DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ce benzina e mai potrivita?

Merced
post 22 Sep 2007, 20:40
Post #61


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.235
Joined: 24 June 07




Pai vezi dupa ce scapi de ea sa mergi sa-ti regleze masina cum era, ca reglajul ti l-a facut probabil ca sa mearga cu mizeria aia. La noi Petromul nu face d-astea, ce dracu' e rafinaria ici colea dupa cum spuneam. Rompetrolul in schimb nu prea are un renume bun prin Pitesti, sau cel putin mai toate cunostintele mele evita statiile lor. Mai bine luai o sticluta de aditiv si o puneai pe toata, cred ca se "dregea" mai bine decat cu 5 litri de Efix. wink.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sharky_D
post 23 Sep 2007, 09:41
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 23 September 07




Va recomand o benzina buna, faci si consum mic cu ea, knd am descoperito am ramas mut tongue.gif. este vorba despre efix de la rompetrol. e super buna si cam la acelasi pret cu eco premium 95 de la petrom, si vreau sa va spun k si eu bagam eco premium 95 de la petrom da nu tragea masina cu ea mad.gif mai rau k un diesel era, si odata mi s`a infundat jigleru, si knd am suflat in el era ... APA, si am bagat efix, simere tun. kiar ma pot baga in depasiri la 90 Km/h . tongue.gif


--------------------
dacia berlina 1995, 1410
.... CS-01-WSR, love of my life ....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
floryyn
post 23 Sep 2007, 11:40
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 251
Joined: 19 November 06
From: Targu Jiu




Acum, cati oameni tot atatea pareri. Cred ca nu se poate generaliza la nivelul unei firme sau a alteia, situatia calitatii benzinei unui distribuitor sau altul se pare ca difera de la o zona la alta, sau chiar de la o statie la alta, in cadrul aceleiasi localitati. Aprecierile sunt subiective, pentru conducatorul auto cutare este cea mai buna benzina cu care ii merge bine masina. In general iti formezi niste obisnuinte si iti vine mai greu sa faci schimbari, chiar daca situatia incepe sa mai scartaie, dar cand patesti ce am patit eu ieri...te duci incotro vezi cu ochii...

O sa incerc si eu cu efixul asta de la Rompetrol, sa vad cum merge.

Referitor la ce am acum in rezervor, azi dimineata am scos busonul ca sa torn un paharel de alcool tehnic...condens cat cuprinde pe interiorul lui, picaturi de apa in toata regula ohmy.gif Ce-o fi atunci pe interiorul rezervorului?!


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Uncle-Sam
post 24 Sep 2007, 16:35
Post #64


MEMBRU DE PARTID


Group: Members
Posts: 1.377
Joined: 1 April 04
From: Bucuresti




Auziti, da' la 1310 Li nu se uzeaza pt ca merg cu benzina fara pb?? E acelasi motor numai ca i-au pus injectie

This post has been edited by Uncle-Sam: 24 Sep 2007, 16:35


--------------------
DACIA 1100 1971 / DAEWOO TICO 1999 - B ** ***
Eu am numai 3 pistoane si ma cheama piTICOt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 24 Sep 2007, 17:34
Post #65


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.235
Joined: 24 June 07




Cica nu, ca nu stiu ce metale din nu mai stiu ce componente ale motorului au fost inlocuite. Citisem pe undeva, dar nu mi stiu exact. Parca era legat chiar si de supape care-s facute din altceva la astea pe injectie.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 15:32
Forum Renault