DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Am facut ditamai pocinogul! :(, Pierdut portofel cu: CI, CA, Permis, Card RATB

Filip
post 13 Jun 2010, 11:56
Post #1


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




Deci... vineri dupa un examen (pe care l-am luat), eu si cu un coleg, bucurosi nevoie mare, am zis sa mergem sa facem un gratar. Am plecat la Pustnicu. Totul ok, mancat, jucat fotbal etc. Aveam portofelul. Ne intoarcem in Bucuresti, colegul statea in Pantelimon, oprim langa un mini-market sa luam apa, suc etc, si sa mergem la el acasa sa ne racorim (ca are AC acasa omul). Cand am oprit la magazin, m-am uitat la portofel il aveam. Plecam de la mini-market, ajungem la blocul lui, dau sa parchez pe un loc, dar abia incapea masina si n-aveam timp sa parchez ca treceau multe masini (aici am deschis si eu si el de cateva ori usile - iar eu aveam portofelul cu acte in buzunarul usii), pe urma am mers si am cautat alt loc de parcare, mult mai lejer, unde am si lasat masina. Mergem in apartament, la 8 seara mai aveam un examen la infografica (de 2 credite, l-am luat si p-ala). Stam pana pe la vreo 7 seara, si hai sa coboram sa mergem cu masina la facultate. Vad ca nu e portofelul. Urcam la ala, crezand ca sigur l-am uitat la el in casa. Nimic. Coboram iar, intarziam (pana la urma am intrat la examen la 8.30 radmasa.gif pentru ca era si un concert pe la Agronomiei (furnicar de oameni, politie etc.). Acte nimic. A doua zi (ieri sambata) cauta de nebun actele prin masina (nimic). De ce cred eu ca mi-a cazut din buzunarul usii portofelul? Pentru ca am o gramada de nimicuri pe-acolo, si tot vineri, in ziua fatidica, mi-a cazut si telefonul (tot din buzunarul usii) pe jos, dar pe ala l-am auzit, ca a facut poc!
Bani nu aveam in portofel... dar o sa dau bani sa-mi scot alta C.I. si alt permis.
Am vorbit si cu unchiul meu si mi-a zis sa mai astept putin (desi o sa am nevoie de C.I. in original in curand), poate l-o gasi cineva si l-o duce la politie. Cu masina nu mai pot sa mai circul, ma simt FOARTE NASPA de parca as fi facut un accident, deoarece e cel mai mare POCINOG pe care l-am facut vreodata. Ma intrebati de ce n-am tinut actele in buzunar? Raspuns: ma incomodeaza cheile, portofelul, telefonul in buzunar cand conduc. Si le pun si eu pe unde pot prin masina....
Ce sa fac acum? Luni sa ma duc la sectia de politie aferenta sectorului din care face parte cartierul Pantelimon? Sa intreb acolo daca s-au gasit niste acte?
Va rog eu mult, dati-mi sfaturi.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 13 Jun 2010, 12:00
Post #2


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




Imi pare rau ca ti-ai pierdut actele! Da un anunt in ziar, precizezi ca e vorba doar de acte, scrii si de o recompensa. Si eu am un rucsac, caruia i s-a stricat fermoarul, am ignorat defectiunea si s-au "scurs" din el pixuri, cateva cartulii si portofelul cu CI, certifiat de nastere, permis conducere, pasaport, legitimatii Metro si Selgros, card BT... sad.gif

L-a "gasit" una din femeile de serviciu, renumita pentru a fi si cleptomana (adica daca lasi un pachet de tigari la fumoar in pauza, dupa ce vii de la ore nu-l mai gasesti, au patit colegii fumatori, daca lasi o carte sau un manual, pix, umbrela sau croissant, nu le mai gasesti... wink.gif... Mi l-a returnat dupa 2 zile, am intrebat-o si de pixurile cu gel, 3 cu rosu si 3 cu albastru (tot costau si alea ceva bani, vreo 4 lei bucata) si mi-a returnat doar unul cu albastru, era tot ce gasise... wink.gif) De atunci, portofelul sta in buzunarul stang de la costum, iar daca nu port costum, il las acasa!

Incearca sa mergi inapoi prin locurile pe unde ai fost si intreaba de portofelul cu acte, nu se stie de unde sare iepurele... Si in ultimul rand roaga-te sa ai bafta ca un om cu suflet sa te caute sau sa lase la Politie actele tale!

Cele bune!

This post has been edited by dragoselu: 13 Jun 2010, 12:13


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 13 Jun 2010, 12:11
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




mai bine taceai !


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
studioworks
post 13 Jun 2010, 12:15
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 2 February 10
From: de aici




daca-l gasesc ti-l trimit prin posta mellow.gif


--------------------
Dacia Sandero 1.4 editia cu frana de mana supt bord
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 13 Jun 2010, 12:19
Post #5


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Naspa filipe... din pacate sansele sa il mai gasesti sunt nule pe zi ce trece. Eu m-as duce in parcarea unde ai zis ca s-ar putea sa iti fi cazut... sa cauti pe sub masini, si eventul (nu glumesc) uita-te prin tomberoanele din jur. Cine stie cine l-a gasit, s-a uitat prin acte si a vazut ca nu ai bani si apoi l-a aruncat la gunoi... eventual daca prin zona sunt spatii verzi (boscheti,iarba) cauta si pe acolo. Daca cineva l-a gasit si l-a rasfoit, cu siguranta nu avea ce sa faca cu el, si apoi l-a aruncat. Sansele sa il fi gasit un bun samaritean si sa ti-l aduca la usa sunt slabe.


PS: ai putea printa cateva afise cu "pierdut portofel, continea acte,etc..., ofer recompensa"... cine stie ce pica. Le lipesti in zona unde crezi ca l-ai pierdut.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 13 Jun 2010, 12:28
Post #6


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




QUOTE(dragoselu @ 13 Jun 2010, 12:00)
L-a "gasit" una din femeile de serviciu, renumita pentru a fi si cleptomana (adica daca lasi un pachet de tigari la fumoar in pauza, dupa ce vii de la ore nu-l mai gasesti, au patit colegii fumatori, daca lasi o carte sau un manual, pix, umbrela sau croissant, nu le mai gasesti... wink.gif... Mi l-a returnat dupa 2 zile, am intrebat-o si de pixurile cu gel, 3 cu rosu si 3 cu albastru (tot costau si alea ceva bani, vreo 4 lei bucata)
*



Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!? blink.gif

ONTOPIC

Sa va zic si eu o faza funny patita de mine.

Eram intr-o parcare publica subterana. Ma dau jos sa iau ceva din portbagaj, ma bag in masina. Langa mine era borseta.... Plec... Simt ca dau peste ceva cu roata.. " ah.. o fi doar o piatra". Mers 1 km... A DISPARUT BORSETA....

Inapoi la garaj, borseta mea era in mijlocul parcarii cu ditai urma de roata pe ea... Calcasem pe ea. biggrin.gif

This post has been edited by Executron: 13 Jun 2010, 12:34


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
denisCT
post 13 Jun 2010, 12:35
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 30 May 04
From: Constanta




N-auzi ca erau cu gel?


--------------------
Renault Megane 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 13 Jun 2010, 12:40
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(Executron @ 13 Jun 2010, 13:28)
Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!?  blink.gif
*



rusii astia sunt mai scotieni decat scotienii...astia nici la carciuma nu lasa spaga si barmanii ii fura ca sa se scoata !!


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 13 Jun 2010, 12:40
Post #9


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Mi-am pierdut si eu CI anul trecut (cumparasem ceva si a fost nevoie de ea pentru garantie). Am observat seara, am mers inapoi la magazin si aia au spus ca nu au gasit nimic. Dupa vreo 2 saptamani de asteptare mi-am facut alta. In alea 2 saptamani am mers la politie o data la cateva zile. La intrare este un agent (e pe post de birou de informatii) care are si CI gasite. A cautat de fiecare data si bineinteles ca nu a gasit nimic. In privinta actelor necesare pentru eliberarea unui act nou te lamuresti la sectie (au acolo lista afisata frumos), posibil sa gasesti si pe site. Ai de platit o taxa modica la Finante (10-15 lei, nu mai tin minte). La permis probabil procedura e similara.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 13 Jun 2010, 12:41
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




3 cu rosu si 3 cu albastru ... dragoselu o fi stelist?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 13 Jun 2010, 12:41
Post #11


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




bre filip io am patit sa las portofelu de chei pe masina.
noroc ca m-am trezit pe undeva pe la parcu carold ca nu sunt in masina.
M-am intors pe drumu care am venit si le=-am gasit pe jos,portofelu facu zdrente calcasera masinile pe el biggrin.gif Cazusera intre liniile de tranvai intr-o curba.noroc ca nu cazusera pe sina,ca le adunam cu farashu laugh.gif
Da bine ca am gasit toate cheile ca era cam naspa sa stau sa refac vreo 7 chei .

Portofelu cu bani nu-l scot din buzunaru de la spate. daia am schimbat pana acuma vreo 3 perechi de carduri rupte. wacko.gif

This post has been edited by C@talin: 13 Jun 2010, 12:44


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2010, 12:51
Post #12


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




Taxa de eliberare permis de conducere e de 68 de lei, nu? sad.gif De fapt e de inteles, ca e tehnologie cu holograma, cip integrat, poza etc etc.
Dar va dati seama cat de frustrant este, cand deschizi usa la masina, te uiti in oglinda sa te asiguri ca nu vine nimeni din spate sa-ti rupa usa, nu stai sa te uiti la buzunarasul usii sa vezi daca iti cade sau nu portofelul de acolo. (de fapt nu trebuia sa cada nimic, dar am asa in buzunarul de la usa sofer: perie de dat zapada, racaitoare de gheata pentru geamuri, surubelnite, ciocan (d-ala mic de cizmar), aaa... tot felul de prostii, plastic-ul ala care vine in spatele clantaului de la usa, dreptunghiular, un maner de la manivela de la geam (toate de rezerva, sa fie acolo...), si mi-a zis mie Daniel ca o sa ma bage in bucluc intr-o zi dezordinea de la mine din masina... sad.gif sad.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 13 Jun 2010, 12:53
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Prin Bucuresti mai aveti inca zapada si gheata??????


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Jun 2010, 12:53
Post #14


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Filip @ 13 Jun 2010, 11:56)
Deci... vineri dupa un examen (pe care l-am luat), eu si cu un coleg, bucurosi nevoie mare, am zis sa mergem sa facem un gratar. Am plecat la Pustnicu.... Mergem in apartament, la 8 seara mai aveam un examen la infografica (de 2 credite, l-am luat si p-ala)...
*



Bai ce PLM de studii se fac in ziua de azi? Dai un examen dimineata, apoi iesi la iarba verde la un gratar, si seara mai promovezi un examen... De fapt, asa e, mai nou conditia minima si suficienta pentru a promova un examen este sa ai bunul simt sa te prezinti la examen. Daca ai mai avut si oleaca de prezenta, deja te-ai abonat la o nota maricica... Vai de curul lui invatamant superior...

P.S. Am inteles ca la prima tentativa de parcare locul era destul de stramt, dar, de ce a trebuit sa tot deschizi usa? N-ai oglinzi laterale in dotare? Ori tu ai pozitionate oglinzile laterale sa te avertizeze in caz de vreun bombardament intempestiv al aviatiei inamice...

This post has been edited by radian: 13 Jun 2010, 12:55


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2010, 12:54
Post #15


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




Pai nu... dar asa sunt eu, gasesti tot felul de tampenii la mine in masina... sad.gif
@Radian, aveam o bordura mai inalta in fata, si am coborat sa ma uit sa vad daca dau sau nu cu scutul in ea, eu ma uit, nu astept sa faca POC! si pe urma vad eu ce mai fac...

This post has been edited by Filip: 13 Jun 2010, 12:56


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 13 Jun 2010, 12:55
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Erau inghetate probabil ... radmasa.gif si nu o apucat sa dea gheata de pe ele.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2010, 13:02
Post #17


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




@Radian, examenul la infografica la noi a constat in desenearea (dupa instructiuni clare) a unui birou. Practic un simplu plan al unei incaperi cu un birou... repet dupa instructiuni clare. Tot ce trebuia sa stii erau cateva comenzi in Autocad si... atat. smile.gif Pentru primul examen, da am invatat destul...
Oricum, nu asta e important.... ce fac eu cu actele mele acum?!? Prostia si indolenta se plateste scump... Ce trebuia eu sa fac: 1. sa am ordine in masina (prea tarziu). 2. Sa-mi fi montat cutia de acte (o am in casa de anul trecut, si mi-a fost lene s-o montez pana acum). Iar acum eram si eu vesel si fara nici o grija. sad.gif((((((((((


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 13 Jun 2010, 13:02
Post #18


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




QUOTE(radian @ 13 Jun 2010, 12:53)
Bai ce PLM de studii se fac in ziua de azi? Dai un examen dimineata, apoi iesi la iarba verde la un gratar, si seara mai promovezi un examen...

*


eu am dat si 3 intr-o zi

Filip, mai asteapta, poate il gaseste careva


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 13 Jun 2010, 13:04
Post #19


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Da' daca dai usurel cu fata si asculti atent nu merge?

Data viitoare daca tot vrei sa pui undeva portofelul poate ar fi mai indicata polita de sub bord sau si aia e plina?


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2010, 13:07
Post #20


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




Si polita e plina de tot felul de borcanase cu: sigurante, suruburi, piulite, o agenda, un burete, aaaa si ar mai fi. Mergea pus acolo, dar daca nu m-a dus capul... cel mai bine era sa-l fi pus in ghiozdan. Ghiozdanul era solutia... sad.gif(((

Edit: da nu vreau sa dau cu fata in nimic, nu vreau sa-mi zgarii scutul, un sofer adevarat, nu atinge nimic, niciodata!

This post has been edited by Filip: 13 Jun 2010, 13:08


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 13 Jun 2010, 13:09
Post #21


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Un sofer adevarat nu are nevoie sa deschida portierele sa faca o parcare tongue.gif


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 13 Jun 2010, 13:13
Post #22


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




incearca sa ii gasesti portofelului un loc mai sigur data viitoare, in cutia de acte, buzunarul ala baban de la schimbator, scaunul din dreapta daca esti singur, etc. Am si eu multe tampenii in masina cum ar fi un schimb intreg de becuri, sigurante, suruburi etc, dar tot mai am loc si de un portofel sau telefon. In buzunarul de pe usa e rigleta de gheata si o laveta umeda de parbriz nu are rost sa tii altceva in buzunarele alea.

This post has been edited by kog: 13 Jun 2010, 13:13


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 13 Jun 2010, 13:17
Post #23


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




Asa e, ma, sunt zgarcit! blush.gif Dar la cate croissante mi-a luat femeia asta, plus umbrela plus doua manuale de franceza nou-noute editura Hachette pe care am dat destui banuti, cred ca putea sa-mi dea si pixurile? Sau ce face cu ele?!

QUOTE(Executron @ 13 Jun 2010, 13:28)
Deci scuze, dar nu ma pot abtine...

Dupa ce ca ti-a dat femeia toate actele, si vad ca erau unele f. importante - cert de nastere, CI, pasaport si te-a scutit de o groaza de timp pierdut precum si bani.... II MAI CERI SI PIXURILE!?  blink.gif

ONTOPIC

Sa va zic si eu o faza funny patita de mine.

Eram intr-o parcare publica subterana. Ma dau jos sa iau ceva din portbagaj, ma bag in masina. Langa mine era borseta.... Plec... Simt ca dau peste ceva cu roata.. " ah.. o fi doar o piatra". Mers 1 km... A DISPARUT BORSETA....

Inapoi la garaj, borseta mea era in mijlocul parcarii cu ditai urma de roata pe ea... Calcasem pe ea.  biggrin.gif
*




13 Jun 2010, 14:17:
QUOTE(Serje @ 13 Jun 2010, 13:41)
3 cu rosu si 3 cu albastru ... dragoselu o fi stelist?
*



Da, sunt stelist! blush.gif

This post has been edited by dragoselu: 13 Jun 2010, 13:17


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 13 Jun 2010, 13:49
Post #24


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Ce cauta cartea de identitate la tine? nedumerire.gif
Cum dracu' sa te dai jos ma sa n-atingi cu scutu'? Pai nu d-aia e scut?
Si arunca din rahaturile alea din masina, ca oricum o sa pastrezi numai de ce nu trebuie in caz de nevoie. Fa-ti o lada cu scule si arunc-o-n portbagaj.
Si eu am mai pierdut telefoane si altele prin masina, dar le-am gasit tot acolo. Cauta bine prin toate cotloanele. Daca nu, cum a zis si maskatu, e prin vreun cos de gunoi din zona unde l-ai pierdut.

Cum dracu' sa nu poti sa mergi cu masina daca ai pierdut actele? Ti-a expirat ITP-ul?

This post has been edited by vis-a-vis: 13 Jun 2010, 13:50


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 13 Jun 2010, 13:55
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




vezi ce se intimpla daca vii sa bei la mine in cartier naughty1.gif ca daca il gaseam eu erai bun de cinste blush.gif

This post has been edited by bygy007: 13 Jun 2010, 13:55


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
giany911
post 13 Jun 2010, 14:29
Post #26


Aproape util


Group: Members
Posts: 143
Joined: 7 June 07
From: Bucuresti




Filip era ultima persoana la care ma gandeam ca o sa isi piarda vreodata ceva. Pai bine ma Filipe, ce-ai facut? In fine, nu-i momentul acum.


--------------------
Dacia Berlina 2000
Chevrolet Aveo 1.4 16v
Cel care intreaba este prost pentru 5 minute, dar cel care nu intreaba ramâne prost pentru totdeauna.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 13 Jun 2010, 14:50
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Ba, nu-ti zic astia Pilif degeaba. Exista niste prioritati si niste responsabilitati pe lumea asta. Nu sunt multe, dar exista. In 36 de ani mi-am pierdut de doua ori umbrela, iar dupa aia n-am mai folosit obiectul niciodata. Si asta pentru ca folosind-o o data pe an, imi iesea din minte c-o am cu mine. Dar actele ma? Portofelul plin cu acte? Pai nu zic ca nu l-as pune-n usa daca ma incomodeaza, dar m-as asigura ca nu-l pot pierde. Pentru ca e prea important. Cat de iresponsabil poti fi ca sa deschizi usa si sa nu-ti treaca prin cap ca-ti poti pierde toate actele, cardul si banii?
Despre domnul profesor care-si maltrata psihic certificatul de nastere tinandu-l la purtator... radmasa.gif

LE. Daca te nervozeaza portofelul din buzunar in timpul sofatului, am eu niste prieteni la psihiatrie, care vor sa-si dea corigenta si n-au pe cine.

This post has been edited by Victoras2001: 13 Jun 2010, 14:55


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
77licu
post 13 Jun 2010, 14:59
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.130
Joined: 28 December 07
From: Bacau




ai trecut pe aici?

Attached thumbnail(s)
zapada__Medium_.JPG ( Size: 63.88k ) Number of downloads: 1442


--------------------
Dacia MCV . - BC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 13 Jun 2010, 15:02
Post #29


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




deci nu ne mai vedem maine.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 13 Jun 2010, 15:04
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Nu te intalnesti cu oameni fara acte?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th May 2024 - 17:50
Forum Renault