DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cati Km o duce motorul de Solenza/SN 1.4, Nr de Km prcursi de motor fara interventii majore

sebavs
post 8 Nov 2010, 21:00
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 13 August 09




solenza mea are 260000 si nu manca deloc ulei...si se misca bine...nu e chiar vioaie..se opreste pe la 160 dar...eu zzic ca e bine..acum vreau sa ii pun xenon,si alte imbunatatiri..


--------------------
Dacia Solenza 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RoBerT112
post 10 Nov 2010, 14:28
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 15 October 10
From: Bucuresti-Chitila




QUOTE(sebavs @ 8 Nov 2010, 21:00)
solenza mea are 260000 si nu manca deloc ulei...si se misca bine...nu e chiar vioaie..se opreste pe la 160 dar...eu zzic ca e bine..acum vreau sa ii pun xenon,si alte imbunatatiri..
*


Eu deja i-am pus,dar i-am pus dalea panarama(20ron),dar sunt multumit de rezultat.imi da o lumina alba curata cu o tenta de albastru si imi plac mai mult decat cele care lumineaza alb-gabui...da' cik n-am voie cu ele.sper sa n-am probleme:D


--------------------
Dacia Solenta 2003/rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 10 Nov 2010, 14:46
Post #93


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(RoBerT112 @ 10 Nov 2010, 15:28)
Eu deja i-am pus,dar i-am pus dalea panarama(20ron),dar sunt multumit de rezultat.imi da o lumina alba curata cu o tenta de albastru si imi plac mai mult decat cele care lumineaza alb-gabui...da' cik n-am voie cu ele.sper sa n-am probleme:D
*


Io chiar sper sa ai probleme! Mari! Amenzi de multe milioane, talonul & permisul suspendate, alea alea...


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RoBerT112
post 10 Nov 2010, 20:24
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 15 October 10
From: Bucuresti-Chitila




QUOTE(kum @ 10 Nov 2010, 14:46)
Io chiar sper sa ai probleme! Mari! Amenzi de multe milioane, talonul & permisul suspendate, alea alea...
*


Sper ca glumesti...
Oricum,am si eu o vb...eu va doresc voua,ce-mi doriti voi mie smile.gif .toate cele bune cool.gif


--------------------
Dacia Solenta 2003/rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 10 Nov 2010, 21:27
Post #95


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Nu! Nu glumesc! mad.gif
M-am saturat sa tot fiu chiorat de imbecili din astia care si-au pus csenoane aftermarket!
Sunt curios: te ajuta la potenta? Sau de ce le-ai pus? Ca de luminat mai bine nu lumineaza atat timp cat chiorasti pe ceilalti participanti la trafic!

Deci cum spuneam: SPER DIN TOATA INIMA SA-TI IA CARNETUL, TALONUL, MASINA, ... tot! Sa nu mai iesi pe sosele decat ca pasager sau ca pieton! showfinger.gif
Si sa mi se intample si mie la fel cand oi modifica ceva de la sistemele de iluminare (sau alte sisteme ce tin de siguranta) ale masinii!

This post has been edited by kum: 10 Nov 2010, 21:27


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ngabyyy
post 10 Nov 2010, 21:47
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 260
Joined: 24 July 10
From: Milano City




230000 si inca mai merge nu ca in prima zi, e a unui prieten SLZ Europa, ulei ELF Competition ST, filtre originale toate schimbate de origine sau ”echivalente” smile.gif .
A mea 91000 luata la 78820 si inca mai consuma benzina si fuge.
Multi km fara probleme!

sper sa no incurc: cine sia pus xenoane bravo, cine nu are sa nu si puna.
E parerea mea!

This post has been edited by ngabyyy: 10 Nov 2010, 21:49


--------------------
Dacia Solenza 2004 Clima - IL 50 GAB
Consider ca Solenza a fost, este si va ramane una dintre cele mai reusite masini fabricate de Dacia. Nici mica, nici mare, fiabila
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kr@veN
post 10 Nov 2010, 21:59
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 8 May 08




Din cate am citit aici sunteti foarte multumiti de solenzele voastre, numai eu am probleme cu ea..papa ulei ......se opreste in mers simulte altele si are doar 55000 Km ma ia nervi cand citesc, ca unele ajung la 120000 fara interbventii...macar daca mi-as fi batut joc de ea ..ulei la 5000 Km ,, filtre,,, bucse la timp,,,capete de bara inainte sa incepa sa traga stanga , dreapta ETC akum am distributia cumparata (originala) si cine stie cat o sa ma coste si reparatia motorului offf grea e viata cand ai dacie sad.gif(...deh macar a mers 2 ani de cand am laut-o ....

This post has been edited by Kr@veN: 10 Nov 2010, 22:00


--------------------
Dacia Solenza 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RoBerT112
post 10 Nov 2010, 22:01
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 15 October 10
From: Bucuresti-Chitila




QUOTE(kum @ 10 Nov 2010, 21:27)
Nu! Nu glumesc!  mad.gif
M-am saturat sa tot fiu chiorat de imbecili din astia care si-au pus csenoane aftermarket!
Sunt curios: te ajuta la potenta? Sau de ce le-ai pus? Ca de luminat mai bine nu lumineaza atat timp cat chiorasti pe ceilalti participanti la trafic!

Deci cum spuneam: SPER DIN TOATA INIMA SA-TI IA CARNETUL, TALONUL, MASINA, ... tot! Sa nu mai iesi pe sosele decat ca pasager sau ca pieton!  showfinger.gif
Si sa mi se intample si mie la fel cand oi modifica ceva de la sistemele de iluminare (sau alte sisteme ce tin de siguranta) ale masinii!
*


Usor bizonule from galati.ce e cu semnele alea...
nu am cn stie ce becuri.snt la fel,doar ca lumineaza alb in loc de galben.da e greu pt unii.nu am pus becuri mai mari,mai puternice,adaptor si altele...si nu orbesc pe nimeni.am facut proba pe pielea mea,am vrut sa vad cum mi se vad farurile dintro alta masina si sunt OK.
nu vad rostu sa mai vb cu tn,deci nu mai raspunde la post si oricum nu mai raspund la provocarile tale ca vad ca ai fost maltratat de mic...
si ma scuzati de off-topic.
si nu mai dorii rau' altcuiva ca nu e bine...deobicei se intoarce.amenda nu se da si carnetu nu se suspenda numai pt schimbarea luminilor.si carnetu oricum nu se suspenda pe schimbarea luminilor wink.gif.asa ca ai grija de banii si carnetu' tau.fii atent la vitezometru,semafoare,semne,treceri pt pietoni etc.toate cele bune

This post has been edited by RoBerT112: 10 Nov 2010, 22:05


--------------------
Dacia Solenta 2003/rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 10 Nov 2010, 22:14
Post #99


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




te scuzam de off topic dar nu te scuzam de mirc biggrin.gif


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 10 Nov 2010, 23:11
Post #100


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




RoBerT112: Tu, de fapt, nu ai "csenon". Ai niste pârcalete de becuri albastre facute pe vaport. Esti multumit de ele... pana vei merge prima data prin ploaie si asfaltul va fi ud. Ti-o spun si experienta proprie ph34r.gif .


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ngabyyy
post 11 Nov 2010, 00:35
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 260
Joined: 24 July 10
From: Milano City




Kr@veN eu am 2 prieteni cu SLZ unu are gaz ala are ceva probleme dar nu grave ci de genu un releu etc. electrice. Leau luat second ca mine cel de care spuneam mai sus cu peste 200000 o alearga de zici ca nui adevarat daca te uiti la ea zici ca e altceva numai SLZ dar la partea tehnica sa zicem nu ia scapat cum ”ia cerut - ia dat”, si numai la mecanici particulari dar buni omul asta lucreaza in Bucuresti si sia facut relatii de genul asta. Mai rar prins service doar la o inspectie. Nu o lasa sa bata sau altele desi lui ii bat basii in cap.
Incearca la mai multi mecanici ia pareri punete pe ea fa un efort si poate reusesti, sa scapi de probleme desi cred ca ar avea probleme mari. Motorul?
da mai multe date despre masina

This post has been edited by ngabyyy: 11 Nov 2010, 00:38


--------------------
Dacia Solenza 2004 Clima - IL 50 GAB
Consider ca Solenza a fost, este si va ramane una dintre cele mai reusite masini fabricate de Dacia. Nici mica, nici mare, fiabila
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 11 Nov 2010, 10:01
Post #102


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(RoBerT112 @ 10 Nov 2010, 23:01)
Usor bizonule from galati.ce e cu semnele alea...
nu am cn stie ce becuri.snt la fel,doar ca lumineaza alb in loc de galben.da e greu pt unii.nu am pus becuri mai mari,mai puternice,adaptor si altele...si nu orbesc pe nimeni.am facut proba pe pielea mea,am vrut sa vad cum mi se vad farurile dintro alta masina si sunt OK.
nu vad rostu sa mai vb cu tn,deci nu mai raspunde la post si oricum nu mai raspund la provocarile tale ca vad ca ai fost maltratat de mic...
si ma scuzati de off-topic.
si nu mai dorii rau' altcuiva ca nu e bine...deobicei se intoarce.amenda nu se da si carnetu nu se suspenda numai pt schimbarea luminilor.si carnetu oricum nu se suspenda pe schimbarea luminilor wink.gif.asa ca ai grija de banii si carnetu' tau.fii atent la vitezometru,semafoare,semne,treceri pt pietoni etc.toate cele bune
*



Gingașu', te mănâncă bujaverca?

Eu nu te-am jignit pe tine personal! Te-am încadrat (bine, te-ai încadrat tu singur) într-o anumită categorie. Da' se pare că ești prea prost să faci diferența! De fapt ce pretenție poate avea cineva de la intelectu'pardon, neuronu' tău, când tu nici să scrii nu știi!
Da! Știu! Ăsta e forum tehnic dom'le, nu e academia română! Și tu de fapt știi să scrii corect, da' n-ai chef! Știu toate astea!

În concluzie: bizon să-i spui lu' tac-tu și lu' mumă-ta!
Aa! Era să uit! Si lu' pretena ta (în caz că aia așa ceva).


L.E.
De fapt nici nu știi să explici ce ți-ai pus de fapt la mașină! Un coleg zice ceva de xenoane,
QUOTE(sebavs @ 8 Nov 2010, 22:00)
solenza mea are 260000 si nu manca deloc ulei...si se misca bine...nu e chiar vioaie..se opreste pe la 160 dar...eu zzic ca e bine..acum vreau sa ii pun xenon,si alte imbunatatiri..
*



tu zici că deja i-ai pus!

QUOTE(RoBerT112 @ 10 Nov 2010, 15:28)
Eu deja i-am pus,dar i-am pus dalea panarama(20ron),dar sunt multumit de rezultat.imi da o lumina alba curata cu o tenta de albastru si imi plac mai mult decat cele care lumineaza alb-gabui...da' cik n-am voie cu ele.sper sa n-am probleme:D
*



Apoi vii și spui că de fapt tu ți-ai pus niște becuri colorate!
QUOTE(RoBerT112 @ 10 Nov 2010, 23:01)
nu am cn stie ce becuri.snt la fel,doar ca lumineaza alb in loc de galben.da e greu pt unii.nu am pus becuri mai mari,mai puternice,adaptor si altele...


Concluzie: ești muci!

This post has been edited by kum: 11 Nov 2010, 10:08


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 11 Nov 2010, 10:39
Post #103


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Concluzie: inchidem aici cu urmatoarele mentiuni:

1.RoBerT112 -> are 10%warn pentru atac la persoana, flame si intretinere de flame.

2.Kum -> Momentan avertizare "verbala". Ai mai calcat pe bec recent, insa de data asta trecem cu vederea avand in vedere ca ai fost mai mult provocat. Data urmatoare foloseste REPORT, si nu reply-uri cu flame.

Pe viitor cine mai calca pe bec are concediu de odihna 15 zile.

This post has been edited by Maskatu: 11 Nov 2010, 10:50


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 10:31
Forum Renault