DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BICICLETA - MIJLOC DE TRANSPORT URBAN. Daca poti, incearca. Popularizarea ei aduce beneficii uriase!

Hypo RS
post 10 Sep 2008, 20:02
Post #31


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




Precum scrie si la semnatura, de vreo 3 luni, mi-am urcat fizicul pe bicicleta. Asta dupa indelungi "deliberari" de genul " nu vreau roti Weinmann ci Bikepozitive", "da' nu imi sta bine cu angrenaj pedalier de la Truvativ, vreau Shimano" si alte fitze de gen. Logic, s-a ajuns si la ideea de a ma deplasa la servici cu ea. Cred ca am mai scris pe aici pe undeva, eu lucrez undeva pe soseaua Chitila pe langa Vama Romtrans. Duminica trecuta, la 17.50 (fix) am plecat spre servici (lucrez tura de noapte luna asta) pe traseul: Militari -Virtutii-Crangasi- Grand- Pod Constanta- Soseaua Chitila-Locul de restriste. Am ajuns la destinatie fara probleme dupa fix o ora si 5 minute, timp in care am parcurs, dupa informatiile vitezometrului din dotare, 20 km. Totul bine si frumos... pana luni dimieatza cand m-a prins ploaia. Eh nu le poti avea pe toate. Ca atare miine seara plec iar pe 2 roti dar voi include in sac si o pelerina de nylon. Prefer sa fac dush acasa smile.gif

L.E. Desi merg destul de mult pe trotuar port casca, manusi si cotiere. E mai sigur asa.
In alta ordine de idei am vazut ca soferii te cam ocolesc, ce-i drept prioritate nu prea vezi dar... per ansamblu e ok.

This post has been edited by Hypo RS: 10 Sep 2008, 20:04


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 10 Sep 2008, 20:14
Post #32


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




QUOTE(Axe @ 10 Sep 2008, 17:47)
Da exact cum ai auzit, doar ca nu ai vazut lucrurile mai departe. Anume: o bicicleta in plus in trafic reprezinta de fapt o masina in minus, corect ??? Ok ,daca da, atunci 1000 de biciclete in plus, cate masini in minus fac?  wacko.gif
*



Cred ca ai o conceptie mult prea puerila despre acest lucru.

Ok, 1000 masini in minus dar 1000 de biciclete pe trotuar, printre oameni, sau printre masini... Wow, suna mult mai bine rolleyes.gif

Sau tu spui sa se faca piste pe carosabil, pe banda speciala, si atunci ar fi ok ? Bine, dar ai uitat cate bulevarde au pierdut 2 benzi (cate una pe sens) din cauza parcarilor. Se mai pierde o banda pentru pista de biciclisti, ce facem ? Unele strazi de 4 benzi au devenit de 2... Unde mai bagam pista de biciclisti ? Si daca le bagam, cine naiba le va respecta ?

Sa inteleg ca ai vrea pista pe carosabil, parcari ok pentru a nu se mai parca aiurea pe strada, soferi civilizati si legi aspre pentru cei ce nu respecta toate astea. Frumos, atunci muta-te din tara, nu vei vedea asta prea curand, mai ales nu in Bucuresti.



--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 10 Sep 2008, 20:21
Post #33


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




Mda, din pacate Alex are dreptate cu benzile de bicla pe sosea. NU merge. Bucurestul este suprasaturat de vehicole. Pe de alta parte, daca stii sa mergi cu viteza mica te descurci destul de ok printre pietoni. Iar daca punem problema ca se vor indesi bicicletele pt ca soferii vor deveni ciclisti- sa fim seriosi... locul masinilor " transformate" in bicle va fi ocupat de alte masini. Romanu' vrea masina mare si diesel. Si la cat de usor iei acum un credit de la banca... o sa ajungem sa mergem unii in capul altora.


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 10 Sep 2008, 20:24
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




vom vedea toate astea, mai curand decat te astepti pt ca este inevitabil, masini noi se inmatriculeaza, permise noi se elibereaza, aglomeratia va fi tot mai mare. Deci pana la urma daca faci 5km in 3ore, inevitabil renunti la masina. Vezi tu atunci ce ti se potriveste mai bine: bicla, elicopter, metrou, trotineta etc.

This post has been edited by Axe: 10 Sep 2008, 20:25


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 10 Sep 2008, 20:28
Post #35


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Apropo de mersul cu bicla la serviciu, eu am experimentat asta si de maine promit sa reiau obiceiul blush.gif . Si eu, ca si altii, trebuie sa ma prezint intr-o tinuta decenta la serviciu. Pentru asta imi iau in rucsac (care contine ditai laptopul, incarcatoare si alte angarale) un prosop mic + camasa si pedalez imbracat cu tricou. Cand ajung la birou, merg frumos la baie, dau cu niste apa la subtioara si apoi imbrac camasa. Si uite asa am rezolvat problema transpiratiei.
Eu am si marele noroc de a merge pana la birou mai mult prin parcuri unde am piste pentru biciclete. cool.gif

Apropo de bicicliste in fusta, ce ziceti de asta? Poza e facuta in Berlin, totusi, un oras infinit mai civilizat decat Bucurestiul, cel putin in centru...

Attached thumbnail(s)
Picture_191.jpg ( Size: 317.89k ) Number of downloads: 399


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 10 Sep 2008, 20:35
Post #36


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




Aoleo e tzoacla daia de 150 de lei.... nash merge pe asa ceva (stiu, sunt rau)
La mine problema tinutei/transpiratiei se rezolva dupa cum urmeaza: pedalez in pantaloni scurti si tricou dar am in spate si schimburi. Mai exact sacul meu contine: pantalon lung, prosop, tricou de schimb, sapun. Asta pe langa laptop, telefoane, acte, USB stick-uri, si alte "scule aitistice".
Ceva trasee, scurtaturi ?


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 10 Sep 2008, 20:41
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(padre @ 10 Sep 2008, 20:28)


Apropo de bicicliste in fusta, ce ziceti de asta? Poza e facuta in Berlin, totusi, un oras infinit mai civilizat decat Bucurestiul, cel putin in centru...
*


apropos de poza, nu fata a fost aiurea ci cel care a pozat-o a fost nepoliticos iar aia dezbracati cu spatele sunt precis romani wacko.gif


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 10 Sep 2008, 20:51
Post #38


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Eu am facut poza si am fost cel mult indiscret, nu nepoliticos, eu faceam poze de pe podul ala si ea s-a intamplat sa-mi intre-n cadru, ce era sa fac, sa o rog sa plece?
Poza nu este indecenta, nu este "upskirt" sau ceva de genul asta. cool.gif


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 10 Sep 2008, 20:55
Post #39


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(Axe @ 10 Sep 2008, 20:41)
apropos de poza, nu fata a fost aiurea ci cel care a pozat-o a fost nepoliticos
*




Padre nu a fost deloc nepolitiscos... tongue.gif Greseala mare a lui a fost ca nu are un aparat foto cu minim 10 x opical zoom... wink.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 10 Sep 2008, 20:56
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Daca acolo se poarta mersul pe bicla in fusta si deja lumea este obisnuita cu asa ceva, deci nu se mai uita sub fusta cand trece dama zicandu-i "ce ti-as face de te-as prinde", probabil ca fata chiar s-a simtit aiurea cand ai facut poza dar ma rog nu-i un capat de tara.


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 10 Sep 2008, 20:59
Post #41


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Axe, crede-ma ca sunt un om cu bun simt si cu jena fata de situatii penibile. Chiar faceam poze de pe podul ala in toate directiile si pentru a prinde fata in poza doar am intors aparatul cateva grade, nici nu m-a vazut. Ma rog, eu am apreciat poza exact pentur ce este, o poza normala cu o fata frumoasa intr-un oras frumos. Intentia mea nu a fost sa-i pozez chilotii sau asa ceva. Desi am 12x zoom optic la aparatul foto.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 10 Sep 2008, 22:23
Post #42


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




LOL ce a luat lumea foc de la o amarita de poza. Unu la mana - gagica nici nu cred ca s-a prins de faptul ca a fost imortalizata de stimatul padre. Doi la mana unde s-a vazut femeie sa nu ii placa sa fie pozata, mai ales cand poarta fusta scurta si cam are ce arata. Sa fim seriosi si sa revenim la topic.

Pace ! smile.gif


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 07:46
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




De acord, am cam luat-o pe miriste biggrin.gif
Am observat ca de la zi la zi, traficul in bucuresti redevine cosmarul dinainte de concedii, nu ca nu ma asteptam la asta dar subiectul BICICLETA devine tot mai fierbinte.
Ii asteptam cu impresii pe cei care au promis ca merg astazi pe bicicleta la munca !? Va spun din experienta, printre lucrurile importante atunci cand iei decizia sa lasi masina pentru bicicleta este consultarea zilnica a rubricii meteo. Un site care nu prea minte, sau minte cel mai putin este aici: http://vremea.kappa.ro/
Oricum, pt cei dornici de aventura, important este sa nu te ploua la dus, ca la intoarcere nu-i asa de grav icon_mrgreen.gif

This post has been edited by Axe: 11 Sep 2008, 07:49


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EdyB
post 11 Sep 2008, 08:42
Post #44


Reno-watt!


Group: Members
Posts: 462
Joined: 21 February 07
From: Bucuresti




Incerc sa nu fiu offtopic, dar mergand pe aceeasi idee...ce parere aveti de scootere si scooteristi? Dar privind lucrurile in ansamblu, nu pe bucati.


--------------------
Renault Clio Symbol 2 2000 Expression 1.4 8V 75CP - 50 000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 09:14
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(EdyB @ 11 Sep 2008, 08:42)
Incerc sa nu fiu offtopic, dar mergand pe aceeasi idee...ce parere aveti de scootere si scooteristi? Dar privind lucrurile in ansamblu, nu pe bucati.
*


Am fost si d'ala smile.gif, problemele se complica rau in acest caz. Nu ai unde sa-l tii in conditii de siguranta(se fura in draci), scuterele china sunt ultimele jeguri(am avut doua), unul bun pleaca de la 2000E in sus, inmatriculare, taxe , asigurari etc.......
Parerea mea este ca nu se justifica la distante mai mici de 15km, in detrimentul bicicletei si sunt cu muuuuuult mai periculoase si mai putin manevrabile. In aglomeratie(masini care stationeaza pe toate benzile) te descurci mult mai greu decat cu bicileta.


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 11 Sep 2008, 09:20
Post #46


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




zguterele (denumite si ragace) is ok. zguteristii de la noi nu-s ok. majoritatea is pustani teribilisti care se cred valentino rossi calare p-un superbike. daca p-o bicla exista riscuri, pe zguter riscurile sint de njpe ori mai mari. mai ales ca multi isi "tuneaza" ragacele si ajung sa prinda peste 100km/ora.

si, da, se manevreaza mai greu decat bicla. si daca n-ai curte sau garaj, ramai rapid fara el.

This post has been edited by cristib: 11 Sep 2008, 09:21


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 10:33
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Era cineva care plangea pe un forum ca i-au furat atv-ul din curte(400kg) !!!!!!
Asa ca revin la bicicleta care poate avea intre 10-20kg se poate deci manevra usor in scara/lift si o ai in siguranta. Sunt si biciclete care se pliaza si incap intr-o geanta cu care poti merge in metrou, tren sau la birou.

Daca vrei, poti, daca nu, iti bagi singur bete in roate wink.gif
&feature=related
&feature=related
&feature=related
&feature=related

This post has been edited by Axe: 11 Sep 2008, 10:40


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EdyB
post 11 Sep 2008, 11:07
Post #48


Reno-watt!


Group: Members
Posts: 462
Joined: 21 February 07
From: Bucuresti




Bai, esti copac?! smile.gif
Exista la noi macar ceva pe-aproape? Ca tocmai ce ma gandeam la chinuiala bagatului in lift, urcatului pe scari etc. Este exact ce-ti trebuie pentru mers la servici...n-ai roti mari, viteze...clar nu-i de munte sau de sport.
Oricum, bravo...pare extrem de utila smile.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 2 2000 Expression 1.4 8V 75CP - 50 000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 11 Sep 2008, 12:04
Post #49


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




am vazut si eu ceva din asteam au si schimbator de viteze dar sunt relativ scumpe, de la 200 euro in sus. probabil si din cauza materialelor, trebuie sa fie usoare, sa nu iti rupi mainile cu ele.
on: si eu merg cu bicicleta la munca, avem parcare de biciclete la firma, si este cel mai rapid mijloc de transport pentru mine. trebuie sa merg cam 3 statii de autobuz dar nu am nimic direct. sincer cred ca ajung la fel de repede cu bicicleta ca si cu masina.
un pic off: am luat si amenda, 15 euro ca am mers pe banda care nu trebuia (am mers pe stanga in loc sa merg pe dreapta). politistii erau pusi pe treaba, aveau norma ca la noi si nu au vrut sa ma lase doar cu avertisment in ciuda vrajelilor si scuzelor pe care le-am incercat.
inca un prieten a luat amenda 10 euro ca nu avea far pe spate seara.


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 12:09
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(EdyB @ 11 Sep 2008, 11:07)
Bai, esti copac?! smile.gif
Exista la noi macar ceva pe-aproape? Ca tocmai ce ma gandeam la chinuiala bagatului in lift, urcatului pe scari etc. Este exact ce-ti trebuie pentru mers la servici...n-ai roti mari, viteze...clar nu-i de munte sau de sport.
Oricum, bravo...pare extrem de utila smile.gif
*



Sau iata ce am mai gasit, culmea se vand si la noi dar sunt f scumpe(2600ron). Cantareste cam 13kg. Daca studiezi bicla se vede o lucratura de calitate cu angrenaje pe rulmenti etc dar pretul este cam nesimtit : http://www.mobiky.ro/


This post has been edited by Axe: 11 Sep 2008, 12:37


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 11 Sep 2008, 12:11
Post #51


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




Nu mi-ash lua scuter. Direct motor daca e sa fie. Bicla mea incape in lift (cel putin cu furca asta) asa ca sta in conditii de siguranta p'aci p'aproape smile.gif


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 12:15
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




MI-A VENIT O IDEE GENIALA ( ca toate ideile mele radmasa.gif ): ce ziceti, daca facem o lista cu persoanele care doresc asa ceva, poate ne strangem suficienti sa influentam putin pretul la cei de la Mobiky ???????? (mai ales ca sezonul nu prea ii favorizeaza ca vanzari )

This post has been edited by Axe: 11 Sep 2008, 12:15


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi39
post 11 Sep 2008, 12:23
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 19 November 06




din pacate noi nu avem cultura de a face miscare...Ma uitam anul asta,in Italia si Austria in trafic sunt mai multe biciclete si scutere decat masini(si acestea sunt de mic litraj,oricum- chiar nu prea am vazut x5 Q7 si alte bazdaganii de-astea ca pe la noi...).
Iar pentru colega Sadi:nu-ti face probleme,erau foarte multe domnisoare/doamne pe bicicleta sau scutere,imbracate foarte elegant,unele cu fuste f.scurte.Crezi ca aveau probleme din cauza asta?nicidecum...Oamenii aia au cu totul alte preocupari decat sa se zgaiasca in trafic la picioarele vreunei don'soare.
Mai avem foarte mult pana a intelege ca telul oricarei deplasari este de a o face cat mai economic si,daca poti s-o armonizezi si cu putina miscare/sport,ai numai de castigat...


--------------------
Renault Megane Sedan 2007 Privillege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 12:54
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Am vorbit in principiu referitor la reducere cu cei de la Mobiky Romania si nu fac fata la vanzari nici in perioada asta, am intrebat: nici daca ne strangem 10 ? Nu ! sad.gif

This post has been edited by Axe: 11 Sep 2008, 12:55


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bliss
post 11 Sep 2008, 13:44
Post #55


-


Group: Members
Posts: 937
Joined: 10 July 06




Ca idee, nu cred ca multi si-ar lua Mobiky. Nu prea vad una de-aia urcand o bordura de 20cm in mers.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EdyB
post 11 Sep 2008, 13:53
Post #56


Reno-watt!


Group: Members
Posts: 462
Joined: 21 February 07
From: Bucuresti




Eu cel putin n-am vazut nicio mobiky pe la noi. Oricum muncesti un sfert de ora s-o strangi/desfaci...cea din primele filme pare mult mai fiabila. Oare cine le face pe alea?


--------------------
Renault Clio Symbol 2 2000 Expression 1.4 8V 75CP - 50 000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 11 Sep 2008, 14:02
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(Bliss @ 11 Sep 2008, 13:44)
Ca idee, nu cred ca multi si-ar lua Mobiky. Nu prea vad una de-aia urcand o bordura de 20cm in mers.
*


nici nu-i facuta pt asa ceva !

QUOTE(EdyB @ 11 Sep 2008, 13:53)
Eu cel putin n-am vazut nicio mobiky pe la noi. Oricum muncesti un sfert de ora s-o strangi/desfaci...cea din primele filme pare mult mai fiabila. Oare cine le face pe alea?
*


Eu am vazut un tip pe la 60 ani pe pod la vitan si ma intrebam ce fel de foi are, dar pana sa ma dumiresc a disparut. Daca nu vrei sa o strangi de tot o poti strange doar din centru fara sa si ghidon, manevra asta dureaza cel mult 2 secunde si apoi intra in metrou sau lift. Daca vrei sa o bagi in geanta sau portbagaj o strangi de tot.


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hypo RS
post 21 Sep 2008, 09:07
Post #58


Lentilescu Obezel


Group: Members
Posts: 215
Joined: 26 November 07
From: Bucuresti




In lift intra cam orice bicla. Bine ,daca te minca sa iti pui ditamai furca... astalavista baby.
Inca un drum succesfull la munca pe 2 roti smile.gif


--------------------
Renault Sport Clio 172 2003 - B -- XUU
Hyundai Accent 2005 B xxxxxx
Biciclist urban... Univega HT 560 usor modificata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 21 Sep 2008, 18:26
Post #59


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Doamne fereste, cum sa-ti iei ma Mobichici de ala ? Arata absolut penibil, parca e o bicla pentru copii de 7 ani cu 2 tevi in sus pentru a extinde ghidonul si seaua. Da, inteleg ideea, e compacta cand o strangi, dar prefer sa urc si sa cobor cu bicla 5 etaje in mana (da, mie nu-mi incape in lift, apropo de postul de mai sus) decat sa merg pe prostia aia cu roti de la carutul din Cora.

Ca sa nu mai vorbim de partea practica. Prin B, unde e practic off-road, unde naiba mergi cu mizeria aia ? La prima bordura sau groapa acolo-ti ramane roata... Si mai si costa aproape 30 mil.



--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 21 Sep 2008, 18:51
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




punctul ei forte este ca se face foarte mica atunci cand este pliata, incat te poti strecura in mijloacele de transpot in comun fara sa tipe baba Stoiana la tine ca intri cu bicla le metrou si se desface la fel de repede atunci cand cobori. Pt cei care au de mers de acasa pana la primul mijloc de transport sa zicem 20 minute si apoi cand coboara, alte 20 minute, acest timp de 40min poate sa devina 2 minute !!! huh.gif

This post has been edited by Axe: 21 Sep 2008, 20:28


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
15 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:53
Forum Renault