DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> schimbare culoare masina, deschidere portbagaj din telecomanda

and_rei
post 15 Jun 2011, 21:30
Post #31


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




eu o am pe asta neagra si crede ma azi am spalat o la mine la facultate si cand am ajuns acasa deja era praf pe ea.acum a plouat un pic du te si vezi maine ca zici ca nu am mai spalat o de un an biggrin.gif

@negru e pretentios,dar si frumos.eu asa am vrut sa o iau stiind ce o sa ma astepte.da nu mi pare rau biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 16 Jun 2011, 08:20
Post #32


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(Tince1290 @ 12 Jun 2011, 02:09)
mersi de sfaturi....inca nu sunt hotarat daca schimb culoarea....dar am vrut sa stiu ce si cum ca peste o luna urmeaza revopsirea....masina nu necesita o revopsire completa....dar....trebuie sa fac toate 4 aripile pentru ca au rugina....bara fata pentru ca se exfoliaza...capota pentru ca are mici puncte in bot unde au dat pietrele...si deja e jumate de masina....daca o vopsesc pe piese sigur o sa se cunoasca o diferenta...
............

asadar...masina va fi revopsita intr-un atelier....la o cunostinta de-a unui prieten de-al meu....voi duce masina acolo cu interiorul complet demontat + de pe exterior bandouri praguri false si alte prostii...de restul chestiilor (demontare portiere, aripi, bare etc) se va ocupa amicul meu...manopera la vopsire este 800 de lei...+ pretul vopselei + pret pentru tinichigerie....deci o sa ies undeva la jumatatea pretului spus de tine....chiar mai putin...deci pt mine e ok...si e cea mai buna solutie....credeti-ma ca m-am tot gandit cum e mai bine si asa e cel mai bine
*


Nu schimba culoarea! De ce sa te complici atat de mult? Gandeste-te la un singur lucru... de vopsit la exterior (adica ce se vede) se vopseste imediat, insa ce faci cu pragurile pe interior, ce faci cu compartimentul motor, si cu restul locurilor? O sa fie greu de "mascat" vechea vopsea. Asa daca o faci aceasi culoare, nu iti mai bati capul cu interioarele.

800 de lei doar pentru manopera de vopsit nu ar fi mult insa ramane de vazut cu tinichigiul. Probabil nu iti va lua mult cum fac astia de prin bucuresti unde mie mi-au cerut 1000-1500 pentru aripile spate.

Se poate vopsi si pe piese insa este scump la service cu cuptor, cam 250-350 lei/piesa, iar restul pieselor se iau la polish sau se vopsesc pierdut sa nu se vada diferenta, dar asta necesita deja ceva pricepere...

QUOTE(ianys_andrey @ 15 Jun 2011, 09:39)
eu as face o rosie sau gri ca a ta tince.da bine cu jantele

pe onyx l-a costat 6 milioane la supernova aia rosie biggrin.gif.


eu azi cred ca le dau un polish biggrin.gif
*


Da... si era scursa vopseaua pe toate elementele. Si avea vopsite bonus si proiectoarele, parbrizul, luneta, geamurile laterale....


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 12:20
Forum Renault