DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> de vopsit sau de carpit ?!?, ...poate o problema tehnica...

PARA_1300
post 4 Jan 2005, 03:12
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 23 November 04




Iata deci o mare intrebare:
Merita sa bag bani in tinichigerie si vopsitorie daca daciuta mea este din 80' ???

Cred ca m-am exprimat gresit, cat de multi bani merita sa bag in toata treaba asta stiind faptul ca masina nu valoreaza mai mult de 400-500 de E ????

Si daca tot am deschis subiectul poate stie cineva un tinichigiu mai "suptire la bani" ca astia de ' firme ' ma cam jupoaie!!!!!!!!!!!!!!!!!



blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


--------------------
DACIA 1300 - B 39 WTM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B31AYZ
post 4 Jan 2005, 08:24
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 647
Joined: 1 April 04




QUOTE(PARA_1300 @ 4 Jan 2005, 05:12)
Iata deci o mare intrebare:
Merita sa bag bani in tinichigerie si vopsitorie daca daciuta mea este din 80' ???

Cred ca m-am exprimat gresit, cat de multi bani merita sa bag in toata treaba asta stiind faptul ca masina nu valoreaza mai mult de 400-500 de E ????

Si daca tot am deschis subiectul poate stie cineva un tinichigiu mai "suptire la bani" ca astia de ' firme ' ma cam jupoaie!!!!!!!!!!!!!!!!!
blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
*



Salut ,
Si eu am dacie din '80. Am fost la tnichigiu (Costesti de Valcea) m-a costat 5 mil . Vopsitul a fost ieftin si prost 5 mil .De meritat zic ca merita . Am dat 300$ si am mai bagat 600$ minim sa o fac . Am cumparat si piesele . Mi-a mai ramas pragurile noi cumparate care nu le-am schimbat . Problema nu este in valoarea ei . Important este cat te folosesti de ea . Mi-am pus GPL si am casco la 600$ (dauna totala) .
Incearca un service de provincie prin cunoscuti (poate ai noroc de meseriasi) .


--------------------
DACIA 1300 din 1980 - B31AYZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 4 Jan 2005, 09:11
Post #3


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Subiectul se va muta la Piese auto CLT, pentru ca nu e o problema tehnica!

Dar, inainte. Daca vrei sa tii masina citiva ani, si nu vrei s-o oferi Rematului se merita sa facit totul pentru a o intretine.
Un set de vopsit (vopsea, lac, intaritorm chit) nemetalizat e in jur de 3.5 mil.
Manopera doar pentru vopsit e cam 5 mil.

Daca ai probleme cu tablaria recomandabil ar fi sa schimbi, cel putin aripile exterioare, pragurile si fetele de usi.
Cele interioare le poti cirpi, pentru ca n-o sa conteze chiar asa de mult aspectul sudurii.

Inca un amanunt. Ar fi de preferat daca tot vrei sa o ajuti, sa-i tragi si o antifonare completa.

Succes.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd May 2024 - 10:28
Forum Renault