DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9759 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.6361
16 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce facem cu banii, a trecut criza?

ericj
post 21 Feb 2013, 09:18
Post #151


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 20 February 13




"directorii de tranzactionare" ar trebui pusi la zid. Joaca alba neagra pe banii altora, fara sa aibe habar de nimic din domeniul in care-s firmele a caror actiuni le invart de colo colo


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 25 Feb 2013, 11:21
Post #152


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Un articol BUN.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 15 Apr 2013, 11:51
Post #153


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Parca "anal-istii" de la Piraeus ziceau de curand "cumparati aur"; doar azi scade cu peste 6%.
Interesant.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 15 Apr 2013, 13:00
Post #154


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Adica matale pui la indoiala profesionalismul celor de la Piureus Banc.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 15 Apr 2013, 13:21
Post #155


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Normal. "Dubito, ergo cogito", altfel dau faliment. biggrin.gif

L.E.: Moaaaama, peste 8% acum; Parc-ar avea Cipru jumate din rezerva de aur a lumii, la vanzare. Multi boi pe lumea asta...

This post has been edited by maho: 15 Apr 2013, 18:32


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 17 Apr 2013, 18:38
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




Cursul oficial a scazut 15% la aur din data de 8 Apr.
Intre timp pretul de la Piraeus bank a scazut cu 1%.
Parca ar vinde benzina. biggrin.gif


--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 17 Apr 2013, 19:05
Post #157


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Niciodată n-am înțeles la ce-i bun aurul ăla mellow.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 17 Apr 2013, 20:00
Post #158


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(maho @ 15 Apr 2013, 13:21)
L.E.: Moaaaama, peste 8% acum; Parc-ar avea Cipru jumate din rezerva de aur a lumii, la vanzare. Multi boi pe lumea asta...
*



Daca ar fi acesta singurul motiv pentru care scade aurul te-as intelege, dar cu nu este singurul, n-as zice ca-s chiar multi boi pe lumea asta.

http://www.ft.com/cms/s/0/b501c302-8cea-11...l#axzz2QkEBIzXH

Si la aur se aplica cam acelasi principiu ca aici.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 18 Apr 2013, 08:52
Post #159


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(St @ 17 Apr 2013, 21:00)
Daca ar fi acesta singurul motiv pentru care scade aurul te-as intelege, dar cu nu este singurul, n-as zice ca-s chiar multi boi pe lumea asta.

http://www.ft.com/cms/s/0/b501c302-8cea-11...l#axzz2QkEBIzXH
*


Ce-i cu titlul ala (ca altceva nu vad) din Martie ?
Daca ar fi gasit vreo modalitate de a-l extrage pe asta, as fi inteles, dar asa...
Eu zic: MANIPULARE; sau, in jargon bursier:
Pompa: umflarea artificiala a pretului unui activ (baietii destepti vor sa vanda).
Antipompa (cazul de fata): scaderea (vor sa cumpere, ieftin).
Efectul de turma e teribil, si toti confunda efectul cu cauza (vand in draci, si dupa aia se mira ca scade pretul icon_mrgreen.gif ).
S-o luam logic: daca aur nu, actiuni nu, bani in banca nu, imobiliare nu, saltea nu, atunci unde-i contrapartea ?

Uita-te putin si la articolul asta.
Auzi,
QUOTE
Declinul aurului din ultimii doi ani a fost determinat de imbunatatirea perspectivelor economice mondiale, incetinirea inflatiei si cresterea profiturilor companiilor, care au stimulat interesul investitorilor pentru actiuni, in defavoarea activelor considerate investitii sigure, precum aurul.

Scaderea pretului aurului s-a accentuat de la inceputul acestui an, pe fondul semnalelor pozitive transmise de economia Statelor Unite, aprecierii dolarului si schimbarii de atitudine a consiliului de politica monetara al Rezervei Federale, care a indicat ca ar putea restrange masurile de stimulare a economiei - injectii de lichiditate in economie prin preluarea de obligatiuni din piata de catre banca centrala.
Toate acestea au redus cererea pentru aur ca "refugiu", iar analistii Goldman Sachs au recomandat saptamana trecuta investitorilor sa vanda.
Totodata, aurul a pierdut teren si ca forma de hedging fata de inflatie, preturile de consum continuand sa inregistreze cresteri modeste chiar si dupa aproape cinci ani de "tiparire de bani" in SUA.
In ultimele zile, declinul pretului aurului a fost accentuat de aparitia informatiilor privind intentia bancii centrale a Ciprului de a vinde rezervele de metal pretios, la indemnul creditorilor internationali. Potrivit World Gold Council, banca centrala a Ciprului detine 13,9 tone de aur.

coffee_spitsk.gif

This post has been edited by maho: 18 Apr 2013, 10:17


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 27 Apr 2013, 21:18
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




Platim 3 rinduri de impozite:

După regionalizare, care va avea loc după revizuirea Constituției și după ce proiectul va fi discutat în Uniunea Social Liberală și în Guvern, impozitarea se va face pe trei trepte: local, regional și național, a declarat sâmbătă, la Reșița, ministru Finanțelor, Daniel Chițoiu.

'Avem în vedere descentralizarea atribuțiilor ministerelor și instituțiilor de la nivel național către regiuni, apoi descentralizarea finanțărilor care se realizează acum la nivel național, schimbarea sistemului fiscal actual, pe trei trepte: impozite și taxe care se vor colecta la nivel local, impozite și taxe care se vor colecta la nivel regional și cele care se vor colecta la nivel național', a afirmat Daniel Chițoiu.


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 14 May 2013, 11:23
Post #161


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Normal, trebuia s-o bag la "autohtoni", avand in vedere comparatia titlu - continut: "Actiunile SIF Muntenia si FP, in cadere dupa expirarea dividendelor", iar din cuprins:
QUOTE
La inchiderea pietei, actiunile SIF Muntenia au fost cotate la 0,7 lei, pret cu 5,41% sau 4 bani sub sedinta de vineri. Valoarea cu care titlurile au coborat este mai mica decat dividendul brut pe care compania il va distribui din profitul inregistrat anul trecut, de 13,4 bani/actiune
da' m-am gandit ca nu toti inteleg fenomenul. De fapt, in termeni reali, a fost vorba de o crestere de 11.34%, intr-o zi. wub.gif



--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 May 2013, 15:26
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 949
Joined: 5 December 09




A fost ceva interesant anul asta, au crescut actiunile dupa ex dividend neasteptat. Eu am zis sa nu mai stau dupa dividende anul asta si am zis ca SIF3 erau prea ieftine sa nu le iei. Oricum la SIF 3, deja scazusera cu 2% cu o zi inainte de ultima pt dividende. SIF4 a fost supriza, ca si anul trecut de fapt.

Eu sunt curios ce se va intampla la SIF1, poate da roade strategia lor de 0 dividende pe anul asta. Vad ca au ajuns la 1,15 lei fata de 1 leu cand era febra stirilor proaste.

Se pare ca s-au mai trezit unii si au vazut eficienta strategiei vanzare inainte de ziua dividend si cumparare imediat ce nu mai ai dividend pe actiune.

Vizionarii care au cumparat actiuni la SIF-uri in august 2011 si le-au pastrat pana acum au avut de castigat destul de mult. Sa nu mai zic de 2008-2009. Sunt de parere ca dividendele sunt pt investitorii pe termen mediu si lung.

In orice caz, preturile astea cresc doar datorita ambitiei unora, nu contex international sau alte tampenii ce mai debiteaza astia prin presa.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 17 May 2013, 18:59
Post #163


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Eu am mers pe dividende (niste bani incasati vara, cand e letargie, nu strica, iar la majoritatea act. mele-s multumit, au batut bine dobanda bancara), si am vandut doar Bio dupa, iar din bani am mai luat sif 4, hiper afacere, restul le tin, deocamdata. De sif 3 m-am scapat de vreo 2 ani, n-am incredere in fecaliot. Sif 1 o sa se duca la vale, daca iese preluarea SAI Muntenia Invest (probabil pt. aia au tinut banii). Intotdeauna cumparatorul scade, cumparatul creste.
Oricum, eu sunt "de cursa lunga", am mai zis-o.
Referitor la contextul intern si international, nu sufera comparatie, americanii (de exemplu)-s pe maxime, noi mai avem discount mare pana atunci...deci e de bine la noi.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 19 May 2013, 22:53
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 949
Joined: 5 December 09




Sper sa fie americanii pe maxime, asa am zis si la 15200 da tot a mai urcat. Sper s-o ia naibii la vale ca am tot mers in ultimul timp pe scadere si m-am ars. La nemti nici nu mai au astia de le Erste certificate turbo pe short, toate au atins bariera.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 13 Dec 2013, 11:05
Post #165


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Un nou scandal la bvb, clienti tepuiti.
De pe situl Harinvest:
QUOTE
Servicii principale:

    preluarea si transmiterea ordinelor primate de la investitori in legatura cu unu sau mai multe instrumente financiare;
    executarea ordinelor in legatura cu unu sau mai multe instrumente financiare , altfel decat pe cont propriu;
    administrarea protofoliuluide conturi individuale ale investitorilor, pe baza discretionara, cu respectarea mandatului dat de acestia, atunci cand aceste portofolii include unu sau mai multe instrumente financiare

Sima a fost mic copil, se pare.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 28 Mar 2014, 10:00
Post #166


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(maho @ 17 May 2013, 18:59)
Eu am mers pe dividende (niste bani incasati vara, cand e letargie, nu strica, iar la majoritatea act. mele-s multumit, au batut bine dobanda bancara)

Un rezumat al dividendelor propuse de companii, pt. profitul de anu' trecut. Din nou, unele bat bine dobanda bancara wub.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 28 Mar 2014, 14:40
Post #167


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Asta e clar. Dar doar unele. tongue.gif
Cine a mizat pe TBM, la inceput de an, e in gaura cu ~40% acum, la sfarsit de trim. 1


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 28 May 2014, 19:54
Post #168


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




A mers bine TLV in ultimele zile, inclusiv azi, data ex-div.
Sunt mai mult decat multumit ca am schimbat de-o saptamana serios balanta investitiilor, renuntand la o gramada de cash din banca (client), in favoarea actiilor (la aceeasi banca, of cors).
Iar perspectivele sunt ok.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_tavi
post 17 Sep 2014, 09:32
Post #169


Membru


Group: Members
Posts: 406
Joined: 10 April 08
From: Timisoara




Salutare, stie cineva ce este cu trade.com? Aparent e ceva firma de brokeraj, cu reprezentanti in Romania. Am primit un telefon de la un reprezentant pentru listarea la bursa din New York a cmpaniei asiatice Alibaba, care se pare ca va fi cea mai mare listare din istorie, mai mare decat a Facebook. Am cerut si un mail referitor la chestia asta, pe care il atasez aici. CItisem in Ziarul Financiar, dar am fost surprins de telefon. Telefon neprovocat de mine dealtfel. Poate e cineva din domeniu care ma poate lamuri un pic, macar pentru cultura generala.

Multumesc!


Echipa Trade.com <investing@eutrade.ro>

Va trimit atasat acestui e-mail prezentarea companiei Alibaba Group. Este cea mai mare companie de retail din lume si urmeaza sa devina publica, listandu-se pe NYSE. Este de departe cel mai asteptat eveniment bursier al ultimilor ani, majoritatea analistilor anticipand ca aceasta listare va deveni cea mai mare din toate timpurile (20 miliarde USD ).

This post has been edited by the_tavi: 17 Sep 2014, 09:33


--------------------
Opel Signum 2.0 T Suzuki SV650 -
Being dead right doesn't make you any less dead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 17 Sep 2014, 10:00
Post #170


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Cu trade.com nu stiu ce-i, si nu ma intereseaza. Te sfatuiesc sa te interesezi de domeniu (piete de capital in general si bursa in special) incepand "de jos", adica de la bursa noastra, si dupa ce-ti faci (dureaza, nu se-nvata peste noapte) un bagaj solid de cunostinte (preferabil si de experienta practica), vei decide daca sa risti si pe piete externe.
Despre I.P.O. Alibaba: http://www.marketwatch.com/story/alibaba-i...ocks-2014-09-17
Brokerii lucreaza pe baza de comision din tranzactie (nu conteaza, vanzare sau cumparare, profit sau pierdere), deci sunt interesati sa-ti ruleze banii cat mai des.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfman
post 17 Sep 2014, 10:08
Post #171


The Fastest


Group: Members
Posts: 483
Joined: 9 July 04
From: Murciélagos




Euro Trade 's niste fomisti, pana nu i-am amenintat ca-i actionez in instanta pentru hartuire n-am scapat de ei, ma suna zilnic o maimuta de acolo, mereu de pe alt numar de aveam la un moment dat in blacklist o pagina intreaga cu numere de la ei.


--------------------
Opel MOKKA X 1.4 T 2019
"Cu stinga nici cruce nu poti sa-ti faci, daramite sa conduci o tara!" Petre Tutea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 17 Sep 2014, 10:12
Post #172


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Io zic sa cuplezi la oferta. De ce sa faca averi numai americanii timpiti de pe Wall Street? Ce, romanii e mai prosti? In general necunoscutii care dau buzna peste intimitatea ta iti vor binele. Fara ei nici n-ai fi aflat ca exista bursa sau cosmetice vindute in parc de firme celebre.

This post has been edited by corbex: 17 Sep 2014, 10:15


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_tavi
post 17 Sep 2014, 10:14
Post #173


Membru


Group: Members
Posts: 406
Joined: 10 April 08
From: Timisoara




Multam de opinii! Sunt constient ca pe bursa treuie sa intri in joc dupa un studiu minim al pietei de capital si cel mai probabil printr-o firma de brokeraj. O sa le dau viteza celor de la Euro Trade si ma apuc sa citesc un pic. Am vreo doi colegi care joaca pe bursa la noi de ceva vreme, acum insa nu sunt in tara sa pot avea o discutie cu ei.


--------------------
Opel Signum 2.0 T Suzuki SV650 -
Being dead right doesn't make you any less dead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 17 Sep 2014, 15:36
Post #174


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(the_tavi @ 17 Sep 2014, 11:14)
Am vreo doi colegi care joaca pe bursa la noi de ceva vreme,

Nu prea agreez chestia cu "joaca". Daca vrei sa "joci", mergi la pacanele sau la cazino. Bursa e o piata, unde se vand si cumpara diverse produse (mai ales actiuni). Se investeste, se speculeaza... oricum poti spune "am castigat", sau "am pierdut", doar in momentul (ales de tine, ca si cel de cumparare) in care ai vandut.

This post has been edited by maho: 17 Sep 2014, 15:37


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 17 Sep 2014, 15:42
Post #175


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Adica tu nu esti gambler?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 17 Sep 2014, 15:46
Post #176


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 17 Sep 2014, 15:54
Post #177


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(the_tavi @ 17 Sep 2014, 09:32)
Am primit un telefon de la un reprezentant pentru listarea la bursa din New York a cmpaniei asiatice Alibaba, care se pare ca va fi cea mai mare listare din istorie, mai mare decat a Facebook. ... dar am fost surprins de telefon. Telefon neprovocat de mine dealtfel.
*


Zi ca tu esti dracu', iar EuroTrade e tamaia.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Sep 2014, 19:53
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 949
Joined: 5 December 09




M-au sunat si pe mine cu Alibaba, imi povestea aia ce-or sa faca, ma intreba daca stiu conceptul (mare concept ce sa zic) si tot imi povestea pana cand m-am plictisit si am intrebat-o care e suma minima - 25 000 USD parca. Cam mult pentru micii investitori. Mai ales ca banii sunt blocati (toti) o buna perioada (2-3, poate chiar mai multe luni) si daca cererea e de 10 ori cat oferta, primesti doar 2500 in actiuni. Si nu se intampla mereu ca pretul din IPO sa fie mai mic decat cel din primele zile de tranzactionare, adica sa fie profitabila investitia. De asemenea, discount-ul oferit (cel mare) in general se da la marii investitori (aia care baga milioane), nu la cei mici. Deci, daca n-ai foarte multi bani, mai bine zici pas la IPO.

In filmul Lupul de pe wallstreet se contureaza foarte bine care e treaba brokerului.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 17 Sep 2014, 21:09
Post #179


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Vorbesti despre Alibaba si cei 40 de hoti?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 17 Sep 2014, 22:42
Post #180


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(SandelBS @ 17 Sep 2014, 19:53)
Mai ales ca banii sunt blocati (toti) o buna perioada (2-3, poate chiar mai multe luni)
*



Nici macar la listarile din romania nu dureaza mai mult de 10 zile smile.gif



--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 19:27
Forum Renault