaritura pe usa din spate.
Eu sunt decis sa scot banii de la banca.
Va rog frumos dati-mi sfaturi daca se merita sau nu.


--------------------
DACIA SOLENZA RAPSODIE 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 6 Jun 2007, 23:28
Post #2


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




eu zic ca e ok dar trebuie sa ai in vedere urmatoarele minusuri:
- prestige-ul consuma mai mult
- reviziile sunt putin mai scumpe
- +150 milioane (4500 euro)
- taxe mai mari (Rca,rovignieta,impozit, CASCO).Diferenta cea mai mare mi se pare la casco.

In schimb ai destule avantaje: spatiu interior mai mare, motorul ofera destula putere, calitatea finisarilor mai buna,airbaguri, AC, abs, masina NOUA, garantie, e o masina teapana net superioara solenzei.

Acum depinde de tine, daca esti dispus sa faci investitia asta.Pe de alta parte daca reusesti sa iti vinzi solenza cu 4500 mai pui aia 4500 si deja ai 9000 euro bani cu care ai destule perspective.

Dar eu sunt de parere ca e un schimb corect. Sa ne anunti si pe noi ce decizie ai luat.


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silverboy3
post 6 Jun 2007, 23:38
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 16 November 06




Sincer si mie mi se pare un schimb ok, dar imi este frica de faptul ca iau o masina de la un om necunoscut care o are de 4 luni si o da imediat, verificari pot face oricand, banii pot sa ii scot cu toate ca nu eram pregatit dar oferta e de luat in considerare

This post has been edited by silverboy3: 7 Jun 2007, 03:35


--------------------
DACIA SOLENZA RAPSODIE 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 7 Jun 2007, 07:10
Post #4


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Eu personal nu as da o Dacie pe alta Dacie. Parerea mea.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 7 Jun 2007, 07:23
Post #5


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




dar o dacie pe un LOGAN? icon_mrgreen.gif

cu 9000 de coco ai alte perspective!


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 7 Jun 2007, 10:50
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Parerea mea : ti-ai luat teapa ! Eu pe-a mea o vindeam cu 185 mil , apoi nu merita Loganul ca valoare doua Solenza ! Ala de prost nu a dat-o . Ori a observat ca si-a luat teapa cu ea ca nu merita banii , lucrur de care te vei convinge si tu , ori a luat-o prin prigramul rabla si astfel a castigat mult mai mult ca tine .
Si apoi , asa cum a spus si Alex , cand ai deja 9000 euro nu mai stai cu banii in mana si te uiti la un Logan , care in afara de faptul ca e nou , alte avantaje nu are ! Apoi din punctul meu de vedere , o masina SH isi castiga valoare in timp si nu imediat dupa ce a fost cumparata , iar Loganul este o masina care nu isi merita banii nici noua , dar SH ...


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 7 Jun 2007, 23:47
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




ce-mi plac mie aia care zic ca loganul nu isi merita banii, insa nu zic nimic de solenzele supraapreciate de pe piata romaneasca. si in plus nu stiu de ce ziceti ca e teapa, mie pretul mi se pare rezonabil, practic masina aia e aproape noua, si ai un discount de ~1000 de euro. Daca masina nu are nimic , eu zic sa o iei, motive pentru care pot da unii masina asa de repede tine ori de faptul ca au fost dezamagiti de masina (asta insa nu face respectiva masina proasta ci poate respectivul avea asteptari prea mari), ori de faptul ca are masina o belea, sau poate ca are probleme financiare si nu e pregatit sa renunte la avea o masina si de aia o da la schimb +diferenta


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silverboy3
post 8 Jun 2007, 07:04
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 16 November 06




Salut,
Ieri adica 7.06 m-am gasit cu omul respectiv si am vaztu fiecare masina care ne interesa.
Parerea mea: Loganul Prestige este cu mult peste varianta Ambition: ma refer in primul rand la motor care mi-a lasat o impresie extraordinar de buna( acceleratie superba, zgomot mic, rapoarte a cutie super ok, raspunde la turatii de 1200 fara probleme), in a-l doilea rand la calitatea interiorului care nu zdrongane este destul de bine izolata fonic nu se aude mai nimic in interior, plastic la fel de bun la la noul clio, scaue destul e confortabile, ambient imens fata de solenza:D. Eu unul sunt decis acum sa o iau de noua, pentru asta deja am depus de ieri niste acte la dealer si acum astept sa o dau pe a mea. Masina pe care o are omul respectiv nu are absolut nimic, este samsar si a luat-o la schimb cu un audi A4 plus diferenta din partea omului respectiv. Are toate actele posibile.

Raspuns pentru marius80_eugen: Te astept in galati sa o dai cu 185 de mil de parca eu nu am vrut mai mult si de parca eu nu imi ingrijesc masina ca pe propriul copil, in plus sa nu uitam ca eu am rapsodie fara aer si tu ai scala. Inca un motiv pentru care vreau sa scap de ea este faptul ca masina asta zdrongane foarte rau plasticul l-am scos de 3-4 ori si m-am chinuit sa vad ce dracu are, partea mecanica am facut-o o singura data cap coada( bielete, capete de bara, pivoti, bucse) degeaba. Teste am facut de 4 ori pe stand de testare, nu au gasit abosolut nimic naspa. Bani bagati intr-un an de zile cam 30 de mil cu tot cu revizia de anul trecut si cu piesele pe care le am acum. Chiar nu isi are rost sa mai dau nu stiu cate mil pe jenti si cauciucuri, pe panou cu CB si pe alte chestii. Asa cum este loganul, urat frumos fiecare cu parerea lui, mie unul imi place si merita mai mult decat un clio symbol dinamyque de 1.4 100CP(10354 euro) ( ma refer la Prestige pret de achizitie 10350 euro)

This post has been edited by silverboy3: 8 Jun 2007, 07:05


--------------------
DACIA SOLENZA RAPSODIE 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 8 Jun 2007, 07:53
Post #9


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(aphophis @ 8 Jun 2007, 00:47)
ce-mi plac mie aia care zic ca loganul nu isi merita banii, insa nu zic nimic de solenzele supraapreciate de pe piata romaneasca.
*


Si ce-mi plac mie aia care vorbesc doar de dragu' de-a face zgomot! Ia spune tu cu gura ta, de ce-o fi supra-apreciata Solenza, nu cumva "multumita" Loganului?

QUOTE(silverboy3 @ 8 Jun 2007, 08:04)
[...]mie unul imi place si merita mai mult decat un clio symbol dinamyque de 1.4 100CP(10354 euro) ( ma refer la Prestige pret de achizitie 10350 euro)
*


Parerea ta, ti-o respect. Dar, totusi, sa ne pastram intr-o nota realista....

This post has been edited by Marty: 8 Jun 2007, 07:57


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MARCI
post 8 Jun 2007, 08:56
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 29 October 05
From: Baia Mare




Silverboy,
Parerea mea este ca cel mai avantajos ar fii sa faci schimbul: Prestige pentru solenza + $$$. Am cel putin 2 argumente:1. scapi rapid de solenza si 2. prestige-ul are deja rodajul facut ,nu mai trebuie sa astepti 3000 k sa-i dai talpa.(pt. mine asta conteaza). ,Masina fiind cu garantie extinsa nu ai de ce sa-ti faci probleme,chiar tu ai spus ca masina arata bine si se comporta bine. Presupunand ca vinzi solenza sint curios cu 9000 euro ce alte optiuni ai;ma refer la masina noua. Nu stiu cum la tine ''raspunde la turatii de 1200 fara probleme'' ca la mine raspunde cu vre-o 2000 mai sus. Sa ai bafta la shoping,indiferent ce-ti cumperi biggrin.gif


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY 0.9 Tce - MM XX GMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 8 Jun 2007, 09:39
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Faza cu rodajul facut de altul este penibila zau .....eu unul m-as baga in fiecare an ca sa fac rodajul la cate o masina noua---daca intelegi ce vreau sa spun.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROK
post 8 Jun 2007, 09:56
Post #12


Membru incoruptibil


Group: Members
Posts: 226
Joined: 10 November 06
From: Bucuresti




Vinde solenza + credit din banca si cumpara un logan Prestige NOU.

parerea mea wink.gif


--------------------
dacia solenza 2004 scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MARCI
post 8 Jun 2007, 10:17
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 29 October 05
From: Baia Mare




l@u
faza cu rodajul coroborata cu o mie si ceva de euro mai putin la achizitionare chiar nu mi se pare penibila. Mie mi se pare un castig ,dar asta e doar parerea mea. Masina e ca si noua. Poate inca mai si miroase... a nou,binenteles.

This post has been edited by MARCI: 8 Jun 2007, 10:18


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY 0.9 Tce - MM XX GMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 8 Jun 2007, 10:30
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Sau vinde Solenza dar nu-ti mai lua Dacia/Renault. Incearca altceva putin mai scump.
Kia C'eed?

Vad ca toata lumea zice ca Solenza e supraapreciata. Eu cred ca e o masina potrivita pentru valoarea ei. Avand un pret de nou foarte relativ mic, ea se si devalorizeaza mai incet.

Exemplu:

Logan Prestije: 10350E
Solenza Scala: 6650E (cu tot cu vopsea metalizata)

Devalorizarea e cam 10% pe an.

Anul I:
Prestije :9315E
Scala: 5985E

Anul II:
Prestije: 8383E
Scala: 5386

Anul III:
Prestije: 7544E
Scala: 4847E

SO?

This post has been edited by nh1980ro: 8 Jun 2007, 10:32


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 8 Jun 2007, 10:36
Post #15


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(nh1980ro @ 8 Jun 2007, 11:30)
....
Vad ca toata lumea zice ca Solenza e supraapreciata. Eu cred ca e o masina potrivita pentru valoarea ei. Avand un pret de nou foarte relativ mic, ea se si devalorizeaza mai incet.
...
*



Fuck man....get fucking real. Sau abtine-te sa mai imprastii cu parerea cu solenza ta cu tot. 4000-5000E cica o conserva zdranganitoare SH. Pai ia uita-te omule ce masini tot mici iei tu la banii aia. MUUUUULT peste solenza ta. Intradevar ceva mai vechi, dar nu cred ca la alea schimbi bucsi la 30-40 mii km.

Esti penibil rau. Atata te-ai intoxicat cu tampenia aia de masina sa te autoconvingi ca ai facut o alegere buna, ca incep sa cred cu tu chiar crezi tampeniile care le tot scoti pe forum.

This post has been edited by driverx: 8 Jun 2007, 10:37


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin80
post 8 Jun 2007, 10:56
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 728
Joined: 30 July 04
From: Bucuresti




solenta este in proportie de 90% o supernova. Daca ne referim la versiunea de top ( Scala) are in plus fata de Supernova Clima un airbag, ABS si cam atat , cred. Spatiul interior este acelasi. Materialele din care este facut bordul sunt mai bune ca la DSN, panourile usilor aproape identice, caroseria la fel. Probleme comune cu scartaitul hayonului si a plasticelor din interior.... De ce ar face toate astea cel putin 2000 euro in plus? Pai daca Solenta merita suma asta in plus fata de DSN, inseamna ca Loganul merita 5000 in plus fata de Solenta. Ce nu-mi place la Prestige , este faptul ca daca tot este varful de gama , puteau sa lucreze cu mai multa atentie la detalii ( plasticele interioare vopsite, plansa de bord cu folia aia aplicata, calandru cu patratelele alea aplicate).Poate tocmai d-aia nu am ales Prestige si m-am orientat catre Symbol, chiar daca am pierdut la spatiul interior pentru persoanele din spate. Daca tot alegi Prestige si mai ales pentru faptul ca faci credit....ia-l nou. In plus , nu as lua de la samsari pentru nimic in lume


--------------------
renault clio symbol , skoda superb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 8 Jun 2007, 11:13
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




@driverx Se cheama cerere si oferta. Valoarea unui produs e data de cerere si oferta.
@Catalin80 Esti pe langa... (ABS abia are Loganul). Solenza are reparate o parte din problemele SN.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin80
post 8 Jun 2007, 11:16
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 728
Joined: 30 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(nh1980ro @ 8 Jun 2007, 12:13)
@Catalin80 Esti pe langa... (ABS abia are Loganul). Solenza are reparate o parte din problemele SN.
*



cu atat mai mult, ca nu are ABS.
si tu esti pe langa pentru ca nu exista logan PRESIJE ci doar PRESTIGE tongue.gif


--------------------
renault clio symbol , skoda superb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 8 Jun 2007, 11:19
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Bine ca esti tu destept..tongue.gif


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 8 Jun 2007, 11:23
Post #20


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(nh1980ro @ 8 Jun 2007, 12:13)
@driverx Se cheama cerere si oferta. Valoarea unui produs e data de cerere si oferta.
*



Exact. ai dreptate. Iar pretul SLZ-ului este un efect al unei cauze. Sunt prea multi romani ca tine, mai ales dinaia care au pus botul la faza ca loganu consuma 15 la suta. Remember, cu basme dinastea a inceput sa creasca pretul la SLZ. Deci, cum apare LGN pe piata, SLZ SH dintr-o data devine mai bun? Come on....e subtirica rau. Nu incerca sa mai imi demonstrezi cum tu si altii care faceti parte din acea "cerere" sunteti varza...murata. Nu zic, e mai ieftina, dar mai corecta....m-as indoi. Si nu doar din punctul meu de vedere.

Cauza e ca romanul n-are sistem de valori bine definit....da' absolut deloc. Ne credem noi mari cunoscatori and shit, am descoperit si noi planeta amu vreo 17 ani si ne credem mari balene. Habar nu avem de nimic.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Jun 2007, 11:30
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Cand inchizi o usa de SLZ trancane exact a tabla pe beton ca la Dacia 1300, papuc Diesel & Co, halal calitate.

SLZ e o Nova cu facelift , motor reno si imbunatatiri minore, ma lipsesc..mai ales la 4-5000 euro blink.gif Macar ca Loganul, cu toate ca nu-mi place ca e urat ca naiba are o tehnologie mai noua, nu un pejo 309 din 1986 copiat romanian style.

O Scala din 2004 e 5000 de euro, un Laureat cu ABS si AC si ce naiba mai are, din 2005 e cu 500 de euro mai mult, nu as sta pe ganduri daca ar fi sa aleg, ca stau cu punga pe cap, macar stiu ca am siguranta sporita, spatiu mai mare si tehnologie mai noua.

This post has been edited by argon: 8 Jun 2007, 11:42


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 8 Jun 2007, 11:56
Post #22


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Uite bai nh1980ro, argon stie sa fie obiectiv chiar daca realizeaza ca va fi nevoit sa stea cu punga pe cap....

bai argoane, ai nevoie de punga pe cap la logan iar la dric estate nu ai nevoie....ai mancatias.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 8 Jun 2007, 12:15
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Mai daca tot n-am bani sa-mi iau o masina ca lumea am preferat una care era corecta la pret si la ce oferea. Asta e parerea mea si nu aveti cum s-o schimbati.
Unde gaseai tu argon anul trecut Logan Laureate cu 5500E?
Si unde ai vazut tu ca face la fel ca la berlina usa de SLZ/SN? Mecanisul de inchidere a usii e diferit.
@driverx Eu nu am zis niciodata ca Logan ar consuma mult mai mult. Dar consuma ceva mai mult.

Da' ia zi cat costa o bara fata la Logan si una la SLZ? Da niste placute de frana? (placutele de frana sunt cu 50% mai scumpe).

Eu nu am considerat ca merita sa dau 2000E in plus pe un Logan doar ca sa am mai mult spatiu interior si sa am o antifonare mai buna a masinii(nu mai vb ca nu avea CD-player, jante de aliaj, hatch). Iar SN desi era mai ieftina cu 1500E SH, are prea multe probleme ale copilariei.

Nu vad care e problema ta. Nu poti sa accepti o parere? Toata lumea tre sa faca la fel ca tine? Daca tu ai avut ghinion si ai facut accident cu Loganul ala cu ABS e teapa ta si ghinionul tau. Si la mine nu a aparut rugina dupa un an la SLZ.



--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin80
post 8 Jun 2007, 12:18
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 728
Joined: 30 July 04
From: Bucuresti




si ca sa tragem concluzia ..vad ca topicul a devenit iar un vs

solenta e cea mai buna masina romaneasca, iar loganul cea mai buna masina straina smile.gif


--------------------
renault clio symbol , skoda superb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silverboy3
post 8 Jun 2007, 12:39
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 16 November 06




Eu personal astept sa imi dau masina pentru ca nu are AER CONDITIONAT, masina o folesc numai in oras, nu ma duc cu ea la tara si odata la un an sau maxim de 2 ori plec undeva departe(mare, munte), caldura in oras e groaznica, cand cobor din masina am hainele unde ceea ce nu e bine deloc pentru plamani, rinichi. Alt motiv ma costa prea mult ca sa o fac sa nu mai troncane, am 2 puncte foarte mici de rugina, motorul are o bataie la axa cu came( se reozlva prin reglare de tacheti nu e problema incredibila dar alti bani), prea multi bani ca sa o fac ca o scala. Sincer daca aveam Scala nu o vindeam sigur. Personal daca reusesc sa o vand cu 160 de mil sa imi ramana in mana zic sarumana si bodaprosti si tot neamul( pacat ca am tinut la ea ca la ochii din cap si nu i-am facut nimic naspa).


--------------------
DACIA SOLENZA RAPSODIE 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 8 Jun 2007, 15:11
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.






--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 8 Jun 2007, 15:55
Post #27


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




@nh1980ro: ai inceput atat de bine si ai terminat atat de proooost .... no offence ...
QUOTE(nh1980ro @ 8 Jun 2007, 12:15)
...
Da' ia zi cat costa o bara fata la Logan si una la SLZ? Da niste placute de frana? (placutele de frana sunt cu 50% mai scumpe).
...
*


Placutele de frana de SLZ sunt 60-70 RON si alea de LGN sunt 200 RON.
Dar cu bara fata ne-ai redus la tacere !!! Da' de cate ori schimbi tu o bara fata, bre ? La fiecare revizie ? De doua ori pe an ? Pai dupa principiul asta ar trebui sa ne punem bare d-alea metalice de Dacia 1300 ca se-ndreapta cu ciocanul ...
E drept, e parerea ta, insa poate ar trebui sa mai treci o data prin filtrul gandirii ceea ce postezi ...
Daca tot vrei sa dai ceva avantaje ale uneia in detrimentul celeilalte (desi nu vad de ce te-ai lansat intr-o astfel de discutie), zii de pivoti, bucsi, etc. Nu de bara fata. Da' un parbriz de logan stii cat costa, fata de unul de SLZ ? Da' un far, da' o capota, etc ...


Catre initiator: cauta sa-ti vinzi tu masina ta si sa-ti iei un Prestige nou, daca modelul asta te-ncanta asa de mult. Tu cam de ce ti-ai pune la vanzare masina ta cea noua cu care ai facut doar 4500 km ?

This post has been edited by cristi.r: 8 Jun 2007, 16:03


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 8 Jun 2007, 15:59
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




cand comparati preturi de solenza cu cele de logan , considerati la amandoua preturi de reprezentanta?


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 8 Jun 2007, 16:02
Post #29


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Da !


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 8 Jun 2007, 17:19
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




Alooo da numa offtopic pe aci nu inteleg de ce nu aratati care e cel mai mare in taste la cafenea macar poate omu citi un topic de la cap la coada fara sa vada cine se da mai atoatestiutor decat cine!!
Revenind daca esti convins ca masina nu are nimic si pentru asta testeaz-o in service atunci cred ca merita sa dai banii astia pentru schimb, dar mare grija ca lucrezi cu un samsar.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 08:00
Forum Renault