DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Noul cod rutier/amenzi cu puncte

sstanescu
post 1 Sep 2004, 15:35
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Vedeti insa ca in conformitate cu noua forma, detectoarele radar nu mai sunt interzise si nici nu se mai supun confiscarii, insa din nou trecerea pe rosu si neacordare de prioritate la pietoni, la care se adauga intrarea intr-o intersectie ce duce la blocarea ei, se sanctioneaza cu luat carnetul 30 de zile!


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BasIc
post 1 Sep 2004, 18:17
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 144
Joined: 21 November 03
From: BRASOV




nici asta nu mai avem voie...atat ramasese ,trec pe rosu dar merg mai departe..acum nu mai am voie..offf.....aa..si merg si cu 197km/h(dacie '84) dar am detector si nu ma prinde "naspetii"
bineinteles ca era o gluma.........


--------------------
"Bas|c Rulzz!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 2 Sep 2004, 08:26
Post #33


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




Eu am facut referire la ceea ce era si ce o sa fie, si nu numai referitor la circulatie ci la tot !!!
Pai si eu daca n-am luat in viata mea o amenda cum sa ma manifest? :twisted: :twisted: :twisted:
Incerc sa circul corect si sa ma feresc de boii care umbla dezlegati pe strazile tarii si care si-au luat carnetu' pe 100E si care habar nu au de regulile de circulatie scrise in lege si care au propria lor lege. Si sa stiti ca astia sunt si cei mai baftosi, nu ii prinde aproape niciodata Militia, si unu' amarat care a facut si el prima lui greseala si mica il vad imediat astia.

Daca am deranjat pe cineva, scuze !


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
decrim
post 21 Sep 2004, 10:50
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 14 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
...unu' amarat care a facut si el prima lui greseala si mica il vad imediat astia.

Daca am deranjat pe cineva, scuze !


Ai perfecta dreptate, eu mi-am luat amenda (prima!!!) acu' doua saptamani duminica la ora ~16.00 in Piata Romana pentru ca nu purtam centura de siguranta :!: :vmad: Si m-am uitat dupa aia in trafic, cat m-am mai plimbat juma' de Bucuresti dus-intors, si nu cred ca am vazut mai mult de trei soferi cu centura.

Acum, pe mine nu ma deranjeaza ca am luat amenda, dar de ce am fost singurul? Sa fie de la dacia berlina sau am eu fata de fraier, ca pe unul cu un mertan nu cred ca l-ar fi oprit.

Apropo, a mai luat cineva amenda pe tema asta?


--------------------
Dacia 1310 Li - B-32-VKJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 21 Sep 2004, 11:04
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Saptamana trecuta a fost minis(inis)trul Saniuta la Cluj 2 zile, cred ca numai femeia de servici nu a iesit in strada in rest orasul plin de militieni, am facut imprudenta de a nu purta centura si am luat o amenda (250k in 48h), binenteles ca dupa plecarea sefului din oras nici urma de militian :vmad: . I-am spus politaiului sa umble sa dea amenzi pentru neacordari de prioritate, treceri peste linie continua, nu dupa amenzi pt centura daca vor ca sa disciplinezii soferii. Niste nenorociti!


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 21 Sep 2004, 11:06
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Eu, acum vreo doi ani, ca cica nu am acordat prioritate la pietoni smile.gif. Eu avand centura, ala ma intreba (dupa ce i-am dat ceva) daca am avut, iar eu ca boul diminetii ii spuneam ca da. Iar ala iar ma intreba: "Aveati sau nu centura?" M-am prins in cele din urma...

La inceput nu prea ma impacam cu ea in oras, dar acum mi-am facut un bine si deja e reflex sa bag cheia in contact si pana se stinge led-ul din bord, pun centura iar apoi dau la cheie.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian
post 28 Sep 2004, 18:55
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 12 March 04
From: Bucuresti




Are cineva un linck unde sa vedem si noi tot codul cu contaventii, infractiuni, amenzi, si toate cele? ca asa vorbim dar hai sa si citim! biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 19:55
Forum Renault