DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Isi merita Solenza banii ????

Isi merita Solenza banii ?
 
DA [ 69 ] ** [63.30%]
NU [ 19 ] ** [17.43%]
Sunt fraier si nu stiu ! [ 8 ] ** [7.34%]
Nu sunt fraier, da' tot nu stiu! [ 13 ] ** [11.93%]
Total Votes: 109
Guests cannot vote 
Marty
post 25 Jan 2004, 21:02
Post #31


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Dacia Solenza merita banii, in schimb, NU MERITA NERVII !


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 25 Jan 2004, 21:28
Post #32


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE

nu m-ar deranja un megane II, chiar daca as avea bani de passat.

Nici pe mine nu m-ar deranja sa am un Megane II si banii de Passat!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 27 Jan 2004, 18:02
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




smile.gif Pentru cei ce au votat Nu, spicuiri dintr-un articol aparut in Ziarul de Iasi, in urma cu 10 zile:
Titlu : :!: Defectiuni ale unui autoturism Renault Clio Symbol in termenul de garantie

MV din Iasi scrie :,, La data de 28.06.2002, am cumparat auto Renault Clio Symbol, de la SC A.P.A.N. SRL din Braila, conf facturii........., in valoare de 296 204 437 lei, cu garantie contractuala de 18 luni. Inca din primele zile 053.gif de folosire a masinii au iesit la iveala defecte la: caseta de directie,comanda oglinzi electrice.Precizez ca 9 piese au fost inlocuite pana in prezent, din care 7 in prima jumatate a perioadei de garantie :roll:. Dar multiple alte probleme au ramas nerezolvate,dupa multiple deplasari la service:zgomot metalic puternic la bracaj, pe denivelari, plafonul portbagajului cu aspect de reconditionare ,tabla ruginita, zgomot in partea din dreapta spate a habitaclului, vibratii in volan, reaparute la scurt timp dupa schimbarea acestuia, scaunul soferului scartzaie, izolare fonica inacceptabila 022.gif , (se percep in habitaclu zgomotele produse de deplasarea benzinei in rezervor si a lichidelor de sub capota motorului). Pentru remedierea acestora m-am adresat La Service Sc BRAS SRL iasi ,(concesionar Renault). Doresc restituirea valorii produsului si despagubiri pentru pierderile suferite ,timp pierdut,etc. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ziarul a trimis reclamatia la Renaul Romania SA Bucuresti , si a primit raspunsul: 017.gif

,, Ca urmare a constatarii si diagnosticarii efectuate ia atelierul concesionarului BRAS, concluziile sunt:
-zgomotele reclamate sunt absolut :shock: normale
-aspect interior si exterior - diferenta de pozitionare stg,dreapta a spoileruli, se va repozitiona
- capitonaj desprins capota motor -se va inlocui
-zone cu aspect rugos in partea sup a portbagajului cu pete maronii, aspect normal datorita protectiei anticorozive(!?) dar se poate inlocui! sau revopsi
- telecomanda cu functionare capricioasa - se va inlocui bateria telecomenzii
168.gif Dorim sa precizam ca aspectele legate de zgomotele persistente sunt consecinte ale folosirii normale :wink: pe drumurile din Romania . semneaza Cristina Didirica -Serviciul de relatii Clienti al Renault Romania. "
Asa ca cei nemultumiti sa ia aminte...


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurh
post 27 Jan 2004, 19:23
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 408
Joined: 8 December 03
From: Bucuresti




Doamneeeee !!!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristig
post 28 Jan 2004, 09:51
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 9 September 03
From: Bucuresti




am 12.000km cu solenza si aproape 9 luni de cand am cumparat-o. Am fost o singura data in service pt. un claxon murat in rest a mers ok. N-am ocolit foarte mult gropile si nici baltile si nu scartie, paraie etc. Eu zic ca isi merita banii asa cu paie cu gunoaie cum e ea.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bti
post 30 Jan 2004, 08:05
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 6 October 03
From: Sibiu




Am votat DA. Inainte sa ma hotaresc ptr. SLZ vroiam sa iau o masina SH si mare lucru n-am gasit la cifra de 4-5.000 Euro. Eram dezamagit sad.gif , cautam pe net timp de o luna,doua cand am dat de site-ul (forumul) vostru tongue.gif . Felicitari celor care au avut ideea infiintarii si realizarii acestui site up.gif . De obicei cand imi cumpar un lucru mai important incerc sa culeg cat mai multe informatii despre el, in general ma intereseaza 'efectele secundare'. Deci daca nu erati voi nu cred ca aveam acum SLZ-ul si poate ma chinuiam cu un SH. Am peste 3500 Km si sunt foarte multumit. Eu zic ca-si merita banii din plin.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 30 Jan 2004, 14:07
Post #37


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




QUOTE

atata timp cat o dacie costa 6500eur (nu stiu care model ca nu-mi pasa) si un hyundai accent costa 7200 parerea mea este indreptatita. 

Pai 6500 eu e pretul de full-option; de ce nu spui de 4590 eu cat e europa, iar pretul de 7200 la accent cred ca e pret cip, la care se adauga tva, taxe vamale(30%), accize, deci te duce undeva pe la 11000 eu.


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 31 Jan 2004, 01:59
Post #38


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Zgomotele sunt normale si la Clio si la mai toate masinile care strabat drumurile patriei. La cate cratere sunt orice masina mai devreme sau mai tarziu va incepe sa zdrangane. Daca vrei masina in care sa nu auzi nici musca ia SL600. Daca vrei masina la care in cei 3 ani de garantie ti se schimba GRATUIT absolut toate piesele (inclusiv ulei, lichid frana, placute frana etc) ia-ti Rolls-Royce. Dar vei da de 10-20 ori pretul unei Dacii. Eu raman consecvent opiniei mele ca SLZ isi merita banii dar ca nu mi-as mai lua.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 31 Jan 2004, 02:43
Post #39


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




pai si ce ti-ai lua? daca nu solenza din nou .... ? :?:


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 1 Feb 2004, 01:00
Post #40


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Am scris intr-un post de mai sus. Mi-as lua Bora sau altceva nemtesc. Eu am spus ca SLZ isi merita banii pentru ca la 6000 si ceva de EUR nu mai gasesti alta masina cu dotarile pe care le are SLZ. Ca nu mi-as mai lua e altceva. Omul tinde sa evolueze, nu?


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexmirica
post 3 Sep 2004, 10:13
Post #41


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 86
Joined: 1 July 04




Am slz de 28000km si sunt multumit de masina. O forjez si n-are nici pe dreacu', doar trebe sa schimb bucsile pe fata, asta nu e de la forja, ci de la peisajul selenar din Bucale. La fosta mea berlina schimbam bucsile si pivotii intr-o veselie. E NET superioara! Bine c-au scos jaful ala de berlina de pe piata, ca are treijceva de ani!


--------------------
Alfa Romeo 147 2.0 TS
Alfa Romeo 147 2.0TS rules!!!
---------------------------------------
O fi bine in Rai, dar cele mai interesante persoane nu ajung acolo. (Nietzsche)
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei nu traiesti mai mult... doar ca ti se pare ca timpul trece prea incet. (Clement Freud)
Nu e bine sa fii obligat sa alegi intre Rai si Iad. Prieteni buni gasesti in ambele locuri. (Mark Twain)
-------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 20:08
Forum Renault