DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dauna totala, cat si cum se despagubeste?

kacso_a
post 16 Jan 2007, 09:02
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 5 March 06
From: Medias, jud. Sibiu




Multumesc frumos domnilor Mark70, Tudor si Bulan. Sunteti foarte promti, respectele mele. Inca o intrebare daca se poate: Exista un temei legal pentru cei 25% din valoarea asigurata? (procentul la care poate fi evaluat maxim epava?)
In contractul meu Asiban nu apare asa ceva. Paote exista undeva in legislatie ceva referitor la aceasta problema. Va multumesc din nou. Am sa postez cand pot si cateva poze. Cu respecte kacso_a


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition - SB 67 ALX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 16 Jan 2007, 13:36
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




Pe asigurarea facultativa singurul care guverneaza este contractul tau cu firma de asigurari. Daca nu se specifica procentul, atunci el este negociabil functie de avarie. Daca negocierea nu te multumeste poti apela la experti autorizati, instanta etc. Maximum dat de mine, ca procent, a fost 85%. Ataseaza si poze, poate ne facem o idee.


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kacso_a
post 16 Jan 2007, 19:17
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 5 March 06
From: Medias, jud. Sibiu




Multumesc frumos domnule Asibo2002. Am ales varianta ca Asiban sa-mi vanda epava. Valoarea epavei si diferenta pana la suma asigurata sa-mi fie livrata in cont. (se scade transportul pana la service si o anumita uzura, care nu prea am inteles ce este). Poze nu stiu daca am voie sa pun pana cand nu se termina afacerea. Nu stiu daca e voie din punct de vedere legal. Oricum va multumesc


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition - SB 67 ALX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 06:52
Forum Renault