DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia 1305 Papuc, Imbunatatiri

Slipper1305
post 10 Oct 2021, 21:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 October 21




Salutare tuturor.
De vreo 2 saptamani sunt posesorul unei Dacii 1305 Papuc, motor 1.9D.
Masina are mici probleme si neajunsurile marcii, modelului, varstei, dar nu am luat-o ca sa ies la agatat cu ea, ci sa fie "magar de povara", mai ales ca in perioada urmatoare, se deschide un mic santier in batatura. Dar, per total, sunt multumit de ea.

Acum, daca e sa ma gandesc si la imbunatatiri, in curand, va fi dotata cu senzori de parcare, accesoriu pe care eu il consider un must-have, mai ales pe vehiculele cu vizibilitate scazuta in spate (dube, camioane, utilitare, etc). Nici celelalte masini din familie nu aveau in dotare, asa ca le-am pus eu, aftermarket si chiar ajuta foarte mult. Am luat kituri ieftine, asa cum va fi montat si pe papuc, mai ales ca este carosata si vizibilitatea in spate este spre zero.

Un alt accesoriu pe care eu il consider util pe orice masina, este un "martor" impartial, adica o camera de bord, ca nu se stie niciodata. Nu mai intru in detalii, stim cu totii care e treaba cu jucariile astea.

Aaa... si nu in ultimul rand, o lampa suplimentara pentru franare, cred ca nu se intampla nimic... toate masinile au lampa 3 de frana, asa ca va avea si asta... voi pune ceva in standarde, fara sa iasa din tipar...


--------------------
VW/Ford/Dacia Bora/Fiesta/Logan/Papuc 2005/2006/2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:14
Forum Renault